Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-06-2016, 18:18   #1
oisel
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 15-06-2011
Skąd: lubuskie
Model: focus
Silnik: 1.4
Rocznik: 1998
Postów: 1
Domyślnie zablokowany drążek lub skrzynia biegów

Witam wszystkich
Możektoś mi podpowie co moge zrobić gdy drążek zmiany biegów się zablokował w sposób że nie moge ruszać nim boki czyli mogę wrzucić tylko 3 i 4 bez broblemu natomiast wprawo lub w lewo drążkiem ruszyć niemogę tylko do przodu i do tyłu i nie ma różnicy czy autko jest na włączonym silniku lub nie. Ściągnołem osłone od drążka zmiany biegów i linki wyglądają ok. Czy mogę zrobić coś samemu czy tylko watsztat.
dziekuję z góry za wszelkie sugestie.
Ford focus benzyna 1.4 z 1998r.
Z dodatkowych informacji udało mi się ustalić iż jak się próbuje drążkiem przesuwać prawo lewo to przy samej skrzyni widać że cięgna chcą przeżucić ten wodzik ale skrzynia niepozwala tak więc wnioskuje że mechanizm od drążka do samej skrzyni jest sprawny.


Ostatnio edytowane przez oisel ; 07-06-2016 o 20:54
oisel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-06-2016, 13:28   #2
Klocek7
ford::average
 
Avatar Klocek7
 
Imię: RobeK
Zarejestrowany: 08-02-2010
Skąd: Dębica
Model: Focus 1,8TDCi/2004/100KM/Ghia-Sedan +FUSION 1,4TDCi 2004/68KM + Suzuki-GSX-750F/1993/106KM
Silnik: 1,8 TDCi/1,4TDCi/750ccmPB98
Rocznik: 2004/2004/1993
Postów: 178
Domyślnie Odp: zanblokowany drążek lub skrzynia biegów

A jak z zaczepem linek na "grzybkach" ramion mech. zm. biegów na skrzyni ?
Kiedy 'padły" zaczepy w Galaxym też biegi nie wchodziły ale try-ty-tytki pomogły Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Gdzie SIŁA i RACJA się spierają, tam SIŁA MA RACJĘ !!!
Klocek7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-06-2016, 10:13   #3
golarz
ford::amateur
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 20-09-2015
Skąd: Szczecin
Model: focus mk1
Silnik: 1.8 tddi
Rocznik: 2001
Postów: 3
Domyślnie Odp: zanblokowany drążek lub skrzynia biegów

napisz czy lewarek jest jest luźny jeśli chodzi o ruch przód tył, jeśli tak to Ci poszło najprawdopodobniej jabłuszko przy linkach zmiany biegów. Miałem podobnie i za naprawę zapłaciłem 50 zł Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
golarz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 03:43.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.