Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-02-2019, 12:24   #1
budzik47
ford::amateur
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 03-02-2019
Skąd: Bydgoszcz
Model: Focus Mk4
Silnik: 1.5 Ecoboost
Rocznik: 2018
Postów: 2
Domyślnie przy jeździe po najmniejszych nierównościach coś stuka z tyłu.

Witam!
Jakiś czas temu kupiłem MK4 hatchback, wszystko jeździ ładnie, ale mam problem. Przy niskich prędkościach (do 50km/h) przy jeździe po najmniejszych nierównościach coś stuka z tyłu. Sprawdzałem mocowania kanapy, luźne elementy w bagażniku, ale stukanie nie znika. Spotkał się ktoś z Was z tym problemem?
Pozdrawiam

budzik47 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2019, 23:34   #2
pEgon1
ford::amateur
 
Imię: Pawel
Zarejestrowany: 03-02-2019
Skąd: Wrocław
Model: Focus MK4 Titanum Kombi
Silnik: 1.5 Ecoboost 150KM
Rocznik: 2018
Postów: 1
Domyślnie Odp: Stukanie wnętrza

Cytat:
Napisał budzik47 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam!
Jakiś czas temu kupiłem MK4 hatchback, wszystko jeździ ładnie, ale mam problem. Przy niskich prędkościach (do 50km/h) przy jeździe po najmniejszych nierównościach coś stuka z tyłu. Sprawdzałem mocowania kanapy, luźne elementy w bagażniku, ale stukanie nie znika. Spotkał się ktoś z Was z tym problemem?
Pozdrawiam
Witam, nie wiem jak brzmi owo stukanie, ale ja miałem podobny objaw od nowości. Również szukałem i nic nie znalazłem. Problem ustąpił sam, kiedy zacząłem wozić pasażerów na tylnym siedzeniu. Myślę, że to coś w mechanizmie pasów bezpieczeństwa na tylnej kanapie. Odkąd są używane nic nie stuka.
pEgon1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-02-2019, 23:50   #3
MicRu
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 18-06-2015
Model: Focus MK3 FL / Focus MK4
Silnik: 1.5 TDCI 120KM / 1.5 TDCI 95KM
Rocznik: 2016 / 2018
Postów: 6
Domyślnie Odp: Stukanie wnętrza

To stukanie to prawdopodobnie tylna kanapa, a dokładnie mocowanie jej oparcia. Ja z namierzeniem tego chwilę walczyłem, ale włożyłem tam tymczasowo zwykłą szmatkę, a niedługo jadę na przegląd w ASO to to poprawią - przynajmniej mam taką nadzieję. Jeśli tylko obciążysz tylne oparcie, problem ustaje.

Btw Taki problem występował u mnie zarówno w MK4 jaki i w MK3. Pewnie dlatego, że nigdy nikogo nie wożę z tyłu.
MicRu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-02-2019, 15:51   #4
budzik47
ford::amateur
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 03-02-2019
Skąd: Bydgoszcz
Model: Focus Mk4
Silnik: 1.5 Ecoboost
Rocznik: 2018
Postów: 2
Domyślnie Odp: Stukanie wnętrza

Też jeszcze nikt ze mną na tyle nie jeździł, więc może to rzeczywiście kwestia oparcia.
Sprawdzę trik z łatką.
Dzięki Panowie!
budzik47 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-02-2019, 09:03   #5
fracek
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 11-03-2013
Model: Fiesta ST
Silnik: 1.6
Rocznik: 2014
Postów: 20
Domyślnie Odp: Stukanie wnętrza

Widzę że macie Panowie 1.5 ecoboost. Jak wrażenia jazdy 3 cylindrowcem? spalanie dźwiękowo osiągi. Dzieki
fracek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-02-2019, 10:01   #6
robert_71
ford::average
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 17-01-2019
Skąd: Tarnów
Model: focus mk4 kombi
Silnik: 1.0 EcoBoost MHEV 155, PS7
Rocznik: 2023
Postów: 112
Domyślnie Odp: Stukanie wnętrza

