Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-09-2016, 07:57   #91
Bierut
ford::advanced
 
Imię: Bierut
Zarejestrowany: 01-04-2006
Skąd: Warszawa
Model: Galaxy MK3
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2012
Postów: 266
Domyślnie Odp: Trzeszczące słupki

Spróbujcie mojej rady z postu #87.
Naklejenie małej samoprzylepnej podkładki filcowej na słupek - dokładnie pod miejscem styku górnych narożników drzwi przednich i tylnich + kilka centymetrów paska wąskiej włochatej uszczelki (także stosowanej w meblarstwie np. przy drzwiach rozsuwanych) na uszczelkę tylnych drzwi tam gdzie brakuje zamszu.
To naprawdę pomaga.
Ja mam błogą ciszę.


Ostatnio edytowane przez Bierut ; 16-09-2016 o 08:01
Bierut jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-09-2016, 13:00   #92
jarowo
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 03-03-2008
Skąd: W-wa
Model: MKII/MKIII/MKIV/S-Max/C-Max/Kuga2012/Kuga2018
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2018
Postów: 243
Domyślnie Odp: Trzeszczące słupki

Wstaw fotkę, będzie łatwiej to zlokalizować.
__________________
Było Mondeo MK II, III, IV, S-max, obecnie jest C-Max ....
jarowo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-09-2016, 13:01   #93
Bierut
ford::advanced
 
Imię: Bierut
Zarejestrowany: 01-04-2006
Skąd: Warszawa
Model: Galaxy MK3
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2012
Postów: 266
Domyślnie Odp: Trzeszczące słupki

Mówisz i masz.
Na tych zdjęciach widać dwie podkładki filcowe, ale może wystarczy jedna.

Bump:

Bump:
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg IMG_1225.jpg (99.1 KB, 334 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg IMG_1226.jpg (99.3 KB, 328 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg IMG_1227.jpg (95.2 KB, 311 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez Bierut ; 17-09-2016 o 13:04
Bierut jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-09-2016, 06:36   #94
marstef
ford::average
 
Avatar marstef
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 25-04-2016
Model: MK5 Titanium
Silnik: 2.0 TDCI 132KW (180HP)
Rocznik: 2015
Postów: 163
Domyślnie Odp: Trzeszczące słupki

U mnie podklejenie filcu nic nie dało. Wkurzyłem się i okleiłem wszystkie ramy i uszczelki taśmą malarską - nic nie pomogło Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Okazało się, że trzeszczy mechata uszczelka tylnych drzwi. Znajduje się ona na samej górze drzwi, właściwie to są dwie uszczelki ułożone mechem do zewnątrz, ale od środka jest guma i to właśnie trzeszczała na nierównościach Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Zrobię zdjęcia, to dorzucę.
marstef jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2018, 18:11   #95
p.saw
ford::professional
 
Avatar p.saw
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 22-05-2012
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK5 FL Titanium
Silnik: 2.0 A8 EcoBlue 190KM
Rocznik: 2019, I rej. 2020
Postów: 1,311
Domyślnie Odp: Trzeszczące słupki

Odkopuję. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Niestety temat "pykania" powraca ale w innym miejscu. Od około miesiąca nasila się u mnie tzw. pykanie od strony kierowcy. Żeby zlokalizować miejsce posadziłem na miejscu pasażera za kierowcą osobę do nasłuchiwania i tym razem pykający świerszcz pojawił się gdzieś w okolicy nad drzwiami tylnymi czyli chyba w dachu. Gdy jadę po dużych dziurach wcale się nie odzywa ale jeśli jest jakaś mała nierówność pojawiająca się pod prawym lub lewym przednim kołem wtedy "pyka". Wygląda na to jakby powstawało naprężenie skręcające karoserię i wtedy jakieś łączenie blach w opisywanym miejscu się odzywało. Może wzmocnienia idące w dachu na zgrzewach puściły.
Jest to irytujące, bo słychać gdy jedzie się po w miarę równej drodze, gdy w samochodzie jest cicho.
Mam tego już serdecznie dosyć.
Oczywiście subiektywne odczucia miejsca skąd dochodzi pykanie mogą być błędne, jednak wydaje mi się, że jest to raczej u góry pomiędzy słupkiem B i C.
Macie jakiś pomysł?
p.saw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-02-2018, 19:16   #96
eclipse
ford::expert
 
