Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-03-2014, 15:27   #21
slmichalski@wp.pl
ford::amateur
 
Imię: SLAWEK
Zarejestrowany: 15-07-2011
Skąd: WARSZAWA
Model: focus
Silnik: 1,6
Rocznik: 2006
Postów: 1
Domyślnie Odp: usterka wspomagania układu kierowniczego

Mam forda fokusa 2 1,6tdci podczas maneru skretu na poczatku lekko blokuje kierownice dalej kreci normalnie

slmichalski@wp.pl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-05-2014, 08:22   #22
Davo
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-05-2005
Skąd: Hajnówka/Grodzisk Mazowiecki
Model: focus,transit,mondeo,fiesta
Silnik: 1,8tdci.2,4di.2,0tdci,1,25pb
Rocznik: 07.01.03.06
Postów: 186
Domyślnie Odp: usterka wspomagania układu kierowniczego

Witam ja mam problem troszke z innej beczki bo u mnie wspomaganie zaczyna buczec gdy na dworze zaczyna byc ponad 15 stopni ,i z tad moje pytanie czy sadzicie ze zmiana plynu na nowy pomoze???,dodam jeszcze ze poziaom jest odpowiedni,pozdrawiam.
Davo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-05-2014, 11:17   #23
rocky3333
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 17-05-2014
Model: Ford Focus mk2
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 1
Domyślnie Wspomaganie kierownicy

Witam , jestem świeżym nabywcą focusa mk2 2.0 tdci z 2005 , przebieg 170 000. Autko świetne ale mam jeden problem . Siedząc za kierownicą po odpaleniu silnika słychać dziwne syczenie,piszczenie , wycie . Nie wiem jak to nazwać , odgłos ten zmienia tony przy ruchach kierownicą , jest w miarę głośny ten dźwięk. Wspomaganie chodzi okey , kierownicą obraca się lekko. Po zgaszeniu silnika jest taki dźwięk jakby odkurzacz gasł , no tylko trochę ciszej niż odkurzacz oczywiście Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Szykuje mi się dłuższa trasa więc się pytam czy można to tak zostawić . liczę na szybką odpowiedź , z góry dzieki . PS . Przeczytałem bardzo duźo tematów na ten temat ale interesującej odpowiedzi nie znalazłem .

Bump: PS2 . Kontrolki żadne się nie świecą więc teoretycznie wszystko ok . Ale jak to jest z tym na prawdę ? Może ten typ tak ma ;p ?

Ostatnio edytowane przez rocky3333 ; 17-05-2014 o 11:28
rocky3333 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-05-2014, 12:47   #24
tomfoc2
ford::advanced
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 02-08-2011
Model: Kuga MK2 Lift Titanium Magnetic Grey
Silnik: 1.5 Ecoboost 150 KM 16V
Rocznik: 2018
Postów: 384
Domyślnie Odp: Wspomaganie kierownicy

Cytat:
Napisał rocky3333 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam , jestem świeżym nabywcą focusa mk2 2.0 tdci z 2005 , przebieg 170 000. Autko świetne ale mam jeden problem . Siedząc za kierownicą po odpaleniu silnika słychać dziwne syczenie,piszczenie , wycie . Nie wiem jak to nazwać , odgłos ten zmienia tony przy ruchach kierownicą , jest w miarę głośny ten dźwięk. Wspomaganie chodzi okey , kierownicą obraca się lekko. Po zgaszeniu silnika jest taki dźwięk jakby odkurzacz gasł , no tylko trochę ciszej niż odkurzacz oczywiście Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Szykuje mi się dłuższa trasa więc się pytam czy można to tak zostawić . liczę na szybką odpowiedź , z góry dzieki . PS . Przeczytałem bardzo duźo tematów na ten temat ale interesującej odpowiedzi nie znalazłem .

Bump: PS2 . Kontrolki żadne się nie świecą więc teoretycznie wszystko ok . Ale jak to jest z tym na prawdę ? Może ten typ tak ma ;p ?
To normalne,że te pompy tak wyją,w moim również wyje(najmocniej jak kręcę kierownicą). Jeżeli nie ma przerw w wspomaganiu to nie brać do głowy. Przestaw w zegarach na tryb sportowy,to będzie mniej wyło ale i mniej pomagało przy kręceniu kierownicą.
tomfoc2 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-06-2015, 18:47   #25
lethal
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 13-08-2013
Skąd: Wrocław
Model: Ford Focus MK2
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2009
Postów: 6
Domyślnie Odp: usterka wspomagania układu kierowniczego

Widzę, że wszyscy w tym temacie macie podobne problemy, więc może ktoś będzie mi w stanie pomóc.

