Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Strefy klubowe > strefa|pomorska

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-02-2019, 14:42   #1
12Adam12
ford::amateur
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 06-02-2019
Skąd: Trójmiasto
Model: Ford Focus MK2
Silnik: 1.6 DCI
Rocznik: 2007
Postów: 1
Domyślnie Tylne zawieszenie do wymiany / Poszukiwany warsztat w trójmieście

Witajcie Drodzy Forumowicze,

Jestem użytkownikiem Ford Focus MK2 2007 w diesel 1.6. Szukam dobrego, solidnego, niedrogiego warsztatu najlepiej w okolicach Gdyni. Może być trochę dalej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. . Prośba o poradę.

Mam problem z tylnym zawieszeniem. Stuka mi od dłuższego czasu lewa i prawa strona.

Proszę o pomoc w diagnozie skąd dochodzą stukania.

Stawiam na: zużyta tuleja wahacza wzdłużnego.

Jednak obawiam się że jak wymienię te tuleje to dalej będzie stukać.

Byłem popytać w okolicy w serwisach i nikt nie wymienia tulei ściągaczem, tylko wyjmuje wahacz, obcinając śruby i wymienia część.

Ktoś może zna warsztat na pomorzu, gdzie mechanik potrafi wyjąć tuleję bez demontażu wahacza? Jaki będzie koszt takiej operacji bez ściągania wahacza?

Ktoś może mi wyjaśnić różnice w jakości/produkcji niższych tulei? Którą wybrać czy to nie ma znaczenia?

topran - 33 zł
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
siedem - 31.50 zł
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
delphi - 30 zł
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Również prośba o ocenę części: komplet tylnych wahaczy:
SRL: 360 zł
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Febi: 499 zł
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]


Zawieszenie przednie (tuleja: przednia i tylna wahacza przedniego) wymieniam w warsztacie w Chwaszczyno, serwis: warsztatowcy. Koszt wymiany 100 zł od strony.

Szef proponował wymienić tuleje w tylnym zawieszeniu za 1200-1400 zł (robocizna i części). Jednak z forum wiem, że najlepiej wymienić wahacze wraz z tulejami. Zawieszenie tylne w moim FF jest już skorodowane więc przypuszczam że lepiej wymienić całość - wahacze i tuleje razem.

Ktoś może zna dobry warsztat w okolicach trójmiasta, który w rozsądnych cenach do 300 zł wymieni tylne zawieszenie? Części kupię sam.

Nie jeżdżę tak często samochodem, więc chciałbym zrobić to jak najtaniej. Jednak jak jeśli nie znajdę do 200 zł serwisu co wymieni tuleje w tylnym zawieszeniu nie pozostaje mi nic innego jak podjechać serwisu w Chwaszczynie, warsztatowcy i tam wymienić za 500-700 zł.

Pozdrawiam,
Dzięki
Adam


Ostatnio edytowane przez 12Adam12 ; 06-02-2019 o 14:43 Powód: Zmiana tytułu
12Adam12 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-02-2019, 16:54   #2
AdamGdansk1
ford::advanced
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 30-11-2017
Skąd: Gdańsk
Model: Focus MK3
Silnik: 1,5 TDCI, 120 KM
Rocznik: 2017
Postów: 339
Domyślnie Odp: Tylne zawieszenie do wymiany / Poszukiwany warsztat w trójmieście

Witaj.
Ja też mam Focusa MK2 z 2007 roku i z tylnymi wahaczami niestety trzeba ciąć. Ja u siebie wymieniałem tylne wahacze poprzeczne dolne. Nie stukało, ale gumy były mocno zmęczone. Więc skompletuj sobie komplet wahaczy, oprócz tego dużego, wzdłużnego i wymień w pakiecie wszystko. A w wzdłużnym wymień tuleje. Ja osobiście kupowałem albo oryginalne Forda, albo Lemforder. Gdybyś był zainteresowany, to zostały mi dwa wahacze poprzeczne górne (banany), kupione w Intercars, firmy Lemforder i chcę je sprzedać, bo zmieniłem samochód na Focusa MK3. Moje wahacze pasują do wersji hatchback i sedan. Nie pasują do kombi. Jeden jest rozpakowany, a drugi w oryginalnej folii. Chcę za nie 80 zł za sztukę, ale komplet oddam za 150 zł. Mieszkam w Gdańsku, ale w piątek wyjeżdżam na tydzień. W razie czego pisz lub dzwoń 792940950
Pozdrawiam.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg _20190206_165804.jpg (65.6 KB, 22 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg _20190206_165750.JPG (69.5 KB, 15 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg _20190206_165728.JPG (89.3 KB, 15 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg _20190206_165709.jpg (55.6 KB, 14 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez AdamGdansk1 ; 06-02-2019 o 16:59
AdamGdansk1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-02-2019, 18:17   #3
12Adam12
ford::amateur
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 06-02-2019
Skąd: Trójmiasto
Model: Ford Focus MK2
Silnik: 1.6 DCI
Rocznik: 2007
Postów: 1
Domyślnie Odp: Tylne zawieszenie do wymiany / Poszukiwany warsztat w trójmieście

Po rozmowie z mechanikiem doszliśmy do wniosku że nie potrzeba robić tylnego zawieszenia - wymiana tulei. Nie mają one tak dużego wpływu na dodatkowe obciążenie zawieszenia - amortyzatorów czy sprężyn. Trochę hałasują na progach zwalniających ale nie jest to jakiś duży hałas, utrudniający jazdę.

Mechanik głównie mówił, że jeśli przy jeździe 120 km/h na godzinę tył samochodu znosi cay pojazd wtedy trzeba robić zawieszenie. Jeśli jeździ się odpowiednio szybko/wolno do stanu samochodu można nie robić tego.

Na razie mnie nie znosi podczas jazdy, samochód jeździ prosto i trzyma się jednej trakcji.

Zrobiłem wymianę przednich tulei wahaczy. Samochód jeździ trochę prościej. Czuć różnicę.

Z mojego doświadczenia najlepiej wymienić przednie 4 tuleje, tylne tuleje zostawić.

Samochód ma już 12 lat i nie ma sensu ładowania w niego kolejnych pieniędzy. Kupiony był za około 22 tyś zł. Teraz jego wartość oscyluje między 14 tyś zł. Przez 5 lat użytkowania wydałem już około 6 tyś zł na naprawy. Wystarczy na razie.

Niedługo muszę wymienić olej i filtr powietrza.

Silnik chodzi równo, hamulce hamują, samochód skręca, nie ma dużych ilości rdzy, więc jeszcze parę lat nim pojeżdżę.

Tylko nadkola są już do zrobienia. Spróbuję to zrobić samemu.

Widzę że najważniejsze jest dokładnie mycie samochodu co tydzień w czasie okresu solenia dróg. Jak go dokładnie umyję - karoserię i podwozie to samochód nie rdzewieje tak szybko.
12Adam12 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
naprawa , serwis , zawieszenie


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:13.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.