Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-05-2019, 22:19   #31
sawekfan
ford::average
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 27-03-2007
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 130KM
Rocznik: 2006
Postów: 107
Domyślnie Odp: Świece żarowe grzeją za długo

Cytat:
Napisał rajman Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Weźcie mu miernikiem zmierzcie bo chłop zwariuje.
I o to mi chodzi właśnie. Nie o jak to jest ogólnie w samochodach ale konkretnie w MK3 TDCI. Wystarczy zmierzyć i nie trzeba miernika jeśli ktoś nie ma. Jednak do tej pory nikt nie pokusił się aby to zrobić i nie napisał jak długo świece grzeją u niego w takim samym modelu. Tylko tyle chcę wiedzieć bo jak widać ASO mówi jedno, ludzie na forum drugie.

Mocowanie kabla poprawiłem, bo przy wymianie świec musiał się podgiąć i dotykał plastiku na końcówce kabla od świec i plastik topiąc się wydzielał dym. Świece nadal grzeją 2 minuty na zimnym tak jak poprzednio. Jutro rano sprawdzę odczyt w zegarach temp. z czujnika głowicy.

Bump:
Cytat:
Napisał Jaryska Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Widocznie oczekujesz odpowiedzi takiej, aby była po Twojej myśli.
Nie. Oczekuję, że ktoś kto ma takie auto jak ja sprawdzi ile u niego grzeją świece i podzieli się wynikami. Do tej pory nikt tego nie zrobił za to cały czas słyszę, że to mi się nie chce słuchać ludzi, którzy podają ogólniki i jak to jest w innych samochodach. Czy konkrety to za duże wymagania? Kilka minut na sprawdzenie zaoszczędziłoby te kilka stron tematu.

__________________
Był stare, dobre Mondeo 95 r. 1.8 TD Jest młodsza wersja Mondeo 06 r. 2.0 TDCI, której dziadek wysoko ustawił poprzeczkę
sawekfan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-05-2019, 07:19   #32
sawekfan
ford::average
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 27-03-2007
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 130KM
Rocznik: 2006
Postów: 107
Domyślnie Odp: Świece żarowe grzeją za długo

Cytat:
Napisał Tvvardy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Czujnik ma dwa zakresy pomiaru a jakie wartości pokazuje gdy jest zimny? Wiem, że o tym już było. Jakie świece wkręciłeś?
Sprawdziłem na zimnym silniku odczyt temperatury. Jeśli wierzyć internetowi to pozycja 15 pokazuje temp. z czujnika w głowicy, a pozycja 16 temp. z innego miejsca w układzie. Mi wyszło na zimno:

15: 90
16: 80

Po rozgrzaniu gdy wskazówka temp była w pionie pozycja 15 nadal pokazuje 90. Pytanie czy to rzeczywiście jest wskazanie temp, bo gdy ruszam to im mocniej naciskam gaz tym wartość spada i pojawia się wskazanie nawet 30 coś. Natomiast gdy puszczam gaz to pojawia się ponad 110. Po zatrzymaniu po krótkiej chwili wraca do 90. Czy ktos wie, może sprawdzić u siebie w MK3 TDCI czy tak powinno być?
__________________
Był stare, dobre Mondeo 95 r. 1.8 TD Jest młodsza wersja Mondeo 06 r. 2.0 TDCI, której dziadek wysoko ustawił poprzeczkę
sawekfan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-05-2019, 07:24   #33
rajman
ford::professional
 
Avatar rajman
 
Zarejestrowany: 12-07-2009
Skąd: Lublin
Model: Focus MK4
Silnik: 1.5 EcoBubble
Rocznik: 2019
Postów: 1,331
Domyślnie Odp: Świece żarowe grzeją za długo

Czujnik temperatury w mk3 diesel jest tylko jeden.

