Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Transit

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-05-2013, 11:12   #1
agalto
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 30-09-2012
Model: dostawczy
Silnik: 2,5td
Rocznik: 1996
Postów: 8
Exclamation Szarpniecie przy wciskaniu sprzęgła

Witam niedawno wymieniałem tarcze sprzęgłową i zmieniałem olej w skrzyni biegów. Po tym wszystkim wydawało się być wszystko dobrze ale teraz gdy wciskam sprzęgło jest takie szarpnięcie jakby sprzęgło chwile przytrzymało po czym kolejny bieg wchodzi ciężko. Najbardziej odczuwalne jest na 1 i 2 biegu. Co ciekawe tylko na zimnym silniku.
Jest to transit 96.r 2.5 td

jeszcze jedno pytanie z góry jest odkręcany imbusem tak jakby korek do nalewania oleju jednak tam nie da się dolać i musiałem dolewać przez otwór po wyjęciu drążka biegów. czy to na pewno jest korek do dolewania ?

agalto jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-05-2013, 14:36   #2
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie Odp: Szarpniecie przy wciskaniu sprzęgła

Cytat:
Napisał agalto Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zmieniałem olej w skrzyni biegów
Na jaki? Powinien być 75W/90S. (wg SAE 80EP).
Albo masz za gęsty olej, albo sprzęgło nie wysprzęgla całkowicie i dlatego masz problemy z załączeniem biegów, zwłaszcza niskich.
Przy wymianie tarczy bardzo ważne jest idealne oczyszczenie wałka sprzęgłowego na wieloklinie i posmarowanie go specjalnym smarem do wałków sprzęgłowych (taki szklisty, biały glut). Tarcza musi się całkiem swobodnie przesuwać po wałku.

Korek wlewu jest na lewej ściance skrzyni, bliżej kielicha sprzęgła i raczej nisko (ten blisko otworu na łapę sprzęgła)..

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 30-05-2013 o 15:00
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-05-2013, 15:34   #3
maciekd
ford::advanced
 
Avatar maciekd
 
Zarejestrowany: 26-04-2008
Model: Transit Mk5 FT100, Transit Mk6 Euroline
Silnik: 2.5 Di 76KM, 2.0 tdci 125KM
Rocznik: 1996, 2004
Postów: 443
Domyślnie Odp: Szarpniecie przy wciskaniu sprzęgła

A tutaj opis od kolegów z UK:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
- maciej -
1996 Transit FT100 - 76T280 - 527 000 km
2004 Transit Euroline - 125T300 - 150 000 km
maciekd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-05-2013, 16:39   #4
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie Odp: Szarpniecie przy wciskaniu sprzęgła

Wg mnie zalecanie do skrzyni MT75 oleju do skrzyń automatycznych jest nieprawidłowe (tak jak na angielskim forum proponują). Ford wyraźnie podaje gęstość tego oleju w instrukcji na 75W/90, i taki sprzedaje dedykowany do tej skrzyni:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Fordowski olej do automatu jest inny:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Jeżeli wejdzie się w kartę danych bezpieczeństwa produktu dla tych olejów (w załączonych linkach), to okazuje się, że lepkość kinematyczna oleju do skrzyni MT75 75W/90 jest ponad ... 2x (dwa razy) wyższa od oleju do skrzyni automatycznej.
Dla oleju do skrzyni MT75 wynosi przy 40 st.C 78,9 mm2/s, przy 100 st.C 15,6 mm2/s
Dla oleju do automatów odpowiednio 32,0 mm2/s i 6,5 mm2/s.

Wnioski niech każdy wyciągnie sam...

Zresztą już kiedyś był wątek o tym...[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
-----------------------------------------------------

Natomiast - przy okazji: olej do przekładni automatycznych to jest w zasadzie ten sam płyn, który stosuje się w układach wspomagania układu kierowniczego. Handlowo poszczególni producenci barwią go na swój kolor - Ford dla Transita na karminowy. Dla niektórych modeli na zielono. Ciekawe, czym się różnią oprócz koloru...
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 30-05-2013 o 17:01
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-05-2013, 16:53   #5
agalto
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 30-09-2012
Model: dostawczy
Silnik: 2,5td
Rocznik: 1996
Postów: 8
Domyślnie Odp: Szarpniecie przy wciskaniu sprzęgła

Olej mam właśnie 75W/90S. Jak zmieniałem tarcze nic z wałkiem nie robiłem czy to może być przyczyna że się np. tam zacina ?
a do czego jest ten zaraz pod drążkiem biegów taki czarny odkręcany imbusem walec bo początkowo tam próbowałem ten olej wlewać :/ mogło to zaszkodzić ?

