Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 17-04-2019, 18:16   #471
wlodek.ww
ford::amateur
 
Imię: Włodek
Zarejestrowany: 11-11-2018
Model: Ford Fusion / Mondeo
Silnik: 2.0 EcoBoost 240 KM
Rocznik: 2016
Postów: 7
Domyślnie Odp: Fusion - Mondeo z USA - czy warto to kupić?

Dzięki za odzew. Jak widać na zdjęciach i w podanym opisie pierwotne i wtórne uszkodzenia to tył. Nie wypaliła żadna poduszka , błotnik lewy tylny nie wymaga wymiany,
nie wygląda to źle ... Czy z tych zdjęć z aukcji można wywnioskować o jakiś większych uszkodzeniach ? (np. podłoga bagażnika, zawieszenie tył , itp ?)

wlodek.ww jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-04-2019, 19:36   #472
Hansolo
ford::expert
 
Avatar Hansolo
 
Imię: Radosław
Zarejestrowany: 11-07-2012
Skąd: Lębork
Model: Mondeo MKV AWD, Peżot 308 T9 ON
Silnik: 180 + wirus
Rocznik: 2018
Postów: 2,161
Domyślnie Odp: Fusion - Mondeo z USA - czy warto to kupić?

Czasem się zdarza, że do zdjęć i aukcji auta są wstępnie " klepane " . Coś na ten przykład [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] . No ale jest ryzyko, jest zabawa. Generalnie to Fusiony wyjątkowo się cenią w USA.
__________________
Łe tam Panie, Fordy rdzewiejo, sie psujo i nie jado i palo jak smoki
Hansolo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-04-2019, 22:40   #473
Bziq
ford::amateur
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 15-04-2019
Skąd: Bobolice
Model: Ford Fusion
Silnik: 2,0
Rocznik: 2013
Postów: 0
Domyślnie Odp: Fusion - Mondeo z USA - czy warto to kupić?

Witam wszystkich,jestem tu nowy.W rodzinie mam już jednego Fusiona 2,5 L ,teraz chciałbym kupić dla siebie.Mam na oku coś takiego 3FA6P0H78ER205277. Pytanie czy ktoś jest w stanie coś więcej sprawdzić po vin ,jakieś zdjęcia przed kolizją albo coś.Z góry dziękuję

Ostatnio edytowane przez Bziq ; 21-04-2019 o 15:04 Powód: Błąd
Bziq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-05-2019, 18:55   #474
Silencjo86
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Fusion - Mondeo z USA - czy warto to kupić?

Witam Panowie, zastanawiał się nad zakupem Forda Mondeo. Nr 3FA6POH78GR147724 z ogłoszenia
https://www.otomoto.pl/oferta/ford-mondeo-ID6BUuB6.html czy warto się nim zainteresować? Z gory dziękuje za każdą odpowiedź
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-05-2019, 20:41   #475
Hansolo
ford::expert
 
Avatar Hansolo
 
Imię: Radosław
Zarejestrowany: 11-07-2012
Skąd: Lębork
Model: Mondeo MKV AWD, Peżot 308 T9 ON
Silnik: 180 + wirus
Rocznik: 2018
Postów: 2,161
Domyślnie Odp: Fusion - Mondeo z USA - czy warto to kupić?

Poproś sprzedającego o zdjęcia z aukcji w USA , portu . To wstępnie pokaże z czym masz przyjemność. Zasadnicze pytanie jak był rozbity, lub jak wysoko sięgała woda powodziowa .
__________________
Łe tam Panie, Fordy rdzewiejo, sie psujo i nie jado i palo jak smoki
Hansolo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2020, 07:06   #476
bartosz.winiarski
ford::amateur
 
Imię: Bartosz
Zarejestrowany: 04-03-2020
Skąd: Gdańsk
Model: .
Silnik: .
Rocznik: .
Postów: 1
Domyślnie Odp: Fusion - Mondeo z USA - czy warto to kupić?

Witam,

Wpadł mi ostatnio w oko taki Ford Fusion Sport.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Auto po przygodzie, ale sprzedawca udostępnił mi nr VIN 3FA6P0VP7HR262496.
Znalazłem w necie zdjęcia sprzed naprawy
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Auto naprawiane w Polsce w [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ], który wygląda na profesjonalny i ma dobre opinie.

Co sądzicie o tym aucie? Ryzykowny zakup czy nawet spoko? Obawiam się tylko trochę trudności z ew. dostępnością części, ten silnik 2.7 V6 EcoBoost nie jest spotykany w Polsce.

