Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-01-2021, 18:22   #1
valba076
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 26-12-2020
Skąd: Lublin
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.0 Tdci
Rocznik: 2013
Postów: 0
Domyślnie Ford Mondeo 1.6 eco - do oceny

Witajcie

Mam na oku białe Mondeo z tego ogłoszenia:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Mam o nim już trochę informacji, jest zo Holandii ale prawdopodobnie nie ma go w NAP-ie więc nie jestem w stanie zweryfikować jego historii serwisowej, tak jak przebieg z jakim wjechał do Polski. Może ktoś ma jakieś źródło i może zweryfikować "bezwypadkowość" tego auta lub jego przebieg z odczytu z NL.
Może ktoś nawet był, oglądał.

Nie wiem czy jest sens jechać 220 km w jedną stronę. Pozdrawiam i dziękuję!

valba076 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2021, 09:39   #2
bolek-tarnow
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-10-2007
Skąd: Kraków
Model: VW Passat
Silnik: 2.0 170KM
Rocznik: 2008
Postów: 2,776
Domyślnie Odp: Ford Mondeo 1.6 eco - do oceny

drugi post wrzucasz z egzemplarzem z silnikiem 1.6 EB - czytałeś o tych silnikach i możliwych awariach?
bolek-tarnow jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2021, 10:57   #3
Remekw
ford::beginner
 
Imię: Remek
Zarejestrowany: 30-11-2016
Skąd: Warszawa
Model: Ford Mondeo Mk IV
Silnik: 1.6 T Ecoboost
Rocznik: 2014
Postów: 13
Domyślnie Odp: Ford Mondeo 1.6 eco - do oceny

Cytat:
Napisał bolek-tarnow Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
drugi post wrzucasz z egzemplarzem z silnikiem 1.6 EB - czytałeś o tych silnikach i możliwych awariach?
Odradzasz kupowanie aut z tym silnikiem?
Remekw jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2021, 13:13   #4
dodo02
ford::average
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 23-02-2020
Skąd: Warszawa
Model: S-Max
Silnik: 1.6 eb
Rocznik: 2012
Postów: 90
Domyślnie Odp: Ford Mondeo 1.6 eco - do oceny

Cytat:
Napisał bolek-tarnow Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
drugi post wrzucasz z egzemplarzem z silnikiem 1.6 EB - czytałeś o tych silnikach i możliwych awariach?
Sam chętnie się dowiem co z nimi jest nie tak (poza przegrzewaniem przed akcjami serwisowymi), bo poprzedni temat poszedł w innym kierunku, a jestem zainteresowany do S-MAX-a. Chyba że możesz napisać w tym drugim?
dodo02 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2021, 14:00   #5
klocolus
ford::professional
 
Avatar klocolus
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 29-08-2013
Skąd: w-wa
Model: mondeo MK4 / MK5
Silnik: 1.6 eb ~210KM / 2.0 tdci 215KM
Rocznik: 2014 / 2017
Postów: 1,492
Domyślnie Odp: Ford Mondeo 1.6 eco - do oceny

Podstawa to czy był wymieniany olej na czas (i stosowany prawidłowy z odpowiednią normą) i czy nie ma oznak przegrzania silnika (właśnie na to była akcja serwisowa, teraz już łatwo się nie przegrzeje). 1.6eb to udany silnik poza tą możliwością przegrzania wcześniej (ale to wina położenia czujnika temperatury a nie samego silnika) no i jest wrażliwy na jakość oleju i tą temperaturę. Jak ktos nie będzie dbał to bardzo szybko zajedzie ecoboosty ogólnie.

U mnie 303500km i śmiga dalej. Co do powyższego egzemplarza trudno powiedziec coś na odległość ale osobiscie od handlarza/komisu odradzam, na 99% coś drutowane/korygowany licznik/bity konkretnie itp. brac prywatne, poleasingowe albo samemu sciagnac
klocolus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2021, 17:49   #6
dodo02
ford::average
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 23-02-2020
Skąd: Warszawa
Model: S-Max
Silnik: 1.6 eb
Rocznik: 2012
Postów: 90
Domyślnie Odp: Ford Mondeo 1.6 eco - do oceny

Cytat:
Napisał klocolus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
i czy nie ma oznak przegrzania silnika (właśnie na to była akcja serwisowa, teraz już łatwo się nie przegrzeje).
Możesz rozwinąć jak mogę to sprawdzić "na oko"? Pytam jako laik. Przeglądając ogłoszenia widziałem prywatne w których sprzedający chwalił się np. wykonaniem akcji serwisowej, ale wychodziło na to, że zrobił to dopiero tuż przed zakupem np przy wymianie rozrządu ~200 tyś. km.

Potencjalnie taki silnik mógł być już przegrzany parę razy, ale jak to sprawdzę?

