Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 27-10-2021, 08:49   #121
Danielo_82
ford::professional
 
Zarejestrowany: 06-02-2018
Model: Mk4
Silnik: 1,6 ecoboost
Rocznik: 2011
Postów: 1,686
Domyślnie Odp: Mondeo Mk 4 benzyna 2.0 gaśnie po zapaleniu kontrolki oleju

Błędy zczytywałeś?

Danielo_82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-10-2021, 09:00   #122
zbobik
ford::amateur
 
Imię: Zbigniew
Zarejestrowany: 27-10-2021
Skąd: Ustka
Model: Ford Mondeo MK4 2.0 145Km
Silnik: 2.0 145Km Duratec
Rocznik: 2009
Postów: 2
Domyślnie Odp: Mondeo Mk 4 benzyna 2.0 gaśnie po zapaleniu kontrolki oleju

Dziś jadę na komputer. Właśnie się umówiłem.
Ostatnio miałem błąd katalizatora bank 1
Ale tu temat pewnie oleju i sondy...
Napiszę po kontroli.
zbobik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-10-2021, 09:34   #123
Danielo_82
ford::professional
 
Zarejestrowany: 06-02-2018
Model: Mk4
Silnik: 1,6 ecoboost
Rocznik: 2011
Postów: 1,686
Domyślnie Odp: Mondeo Mk 4 benzyna 2.0 gaśnie po zapaleniu kontrolki oleju

raczej czujnik położenia wału ew. Jakaś wilgoć przy pcm.
Danielo_82 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-10-2021, 11:00   #124
darmodziej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 14-07-2008
Skąd: Krosno
Model: Ford Escape/Fusion
Silnik: 3000 benzyna + Stag Qmax / 1.4 benzyna
Rocznik: 2003/2005
Postów: 6,076
Domyślnie Odp: Mondeo Mk 4 benzyna 2.0 gaśnie po zapaleniu kontrolki oleju

Cytat:
Napisał zbobik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zapala się czerwona kontrolka oleju-"czajnik" i silnik gaśnie...
Może zabezpieczenie przed zatarciem silnika? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
darmodziej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 29-12-2021, 17:16   #125
rav08
ford::amateur
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 22-12-2019
Skąd: Siedlce
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 2
Domyślnie 2.0tdci szarpie i gaśnie

Cześć wszystkim,

Szukałem podobnego przypadku na forum, ale niestety nie udało mi się znaleźć rozwiązania mojego problemu.

Pacjent Mondeo Mk4 2008r 2.0tdci 140km 224k przebiegu. Auto od kilku dni szarpie i gaśnie podczas jazdy. Na postoju silnik pracuje równo, odpala też bez problemu. W trakcie jednostajnej jazdy zaczyna szarpać, robi kangurki a przy wciśnięciu sprzęgła podbija obroty i zaraz gaśnie. Jak zgaśnie, naciskam start i pracuje dalej do następnych szarpnięć i zgaszenia. Auto stoi w ciepłym garażu, tankuje na Shellu. Mimo tego podejrzenia padły na filtr paliwa, więc auto oddałem do mechanika w celu sprawdzenia i wymiany. Dodatkowo, jak oddawałem auto, wyskoczył mi komunikat wymiana oleju, mimo, że olej wymieniany był kilka miesięcy temu jak oddawałem do czyszczenia zapchany dpf, inspekcja wymiany też była wtedy usunięta. Mechanik (specjalizujący się w Fordach) stwierdził, że nic nie znalazł bo komputer nic nie pokazuje. Wymienił olej w silniku i filtr paliwa.

Auto szarpie i nie ma różnicy czy rozgrzany czy nie, dodatkowo podczas szarpania jak wcisnę gaz to przestaje szarpać i wkręca się na obroty prawidłowo. Po podpięciu pod komputer pokazał błędy:U0151 (magistrala can/kabel między sterownikiem czytnika a sterownikiem poduszki, U2101 (sterownik) i kilka pierdół typu klamra pasa czy czujnik parkowania.

Czy ktoś przerabiał podobny przypadek? Nie wiem czy jest możliwe, żeby nawet na zimnym silniku podejmował próbę wypalania dpf? Bo mam wrażenie, po odpaleniu jak poszarpie i zgaśnie czuję zapach, taki jak w momencie wypalania dpf lub zaraz po.
rav08 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2022, 12:01   #126
rav08
ford::amateur
 
Imię: Rafał
Zarejestrowany: 22-12-2019
Skąd: Siedlce
Model: Ford Mondeo MK4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 2
Domyślnie Odp: Samochód sam gaśnie podczas jazdy

Problem szarpania i gaśnięcia rozwiązany. Winnym okazał się zawór N75 od klapy gaszącej. Zawór wymieniałem około 2 miesięcy temu na nowy Pierburga bo stary buczał przy gaszeniu. Zamontowałem stary, pierdzący ale przynajmniej auto jeździ. Póki co zrobiłem około 50 km i śladu po szarpaniu i gaśnięciu nie ma, dpf też się wypalił...
rav08 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-06-2022, 16:23   #127
pawelpio
ford::amateur
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 20-06-2022
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 1.8 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 1
Domyślnie Odp: Samochód sam gaśnie podczas jazdy

Mam podobny problem z moim Mondeo Mk4 2008r 1.8 tdci 200k. Auto po przejechaniu ok. 150-200 km ze stałą prędkością nawet 100 km/h po zdjęciu nogi z gazu gaśnie (wrzucenie na luz lub redukcja) i nie chce zapalić. Raz mi zapalił jak odczekałem 20 min ale nastepne wystąpienia to albo laweta albo plak. Po mieście jeździ wzorowo. Jednym z objawów poprzedzających zgaśnięcie (na kilka/kilkanaście minut wcześniej) jest chwilowy brak mocy, tak jakby chwilowy brak dopływu paliwa albo zapowietrzenie.

Zmagam się z tą usterką od roku. Do tej pory wymianiałem filtr paliwa, regenerowałem alternator, czyszczenie wtrysków, wymieniałem czujnik położenia wału. Brak błędów w komputerze. EGR zaślepiony. Układ paliwowy był sprawdzany ale nic nie zneleźli, ciśnienie na pompie paliwa też podobno w normie.

Serwisy rozkładają ręce, a ja się boje jechać w trasę. Jadę w przyszłym tygodniu do mechanika z polecenia i dam znać jeśli coś pomoże/znajdzie.

Ostatnio edytowane przez pawelpio ; 20-06-2022 o 16:52
pawelpio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:27.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.