Cytat:
Napisał fracek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Widzę że macie Panowie 1.5 ecoboost. Jak wrażenia jazdy 3 cylindrowcem? spalanie dźwiękowo osiągi. Dzieki
Zaskakująco pozytywne :-) Spalanie średnie z 4500 km to 7.1 l/100. Dźwiękowo - moim zdaniem też OK. Silnik jest bardzo cichy, albo auto dobrze wygłuszone. W trakcie przyspieszania w zakresie do trzech, trzech i pół tysiąca silnik brzmi nawet trochę "basowo" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Z naciskiem na "trochę". Kręcenie do 6000 na dwójce czy trójce też brzmi OK. Osiągi takie jak się spodziewałem (poprzednie auto to diesel 2.0 140 km 340 Nm o podobnej do focusa masie). Przyjemnie się odpycha, zwłaszcza w trybie "sport".
Przed zakupem testowałem jedynie wersję litrową 125 KM i ST Line. Spodziewałem się, że 1.5 ecoboost będzie bardziej dynamiczny ze względu na większy moment obrotowy i tak właśnie jest (nawet lepiej niż się spodziewałem). Wybrałem też wersję bardziej "cywilną" niż ST line - testowana miała moim zdaniem zbyt twarde zawieszenie, co w połączeniu z 18 calowymi kołami nie jest - dla mnie przynajmniej - zbyt fajne. Podsumowując jestem zadowolony z wyboru, warto wybrać tę wersję silnikową nawet kosztem zdjęcia czegoś z listy wyposażenia, jeśli budżet jest sztywny.

PS. Nie bardzo rozumiem czemu Ford wymaga od dealerów, żeby promowali nowego focusa wersją ST-line. Nie każdemu musi odpowiadać czarna podsufitka, twarde zawieszenie i opony o niskim profilu. Zgodzę się, że auto może atrakcyjniej wygląda, ale jednocześnie może rozczarować po jeździe próbnej. W zasadzie wszystkie demówki dostępne do jazdy u dealerów w okolicy to były ST-line z 18 calowymi kołami i silnikiem litrowym 125KM.
robert_71 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-02-2019, 10:43   #7
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,366
Domyślnie Odp: Stukanie wnętrza

Cytat:
Napisał robert_71 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie bardzo rozumiem czemu Ford wymaga od dealerów, żeby promowali nowego focusa wersją ST-line.
Mają promować nowy model wersją "Trend" na 16" i bez żadnego wyposażenia ?
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-02-2019, 11:13   #8
robert_71
ford::average
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 17-01-2019
Skąd: Tarnów
Model: focus mk4 kombi
Silnik: 1.0 EcoBoost MHEV 155, PS7
Rocznik: 2023
Postów: 112
Domyślnie Odp: Stukanie wnętrza

Cytat:
Napisał edmun Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mają promować nowy model wersją "Trend" na 16" i bez żadnego wyposażenia ?
Dlaczego zaraz Trend bez wyposażenia? Może być Titanium na przykład. Swoją drogą - ST line bez dodatkowego wyposażenia, poza wyglądem nie różni się zbytnio od Trenda, jeśli chodzi o tzw. "wypas". Bardziej chodzi mi o to, że ciężko przetestować inne auto niż ST-line, który nie jest bardzo reprezentatywny.

Ostatnio edytowane przez robert_71 ; 07-02-2019 o 11:17
robert_71 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-02-2019, 11:35   #9
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,366
Domyślnie Odp: przy jeździe po najmniejszych nierównościach coś stuka z tyłu.

Ehh.. może też wynikać to z tego, że wersję Titanium ciężej będzie później sprzedać.
Jako przykład posiadacza Titanium X, wiem że gdybym miał w salonie brać powystawowy egzemplarz i szukałbym Titanium, to musiałby mieć to i tamto i siamto.
Natomiast ST-Line się sprzeda sam z siebie, bo "targetem" takiego modelu nie jest użytkownik który biorąc powystawowy egzemplarz będzie narzekał że czegoś nie ma.
Plus dodatkowo - na plakatach masz ST-Line'a więc dziwne, że wchodząc do salonu miałbyś przed oczami "inny model".
Zwykły Kowalski widział plakat, maila marketingowego, reklamę na necie, w TV i wejdzie do salonu zobaczyć ten model co widział z reklamy.
Nie Titanium które "organoleptycznie" będzie brzydszy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-02-2019, 11:48   #10
robert_71
ford::average
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 17-01-2019
Skąd: Tarnów
Model: focus mk4 kombi
Silnik: 1.0 EcoBoost MHEV 155, PS7
Rocznik: 2023
Postów: 112
Domyślnie Odp: przy jeździe po najmniejszych nierównościach coś stuka z tyłu.

Dyskusja zaczyna być akademicka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W salonie obejrzeć można było już w dniu premiery różne wersje, natomiast przejechać się jedynie ST-line. I przypuszczam, że wielu klientów rozczaruje się po przejażdżce taką wersją, chociaż pewnie innym się spodoba. Moim zdaniem wersja ST-line trafia do bardziej wąskiej grupy klientów niż trend (z jakimiś pakietami) czy titanium.
Jeśli zaś chodzi o późniejsze upłynnienie demówki - po pierwsze to problem dealera a nie Forda, po drugie te testowe ST-line też nie były "gołe", więc tanie też nie będą.
Pozdrawiam i na dzisiaj znikam.
robert_71 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 08:11.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.