Forum Ford Club Polska

Sprawdzenie Numeru VIN

Wprowadź numer VIN, aby sprawdzić Historię Pojazdu

Sklep z częściami do Forda -  iParts.pl

Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!

Odpowiedz

Narzędzia wątku
Stary 05-03-2018, 21:02   #21
Marek790414
ford::amateur

Imię: Marek
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 EcoBoost
Rocznik: 2013
Domyślnie Odp: 2.0 Ecoboost błąd P132B tryb awaryjny

Witam

mam pytanko bo ostatnio stwierdzono u mnie najprawdopodobniej pęknięty kolektor wydechowy w Fordzie Galaxy 2.0 Ecoboost 2013r. U mnie to się objawia błędem P2178(zbyt bogata mieszanka), dość dużym spalaniem (przynajmniej wydaje mi się że to od tego) oraz wydobywaniem się spalin z komory silnika, czasem nawet odczuwalne spaliny wewnątrz auta.
Mocno się zastanawiam nad wymianą kolektora na żeliwny macie może jakieś doświadczenia z taką wymianą, na pewno to wychodzi taniej niż cały oryginalny zestaw (ok 4000 PLN), pytanie jak się sprawuje w praktyce podmieniony kolektor z turbiną.

Marek790414 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-03-2018, 19:36   #22
Dudi_81
ford::advanced

Imię: Łukasz
Model: Mondeo MkIV HB
Silnik: 2.0 SCTi 240KM
Rocznik: 2010

Na pewno da się razem zmontować, z pełną regeneracją wychodzi o połowę taniej niż to co napisałeś. Niestety żeby ocenić sprawowanie się to jeszcze za mało przejechałem, około 2 tys km.
Ostatnio pan od turbin pytał gdzie kupowałem, bo ma kolejne zapytania o regenerację, więc skoro chce to montować to chyba przyzwoicie wykonane.

Ostatnio edytowane przez Dudi_81 ; 08-03-2018 o 19:42
Dudi_81 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-03-2018, 07:11   #23
Marek790414

Imię: Marek
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 EcoBoost
Rocznik: 2013

Wczoraj również u mnie w aucie został zamontowany nowy zestaw turbo z kolektorem żeliwny. Zobaczymy jak się będzie sprawował. Narazie zrobiłem jakies 100 wydaje mi się że zaczyna mniej palić i nie śmierdzi spalinami w kabinie podczas postoju, jak to miało miejsce wcześniej.
Jak u Ciebie było ze spalaniem przy pięknem kolektorze, zauważyłeś jakieś zmiany bo ja miałem spalanie na poziomie 14 litrów w ruchu miejskim?
Marek790414 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-03-2018, 07:37   #24
Dudi_81
ford::advanced

Imię: Łukasz
Model: Mondeo MkIV HB
Silnik: 2.0 SCTi 240KM
Rocznik: 2010

Na początku też mi się wydawało że mam mniejsze spalanie, ale później zacząłem testować turbninę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Przy budzie galaxy 14 w mieście to raczej w miarę normalny wynik. Ja dopiero będę miał odniesienie na letnich kołach i przy bardziej stabilnych warunkach pogodowych.
Stary 11-06-2018, 21:42   #25
nawiiwan

Imię: Maciej
Model: SMAX
Silnik: 2.0 ecoboost
Rocznik: 2011

Witajcie.
Miałem to samo, tzn.
Pacjent: S-Max ecoboost 2.0, 240KM, 2011 rok, automat
Objawy: jadąc ponad 100km/h i próbując maksymalnie przyspieszyć (pedał przyspieszenia do podłogi) auto zaczyna przyspieszać i po 20-30km/h więcej od prędkości początkowej nagle przestaje przyspieszać i pojawia się błąd P132B.

Diagnoza (Ford Germaz Wrocław, Turboserwis Klimasa Wrocław) - turbina do wymiany, dodatkowo na Klimasa oddali mi kawałek blaszki (ok 2x2cm) który wyjęli z katalizatora i zidentyfikowali jako kawałek kolektora.

Turbina która uległa uszkodzeniu:
BorgWarner
BG9E-6K682-AC
BW nr: 53039700238
turbina_01.jpg
tabliczka.jpg

Pęknięcia podobne do tych które są już w tym wątku:
-kolektor (wydech z jednego z cylindrów)
-pod wastegate
-obudowa
kolektor_pekniecie.jpg
wastegate.jpg
obudowa_pekniecie.jpg

Ponieważ diagnoza (tzn. wyrok) był tylko jeden - wymiana (bez szans na regenerację) to zdecydowałem się na usługę (robocizna + części) w Germaz Wrocław za jedyne 5700zł + diagnoza ok 200zł.

