Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 19-09-2019, 06:44   #11
tom_3000
ford::average
 
Avatar tom_3000
 
Zarejestrowany: 04-11-2008
Skąd: Racibórz
Model: MK4 Ecoboost 240 KM PS
Silnik: 2.0 Ecoboost 240KM PS
Rocznik: 2012
Postów: 135
Domyślnie Odp: 2.0 Ecoboost wymiana łańcucha rozrządu

Cytat:
Napisał MIREKTERAZPOLSKA Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A blokada na koła rozrządu????


Wszystko było poustawiane. Jeszcze dzisiaj rano zrobiłem przed jazdą reset modułu PCM jak pisał kolega wyżej. Jak narazie nic nie wyskoczyło, ale to za szybko żeby coś więcej stwierdzić. Pojeżdżę trochę i dam znać czy pomogło.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

tom_3000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-09-2019, 06:49   #12
MIREKTERAZPOLSKA
ford::professional
 
Imię: Mirosław
Zarejestrowany: 08-11-2011
Skąd: wrocław
Model: transit
Silnik: 2,2
Rocznik: 2009
Postów: 1,525
Domyślnie Odp: 2.0 Ecoboost wymiana łańcucha rozrządu

Cytat:
Napisał tom_3000 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wszystko było poustawiane. Jeszcze dzisiaj rano zrobiłem przed jazdą reset modułu PCM jak pisał kolega wyżej. Jak narazie nic nie wyskoczyło, ale to za szybko żeby coś więcej stwierdzić. Pojeżdżę trochę i dam znać czy pomogło.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Czekam
Tylko sprawdzane blokadą, a nie mazakiem
MIREKTERAZPOLSKA jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-09-2019, 11:19   #13
ferolo22
ford::advanced
 
Imię: daniel
Zarejestrowany: 11-01-2013
Skąd: słupsk
Model: focus , Escape
Silnik: 1.6, 2.0
Rocznik: 2007, 2016
Postów: 422
Domyślnie Odp: 2.0 Ecoboost wymiana łańcucha rozrządu

Panowie a tak z czystej ciekawośći jakie były by obawy źle ustawionego tego koła pasowego
ferolo22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-09-2019, 16:49   #14
tom_3000
ford::average
 
Avatar tom_3000
 
Zarejestrowany: 04-11-2008
Skąd: Racibórz
Model: MK4 Ecoboost 240 KM PS
Silnik: 2.0 Ecoboost 240KM PS
Rocznik: 2012
Postów: 135
Domyślnie Odp: 2.0 Ecoboost wymiana łańcucha rozrządu

Cytat:
Napisał ferolo22 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Panowie a tak z czystej ciekawośći jakie były by obawy źle ustawionego tego koła pasowego


Np. Nie odpaliłbys auta, bo czujnik wału blednie by odczytywał położenie.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
tom_3000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-09-2019, 07:21   #15
ferolo22
ford::advanced
 
Imię: daniel
Zarejestrowany: 11-01-2013
Skąd: słupsk
Model: focus , Escape
Silnik: 1.6, 2.0
Rocznik: 2007, 2016
Postów: 422
Domyślnie Odp: 2.0 Ecoboost wymiana łańcucha rozrządu

No dobra a poza tym? pytam bo u znajomego sciągaliśmy koło przy 2.0 ecoboost i człowiek nie wiedział o takich kwiatkach że trzeba to ustawiać samochód pali bez problemu jeździ tylko czasem ma jakieś widzi misie i przy wciśnięciu gazu w opór wpada w tryb awaryjny i nie ciągnie powyżej 4 tyś obrotów wtedy kumpel lekko odejmuję nogę z gazu i idzie o końca dlatego tak gdybam czy to nie to koło może jest winne skoro nie ma żadnych błędów w komuterze
ferolo22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-09-2019, 10:44   #16
tom_3000
ford::average
 
Avatar tom_3000
 
Zarejestrowany: 04-11-2008
Skąd: Racibórz
Model: MK4 Ecoboost 240 KM PS
Silnik: 2.0 Ecoboost 240KM PS
Rocznik: 2012
Postów: 135
Domyślnie Odp: 2.0 Ecoboost wymiana łańcucha rozrządu

Cytat:
Napisał ferolo22 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
No dobra a poza tym? pytam bo u znajomego sciągaliśmy koło przy 2.0 ecoboost i człowiek nie wiedział o takich kwiatkach że trzeba to ustawiać samochód pali bez problemu jeździ tylko czasem ma jakieś widzi misie i przy wciśnięciu gazu w opór wpada w tryb awaryjny i nie ciągnie powyżej 4 tyś obrotów wtedy kumpel lekko odejmuję nogę z gazu i idzie o końca dlatego tak gdybam czy to nie to koło może jest winne skoro nie ma żadnych błędów w komuterze
Nie koniecznie musi to być wina koła. U mnie wcześniej taki efekt dawał uszkodzony kolektor wydechowy, przy gwałtownym wciśnięciu gazu dławił się. Po wymianie na żeliwny i regeneracji turba wszystko jest ok.

