Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 03-10-2017, 17:36   #6901
siebek
ford::advanced
 
Avatar siebek
 
Zarejestrowany: 29-08-2012
Skąd: Norwegia
Model: Volvo V90 T8
Silnik: 2.0 T8 390KM
Rocznik: 2019
Postów: 468
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

A mnie dzisiaj wentylacja odmówiła posłuszeństwa. Pomimo różnych ustawień nic nie leciało z nawiewów. Pomogło wyłączenie silnika i ponowne uruchomienie - jak w komputerze Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

__________________
1994 Peugeot 106 1.1 60KM -> 2003 Mazda 6 GY 1.8 120KM -> 2007 Ford Mondeo Mk4 1.8TDCi 125KM Titanium HB -> 2015 Ford Mondeo Mk5 2.0TDCi 150KM Titanium X Kombi -> 2019 Volvo V90 T8 Inscription 390KM
siebek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-10-2017, 07:39   #6902
prokop123
ford::advanced
 
Avatar prokop123
 
Zarejestrowany: 20-09-2013
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Vignale HB+Magnetic Grey+Nero 19"
Silnik: Będzie Q3 Sportback S line 2.0 PB, 4x4 245 KM
Rocznik: 2024
Postów: 267
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

Panowie, mam pytanie.

Na miesiąc muszę wyjechać i zostawiam auto na parkingu podziemnym.
Mam nowego sąsiada wiec nie chce ryzykować.

Chce kupić szarą folię magnetyczną i przykleić ją na drzwi tak aby chroniła lakier gdy otwierając drzwi uderzy w moje auto.

Czy taka folia i magnesy w niej zawarte nie bedą szkodzić na alarm ?

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez prokop123 ; 04-10-2017 o 09:00
prokop123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-10-2017, 15:36   #6903
cattani75
ford::expert
 
Avatar cattani75
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 15-09-2008
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK5 Titanium, Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 2.0 EB, 1.0 EB
Rocznik: 2016, 2019
Postów: 3,824
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

Byłem dziś na "dniu otwartym" fiesty. Pomijam, że stały tylko 3 fiesty w wersji... trend.
Ale - usiadłem przy okazji w Edgu i zauważyłem, że siedzę na alcantarze, a na desce przyciski od wentylacji foteli. W mondeo się nie dało, a tu można????
Przednia kamera też jest dostępna, jak w S-maxach.
cattani75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-10-2017, 20:27   #6904
qlszef
ford::average
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 29-01-2009
Skąd: Katowice
Model: Lexus ES. Był Mondeo MKIV 1.8TDCI oraz Mondeo MKV Hybrid
Silnik: hybrid
Rocznik: 2021
Postów: 54
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

też widziałem Edge'u alcantare z wentylacją już jakiś czas temu. W mondeo do dziś nie można "zrobić" takiej konfiguracji. Polityka Forda bywa mało zrozumiała. Np dlaczego w hybrydzie nie można było zamówić podgrzewanej kierownicy? Aż tak by to zrujnowało gospodarkę elektryczną tego auto? Cztery miejsca mogą grzać na maksa ale kierownica jak rozumiem już by była zbyt mordercza.
qlszef jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-10-2017, 20:39   #6905
Touch'n'go
ford::average
 
Zarejestrowany: 10-12-2015
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta VII
Silnik: 1.0 100KM EcoBoost
Rocznik: 2018
Postów: 62
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

A jak ta nowa fiesta? W kabinie na żywo ok?Youtubowi recenzenci bardzo zachwalają poprawione właściwości jezdne, zwłaszcza Pertyn, a ciekaw jestem jak z tym wnętrzem.. za tym stylem podąży nowy focus i c-max... patrzę za nowym autem dla żony i stara fiesta była w czołówce, nowa nie zachwyca wyglądem zewnętrznym ale ten kokpit na fotkach wygląda ok... trzeba odwiedzić popularną Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

