Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-05-2019, 05:43   #11
Jaryska
ford::professional
 
Imię: ADAM
Zarejestrowany: 16-05-2018
Skąd: OTWOCK
Model: Mondeo MK3
Silnik: 1,8 cm3 DURATEC HE
Rocznik: 2003
Postów: 1,453
Domyślnie Odp: Świece żarowe grzeją za długo

Bijecie Koledzy niepotrzebnie pianę.
Są silniki w niektórych pojazdach, których czas grzania świec przy pierwszym uruchomieniu zimnego silnika, już w czasie pracy tez grzeją, jest to tak zwane dogrzewanie komory spalania,nawet przez 2 minuty.
Skoro tak jest u Ciebie, to nic na to nie poradzisz, bo tak jest ustawiony PCM.

Możesz uruchomić silnik po 15 sekundach grzania świec, a i tak na zimnym silniku wustapi dogrzewanie.
Nie wystepuje ono po uruchamianiach na lekko ciepłym, w czasie dnia, bo czujnik jest pewnie zaprogramowany na czas przerwy w pracy lub temperature silnika, tego nie wiem.

Jaryska jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-05-2019, 10:27   #12
kamilns
ford::advanced
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 29-11-2016
Skąd: Lublin
Model: mondeo
Silnik: 2.0 tdci ghia
Rocznik: 2004
Postów: 408
Domyślnie Odp: Świece żarowe grzeją za długo

u mnie tez grzeje po dopaleniu wszystko jest ok.
kamilns jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-05-2019, 11:01   #13
Deryll
ford::professional
 
Avatar Deryll
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 27-04-2009
Skąd: Biała Podlaska
Model: Volvo XC90 / BMW X3 E83
Silnik: D5 2.4 185KM / 3.0D 218KM
Rocznik: 2007 / 2007
Postów: 1,947
Domyślnie Odp: Świece żarowe grzeją za długo

Cytat:
Napisał lando Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Oto to to
Z uporem maniaka próbujesz wcisnąć komuś swoją wizję. To nie te silniki.
Deryll jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-05-2019, 11:08   #14
rajman
ford::professional
 
Avatar rajman
 
Zarejestrowany: 12-07-2009
Skąd: Lublin
Model: Focus MK4
Silnik: 1.5 EcoBubble
Rocznik: 2019
Postów: 1,329
Domyślnie Odp: Świece żarowe grzeją za długo

Ale kolega z uporem maniaka twierdzi że przez zbyt długi czas nagrzewania świec, nagrzewa mu się złącze kabla do świec, nie jest w stanie zrozumieć tego o czym pisałem mu już kilka razy że to nie problem w zbyt długim grzaniu swiec tylko w połączeniu, a że podstaw elektroniki nie zna to do niego nie dociera.

Świece w podgrzewacz PTC, praktycznie takie same jak te w silniku grzeją w trakcie jazdy i po kilkanaście minut i nie przepadają się po jednym użyciu. Cóż, dziwne...
rajman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-05-2019, 14:20   #15
Deryll
ford::professional
 
Avatar Deryll
 
Imię: Darek
Zarejestrowany: 27-04-2009
Skąd: Biała Podlaska
Model: Volvo XC90 / BMW X3 E83
Silnik: D5 2.4 185KM / 3.0D 218KM
Rocznik: 2007 / 2007
Postów: 1,947
Domyślnie Odp: Świece żarowe grzeją za długo

Cytat:
Napisał rajman Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Świece w podgrzewacz PTC, praktycznie takie same jak te w silniku grzeją w trakcie jazdy i po kilkanaście minut i nie przepadają się po jednym użyciu.
Tak jest, ale mała różnica. Te świece zanurzone są w płynie i trochę inaczej odddają swoje ciepło.
Deryll jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-05-2019, 17:17   #16
Tvvardy
ford::professional
 
Avatar Tvvardy
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 28-05-2012
Skąd: Szczecin
Model: OOOO A6
Silnik: V6
Rocznik: Adekwatny do wieku
Postów: 1,764
Domyślnie Odp: Świece żarowe grzeją za długo