Ostatnio edytowane przez agalto ; 30-05-2013 o 16:56
agalto jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-05-2013, 17:43   #6
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie Odp: Szarpniecie przy wciskaniu sprzęgła

Cytat:
Napisał agalto Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak zmieniałem tarcze nic z wałkiem nie robiłem czy to może być przyczyna że się np. tam zacina ?
Jeżeli tarcza nie przesuwa się swobodnie osiowo po wałku, to po wciśnięciu pedału sprzęgło nadal leciutko ciągnie i synchronizatory mają problemy - nie mogą się szybko załączyć.

Co do korka - albo jest to zaślepiający kołek, a pod nim dopiero jest zamek wodzika biegów, albo jest to bezpośrednio zamknięcie zamka. Ale z rysunków i numerów części raczej wynika, że jest to tylko korek zaślepiający - nic więcej nie robi.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-05-2013, 19:54   #7
agalto
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 30-09-2012
Model: dostawczy
Silnik: 2,5td
Rocznik: 1996
Postów: 8
Domyślnie Odp: Szarpniecie przy wciskaniu sprzęgła

Jutro spróbuje to nasmarować i zobacze czy pomoże
Wracając do oleju ile powinno być ja wlałem 2,5 l
agalto jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-05-2013, 20:32   #8
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie Odp: Szarpniecie przy wciskaniu sprzęgła

Cytat:
Napisał agalto Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
ile powinno być ja wlałem 2,5 l
Oj, niedobrze - dokładnie dwa razy więcej niż trzeba (1,25l).
W tej sytuacji najlepszym wyjściem byłoby wykręcenie korka wlewowego i poczekanie, aż nadmiar wycieknie przez otwór. Przy wymianie, kiedy olej zaczyna się przelewać przez ten otwór, oznacza to że poziom jest ok.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-05-2013, 06:16   #9
maciekd
ford::advanced
 
Avatar maciekd
 
Zarejestrowany: 26-04-2008
Model: Transit Mk5 FT100, Transit Mk6 Euroline
Silnik: 2.5 Di 76KM, 2.0 tdci 125KM
Rocznik: 1996, 2004
Postów: 443
Domyślnie Odp: Szarpniecie przy wciskaniu sprzęgła

Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Oj, niedobrze - dokładnie dwa razy więcej niż trzeba (1,25l).
W tej sytuacji najlepszym wyjściem byłoby wykręcenie korka wlewowego i poczekanie, aż nadmiar wycieknie przez otwór. Przy wymianie, kiedy olej zaczyna się przelewać przez ten otwór, oznacza to że poziom jest ok.
I właśnie dlatego pokazałem zdjęcia co i którym otworem... ale skupiliście się na typie oleju, a nie na tym, jak go wymienić i ile wlać.

Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wg mnie zalecanie do skrzyni MT75 oleju do skrzyń automatycznych jest nieprawidłowe (tak jak na angielskim forum proponują). Ford wyraźnie podaje gęstość tego oleju w instrukcji na 75W/90, i taki sprzedaje dedykowany do tej skrzyni:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Fordowski olej do automatu jest inny:

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Jeżeli wejdzie się w kartę danych bezpieczeństwa produktu dla tych olejów (w załączonych linkach), to okazuje się, że lepkość kinematyczna oleju do skrzyni MT75 75W/90 jest ponad ... 2x (dwa razy) wyższa od oleju do skrzyni automatycznej.
Dla oleju do skrzyni MT75 wynosi przy 40 st.C 78,9 mm2/s, przy 100 st.C 15,6 mm2/s
Dla oleju do automatów odpowiednio 32,0 mm2/s i 6,5 mm2/s.

Wnioski niech każdy wyciągnie sam...

