Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-10-2020, 19:42   #1
maroiwan
ford::beginner
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 03-03-2020
Skąd: Siemiatycze
Model: Grand C-Max
Silnik: 1.6 TDCI 95KM -> 115KM
Rocznik: 2013
Postów: 13
Domyślnie Forscan - BCMii Konfiguracja modułu

Witam.
Mam taką sprawę - posiadam kabel przeznaczony do Forda - Viaken stn2120 i auto Grand C-maxa 1.6 tdci z 2013 roku. Nie mogę otworzyć BCMII Konfiguracja modułu. Pojawia się następujący komunikat: "Procedura serwisowa została przerwana".
Czy ktoś może mi podpowiedzieć czy w ogóle to się da w tym aucie i tym kablem zrobić?

Bo np. jeżeli będzie potrzeba wymiany akumulatora to w tym module muszę ustawić model nowego, prawda?

maroiwan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-10-2020, 20:37   #2
miraż
ford::advanced
 
Avatar miraż
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 28-12-2015
Skąd: Białystok
Model: Ford C-Max MK2
Silnik: 1,6 EB 150>182KM
Rocznik: 2011
Postów: 206
Domyślnie Odp: Forscan - BCMii Konfiguracja modułu

Generalnie da się.
Pytania pomocnicze:
1. Czy masz pełną licencję FORscan'a (przynajmniej tą 2-miesięczną)?
2. Czy podczas podłączania się FORscan'em do samochodu masz połączenie z internetem?

Po wymianie akumulatora na taką samą pojemność wystarczy zrobić "reset BMS" według procedury:
Procedura resetu systemu BMS (monitorowania akumulatora).
Kroki:
1. Włączyć zapłon ON.
2. Przycisnąć 10 razy przycisk świateł przeciwmgielnych tylnych.
3. Przycisnąć 6 razy przycisk świateł awaryjnych.
4. Wyłączyć zapłon OFF.
5. Włączyć zapłon ON – kontrolka ładowania akumulatora powinna mrugnąć 3 razy.
miraż jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-10-2020, 20:56   #3
maroiwan
ford::beginner
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 03-03-2020
Skąd: Siemiatycze
Model: Grand C-Max
Silnik: 1.6 TDCI 95KM -> 115KM
Rocznik: 2013
Postów: 13
Domyślnie Odp: Forscan - BCMii Konfiguracja modułu

1. Tak licencja 2mięsięczna

2. Nie - połączenia z netem nie ma. To jest winowajca?
maroiwan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-10-2020, 21:12   #4
miraż
ford::advanced
 
Avatar miraż
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 28-12-2015
Skąd: Białystok
Model: Ford C-Max MK2
Silnik: 1,6 EB 150>182KM
Rocznik: 2011
Postów: 206
Domyślnie Odp: Forscan - BCMii Konfiguracja modułu

Przypuszczam, że tak. Skoro piszesz, że nie możesz nawet otworzyć konfiguracji BCM, to zazwyczaj FORscanowi brakuje "secondary boot loader" (SBL), który sam potrafi sobie ściągnąć o ile ma połączenie z internetem.
miraż jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-10-2020, 15:56   #5
maroiwan
ford::beginner
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 03-03-2020
Skąd: Siemiatycze
Model: Grand C-Max
Silnik: 1.6 TDCI 95KM -> 115KM
Rocznik: 2013
Postów: 13
Domyślnie Odp: Forscan - BCMii Konfiguracja modułu

Mam jeszcze jedno pytanie.
Który moduł jest do konfiguracji np. automatycznego zamykania drzwi po ruszeniu?

BCMii Konfiguracja modułu (format AS BUILT) czy
BCMii Konfiguracja modułu ?

Czy do obu powinienem mieć dostęp?

Przepraszam za może banalne pytania ale nie chcę niczego spsuć i zrobić wielkiej parasolki z auta
maroiwan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-10-2020, 00:01   #6
miraż
ford::advanced
 
Avatar miraż
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 28-12-2015
Skąd: Białystok
Model: Ford C-Max MK2
Silnik: 1,6 EB 150>182KM
Rocznik: 2011
Postów: 206
Domyślnie Odp: Forscan - BCMii Konfiguracja modułu

Automatyczne zamykanie drzwi po ruszeniu powinno znajdować się w BCM.
W formacie "AS BUILT" po odczytaniu dostaniesz tabelę z konfiguracją samochodu w postaci ciągów liczb.
W formacie bez "AS BUILT" dostaniesz tabelę z opisem słownym i konfiguracją wybieraną z rozwijanego menu. Ten sposób jest lepszy niż poprzedni, bo jest "czytelny" dla użytkownika.
Dla zmian konfiguracji samochodu obydwa te sposoby są równorzędne.
Do obu powinieneś mieć dostęp, jednak nie zawsze tak jest, niestety nie znam przyczyny.