Kiedyś [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]t w Mk2 wkręcałem nowe świece firmy krzak i padały jak muchy. Może to wina świec bo nie wiadomo jakie wkręca.
W Mk3 jest podobnie. Jak już zostało napisane steruje tym PCM wg odczytu temp. głowicy a po rozruchu załącza się grzanie wtórne.
W benzyniakach jest czujnik temp. w termostacie.
Tvvardy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-05-2019, 17:18   #17
sawekfan
ford::average
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 27-03-2007
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 130KM
Rocznik: 2006
Postów: 107
Domyślnie Odp: Świece żarowe grzeją za długo

Cytat:
Napisał rajman Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ale kolega z uporem maniaka twierdzi że przez zbyt długi czas nagrzewania świec, nagrzewa mu się złącze kabla do świec, nie jest w stanie zrozumieć tego o czym pisałem mu już kilka razy że to nie problem w zbyt długim grzaniu swiec tylko w połączeniu, a że podstaw elektroniki nie zna to do niego nie dociera.

Świece w podgrzewacz PTC, praktycznie takie same jak te w silniku grzeją w trakcie jazdy i po kilkanaście minut i nie przepadają się po jednym użyciu. Cóż, dziwne...
Ty albo nie potrafisz czytać ze zrozumieniem albo nie dociera do Ciebie co się pisze/mówi. Głównym problem nie jest to, że się grzeje kabel ale to, ze świece grzeją 2 minuty. Grzanie kabla to temat poboczny, a Ty na siłę próbujesz zabłysnąć nie w temacie pisząc swoje wywody nt. tego jak to jest w MK4 TDCI lub Focusie. Teraz jeszcze wyskakujesz ze świecami w podgrzewaczu PTC. Człowieku czy Ty wiesz co podgrzewają świece w silniku, a co w podgrzewaczu? Napiszę Ci dużymi literami: INTERESUJE MNIE MK3 TDCI I ŚWIECE W SILNIKU. Naprawdę proszę Cię idź ze swoimi radami do tematów o MK4 lub na forum Peugeota/Citroena bo tam ten silnik znają i nie zaśmiecaj mi tematu. Możesz to zrobić? Dziękuję.

Bump:
Cytat:
Napisał Jaryska Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bijecie Koledzy niepotrzebnie pianę.
Są silniki w niektórych pojazdach, których czas grzania świec przy pierwszym uruchomieniu zimnego silnika, już w czasie pracy tez grzeją, jest to tak zwane dogrzewanie komory spalania,nawet przez 2 minuty.
Skoro tak jest u Ciebie, to nic na to nie poradzisz, bo tak jest ustawiony PCM.

Możesz uruchomić silnik po 15 sekundach grzania świec, a i tak na zimnym silniku wustapi dogrzewanie.
Nie wystepuje ono po uruchamianiach na lekko ciepłym, w czasie dnia, bo czujnik jest pewnie zaprogramowany na czas przerwy w pracy lub temperature silnika, tego nie wiem.
Chłopaki nie rozumiecie w czym rzecz. Problem nie w tym, że świece grzeją po uruchomieniu silnika, bo to jest normalne i tak ma być. Problem jest w czasie grzania. Z tego co podają na forum to mają grzać maksymalnie 30 po uruchomieniu silnika. Jednak nikt z tych co tak piszą nie sprawdził tego u siebie. U mnie grzeją 2 minuty i chciałbym wiedzieć czy to jest poprawne czy nie. Wystarczy, że sprawdzicie ile u Was grzeją i jeśli kilka osób powie, ze na zimnym też około 2 minuty to temat zamknięty. Jeśli natomiast wyjdzie, że jest to około 30 sekund to znaczy, że u mnie coś jest nie tak. Jakość świec to osobna sprawa ale nie chcę kupować najdroższych tylko po to aby je wykończyć zaraz.
__________________
Był stare, dobre Mondeo 95 r. 1.8 TD Jest młodsza wersja Mondeo 06 r. 2.0 TDCI, której dziadek wysoko ustawił poprzeczkę

Ostatnio edytowane przez sawekfan ; 19-05-2019 o 17:21
sawekfan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-05-2019, 17:29   #18
rajman
ford::professional
 
Avatar rajman
 
Zarejestrowany: 12-07-2009
Skąd: Lublin
Model: Focus MK4
Silnik: 1.5 EcoBubble
Rocznik: 2019
Postów: 1,329
Domyślnie Odp: Świece żarowe grzeją za długo

Chyba Ty czytać nie umiesz, bo ja nic nie pisałem o mk4, a że wypisujesz bzdury bez sprawdzenia tego co inni Ci radzą to podejrzewam że odpowiedzi nie uzyskasz.