Z góry dzięki.
bartosz.winiarski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-03-2020, 19:49   #477
bodzio17
ford::average
 
Imię: Wojtek
Zarejestrowany: 26-07-2011
Skąd: Piaski
Model: Ford Mondeo MK5
Silnik: 2.0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 192
Domyślnie Odp: Fusion - Mondeo z USA - czy warto to kupić?

Ja jakiś czas temu też mocno się nastawiłem na Fusiona 2.5L z myślą o zagazowaniu. Obejrzałem na pewno ponad 10 szt. wg mnie żaden się nie nadawał do kupienia, pomijając już taki "szczegół" jak manualna klimatyzacja, brak Dynmic LEDa, czujnika deszczu, grzanej szyby itp. w autach USA. Zacząłem myśleć nad samodzielnym sprowadzeniem, ale w miarę "całe" auto słabo się kalkulowało. Na szybko po dolnych zakresach cen: masz prowizja za aukcję ze 300$, laweta do portu 500$, załadunek na statek 400$, kontener do Europy 1000$, rozładunek w porcie ze 400 Ojro, transport do PL 2000PLNów. Na szybko masz ponad 10000PLN sam transport. Do ceny auta dolicz 18% akcyzy i 19% VATu w DE - bo do Gdyni dużo mniej statków pływa jak do Niemiec.
Zakładając zakup auta w USA za równowartość 20000zł robi się 40000zł, i już możemy zacząć naprawę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Biorąc pod uwagę ryzyko, że nie wszystkie części będą pasowały od europejskiego Mondka (szczególnie mam na myśli tył) pewnie trzeba "trochę rzeźbić". Mamy auto naprawione to zaczynamy robić europejską homologację: zmieniamy przednie światła, przerabiamy kierunkowskazy, dokładamy trzeci stop itp. Handlarze mogą trochę więcej pokombinować: w 1 kontener wrzuci 2 samochody i ze 4 motory (za transport kontenera płaci 1 raz) , 1 auto sobie dobierze na "na dawcę" itp.
Jak nie przeszkadza Ci auto powypadkowe to poszukaj sobie na miejscu auta uszkodzonego, zobaczysz sobie "na żywo" - naprawisz zgodnie z własnym życzeniem i myślę, że cena też się mocno zbliży do "amerykańców". A rozbity w UE czy w USA - co za różnica. Temat był fajny w 2007-2008 r. jak $ był po 2 PLNy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
bodzio17 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-03-2020, 20:02   #478
rysiula
ford::average
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 07-06-2018
Skąd: GDAŃSK
Model: EDGE
Silnik: 2.0 ecoboost
Rocznik: 2017
Postów: 187
Domyślnie Odp: Fusion - Mondeo z USA - czy warto to kupić?

Ze zdjęć wyglada, że ładnie zrobiony. Wersja silnikowa petarda, ale spalanie będzie pewnie ok. 12-15 l. Wyposarzenie też bogate jak na sporta. Jak Ci cena odpowiada to warto zobaczyć na żywo.

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka
rysiula jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-03-2020, 16:14   #479
bartosz.winiarski
ford::amateur
 
Imię: Bartosz
Zarejestrowany: 04-03-2020
Skąd: Gdańsk
Model: .
Silnik: .
Rocznik: .
Postów: 1
Domyślnie Odp: Fusion - Mondeo z USA - czy warto to kupić?

Niestety za długo się zastanawiałem, już ktoś kupił Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Spalanie to nie taki wielki problem, na codzień nie robię dużych dystansów, a od czasu do czasu jakaś trasa, no trudno, zostawiło by się na stacji trochę więcej złociszy.
Bardziej obawiałem się problemu z dostępnością części oraz serwisu, który potrafiłby się tak egzotycznym na naszym rynku silnikiem zająć.

Ostatnio edytowane przez bartosz.winiarski ; 17-03-2020 o 16:17
bartosz.winiarski jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-03-2020, 11:09   #480
Vacanza
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 03-03-2020
Skąd: Wrocław
Model: Fusion
Silnik: 2000
Rocznik: 2015
Postów: 2
Domyślnie Odp: Fusion - Mondeo z USA - czy warto to kupić?

Jestem zainteresowany tym pojazdem. Poproszę jakieś porady, czy warto zawracać sobie głowę ?
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
z góry dziękuję.
Vacanza jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:59.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.