Bump:
Cytat:
U mnie w 1.6 Ecoboost po wymianie rozrządu sporadycznie na zimnym silniku pojawiał się P0017 do czasu wykonania resetu wartości adaptacyjnych PCM przez ForScan.
niestety u mnie po resecie błąd powraca, jedynie co zauważyłem na plus że mam mniejsze spalanie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Muszę szukać dalej powodu tej sytuacji.
tom_3000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-09-2019, 11:10   #17
ferolo22
ford::advanced
 
Imię: daniel
Zarejestrowany: 11-01-2013
Skąd: słupsk
Model: focus , Escape
Silnik: 1.6, 2.0
Rocznik: 2007, 2016
Postów: 422
Domyślnie Odp: 2.0 Ecoboost wymiana łańcucha rozrządu

[QUOTE=tom_3000;3176033]Nie koniecznie musi to być wina koła. U mnie wcześniej taki efekt dawał uszkodzony kolektor wydechowy, przy gwałtownym wciśnięciu gazu dławił się. Po wymianie na żeliwny i regeneracji turba wszystko jest ok.

Ty wiesz co może to jest myśl bo gadałem z kumlem to mówi że mu wywala co jakiś czas błąd sondy lambda tej 1 już wyminiał dalej na nową i jest to samo więc może jest nieszczelność dlatego dzieją się takie kwiatki wezmę go na kanał do siebie i obejrzymy ten kolektor czy nie ma pęknięć u ciebie było to mocno widoczne czy musiałeś robić testy na odpalonym
ferolo22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-09-2019, 11:18   #18
tom_3000
ford::average
 
Avatar tom_3000
 
Zarejestrowany: 04-11-2008
Skąd: Racibórz
Model: MK4 Ecoboost 240 KM PS
Silnik: 2.0 Ecoboost 240KM PS
Rocznik: 2012
Postów: 135
Domyślnie Odp: 2.0 Ecoboost wymiana łańcucha rozrządu

[QUOTE=ferolo22;3176038]
Cytat:
Napisał tom_3000 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Nie koniecznie musi to być wina koła. U mnie wcześniej taki efekt dawał uszkodzony kolektor wydechowy, przy gwałtownym wciśnięciu gazu dławił się. Po wymianie na żeliwny i regeneracji turba wszystko jest ok.

Ty wiesz co może to jest myśl bo gadałem z kumlem to mówi że mu wywala co jakiś czas błąd sondy lambda tej 1 już wyminiał dalej na nową i jest to samo więc może jest nieszczelność dlatego dzieją się takie kwiatki wezmę go na kanał do siebie i obejrzymy ten kolektor czy nie ma pęknięć u ciebie było to mocno widoczne czy musiałeś robić testy na odpalonym
Bez ściągnięcia kolektora z turbiną raczej nic nie zobaczysz. u mnie były pęknięcia przy wirniku turbiny.Jest to bolączka tych silników, ale po wymianie na żeliwo zapominasz o problemie.
tom_3000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-09-2019, 11:28   #19
ferolo22
ford::advanced
 
Imię: daniel
Zarejestrowany: 11-01-2013
Skąd: słupsk
Model: focus , Escape
Silnik: 1.6, 2.0
Rocznik: 2007, 2016
Postów: 422
Domyślnie Odp: 2.0 Ecoboost wymiana łańcucha rozrządu

A powiedz mi jeszcze droga taka przyjemność jest bo tak w ciemno wyciągać wymieniać to słabo no chyba ze kolektor będzie cały to jedynie koszt uszczelek no i robota bo wyciągnięcię turbiny w tych silnikach nie należy do przyjemnych
ferolo22 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 22-09-2019, 11:41   #20
tom_3000
ford::average
 
Avatar tom_3000
 
Zarejestrowany: 04-11-2008
Skąd: Racibórz
Model: MK4 Ecoboost 240 KM PS
Silnik: 2.0 Ecoboost 240KM PS
Rocznik: 2012
Postów: 135
Domyślnie Odp: 2.0 Ecoboost wymiana łańcucha rozrządu

Cytat:
Napisał ferolo22 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A powiedz mi jeszcze droga taka przyjemność jest bo tak w ciemno wyciągać wymieniać to słabo no chyba ze kolektor będzie cały to jedynie koszt uszczelek no i robota bo wyciągnięcię turbiny w tych silnikach nie należy do przyjemnych
regeneracji plus żeliwny kolektor to masz koło 1900 zł
tom_3000 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:08.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.