Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fusion
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 28-02-2012, 11:41   #81
Wiesław50
ford::average
 
Avatar Wiesław50
 
Imię: Wiesław
Zarejestrowany: 09-09-2009
Skąd: Łódź
Model: Fusion
Silnik: 1.4TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 68
Domyślnie Odp: Typowe awarie i usterki

W moim Fusionie (przy przebiegu) naprawiałem:
1. pompa wody - 6700km
2. silniczki korektora ustawienia świateł - 36540km
3. łożysko lewego tylnego koła - 61830km
4. odpadła listwa lewego przedniego słupka drzwi - 79000km
5. urwany zaczep górnego schowka - 83000km
6. wymiana tarcz hamulcowych i klocków - 86000km
Żarówka H4 przebiegu nie pamietam.

Wiesław50 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-04-2012, 16:21   #82
MaciekFusion
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 04-04-2012
Skąd: Bydgoszcz
Model: Fusion
Silnik: 1.4 TDCi
Rocznik: 2002
Postów: 8
Domyślnie Odp: Typowe awarie i usterki

Zakupiłem Fordzika przy przebiegu 161 tysięcy.
Po przejechaniu 550 km rozszczelnił się zaworek nadmiaru paliwa podawanego do wtrysków, w wyniku czego straciłem kilka litrów paliwa i 50 złotych za wymianę małego pimpsztyka i robociznę. Oprócz tego po zakupie rozrząd, płyny, filtry i przy okazji pompa wody, ponieważ była w słabej kondycji. Czeka mnie jeszcze wymiana szczęk hamulcowych bębnów.
MaciekFusion jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-04-2012, 17:23   #83
ced105
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Typowe awarie i usterki

witam,

nie wiem czy akurat trafilem na wyjatkowy egzemplarz, ale wiadomo ze po liftingu sa bardziej dopracowane. Rdzy nie ma, to moze dlatego ze zaraz po zakupie zlecilem kompleksowe zabezpieczenie podwozia i profili zamknietych.

Oto (krotka) lista usterek :

1. peknieta sprezyna, prawa przednia strona + zdewastowanie zawieszenia i opony

2. odbojniki tylnych amorkow

3. nasmaroanie ciegna lewarka zmiany biegow + wymiana oleju z powodu ciezko pracujacego lewarka

4. parujaca tylna lewa lampa

5. peknieta korba od szyby tylnej lewej

6. wymiana 2 lusterek zewn. z powodu zacinania sie przy skladaniu i braku ogrzewania.

czyli same pierdolki

pozdrawiam

ced

Bylem i jestem nadal bardzo zadowolony z tego autka.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-05-2012, 13:45   #84
Jitter
Fusioneer
 
Avatar Jitter
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 07-12-2009
Skąd: FZ
Model: Fusion Trend Gold-X
Silnik: DuraTec 1.4 (FXJA)
Rocznik: 2009
Postów: 686
Domyślnie Odp: Typowe awarie i usterki

Na podstawie sygnałów z naszego Forum nadmienię, że zdarzają się przypadki pęknięcia sprężyny w przednim zawieszeniu. Usterka jest dość kosztowna w swoich następstwach, więc warto od czasu do czasu obejrzeć "zawiechę"! Więcej szczegółów tutaj: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
Signature coming soon...
Jitter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-08-2012, 19:32   #85
Cichy88
ford::beginner
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 19-08-2012
Skąd: Łowicz
Model: Ford Fusion
Silnik: 1,4 benzyna + gaz
Rocznik: 2004
Postów: 10
Domyślnie Odp: Typowe awarie i usterki

Dobry wieczór
Z góry przepraszam jeżeli dany temat zostaje przez mnie zdublowany.

Ostatnio podczas jazdy swoim fordem Fusionem zwiększył mi się poziom temperatury cieczy chłodzącej tak na 3/4 skali. Zapaliła się kontrolka od temperatury. Po przejechaniu ok 10km(brak możliwości zatrzymania pojazdu od razu) sytuacja wróciła do normy i do tej pory się nie o ją zaleca się wymienić powtórzyła.Podejrzewam że powoli zaczyna siadać pompa wody.Z tego co wiem to wymienia się ja razem z pakiem wiolo rowkowym (klinowym). Jeśli ktoś miał podobny problem to będę wdzięczny za jakaś pomoc
Cichy88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-08-2012, 19:50   #86
kubaw20055
ford::expert
 
Avatar kubaw20055
 
Imię: Kuba
Zarejestrowany: 29-08-2008
Skąd: Nowy Sącz
Model: Fiesta mk4 i pół/Fusion FL/ Focus mk3.0/ Fiesta mk7
Silnik: 1.3/1.4 Duratec/ 1.6 TDCI/ 1,25
Rocznik: 2000/2006/2011/2010
Postów: 2,547
Domyślnie Odp: Typowe awarie i usterki

Cytat:
Napisał Cichy88 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Dobry wieczór
Z góry przepraszam jeżeli dany temat zostaje przez mnie zdublowany.

