Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-09-2009, 10:56   #11
trtami
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Kielce
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI, 140KM
Rocznik: 2007
Postów: 372
Domyślnie Odp: Automatyczne otwieranie bagażnika

Cytat:
Napisał Schem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
trtami - te siłowniki, to są do elektrycznego otwierania klapy, a nie podnoszenia.
Czyli wciskasz guzik, i klapa robi klik.
To się montuje w autkach (ja kw tym escorcie), gdzie musisz albo pociągnąć linkę z wnętrza samochodu, albo przekręcić kluczyk w klapie, żeby zamek puścił.
I to się podpina pod centralny, więc nie otworzysz bagażnika, jeśli auto jest zamknięte.

A to już masz założone - nawet lepiej, bo otwierasz pilotem w kluczyku, a nie guzikiem w desce.

Do dużego fiata to by był bajer - guzik w desce rozdzielczej, zamiast cięgna w progu.

A swoją drogą, z dużego fiata kojarzę, że bagażnik się sam otwierał całkiem, po pociągnięciu linki... tam jakieś sprężyny chyba były?
Rodzice swego czasu mieli duzego fiata i rzeczywiscie tam byly sprężyny - bardzo silne i bagaznik sam sie otwierał Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Szkoda ze w fordzie nie dopieścili tego otwierania bo mnie to bardzo boli ze klapa tylko podskakuje jak i tak musze otwierac recznie bagaznik -wiec juz lepiej by bylo zeby ta klapa nie podstakiwala bo nie ma to najmniejszego sensu jak i tak jest elektomagnetyczny zamek.

__________________
Ford mondeo hatchback 2.0 TDCI Titanium X
IVDC, 18'', ??-Xenony, 6CD, Bluetooth, VOICE command,
trtami jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-09-2009, 11:01   #12
Schem
ford::professional
 
Avatar Schem
 
Zarejestrowany: 03-10-2007
Skąd: Kraków
Model: Jeep Grand Cherokee
Silnik: 4.0 I6
Rocznik: 1994
Postów: 1,390
Domyślnie Odp: Automatyczne otwieranie bagażnika

no, ale ten "bagażnik" to był kawałek gołej blachy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bez szyby, boczków, spryskiwacza, dodatkowego stopu, itp, itd...

Ale powiem Ci, że właśnie mnie natchnąłeś do obejrzenia mojej klapy w STku... bo w moim sedanie... też otwiera się sama klapa Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
I też mam otwieranie w kluczyku, które nie ma sensu... do momentu, jak dołożę sprężyny i po otwarciu kluczykiem, klapa podskoczy do góry...
Przyjrzę się tematowi...
__________________
Czarny Ciągnik 4.0 na lifcie 3.5'' i 265/75R16 Cooper Discoverer STT

Fordy otaczają mnie
Schem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-09-2009, 12:42   #13
maciekr7
ford::average
 
Avatar maciekr7
 
Zarejestrowany: 17-03-2009
Skąd: Warszawa
Model: S-Max
Silnik: 2.5 T
Rocznik: 2009
Postów: 110
Domyślnie Odp: Automatyczne otwieranie bagażnika

Ciekawy problem, w S-max'ie klapa jeszcze większa i też o tym myślałem. Szczególnie jak jeszcze kobieta ma otworzyć klapę to robi się większy problem.
maciekr7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-09-2009, 17:30   #14
Leonzaw
ford::advanced
 
Avatar Leonzaw
 
Zarejestrowany: 26-04-2008
Skąd: Wrocek
Model: Mondziak MKIV Titek
Silnik: 2,0 DURATEC
Rocznik: 06.2008
Postów: 468
Domyślnie Odp: Automatyczne otwieranie bagażnika

Cytat:
Napisał trtami Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zastanawia mnie fakt otwierania bagażnika z pilota.
Otóż na pilocie jest przycisk do otwierania bagażnika, którego dwukrotne naciśnięcie powoduje otworzenie i lekkie podniesienie bagażnika.

Czy istnieją jakieś siłowniki (ewentualnie jakis inny mechanizm), które pozwolą na całkowite otwarcie się bagażnika (tak aby klapa bagażnika całkowicie sama podniosła się do góry).
Chciałbym bardzo wykorzystywac ten przycisk na pilocie w ten sposób. Aktualnie nie widze żadnego funkcjionalnego zastosowania dwuktornego klikniecie przycisku do otwierania bagaznika.
jak coś takiego masz zastosowane firmowo to klapa Ci idzie powoli w górę, wydaje mi sie ze przy zastosowaniu siłowników wystrzeli ona po prostu w górę (bo musi mieć odpowiednią siłę żeby jednak klapę podnieść) więc musisz uważać jak jest gdzieś niższy sufit (jak u mnie w garażu żeby w coś nie walnąć
__________________
... ja tu tylko "sprzątam" - Leonzaw - zlecenia: GG 198071 MSN/mail leonxzaw@wp.pl
Mondziak Titek Czarna Panterka 2,0 Pb/Kombi/17"/Navi/Bi-Xenon +
zaje-fajny kierowca
http://lh3.ggpht.com/_mXbuixnOU84/S7...eonzaw%202.JPG
Leonzaw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-09-2009, 20:55   #15
trtami
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Kielce
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI, 140KM
Rocznik: 2007
Postów: 372
Domyślnie Odp: Automatyczne otwieranie bagażnika