Jaki olej powinien tam być lany? W raporcie ASO jednego egzemplarza widziałem przy którejś wymianie 5w20 z wykrzyknikami (parę lat temu, auto 9 lat) i to była jednorazowa adnotacja.
dodo02 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2021, 19:11   #7
Cynerion
ford::average
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 02-12-2020
Skąd: Chorzów
Model: brak
Silnik: brak
Rocznik: brak
Postów: 62
Domyślnie Odp: Ford Mondeo 1.6 eco - do oceny

Też jestem ciekaw. Jest może jakiś niekasowalny zapis w kompie że nastąpiło przegrzanie i ile ono trwało ?

Wątpię żeby "na oko" to sprawdzić.
Pewnie jeszcze będzie tak, że nie musi się coś od razu dziać tylko po jakimś niedługim czasie wystąpi jakieś pęknięcie bloku albo UPG....Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cynerion jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2021, 10:24   #8
bolek-tarnow
ford::expert
 
Zarejestrowany: 07-10-2007
Skąd: Kraków
Model: VW Passat
Silnik: 2.0 170KM
Rocznik: 2008
Postów: 2,776
Domyślnie Odp: Ford Mondeo 1.6 eco - do oceny

Cytat:
Napisał Remekw Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Odradzasz kupowanie aut z tym silnikiem?
niekoniecznie lecz lepiej poznać wcześniej jego wady.
Cytat:
Napisał dodo02 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sam chętnie się dowiem co z nimi jest nie tak (poza przegrzewaniem przed akcjami serwisowymi), bo poprzedni temat poszedł w innym kierunku, a jestem zainteresowany do S-MAX-a. Chyba że możesz napisać w tym drugim?
moim zdaniem S_Max zbyt dużym i ciężkim autem jest na ten silnik ale to wszystko zależy, co kto chce i wymaga od auta.
co do samego silnika wszystko jest na forum a zwracam uwagę by zapoznać się z jego wadami i zaletami.
bolek-tarnow jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2021, 10:31   #9
slawek-kali
ford::expert
 
Avatar slawek-kali
 
Imię: Slawek
Zarejestrowany: 10-01-2011
Skąd: Niemcy - Paderborn
Model: Smax Titanium S
Silnik: 163KM
Rocznik: 2013
Postów: 4,941
Domyślnie Odp: Ford Mondeo 1.6 eco - do oceny

moim zdaniem te silniki sa mniej awaryjne niz 2.0 eco, mniej wyzylowane, mniej pala i jak najbardziej wystarczaja do S-maxa.
Warto szukac auta z pewna historia i tyle.
__________________
Sprawdz VIN - napisz maila!
Auta z Niemiec, Ogledziny, pomoc w kupnie -> dzial uslugi-KLIK
slawek-kali jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-01-2021, 14:49   #10
klocolus
ford::professional
 
Avatar klocolus
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 29-08-2013
Skąd: w-wa
Model: mondeo MK4 / MK5
Silnik: 1.6 eb ~210KM / 2.0 tdci 215KM
Rocznik: 2014 / 2017
Postów: 1,492
Domyślnie Odp: Ford Mondeo 1.6 eco - do oceny

Cytat:
Napisał Cynerion Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Też jestem ciekaw. Jest może jakiś niekasowalny zapis w kompie że nastąpiło przegrzanie i ile ono trwało ?
Cytat:
Napisał dodo02 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Możesz rozwinąć jak mogę to sprawdzić "na oko"?
Zapisu nie ma. Na 100% nie da się powiedzieć jednak wskazywać na to mogą m.in. objawy UPG (w tych silnikach raczej UPG rzadko idzie a jak już pójdzie to razem z blokiem i głowica), polecam na jeździe próbnej dac troche w palnik i sprawdzić węże chłodnicy. Moga być twarde ale powinno dać się ugniatać dłonią bez problemu, nie mogą być twarde jak kamień i tym bardziej nie napęczniałe. Olej w układzie chłodzenia. Spadek poziomu płynu chłodniczego po nagrzaniu. Klasyczne masełko pod korkiem oleju. Wycieki oleju z silnika w wielu miejscach (szczególnie zaczynajace sie w nietypowych miejscach)

Olej powinien byc 5w20 lub 5w30(ten lepszy) zgodny z normą dla 1.6eb, ja leje Millers.

Ogólnie można śmiało powiedzieć, że 1.6eb to jeden z lepszych silnikow downsizingowych (poza wpadka z układem chłodzenia), w uk robia hybrydowe turbo i cisna 300hp+ na seryjnych gratach bez problemu.

Jedynie nie polecam jak ktoś lubi latać autostradami 160+, wtedy spalanie rośnie lawinowo i lepiej kupić sobie 2.0/2.2 tdci (gdyby tylko nie dzwiek, wibracje i smród diesla). W mieście i na lokalnych drogach spalanie jest rewelacyjne, praktycznie tyle co poprzedni 2.0 tdci w automacie.

Ostatnio edytowane przez klocolus ; 20-01-2021 o 14:54
klocolus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
1.6 ecoboost , mondeo mk4


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:37.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.