Ostatnio podczas jazdy swoim fordem Fusionem zwiększył mi się poziom temperatury cieczy chłodzącej tak na 3/4 skali. Zapaliła się kontrolka od temperatury.
Miałem jakoś na początku wakacji dokładnie tak samo i po wymianie termostatu i dolaniu litra czerwonego koncentratu wszystko jest w porządkuGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kubaw20055 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-08-2012, 16:32   #87
Cichy88
ford::beginner
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 19-08-2012
Skąd: Łowicz
Model: Ford Fusion
Silnik: 1,4 benzyna + gaz
Rocznik: 2004
Postów: 10
Domyślnie Odp: Typowe awarie i usterki

Dziękuję za info. Chyba wymienię tą pompę wody, pasek wielokolorowy oraz ten termostat ( mały koszt a bedzie pewność ze dobry). Z tego co sie orientuję a\to aby dostać sie do pompy wody to trzeba rozebrać rozrząd. Jego wymiana w moim przypadku wypada za ok 10.000 km. Więc sie zastanawiam czy od razy go wczesniej nie wymienić przy okazji.Rozmawiałem z mechanikiem to powiedział ze łaczny koszt to ok 800-900 zł wraz z robocizną
Cichy88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-08-2012, 18:52   #88
jacoch
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 11-06-2010
Model: Fusion
Silnik: 1.4 benzyna
Rocznik: 2005
Postów: 25
Domyślnie Odp: Typowe awarie i usterki

to chyba się źle orientujesz...
jacoch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-08-2012, 19:55   #89
Cichy88
ford::beginner
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 19-08-2012
Skąd: Łowicz
Model: Ford Fusion
Silnik: 1,4 benzyna + gaz
Rocznik: 2004
Postów: 10
Domyślnie Odp: Typowe awarie i usterki

To jeśli jestem w błędzie to może raczysz mnie uświadomić w tej kwestii.Zebym wiedział na przyszłość i nie wypisywał głupot. posiadaczem fusiona jestem od niespełna pół roku. Więc ekspertem na temat budowy silnika nie jestem
Cichy88 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-10-2012, 10:00   #90
anetka_t
ford::amateur
 
Imię: Aneta
Zarejestrowany: 02-10-2012
Skąd: Warszawa
Model: Ford Fusion
Silnik: 1,4i
Rocznik: 2003
Postów: 1
Domyślnie Odp: Typowe awarie i usterki

Ja zakupiłem małżonce jakieś 3 tyg temu 2003r 1.4 benzyna 99000km (podobno prawdziwe, fuzja salonowa jesteśmy jej 4 właścicielami).
Tak na szybko to co udało mi się zauważyć i mam do roboty:
- hamulce przód kończą się klocki (prawdopodobnie są od nowości), tarcze chyba jeszcze oblecą Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
- hamulce tył (nie sprawdzałem, ale profilaktycznie przy tym przebiegu wymienię okładziny)
- olej + filtr - ma ok 25tys km - do wymiany
- coś się leje (olej) - jest mokra micha i cała prawa półoś (ta dłuższa) - jeszcze nie wiem skąd leci, prawdopodobnie gdzieś z góry (mechanior wyczyści i zobaczy)
- zastanawiam się nad rozrządem (poprzedni właściciel zapewniał że nie trzeba gdyż przebieg jest prawdziwy) - chyba jednak na wiosnę wymienię bo to już 10 latek jej strzeli Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
- odpala bez problemów i silnik pracuje cichutko, irytuje mnie tylko głośna praca tylnego wydechu (zachowuje się jak Abarth po dodaniu gazu) ale dziurawy nie jest
- po przekroczeniu 50 - 60km/h odczuwalny jest szum, nie wiem czy to opony, (jakieś chińskie Infiniti) a może coś innego (wszyscy piszą o odklejających się bocznych plastikach - może to i u mnie już czas podkleić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.) , a może ten typ już tak ma, ogólnie w porównaniu z innymi jest chyba mało wyciszony i bardzo akustyczny - a jak to słychać w waszych fuzjach ?

A tak poza tym to w porządku, małżonka zachwycona, zawieszenie co prawda sztywne, ale tak ogólnie prowadzi się dobrze - zobaczymy jak to będzie dalej, mam nadzieję że obejdą mnie te wszystkie usterki opisane powyżej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Andrzej
anetka_t jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
awarie , fusion , usterki



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:55.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.