Zresztą już kiedyś był wątek o tym...[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
-----------------------------------------------------

Natomiast - przy okazji: olej do przekładni automatycznych to jest w zasadzie ten sam płyn, który stosuje się w układach wspomagania układu kierowniczego. Handlowo poszczególni producenci barwią go na swój kolor - Ford dla Transita na karminowy. Dla niektórych modeli na zielono. Ciekawe, czym się różnią oprócz koloru...
No i inna sprawa to typ oleju. Fotki na angielskim forum pod linkiem, który podałem ([Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]), pokazują olej Lodexol MT75. Olej ten wg jego producenta jest "recommended for use in Ford MT75 and MTX75 manual five speed gearboxes prior to model year 2000 where Ford ESD-M2C186-A fluids are specified (all relevant Ford models and certain LDV vans)." ([Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ])

Drugi pokazywany przez nich olej to Comma MT75.

Obydwa spełniają normę Ford ESD-M2C186-A, no chyba, że ich producenci kłamią.

Swego czasu...

Cytat:
Napisał wojtekjanus Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Niech cię ręka boska broni lać taki sam olej jak do automatu... Przecież to zupełnie inna ciecz...
Powinien być olej SAE 80 EP wg specyfikacji Forda ESD-M2C 175-A oraz ESD-M2C 186-A.
No i czy jest różnica w parametrach oleju pomiędzy "ESD-M2C186-A" a "ESD-M2C 186-A"? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Gdzie tam ([Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]) jest napisane, żeby lać olej do automatu?

"A word on which oil to use. MT75 basically. It's similar (apparently) to automatic transmission fluid, but is sold as a specific oil for the MT75 and MTX75 family of gearboxes."

Co w przełożeniu na nasze mówi:

"Jaki olej lać? Oczywiście MT75. Jest podobny (pozornie) do oleju dla automatycznych skrzyń, ale sprzedawany jest jako dedykowany olej dla skrzyń rodziny MT75 i MTX75."

i dalej panowie wymieniają oleje, które opisałem powyżej.

Reszta się zgadza - najprościej kupić oryginał forda. Zarówno "zamienniki" jak i oryginał są barwione na czerwono.
__________________
- maciej -
1996 Transit FT100 - 76T280 - 527 000 km
2004 Transit Euroline - 125T300 - 150 000 km

Ostatnio edytowane przez maciekd ; 31-05-2013 o 06:28
maciekd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-05-2013, 09:09   #10
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie Odp: Szarpniecie przy wciskaniu sprzęgła

Cytat:
Napisał maciekd Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Gdzie tam ([Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]) jest napisane, żeby lać olej do automatu?
1. W tekście postu autor pisze:
"A word on which oil to use: MT75 basically. It's similar (apparently) to automatic transmission fluid, but is sold as a specific oil for the MT75 and MTX75 family of gearboxes".
- czyli po ludzku: "Słowo o tym jaki olej używać: zasadniczo MT75. Jest wyraźnie taki jak oleje do skrzyń automatycznych, ale sprzedawany jest jako olej do skrzyń typu MT75 i MTX75". I o tym pisałem - że to jednak zupełnie inne płyny, nie są podobne, ba mają zupełnie inną lepkość...
2. Napisałem w innym poście: "Niech cię ręka boska broni lać taki sam olej jak do automatu", bo kolega z Forum... wlał taki olej do skrzyni...
Cytat:
Napisał maciekd Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
"Jaki olej lać? Oczywiście MT75......najprościej kupić oryginał forda
3. No... nie, najprościej jest kupić jakikolwiek markowy olej oznaczony 75W/90.
Owszem, oryginalny fordowski też będzie dobry, bo też będzie miał takie oznaczenie.
Po to są międzynarodowe standardy i normy, by możliwy był swobodny wybór odpowiedniego jakościowo produktu, ale np. bardziej dostępnego lub tańszego. Tak samo jak nikt nie musi stosować klocków hamulcowych tylko firmy Motorcraft - można założyć klocki TRW, Delphi, Brembo itd - byleby posiadały odpowiednią homologację.

Norma Forda nie wprowadza nowych olejów i ich standardów, mówi tylko jaki olej wybrać z pośród tych odpowiednio oznakowanych i funkcjonujących na rynku. W sensie wyznacznika jakości oleju norma ta jest parametrem wtórnym. Reszta to marketing i pieniądze...
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 31-05-2013 o 09:44
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
skrzynia biegów , sprzęgło , szarpanie


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:47.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.