Jeszcze kilka takich uwag:
1. Zadbaj o zasilanie laptopa. Zasilanie laptopa najlepiej podłączyć do sieci i lepiej mieć też sprawną baterię w razie zaniku zasilania. Nie polecam pracy laptopa wyłącznie na zasilaniu bateryjnym !
2. Zadbaj o zasilanie samochodu. Na wszelki wypadek warto podłączyć prostownik na czas podłączenia laptopa. Jeżeli zabawa Cię wciągnie, to dużo razy FORscan będzie prosić o włączenie/wyłączenie zapłonu bez uruchamiania silnika, a akumulator za każdym razem trochę się rozładowuje. Nawet FORscan przypomina, aby "akumulator był w pełni naładowany".
3. Przed zmianami sprawdź czy są jakieś błędy bieżące DTC, po zmianach może być różnie, warto wiedzieć jaka była sytuacja na początku.
4. Podczas odczytu modułu BCM na wyświetlaczu między zegarami pojawi się nagle wiele błędów i alarmów, to jest całkiem normalne, nie należy panikować.
5. Jeżeli uda Ci się odczytać konfigurację z BCM, to w pierwszej kolejności przed wszelkimi zmianami zapisz ją sobie na dysku. W ten sposób będziesz miał kopię, żeby w razie konieczności mieć do czego wrócić. Format BCM nie ma znaczenia, ważne żeby była zapisana.
6. Po wszelkich zmianach należy zresetować błędy DTC, które się pojawiły.

Przy takich zabawach zawsze będzie ryzyko, że samochód nie wstanie lub się nie uruchomi. Ważne jest, żeby świadomie wiedzieć co się chce zmienić, a reszty nie dotykać. Przy samych odczytach nie powinieneś nic "uwalić", cała zabawa zaczyna się przy "zapisie".
miraż jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-10-2020, 09:06   #7
maroiwan
ford::beginner
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 03-03-2020
Skąd: Siemiatycze
Model: Grand C-Max
Silnik: 1.6 TDCI 95KM -> 115KM
Rocznik: 2013
Postów: 13
Domyślnie Odp: Forscan - BCMii Konfiguracja modułu

Dziękuję za merytoryczną odpowiedź i zainteresowanie tematemGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Wychodzi na to, że zrezygnuję z "zabawy" bo nie mogę się dostać do BCM bez "AS BUILT" pomimo podłączenia laptopa do netu,
a konfiguracja modułu ciągiem liczb i liter raczej nie wchodzi w grę bo tu już naprawdę muszę wiedzieć co robię. Nie potrzebuję aż tak dużego parasola rozmiarów Grand C-maxaGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
maroiwan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-10-2020, 11:24   #8
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 04-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 16,985
Domyślnie Odp: Forscan - BCMii Konfiguracja modułu

Cytat:
Napisał miraż Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Automatyczne zamykanie drzwi po ruszeniu powinno znajdować się w BCM.
W formacie "AS BUILT" ....
Post długi, ale informacje BŁĘDNE!
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - informacja o auutozamykaniu drzwi po ruszeniu znajduje się w CENTRALNEJ KONFIGURACJI - także umieszczonej w BCM i w IPC, ale to zupełnie CO INNEGO niż "konfguracja BCM (format AS BUILD)". Centralna konfiguracja jest obok!
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-10-2020, 11:37   #9
maroiwan
ford::beginner
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 03-03-2020
Skąd: Siemiatycze
Model: Grand C-Max
Silnik: 1.6 TDCI 95KM -> 115KM
Rocznik: 2013
Postów: 13
Domyślnie Odp: Forscan - BCMii Konfiguracja modułu

Witam.
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] - a możesz mi podpowiedzieć czy ja viakenem + Forscan-em to zrobię?

Z tego co zdążyłem się zorientować to właśnie Centralna konfiguracja będzie potrzebować ściągnięcia "sobie" tego pliku "secondary boot loader" mając podłączenie do internetu?

Czy właśnie centralna konfiguracja też "wyrzuci" mi parametry do zmiany ciągiem liter i liczb czy np. tak jak na stronie [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] z funkcją wyboru (tzn. czytelnie dla śmiertelnika Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.)?

Z analizy forum domyślam się że dla Ciebie to banalne pytania nowicjusza ale moja znajomość z fordem jest krótka.
maroiwan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-10-2020, 12:16   #10
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 04-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 16,985
Domyślnie Odp: Forscan - BCMii Konfiguracja modułu

Cytat:
Napisał maroiwan Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
... czy ja viakenem + Forscan-em to zrobię?
...
"Nie święci garnki lepią", ale "zrobić z auta warzywo" trwa 10 sekund...
Ja nowicjuszom zawsze ODRADZAM grzebanie w aucie, ale każdy robi jak chce. Jego auto, jego "płacz" jak małżonka dosadnie wyrazi swoją opinię w "razie W"...Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:33.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.