Pokazuje temperaturę od 40C więc przed pierwszym odpaleniem takiego parametru który tyle wskazuje szukaj.
rajman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-05-2019, 09:57   #34
Jaryska
ford::professional
 
Imię: ADAM
Zarejestrowany: 16-05-2018
Skąd: OTWOCK
Model: Mondeo MK3
Silnik: 1,8 cm3 DURATEC HE
Rocznik: 2003
Postów: 1,453
Domyślnie Odp: Świece żarowe grzeją za długo

Takie pulsowanie temperatury na wskażniku może powodować uszkodzony lub nie prawidłowy dla tego silnika czujnik temperatury, lub termostat, jest cały czas otwarty.
Jaryska jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-05-2019, 18:40   #35
sawekfan
ford::average
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 27-03-2007
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 130KM
Rocznik: 2006
Postów: 107
Domyślnie Odp: Świece żarowe grzeją za długo

Cytat:
Napisał rajman Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pokazuje temperaturę od 40C więc przed pierwszym odpaleniem takiego parametru który tyle wskazuje szukaj.
Sprawdziłem i na zimno pokazuje 40C i później w miarę nagrzewania się silnika rośnie. Pozycja 15 i 16 to inne parametry tylko nie wiem dlaczego gdy ktoś wrzucał info o menu serwisowym to pominął kilka pozycji. Tak czy inaczej wygląda, że czujnik temp. jest ok.

Wystarczyłoby aby ktoś zmierzył u siebie czas grzania świec i byłoby coś wiadomo, bo teraz to szukanie po omacku. Jest ktoś w stanie własnym pomiarem obalić twierdzenie ASO, że świece mają grzać max. 30 sekund?
__________________
Był stare, dobre Mondeo 95 r. 1.8 TD Jest młodsza wersja Mondeo 06 r. 2.0 TDCI, której dziadek wysoko ustawił poprzeczkę
sawekfan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-05-2019, 07:04   #36
kamilns
ford::advanced
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 29-11-2016
Skąd: Lublin
Model: mondeo
Silnik: 2.0 tdci ghia
Rocznik: 2004
Postów: 408
Domyślnie Odp: Świece żarowe grzeją za długo

Cytat:
Napisał sawekfan Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dlatego właśnie założyłem temat aby dowiedzieć się jak to wygląda w praktyce, bo w ASO powiedzieli, że wg dokumentacji ma być tak jak podali ale człowiek w serwisie nie był w stanie mi powiedzieć czy w praktyce tak właśnie jest i żeby cokolwiek powiedzieć więcej muszę się umówić na diagnozę. Oczywiście nie ma żadnej pewności, że ktoś zwyczajnie w ASO nie weźmie dokumentacji, sprawdzi, że u mnie jest inaczej niż w papierach i powie, że do wymiany jest cały komputer, bo on steruje czasem grzania świec.
Wystarczy aby osoby mające MK3 TDCI zmierzyli ile u nich świece grzeją na zimnym jak i ciepłym i byłoby z czym porównać. Jednak póki co nie otrzymałem w tej kwestii ani jednej konkretnej odpowiedzi.
Jak tylko nagrasz filmik i pokazesz jak to mierzysz i ile Ci grzeja swiece to tez Ci nagram.
kamilns jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-05-2019, 08:37   #37
sawekfan
ford::average
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 27-03-2007
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 130KM
Rocznik: 2006
Postów: 107
Domyślnie Odp: Świece żarowe grzeją za długo

Cytat:
Napisał kamilns Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak tylko nagrasz filmik i pokazesz jak to mierzysz i ile Ci grzeja swiece to tez Ci nagram.
Bierzesz multimetr, plus przykładasz do świecy, minus do masy, odpalasz stoper i widzisz po jakim czasie prąd przestaje płynąć na świece po odpaleniu. Jak nie masz multimetru to jeszcze lepszy sposób jest z żarówką, do której przymocowujesz dwa kabelki i jeden łączysz ze świecą, a drugi z masą i ze środka samochodu widzisz kiedy przestaje płynąć prąd na świece i żarówka gaśnie.
Roboty na 5 minut i będzie wiadomo czy u Ciebie grzeją tyle co ASO mówi, tyle co u mnie czy gdzieś pomiędzy.

