Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Strefy klubowe > strefa|mazowiecka
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 25-01-2012, 13:04   #1
pawelrew
ford::amateur
 
Avatar pawelrew
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 20-01-2012
Skąd: Góra Kalwaria
Model: Mondeo Mk3 Kombii
Silnik: 2.5 l Duratec-VE 24V 125kW (170KM)
Rocznik: 2002
Postów: 5
Domyślnie [Mondeo '02 MK3] przerejestrowanie z ciężarowego na osobowy - demontaż kratki

Witam,

Tytułem wstępu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Zakupiłem 10.01 swoje pierwsze auto - Mondeo Kombi 2.5l z homologacją na ciężarowy (kratka, 5 osobowy). Auto kupowane było od firmy na osobę prywatną.

Chciałbym się pozbyć kratki. Powód - estetyka wnętrza Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Dzwoniłem do stacji kontroli pojazdów (SKP) i dowiedziałem się że trzeba udać się do firmy która mi to legalnie zdemontuje, da na to fakturę; następnie będę musiał się udać do SKP, oni mi wystawiają homologację na ciężarowy i dopiero po tym ciągu spraw zmierzam do Wydziału Komunikacji (WK).

Znalazłem podobny temat ale zakończył się bez żadnych konkretnych informacji w 2009 i nie chciałem bawić sie w archeologa który odkrył e-skamieliny, wybaczcieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Gdzie w Warszawie, Piasecznie, Konstancinie można zdemontować kratkę?

Czy mi się to w ogóle finansowo opłaca?
Jak jest z opłatami (np. za przegląd, ubezpieczenie) ciężarowy vs. osobowy?

I jeśli sam zdecydowałbym się na odkręcenie kratki...to czy policja będzie się mnie czepiała?


Ostatnio edytowane przez pawelrew ; 25-01-2012 o 14:24
pawelrew jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-01-2012, 19:54   #2
Rafał-Focus
ford::beginner
 
Avatar Rafał-Focus
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 23-12-2010
Skąd: Piastów
Model: Ford Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2004
Postów: 34
Domyślnie Odp: [Mondeo '02 MK3] przerejestrowanie z ciężarowego na osobowy - demontaż kratki

Jest to dokładnie tak jak mówisz, niestety samemu nie można tej kratki zdemontować choć to niewiele roboty. Musisz mieć ten świstek, żeby mogli zrobić Ci wpis w karcie pojazdu. Jest to zmiana parametrów technicznych i przy ewentualnej kontroli policyjnej mogą być problemy. W moim aucie było to robione przez poprzedniego właściciela w firmie MOTOS (ul. Kłobucka, Warszawa). Wystawili oświadczenie o zmianie konstrukcyjnej w pojeździe.
W lipcu 2008 kosztowało to 72zł za demontaż kratki.

Ostatnio edytowane przez Rafał-Focus ; 26-01-2012 o 20:01 Powód: cena usługi
Rafał-Focus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2012, 17:36   #3
pawelrew
ford::amateur
 
Avatar pawelrew
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 20-01-2012
Skąd: Góra Kalwaria
Model: Mondeo Mk3 Kombii
Silnik: 2.5 l Duratec-VE 24V 125kW (170KM)
Rocznik: 2002
Postów: 5
Domyślnie Odp: [Mondeo '02 MK3] przerejestrowanie z ciężarowego na osobowy - demontaż kratki

Dziękuję za odpowiedź.
Koniec końców zarejestrowałem ponownie jako ciężarowy - ojciec planuje firmę rozkręcać, więc postanowiliśmy że już zostanie jak jestGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Adres sobie zapiszę jednak na wszelki wypadek.

Temat do zamknięcia/usunięcia.

Teraz idę szukać tematu o tym jak pozbyć się naklejki z nrem rejestracyjnym z przedniej szyby w takie mrozy jak aktualnie mamyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pawelrew jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-02-2012, 22:06   #4
Rafał-Focus
ford::beginner
 
Avatar Rafał-Focus
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 23-12-2010
Skąd: Piastów
Model: Ford Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2004
Postów: 34
Domyślnie Odp: [Mondeo '02 MK3] przerejestrowanie z ciężarowego na osobowy - demontaż kratki

Cytat:
Napisał pawelrew Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
jak pozbyć się naklejki z nrem rejestracyjnym z przedniej szyby
Żyletka
Rafał-Focus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-02-2012, 15:47   #5
pawelrew
ford::amateur
 
Avatar pawelrew
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 20-01-2012
Skąd: Góra Kalwaria
Model: Mondeo Mk3 Kombii
Silnik: 2.5 l Duratec-VE 24V 125kW (170KM)
Rocznik: 2002
Postów: 5
Domyślnie Odp: [Mondeo '02 MK3] przerejestrowanie z ciężarowego na osobowy - demontaż kratki

Dzięki Rafał.

Żyletka, scyzoryk, ściereczka do szyb, zmywacz do paznokci i ogrom cierpliwości (bo naklejka prawie nad kokpitem) - 1h delikatnego skrobania i pięknie zeszło, praktycznie bez żadnych rys na szybie.

Temat można zamknąć bo i tak już offtop się zrobiłGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
pawelrew jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
demontaż



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:08.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.