Cytat:
Napisał Leonzaw Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jak coś takiego masz zastosowane firmowo to klapa Ci idzie powoli w górę, wydaje mi sie ze przy zastosowaniu siłowników wystrzeli ona po prostu w górę (bo musi mieć odpowiednią siłę żeby jednak klapę podnieść) więc musisz uważać jak jest gdzieś niższy sufit (jak u mnie w garażu żeby w coś nie walnąć
Dzisiaj przygladalem sie jak to jest zrobione w tuaregu i tam pomimo ze klapa jest 2 razy ciezsza to nie ma silownikow teleskopowych tylko cala konstrukcja jest na zawiasach .
tzh klapa jest zamontowana na zawiasach i dodatkowo jest w tym miejscu drugie mocowanie z silownikiem chyba obrotowym.
__________________
Ford mondeo hatchback 2.0 TDCI Titanium X
IVDC, 18'', ??-Xenony, 6CD, Bluetooth, VOICE command,
trtami jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-09-2009, 21:32   #16
Leonzaw
ford::advanced
 
Avatar Leonzaw
 
Zarejestrowany: 26-04-2008
Skąd: Wrocek
Model: Mondziak MKIV Titek
Silnik: 2,0 DURATEC
Rocznik: 06.2008
Postów: 468
Domyślnie Odp: Automatyczne otwieranie bagażnika

ja nie mówię że tego się nie da tylko żeby przeróbki nie zrobiły Ci więcej kłopotów niż to zalet jakie to przyniesie ...

ale ja też uważam ze jest to wygodne rozwiązanie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ... nie wspominająć już o przedniej klamie z teleskopem Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
... ja tu tylko "sprzątam" - Leonzaw - zlecenia: GG 198071 MSN/mail leonxzaw@wp.pl
Mondziak Titek Czarna Panterka 2,0 Pb/Kombi/17"/Navi/Bi-Xenon +
zaje-fajny kierowca
http://lh3.ggpht.com/_mXbuixnOU84/S7...eonzaw%202.JPG
Leonzaw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-09-2009, 07:20   #17
Schem
ford::professional
 
Avatar Schem
 
Zarejestrowany: 03-10-2007
Skąd: Kraków
Model: Jeep Grand Cherokee
Silnik: 4.0 I6
Rocznik: 1994
Postów: 1,390
Domyślnie Odp: Automatyczne otwieranie bagażnika

Cytat:
Napisał Leonzaw Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wydaje mi sie ze przy zastosowaniu siłowników wystrzeli ona po prostu w górę
Nie wystrzeli, bo siłownik w swojej konstrukcji przecież ma tłumienie...
Spróbuj kiedyś ostro podnieść klapę ręką... nie da się, bo siłowniki stawią opór.
Sprężyna owszem, ale nie siłownik.

Niski sufit owszem, jest problemem (taki, gdzie nie da sięcałkiem podnieść klapy) ale to wtedy kładziesz rękę na klapie i zatrzymujesz w odpowiednim momencie.
Przecież te siłowniki trzeba tak dobrać, żeby nie musiała się cała rodzina uwieszać na klapie, żeby ją zamknąć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Czarny Ciągnik 4.0 na lifcie 3.5'' i 265/75R16 Cooper Discoverer STT

Fordy otaczają mnie
Schem jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-09-2009, 12:03   #18
azet
ford::professional
 
Avatar azet
 
Zarejestrowany: 21-12-2007
Skąd: Konin
Model: mondeo mk IV
Silnik: 1,6
Rocznik: mikołaj '07
Postów: 1,397
Domyślnie Odp: Automatyczne otwieranie bagażnika

jeszcze raz napiszę- trzeba by zastosowac jakiś sprężynowy siłownik,ale idealnie dobrany siłowo , który pod odblokowaniu zamka ( dwa razy pilotem ) delikatnie i pomalutku otworzy samoczynnie klapę,wypchnie do góry ( da się zaleźć ?) i potem jakiś elektryczny siłownik który zamknie klapę- wydaje mi się że to jest proste rozwiązanie -mylę się ?
__________________
azet jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-09-2009, 14:29   #19
trtami
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Kielce
Model: Ford Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI, 140KM
Rocznik: 2007
Postów: 372
Domyślnie Odp: Automatyczne otwieranie bagażnika

Cytat:
Napisał azet Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jeszcze raz napiszę- trzeba by zastosowac jakiś sprężynowy siłownik,ale idealnie dobrany siłowo , który pod odblokowaniu zamka ( dwa razy pilotem ) delikatnie i pomalutku otworzy samoczynnie klapę,wypchnie do góry ( da się zaleźć ?) i potem jakiś elektryczny siłownik który zamknie klapę- wydaje mi się że to jest proste rozwiązanie -mylę się ?
Z tym zamykaniem to juz nie ma co kombinować - mozna recznie zamknąc bo teoretycznie rece masz wolne.

Jeśli chodzi o taki sprezynowy silownik to są dwa problemy - gdzie takowy znaleźć i jak go potem zamontowac? - Być może przy zawiasach zwykla sprzezyna by wystarczyla ktorej jeden koniec opiera sie o klape a drugi o karoserie ? - działanie tej sprężyny takie jak w spince do włosów mojej żony Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Ford mondeo hatchback 2.0 TDCI Titanium X
IVDC, 18'', ??-Xenony, 6CD, Bluetooth, VOICE command,
trtami jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-09-2009, 11:27   #20
azet
ford::professional
 
Avatar azet
 
Zarejestrowany: 21-12-2007
Skąd: Konin
Model: mondeo mk IV
Silnik: 1,6
Rocznik: mikołaj '07
Postów: 1,397
Domyślnie Odp: Automatyczne otwieranie bagażnika

nie zgadzam sięjak automat to automat, ręce precz od klapy
__________________
azet jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:17.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.