Bump:
Cytat:
Napisał Deryll Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak jest, ale mała różnica. Te świece zanurzone są w płynie i trochę inaczej odddają swoje ciepło.
W opisie widzę, że masz MK3 TDCI i ogarniasz temat. Czy jesteś w stanie zmierzyć u siebie ile na zimnym silniku grzeją świece? Inaczej chyba nie dowiem się jak to wygląda u kogoś innego.
__________________
Był stare, dobre Mondeo 95 r. 1.8 TD Jest młodsza wersja Mondeo 06 r. 2.0 TDCI, której dziadek wysoko ustawił poprzeczkę
sawekfan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2019, 09:41   #38
jendrekmak
ford::expert
 
Avatar jendrekmak
 
Zarejestrowany: 30-06-2008
Skąd: Warszawa
Model: 2x Citroen C5 Tourer
Silnik: 2.0 HDi
Rocznik: 2012
Postów: 3,965
Domyślnie Odp: Świece żarowe grzeją za długo

Cytat:
Napisał sawekfan Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z tego co podają na forum to mają grzać maksymalnie 30 po uruchomieniu silnika. Jednak nikt z tych co tak piszą nie sprawdził tego u siebie. U mnie grzeją 2 minuty i chciałbym wiedzieć czy to jest poprawne czy nie. Wystarczy, że sprawdzicie ile u Was grzeją i jeśli kilka osób powie, ze na zimnym też około 2 minuty to temat zamknięty. Jeśli natomiast wyjdzie, że jest to około 30 sekund to znaczy, że u mnie coś jest nie tak.
U mnie w mk3 tdci 2004 grzały po uruchomieniu silnika ok. 30 sekund. Czy 2 minuty jest poprawnym czasem? Chyba nie, ale zaczął bym od sprawdzenia, co jest ustawione w sterowniku silnika bo to on zarządza rozruchem i innymi pierdołami. Może jest jakaś opcja do przestawienia, bo 2 minuty to trochę bez sensu, zwłaszcza jak jest temperatura na plusie.

Może jest jakaś opcja do przestawienia typu - wersja pojazdu - z "bardzo zimne klimaty" na "zimne klimaty" bo to może być info dla PCM jak ma sterować dogrzewaniem silnika po dłuższym postoju

Ostatnio edytowane przez jendrekmak ; 23-05-2019 o 09:44
jendrekmak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2019, 11:02   #39
sawekfan
ford::average
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 27-03-2007
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 130KM
Rocznik: 2006
Postów: 107
Domyślnie Odp: Świece żarowe grzeją za długo

Cytat:
Napisał jendrekmak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U mnie w mk3 tdci 2004 grzały po uruchomieniu silnika ok. 30 sekund.
I to są konkretne dane. Dzięki. Pytanie czy przez ELM mozna to podglądnąć, jak się ta opcja nazywa czy trzeba kogoś z profesjonalnym interfejsem?
Tez mi się wydaje, że 2 minuty to duzo za długo, zwłaszcza, że nowoczesne świece rozgrzewaja się do swojej roboczej temp. w kilka sekund, a nie jak ktoś wcześniej tu pisał, że świeca potrzebuje dużo czasu.
W ASO bardzo chętnie mnie przyjmą na diagnostykę gdy powiedziałem o moich wątpliwościach ale nim wydam kilkaset złotych za samo podpięcie kompa i analizę to chciałbym ustalic jak najwięcej rzeczy samodzielnie.
__________________
Był stare, dobre Mondeo 95 r. 1.8 TD Jest młodsza wersja Mondeo 06 r. 2.0 TDCI, której dziadek wysoko ustawił poprzeczkę
sawekfan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-05-2019, 11:23   #40
rajman
ford::professional
 
Avatar rajman
 
Zarejestrowany: 12-07-2009
Skąd: Lublin
Model: Focus MK4
Silnik: 1.5 EcoBubble
Rocznik: 2019
Postów: 1,331
Domyślnie Odp: Świece żarowe grzeją za długo

Jest pid od przekaźnika świec. Raczej grzeją tyle ile on podaję prąd.
rajman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:39.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.