Forum Ford Club Polska

Sprawdzenie Numeru VIN

Wprowadź numer VIN, aby sprawdzić Historię Pojazdu

Sklep z częściami do Forda -  iParts.pl

Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford EcoSport

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!

Odpowiedz

Narzędzia wątku
Stary 12-06-2018, 22:01   #11
Abermon
ford::beginner

Model: Focus
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2016
Domyślnie Odp: Średnie spalanie 1.0 benzyna 125km

Ok chłopaki, ale nie uważacie jednak że 9 litrów na cykl mieszany w silniku 1.0 to jest porażka? Ja wiem, że tak naprawdę spalanie was nie interesuje itp... Ale mam wrażenie, że to jest pocieszanie się na siłę. Jeśli spalanie by Was nie interesowało kupilibyscie auta z silnikami 3.0 i mieli fun z jazdy. Ja nie zaklinam rzeczywistości. Kupiłem 1.5 EB i sprzedałem. Jednak spalanie przy mojej nodze na poziomie 11l w cyklu miejsko autostradowym, biorąc pod uwagę mierne walory dynamiki to byla przesada. Wrocilem do 2.0 tdci i przynajmniej wiem ze mam czym jechać. Spalanie 8l przy tym samym stylu jazdy. I wiem ze nie ma co porównywać diesla do benzin... Tylko nie wydaje sie Wam wszystkim że Ford nas wszystkich robi w ciula? Popatrzcie na dane spalania producenta. I na te Wasze 9 litrow. No comment

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Abermon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-06-2018, 22:42   #12
Terminator007

Imię: Jacek
Model: Ford Ecosport St-Line
Silnik: 1.0 Ecoboost 125KM automat
Rocznik: 2018

Na pewno masz dużo racji bo myśle że gdyby ten 1.0 EB spalał średnio do 7l/100 to byłoby fajnie. Ja zanim kupiłem to auto to poogladałem sobie parenascie testow i przeczytałem trochę recenzji. Wszędzie mówiono że spalanie jest duzo większe niz podaje fabryka. A więc mój wybór był całkowicie świadomy. Gorzej jak sobie jakiś "oszczędniś" go kupi, który z kolegami lub sąsiadami codziennie pod blokiem rozprawia ile to dzisiaj spalił bo np wczoraj o 0.1?100km mniej ... Ci będą zawiedzeni. Silnika 3.0 nie kupiłem z prostych powodów bo chciałem mieć małe autko miejskie z wyglądem SUV a takie nie mają dużych silników. Gdyby była wersja 2.0 benzyna wolnossąca taka jak jest w USA to na 100% bym kupił. Diesel też jest słaby dla Ecosporta i to niestety tylko w wersji manual. Poza tym Ecosport diesel i napęd 4x4 to już się robi zbyt wysoka cena i wtedy startowałbym do innego pułapu cenowego i klasy auta. Ecosport dla mnie jest na przechowanie na kolejne 5 lat. Chciałem kupić Kugę ale w tej wersji jaka w tej chwili jest to dla mnie archaizm totalny. Jak będzie nowa Kuga, która ma wnętrze jak nowe Ecosporty, nowe Focusy to na pewno sobie ją kupię ale to za parę lat. Może będzie już hybryda albo elektryk. Z silnikiem 3.5l benzyna w hybrydzie z elektrykiem jezdzilem przez 3 lata pod marką Lexus 350GH i spalanie miałem nigdy nie większe jak 9l/100 ... Ale to było auto za 400tys a nie za 100tys więc dajmy sobie spokój z tymi porównaniami. Ecosport jest ok ale spalanie na pewno mogloby być lepsze i tu masz rację. Mnie to nie przeszkadza , taki chciałem ale generalnie trochę szkodzi rynkowi sprzedaży Ecosporta bo zła fama się szybko rozchodzi.
Terminator007 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-06-2018, 12:20   #13
maarec

Imię: Marek
Model: Smax / Ecosport
Silnik: 2.0 TDCI / 1.0 Ecoboost
Rocznik: 2012 / 2018

Spalanie tego samochodu zależy w bardzo dużym stopniu od stylu jazdy kierowcy i miejsca w jakim jeździ. Kilka tygodni temu tankowałem go w trasie, skasowałem spalanie średnie, a że jechałem za znajomym praktycznie 90-100kmh płynne to wielkie było moje zdziwienie kiedy po ok 10km spalanie wynosiło 3,5l/100km

spalanie na pierwszym baku, 100% miasto i było chyba 10.0 albo 9,5l. Jazdy takim małym silnikiem trzeba się nauczyć, albo nie patrzeć na spalanie. Moja żona zawsze jeździła ekonomiczniej ode mnie, a teraz sama widzi, że jak ona wsiądzie to spalanie zaraz rośnie.

Dla mnie s/s jest w tym aucie całkowicie niedopracowany, silnik gaśnie, za kilkanaście sekund robi się gorąco i trzeba system odpiąć, jakbym miał czekać na reakcję samochodu to bym się udusił.

Mam nadzieję, że nie wgrają na serwisie za rok oprogramowania odpinającego jeden cylinder ani innych "gratisów".

Trzeba też brać pod uwagę, co dla kogo oznacza Miasto - dla jednego będzie to Kłobuck, dla drugiego Częstochowa a trzeciego Wrocław. Dalej już nie ma nawet co patrzeć.

Spalania w takich miastach z takim małym silnikiem będą zupełnie różne. To nie diesel, który ostatecznie na koniec baku gdzieś tam po 800km pokaże 7,5l Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
maarec jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Narzędzia wątku

Zasady postowania