Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Diesel
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 13-01-2010, 22:09   #21
p.s.
ford::average
 
Zarejestrowany: 14-01-2008
Skąd: Łódź
Model: Fiesta mk.VI
Silnik: 1.4 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 191
Domyślnie Odp: JAK odpalają wasze dizle tej zimy? Mój niepali,czemu?

mój pali od razu, ale dla pewności zawsze zagrzeję świece. Podobno świece NGK są o niebo lepsze od Beru, tak też czytałem tu na forum. świece nie kosztują majątku, więc jak np 2 padły to najbezpieczniej wymienić komplet, bo pozostałe też pewnie już dużo słabsze są, choć jeszcze mogą dawać radę. Więc mimo wymiany 2 pozostałe mogą być w kiepskim stanie i utrudniać rozruch

p.s. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2010, 20:39   #22
93karol
ford::advanced
 
Avatar 93karol
 
Imię: Karol
Zarejestrowany: 22-01-2009
Skąd: RTA/RST
Model: .
Silnik: 2.4
Rocznik: .
Postów: 278
Domyślnie Odp: JAK odpalają wasze dizle tej zimy? Mój niepali,czemu?

u mnie przy temp. -18 bo tyle pokazał w garażu na polu było -26, i odpalił tak jak zawsze, wiec się ciesze i życzę wam tego samego co rokuGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
93karol jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-01-2010, 19:37   #23
skola
ford::professional
 
Avatar skola
 
Zarejestrowany: 02-12-2007
Skąd: 19°02'E 50°18'N (Katowice)
Model: Ford Fiesta √ι-ק
Silnik: 1753 ccm Diesel + 6 turbosprężarek i klacz ;-D
Rocznik: 1997
Postów: 1,084
Domyślnie Odp: JAK odpalają wasze dizle tej zimy? Mój niepali,czemu?

-15 dwa razy zagrzane świece i śmiga :] Naładowany aku, nowy wąż od filtra paliwa do pompy ze zaworkiem zwrotnym, nowe wężyki na wtryskach i śmiga czasami się uda za pierwszym razem ale trochę niezbyt często w lato czeka mnie wymiana przewodu paliwowego i pompy paliwowej
__________________
>SKOLA<
skola jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2010, 08:56   #24
2KORONA
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 15-01-2008
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2,0TDDi
Rocznik: 2001
Postów: 235
Domyślnie Odp: JAK odpalają wasze dizle tej zimy? Mój niepali,czemu?

No to mam rozwiązanie problemu.Niepalił bo okazało się że, od roku Świece wcale niegrzały, świece sprawdzałem, bezpiecznik był dobry,no to bym niepomyślał że świece niegrzeją.
Ja jeszcze raz zaglądnąłem do skrzynki bezpieczników, a tam spalony bezpiecznik główny od grzania świec ten duży.
A rok temu jak wymieniałem świece to jedna była ukręcona i zrobiła zwarcie, ale palił bo w tamtym roku takich mrozów niebyło.
__________________
Najlepszym lekarstwem na wszystkie dolegliwości jest zwykła woda. Dwie krople na szklankę wódki i wszystko przejdzie...
---------------------------------------------------
-FORD MONDEO MK3 2,0TDDi
-SUBARU LEGACY 2,5-Bokser
2KORONA jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2010, 08:59   #25
2KORONA
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 15-01-2008
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2,0TDDi
Rocznik: 2001
Postów: 235
Domyślnie Odp: JAK odpalają wasze dizle tej zimy? Mój niepali,czemu?

To powiem wam szczerze że, jestem pod wrażeniem, że odpalał jak świece niegrzały wcale.do -8 palił, a przy ponad -12 dopiero były problemy i dwa razy wcale niezapalił.
A dziś jak świece już grzeją -16 rano i za dotknięciem odpalił.

Dzięki wszystkim za Pomoc.
__________________
Najlepszym lekarstwem na wszystkie dolegliwości jest zwykła woda. Dwie krople na szklankę wódki i wszystko przejdzie...
---------------------------------------------------
-FORD MONDEO MK3 2,0TDDi
-SUBARU LEGACY 2,5-Bokser
2KORONA jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2010, 12:06   #26
Kromhout
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-01-2009
Skąd: 3City
Model: MONDEO MK3
Silnik: 2.0 TDCI 115/154 KM
Rocznik: 2006
Postów: 31
Domyślnie Odp: JAK odpalają wasze dizle tej zimy? Mój niepali,czemu?

Witam.
Próbowałem odpalić po 10 dniach nieobecności . Na dworze jakieś -16 st. a we wcześniejsze dni tylko ciut mniej. Zapalił po ok 2 sekundach ale pochodził przez kilka sek(baaardzo nierówno ) i zgasł. Powtarzałem zabawe kilka razy i gdzieś za 6 czy 7 poszło Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Jak wstawiam do garażu pali od razu i od razu chodzi równo. Jak jeżdżę codziennie ale trzymam Mondzia na mrozie to rano też odpala od razu , przez kilka sekund pracuje nierówno ale potem wszystko się uspokaja. Mam nadzieję, że w naszych dieselkach to norma i nie musze się zastanawiać czy wtryski siadają albo cuś Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kromhout jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-01-2010, 19:17   #27
mondeoq
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 12-12-2009
Skąd: Będzin
Model: Focus Mondeo mk4
Silnik: 2,0TDCI 136KM
Rocznik: 2007
Postów: 33
Domyślnie Odp: JAK odpalają wasze dizle tej zimy? Mój niepali,czemu?

Kromhout
Sprawdz siece żarowe, ale najpierw sprawdz czy po przekreceniu zapłonu jest napiecie na przewodzie od swiec zarowych. Moze być uszkodzony bezpiecznik lub przekaznik w skrzynce bezpiecznikowej pod maską.
mondeoq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:58.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.