Jeździłem mk3 tdci 6 lat i podałem Ci powód efektu ubocznego który w Twoim mniemaniu nie ma nic wspólnego z Twoim problemem. Szukaj więc dziury w całym dalej az Ci się stopi złącze kabla świec i problem sam się rozwiąże bo nie będziesz miał grzania Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Nie musisz dziękować. Nie pozdrawiam.
rajman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-05-2019, 18:02   #19
sawekfan
ford::average
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 27-03-2007
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI 130KM
Rocznik: 2006
Postów: 107
Domyślnie Odp: Świece żarowe grzeją za długo

Cytat:
Napisał rajman Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Chyba Ty czytać nie umiesz, bo ja nic nie pisałem o mk4, a że wypisujesz bzdury bez sprawdzenia tego co inni Ci radzą to podejrzewam że odpowiedzi nie uzyskasz.

Jeździłem mk3 tdci 6 lat i podałem Ci powód efektu ubocznego który w Twoim mniemaniu nie ma nic wspólnego z Twoim problemem. Szukaj więc dziury w całym dalej az Ci się stopi złącze kabla świec i problem sam się rozwiąże bo nie będziesz miał grzania Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Nie musisz dziękować. Nie pozdrawiam.
Rzeczywiście o MK4 pisał kto inny. Mój błąd. W opisie masz 2.0 TDCi z 2011 czyli MK4 i tym się sugerowałem, bo nie jestem wróżką aby wiedzieć czym kiedyś jeździłeś. Nie zmienia to faktu, ze tematem głównym jest czas grzania świec, a nie grzanie się kabla. Jeździłeś 6 lat ale nie jesteś w stanie odpowiedzieć mi na pytanie jaki powinien byc czas grzania świec. Złącze zostało poprawione i już się nie dymi nic, a czas grzania nie uległ zmianie. Do tego kabel jest ciepły, bo jak zapewne wiesz ze swojej wiedzy elektronika płynący prąd powoduje, że kabel się grzeje, a że płynie 2 minuty to nagrzewa się bardziej niż gdyby płynął 30 sekund, bo tyle podobno ma być. Podobno bo nie znalazłem nigdzie potwierdzenia, że ktoś poszedł i sprawdził to. Ja sprawdziłem i mi wyszło to co na początku napisałem.
Co do porad to nikt nie poradził nic konkretnego poza sprawdzeniem czujnika temp. cieczy przy termostacie, którego w MK3 tam nie ma Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Rozumiem, ze mam wymienić czujnik temp. w głowicy tak na wszelki wypadek, a jak to też nic nie pomoże to wymieniać inne czujniki metodą chybił trafił?
Po to zakładam temat aby ktoś kto ma wiedzę w danym temacie (czas grzania świec w MK3) napisał co i jak, sprawdził u siebie, a nie po to aby ktoś komu wydaje się, ze może problemem jest coś innego udzielał rad nie związanych z głównym tematem. Trafiłem na 2 tematy na forum odnośnie grzania świec i tam też praktycznie same takie osoby są, którym coś się wydaje ale nikt nie sprawdził jak to w praktyce wygląda. Mój temat miał taki nie być ale widzę, że się nie da, bo wujki dobra rada nie mogą sobie odpuścić i jeszcze się oburzają gdy się napisze, że temat dotyczy czego innego.
__________________
Był stare, dobre Mondeo 95 r. 1.8 TD Jest młodsza wersja Mondeo 06 r. 2.0 TDCI, której dziadek wysoko ustawił poprzeczkę

Ostatnio edytowane przez sawekfan ; 19-05-2019 o 18:04
sawekfan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-05-2019, 18:06   #20
lando
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 19-08-2008
Skąd: Słupsk
Model: Focus MK1 2001, Focus MK2 FL, Mondeo MK4
Silnik: 1,8 TDCI 115, 1,6 TDCI 110, 2,0 TDCI 140
Rocznik: 2001, 2008, 2009
Postów: 466
Domyślnie Odp: Świece żarowe grzeją za długo

Masz go sprawdzic interfejsem a nie wymienic. A jak sprawdzic to juz musisz sie zapytac kogoś kto się naprawdę zna bo ja za glupi na to.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
lando jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:19.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.