A co do konkurencji mk5, pojezdzilem w te wakacje mk4 i 5, superbem, octavią i 508... i moj wygrywa ze wszystkimi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a tak serio to mk5 tak jak wcześniej prowadził się świetnie, ale te auta kolegów w tym samym budżecie w wersji gold x wydają się mocno niedoposażone i technologicznie trącą myszką, 508 jest ergonomiczny i poprawny w każdym aspekcie ale nijaki w prowadzeniu i za drogi jak na to co oferuje, mk4 (w kontekście używek dla porównania) to już jednak odczuwalnie stare auto i mam wrażenie że mój focusik był duuużo lepszym łyżwiarzem zakrętowym niż mk4, denerwował mnie też sprężysty z dużym ugięciem fotel kierowcy, choć nie był zniszczony czy zapadnięty. Octavia ma więcej miejsca niż mój opel i mk5 ale jest głośna i nie lubię tego nerwowego przodu, superb ma więcej miesca niż mój opel i mk5 zsumowane Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. prowadzenie niby lepsze niż w octavii ale na zakrętach jest niezbyt zgrabny i szybko łapie podsterowność a esp bardzo brzydko to koryguje wrzucając auto prawie w przeciwny poślizg i wytraca przy tym sporo prędkości... zawieszenie forda i opla to inna, wyższa klasa niż skoda. Wiem, że celowo projektowana podsterownosc to zabieg producenta na nadmierne zapędy niedoświadczonych kierowców i bezpieczeństwo w skrajnych sytuacjach - lepiej walić przodem niż bokiem, ale ani focus ani teraz opel, nigdy, never, nie złapały takiego paskudnego płużenia jak ten superb na mokrym asfalcie. Jestem przyzwyczajony do rownomiernego uslizgu całego auta bokiem, późnych korekt esp i na tyle symbolicznych, że prawie niezauwżalnych.. szczególnie przez porównanie jestem teraz super zadowolony z wyboru ale za kilka lat przy wymianie poważnie rozważę... octavię w bardzo bogatej wersjiGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. poza podsterownością i myszkowaniem powyżej 140 to bardzo pojemne i dopracowane auto z doskonałym wyposażeniem za tą cenę. No i kultura pracy 150-konnych tsi z dsg również mega mnie zaskoczyła, powershift w mk4 prawie mnie odstraszył od dwusprzęgłówki, ale dsg z benzyną w vagu to najpłynniejszy i najinteligentniejszy automat jaki na razie spotkałem. Mk5 jeśli nic się nie zmieni to przegrywa tylko i wyłącznie wyposażeniem dostępnym dla mojego bandu.
Touch'n'go jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-10-2017, 22:07   #6906
cattani75
ford::expert
 
Avatar cattani75
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 15-09-2008
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK5 Titanium, Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 2.0 EB, 1.0 EB
Rocznik: 2016, 2019
Postów: 3,824
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

Co do fiesty - w środku... plastik. I to nawet w titanium boczki drzwi są plastikowe. :-/ W Vignale chyba tam jest nieco skóry, patrząc na zdjęcie w folderze - widać szwy.
Zegary z jakimś dziwnym okienkiem w dolnej części na wskaźnik temperatury i poziomu paliwa. Nie podoba mi się to. :-/
Sprawdziłem od razu jakie ma spalanie na kompie - było 7.5, przy czym autko (1.0 EB) testowe dojeżdża do obwodnicy, jedzie kawałek autostradą i wraca. Dla mnie ten wynik byłby ok., wszak to nie 17 l/100 km. ;-)
cattani75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-10-2017, 06:47   #6907
Touch'n'go
ford::average
 
Zarejestrowany: 10-12-2015
Skąd: Warszawa
Model: Fiesta VII
Silnik: 1.0 100KM EcoBoost
Rocznik: 2018
Postów: 62
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

Dzięki cattani75, plastik to norma w tym segmencie, na autko na max godzinny w jesną stronę dojazdu w korkach do pracy vignale to totalny przerost formy nad treścią, w ogłoszeniach używanych fiest króluje trend więc nie wierzę w sukces vignale w fiescie. Mi z konfiguratora pasuje sync edition z paroma niezbędnikami... spalanie o którym piszesz wygląda super biorąc pod uwagę, że nikt ich tam nie oszczędza...
Touch'n'go jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-10-2017, 08:43   #6908
cattani75
ford::expert
 
Avatar cattani75
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 15-09-2008
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK5 Titanium, Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 2.0 EB, 1.0 EB
Rocznik: 2016, 2019
Postów: 3,824
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

Dla mnie z kolei auto bez względu na segment ma być "wszystkomające", więc Vignale może się obronić, zwłaszcza gdyby był pakiet Nero. ;-) Ale tam, gdzie byłem, będzie do zobaczenia dopiero za 2 miesiące.
cattani75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-10-2017, 09:11   #6909
kaan1
ford::expert
 
Avatar kaan1
 
Imię: Andrzej
Zarejestrowany: 12-11-2015
Skąd: KRA
Model: MK5
Silnik: 180 KM
Rocznik: 2016
Postów: 2,054
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

Powiedziałbym, że im dłużej jadę w aucie tym mniej mi plastik przeszkadza, a najważniejsze jest dobre wrażenie kiedy się do auta wsiada. Dla mnie dobre wnętrze broni się w każdym segmencie -ale dobre wcale nie oznacza skórzane czy też pseudoskórzane.
kaan1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-10-2017, 09:14   #6910
cattani75
ford::expert
 
Avatar cattani75
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 15-09-2008
Skąd: Kraków
Model: Mondeo MK5 Titanium, Fiesta MK8 ST-Line
Silnik: 2.0 EB, 1.0 EB
Rocznik: 2016, 2019
Postów: 3,824
Domyślnie Odp: Mondeo MK5 - wrażenia, opinie, uwagi użytkowników - dyskusja okołotematyczna

Nie mówię o skórze, ale w tych mniejszych segmentach ilość tandetnego plastiku przeraża - można w to miejsce dać materiał i juz będzie efekt wow. No ale to zawsze 2 euro straty na aucie...
cattani75 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:51.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.