Avatar eclipse
 
Imię: Eclipse
Zarejestrowany: 29-09-2010
Skąd: skąd że znowu
Model: AUTO ROKU 2007
Silnik: 2.0-QXWA-143KM TITANIUM S
Rocznik: 2007
Postów: 3,138
Domyślnie Odp: Trzeszczące słupki

O .. ooo to może być poważna sprawa lepiej tego nie bagatelizować i od razu jechać do ASO .
__________________
......................... Pozdrawiam .
eclipse jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-09-2018, 20:50   #97
p.saw
ford::professional
 
Avatar p.saw
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 22-05-2012
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK5 FL Titanium
Silnik: 2.0 A8 EcoBlue 190KM
Rocznik: 2019, I rej. 2020
Postów: 1,311
Domyślnie Odp: Trzeszczące słupki

No i samochód stał w ASO 3 dni. Szukali i coś tam znaleźli i potwierdzili, że usunęli. Niestety wyjazd z serwisu i pierwszy połatany asfalt na drodze i znowu słychać pykanie. nie chciało mi się już wracać ale i tak będzie trzeba.

Podjąłem próbę zlokalizowania miejsca pykania samemu. Posadziłem żonę za kierownicą i sam usiadłem z tyłu. Zlokalizowałem z dokładnością do około 20 cm i jestem pewien, że trzeszczy coś w dachu blisko słupka C w miejscu, gdzie dach opada ku tyłowi nad samymi drzwiami. Może jest tam wzmocnienie, które podczas naprężeń źle "współpracuje" z dachem. miałem już kiedyś taki przypadek w Focusie mk1 z 1999 roku. Wtedy zdjęli podsufitkę i klejem do szyb przelecieli wszystkie zgrzewy. Pomogło.
Chętnie zrobiłbym to sam w mondku ale przeraża mnie zdejmowanie podsufitki (choćby odchylenie) aby dostać się do połaci dachowej. Żebym jeszcze wiedział jak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Chyba pozostanie ASO Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez p.saw ; 05-10-2018 o 19:28
p.saw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-10-2018, 19:29   #98
p.saw
ford::professional
 
Avatar p.saw
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 22-05-2012
Skąd: Poznań
Model: Mondeo MK5 FL Titanium
Silnik: 2.0 A8 EcoBlue 190KM
Rocznik: 2019, I rej. 2020
Postów: 1,311
Domyślnie Odp: Trzeszczące słupki

Dzisiaj odebrałem mondka po kolejnej wizycie w ASO na stuki i na razie cisza !!!!!
Nareszcie przypomniałem sobie jak się jeździ samochodem bez tych choler..ch stuków.
Jestem pełen podziwu za zaangażowanie jakie do rozwiązania mojego problemu przyczynił się sam szef serwisu. Rozebrana była cała podsufitka.
Wg nich stuki spowodowane były jakimś problemem ze wzmocnieniem pod uchwyt w podsufitce. Jakieś naprężenia ….
Ostatecznie nie powiedziano mi jeszcze co zostało zrobione, ponieważ mam na razie testować.
Powrót do domu z bananem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.))
p.saw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-12-2019, 19:32   #99
klawisz74
ford::amateur
 
Imię: Janusz
Zarejestrowany: 12-10-2019
Skąd: Poznań
Model: Mondeo
Silnik: diesel
Rocznik: 2009
Postów: 1
Domyślnie Odp: Trzeszczące słupki

Witam koledzy. Temat stary ale może ktoś skorzysta. U mnie trzeszczenie spowodowane było zgniłą tuleją wahacza trzeszczenie przenosilo się po karoserii na słupek i szyby . Powodzenia.
klawisz74 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:22.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.