Nowa turbina to: AG9N6K682AN

Nieszczęśników którzy mieli to samo zapraszam do kontaktu, ciekawi mnie ile osób miało ten problem i może trzeba poprosić o pomoc UOKiK w celu odzyskania pieniążków w związku z wadą fabryczną.

Turbinę (we Wrocławiu) będę miał do 14.06.2018 i potem muszę zwrócić do serwisu, więc jak ktoś jest chętny aby pooglądać, pofilozofować proszę o kontakt.

Pozdrawiam.
Maciek
nawiiwan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-06-2018, 13:33   #26
max5334

Imię: waldemar
Model: ford S Max EB 240km
Silnik: 2.0l benzyna

Witam
Auto kupiłem pół roku temu z przebiegiem 230tys.(serwisowane) teraz ma 240tys. i mam podobną sytuację jak Maciek taki sam rocznik i silnik 2,0 ecobost 245 Km stracił moc i do tego cieknie olej(mocno po nagrzaniu) ze skrzyni biegów.Jestem teraz w kropce ponieważ chciałbym to auto zawieść do uszczelnienia skrzyni , ale powiedziano mi, że trzeba odzyskać moc w aucie ( czyli turbo ) czyli wszystkie plagi egipskie spadły na mnie.Może ktoś coś poradzi od czego zacząć Kody błedu P132B i P123A wykasowane ,ale nic to nie dało
Waldek
max5334 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-06-2018, 15:51   #27
nawiiwan

Imię: Maciej
Model: SMAX
Silnik: 2.0 ecoboost

Witaj.
U mnie cała zabawa związana z turbiną trwała około miesiąca.
Miałem oczywiście etap rozmyślań/marzeń "a może to tylko wężyk albo zawór pierburg"... za 300-500zł
Potem miałem marzenia, że może wystarczy regeneracja za 1000zł.

Więc na podstawie moich doświadczeń, materiałów z sieci, diagnozy własnej oraz w serwisach mogę polecić abyś podjechał do ASO na diagnozę i wycenę całości (turbina, wycieki...)
Poproś o rabat, myślę, że otrzymasz 10-15%.

Patrząc na moją fakturę (z rabatem) wygląda to tak, że zapłaciłem:
-robocizna: 700zł
-turbina: 3750zł
-reszta części (uszczelki, wężyki, śruby, nakrętki): 1250zł
-diagnostyka: 200zł

Zdecyduj czy robisz w ASO - główna zaleta ASO to, że masz dwa lata gwarancji na całość.
Jeżeli robisz poza ASO to robocizna będzie kosztować mniej, turbina to zależy (albo serwis kupi w ASO albo możesz szukać na allegro/aliexpress)... dla mnie główna wada poza ASO jest taka, że w razie problemu dowiedziałem się, że "my gwarantujemy, że jest dobrze zamontowane więc turbinę trzeba będzie oddać do sprzedawcy" i ten zwrot "trzeba będzie oddać" jest jak "trzeba by posprzątać mieszkanie"... czyli kto ma to zrobić i kto ma zapłacić za ponowny montaż itp. itd. i te pytania pozostały bez odpowiedzi.

W moim przypadku serwis turbin proponował taką samą cenę sumaryczną z z osobnymi gwarancjami więc wróciłem do ASO.

W serwisie turbin mechanik ostrzegał mnie przed tym abym nie jeździł autem do czasu naprawy turbiny. Nie do końca rozumiem o co chodziło ale wspominał mniej więcej, że jak turbina popęka bardziej i olej pójdzie w miejsce gdzie go nie powinno być to remont silnika... więc odstawiłem auto i czekało na ASO.

Może skorzystaj z gwarancji na auto?
Jeżeli kupiłeś auto za granicą to gwarancja sprzedawcy. Jeżeli w PL to gwarancja sprzedawcy lub dochodzenie czy sprzedawca prywatny wiedział ale "zapomniał powiedzieć"... może coś wyciągniesz.

Powodzenia w naprawie.

Pochwal się jak już zrobisz aby było dla potomnych czytających to forum.

Maciek
nawiiwan jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Narzędzia wątku

Zasady postowania