Mam Focusa MK2 1.8 TDCi (2009). Dwa dni temu rano auto nie odpaliło. Okazało się, że to akumulator, więc wymieniłem aku. Po zamonotowaniu nowego aku wprowadziłem kod do radia, auto odpalało bez problemu. Na drugi dzień po wymianie, odpaliłem rano i pojechałem do pracy. Po pracy przekręcam kluczyk a tu "usterka układu wspomagania". Odpaliłem auto i wspomaganie przestało działać. Wyłączyłem silnik, włączyłem jeszcze raz i wspomaganie zaczęło działać.

Czy to może mieć coś wspólnego z wymianą aku ? Nie sprawdzałem jeszcze poziomu płynu, za chwilę pójdę to zrobić, ale obawiam się, żeby nie było to coś poważniejszego. Czy ktoś miał podobną usterkę ? Umówiłem się na diagnostykę, może kody błędów coś powiedzą.

Słyszałem opinie, że komputer i czujniki lubią wariować po wymianie aku.

Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

Pozdro!
lethal jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-10-2015, 18:00   #26
krzysHO
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-11-2014
Model: focus mk2 fl
Silnik: 1.6 tdci 90hp
Rocznik: 2010
Postów: 115
Domyślnie Odp: usterka wspomagania układu kierowniczego

Witam, ja mam pytanko w którym miejscu dokładnie znajduje się pompa wspomagania czy pompę napędza silnik elektryczny?. Ostatnio zauważyłem w swoim aucie, że z przodu z lewej strony słychać taki syk, niewiem czy to już było czy się pojawiło nie wnikałem. Słyszałem że to są właśnie odgłosy pracującego silnika napędu wspomagania. Proszę o jakieś informacje dogłębniejsze.

Bump: czy ta pompa ew. silnik wydaje słyszalne odglosy podczas pracy?
krzysHO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-10-2015, 21:31   #27
radek70
ford::expert
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 06-10-2013
Skąd: Zielona Góra
Model: Focus Mk2
Silnik: 1.6tdci 90ps
Rocznik: 09.2009
Postów: 2,551
Domyślnie Odp: usterka wspomagania układu kierowniczego

Siedząc w aucie, pompę wspomagania masz pod prawym reflektorem. Jest to raczej pisk. Syk z lewej siedząc w samochodzie, to padnięta membrana od serwa, nieszczelność w dolocie... Musisz bardziej sprecyzować.
radek70 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-10-2015, 22:10   #28
krzysHO
ford::average
 
Zarejestrowany: 05-11-2014
Model: focus mk2 fl
Silnik: 1.6 tdci 90hp
Rocznik: 2010
Postów: 115
Domyślnie Odp: usterka wspomagania układu kierowniczego

Cytat:
Napisał radek70 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Siedząc w aucie, pompę wspomagania masz pod prawym reflektorem. Jest to raczej pisk. Syk z lewej siedząc w samochodzie, to padnięta membrana od serwa, nieszczelność w dolocie... Musisz bardziej sprecyzować.
Odgłosy słychać z prawej strony od kierowcy (tak w okolicach prawego reflektora) . Trudno opisać ten odgłos (coś w rodzaju syku pisku) dzisiaj się dowiedziałem ze to jest to silnik elektryczny wspomagania i nie należy się tym przejmować ale nie wiem na ile w tym prawdy dlatego napisałem na forum.
krzysHO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-10-2015, 05:43   #29
radek70
ford::expert
 
Imię: Radek
Zarejestrowany: 06-10-2013
Skąd: Zielona Góra
Model: Focus Mk2
Silnik: 1.6tdci 90ps
Rocznik: 09.2009
Postów: 2,551
Domyślnie Odp: usterka wspomagania układu kierowniczego

Cytat:
Napisał krzysHO Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dzisiaj się dowiedziałem ze to jest to silnik elektryczny wspomagania i nie należy się tym przejmować
Możesz spokojnie jeździć, nic się nie dzieje.
radek70 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-10-2015, 16:59   #30
macior
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 26-07-2013
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2004
Postów: 20
Domyślnie Odp: usterka wspomagania układu kierowniczego

Podłącze się pod temat i zapytam, czy pompę należy w jakiś sposób kodować ? w internecie pompa TRW 850-1300zł w zalezności od numerów. W 3 dobrych serwisach pytałem i ceny 1500-2000 z lekkim hakiem za wymianę.
Jeśli wymiana pompy polega tylko na podmienieniu to z ojcem poradzimy sobie sami i wtedy kupiłbym tylko pompę, jeśli trzeba kodować to już musiałbym oddać auto na wymianę do serwisu.
1.6TDCi 109KM
macior jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
usterka , wspomaganie


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:54.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.