Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-12-2015, 07:18   #11
kamilpastuszka
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Focus II kombi, Focus C-Max, C-Max

Wrzoch dziękuje za merytoryczną odpowiedź. A ile wycisnę? Zrobię go na 115 i podniesie się moment więc będzie miał lepsze parametry niż ta 109 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A jak u Ciebie z pdf-em? Robiłeś już coś? Masz jakieś problemy?

 
Stary 14-12-2015, 07:39   #12
c-matix
ford::professional
 
Avatar c-matix
 
Zarejestrowany: 21-09-2009
Skąd: Krak
Model: Focus C-Max , Fusion
Silnik: 2.0 16v 145KM , 1.6 Tdci 90KM
Rocznik: 2006 Silver Polar, 2006 Jeans Metalik
Postów: 1,790
Domyślnie Odp: Focus II kombi, Focus C-Max, C-Max

Jeśli jeżdzisz dużo po mieście ale nei potrzebujesz być pierwszy z świateł, to ja polecam 1.6 tdci 90KM i zachipsować u heko ( też nie masz dalego a znajomość auta duża). Często te 90 mają fabrycznie 95KM a po chipsie wypluje miedzy 105-115 i moment obrotowy podnosi się prawie do 250-270Nm. Brak dpf, brak turbiny ze zmienną geometrią.
Które autko kupić trudniej doradzić bo nie znamy wszystkich twoich preferencji a one ujawniają się często w czasie eksploatacji.
Ja wybrałem wcześniej i obecnie C-maxa bo wzrost pow.190 daje dużo lepszy komfort C-max oraz aranżacji wnętrza. Focusy htb5 ładne zwłaszcza po lifcie ale ja wole C-maxa.
Ten z Sandomierza ładny ale vin do weryfikacji, i oglądnąć trzeba.
c-matix jest offline  
Stary 14-12-2015, 09:23   #13
kamilpastuszka
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Focus II kombi, Focus C-Max, C-Max

Heko to rozumiem jakiś magik z forum, który zna się na fordach i ich problemach. Zajmuję się też usuwaniem dpf-a? I w jakiej miejscowości mieszka? A co do preferencji to mam rodzinę 2+1. Wcześniej miałem vectre C kombi i powiem szczerze, że na wakacje bagażnik i tak wypchany był pod sufit Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. więc hb w ogóle nie wchodzi w grę. Kilka razy w roku robię takie większe trasy typu nad morze itd, chodź wybieram się też teraz do rodziny w Niemczech, 3-4 razy w roku śmignę na narty i raz w tygodniu jakiś wyjazd 100-150 km. Poza tym to jazda w mieście. W sumie jakieś 20 tyś w roku.
 
Stary 14-12-2015, 10:38   #14
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Focus II kombi, Focus C-Max, C-Max

Cytat:
Napisał kamilpastuszka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wcześniej miałem vectre C kombi i powiem szczerze, że na wakacje bagażnik i tak wypchany był pod sufit Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum..
No to w fokusie II kombi i w c-maksie bagażniki są akurat mniejsze niż w w vektrze C.

Pod sufit to nigdy nie pakowałem. Nie zjeżdżało ci to wszystko do przodu podczas hamowania? Czy była kratka, albo ten sufit to tylko taka... metafora?

Ostatnio edytowane przez weuek ; 14-12-2015 o 10:40
weuek jest offline  
Stary 14-12-2015, 10:52   #15
c-matix
ford::professional
 
Avatar c-matix
 
Zarejestrowany: 21-09-2009
Skąd: Krak
Model: Focus C-Max , Fusion
Silnik: 2.0 16v 145KM , 1.6 Tdci 90KM
Rocznik: 2006 Silver Polar, 2006 Jeans Metalik
Postów: 1,790
Domyślnie Odp: Focus II kombi, Focus C-Max, C-Max

C-max od focus a kombi jest o tyle lepszy , że krótszy o 10cm, ale siedzi się wyżej co na początku nie wszystkim odpowiada a z czasem podoba.
Do fordów też dostępne są kratki z tego co widziałem.
Na twoim miejscu zainteresował bym się tym z Sandomierza i sprawdzić czy ma dpf.
c-matix jest offline  
Stary 14-12-2015, 13:14   #16
kamilpastuszka
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Focus II kombi, Focus C-Max, C-Max

I metafora i nie bo naprawdę nieraz prześwitu nie było Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Kratki nie miałem, ale jakoś tam się układało wszystko żeby się trzymało. Wiem, że jest mniejszy bagażnik bo od Vectry C to mało jakie auto ma większy, ale już nie potrzebuję aż tyle, ale nadal chce mieć komfort swobodnego pakowania dlatego szukam C-max lub focusa kombi. A poza tym Vectra jest nie praktyczna w mieście, z hakiem miała jakieś 5m Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ten w Sandomierzu ma pdf, bo patrzyłem po vinie :/ ale jak coś to chciałbym to usunąć przy pierwszej lepszej okazji Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
 
Stary 14-12-2015, 13:40   #17
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Focus II kombi, Focus C-Max, C-Max

Jest spory wybór wśród 1.9 tdi bez dpf. Golf kombi (wielowahacz) lub dowolna octavia (belka) spełnią też wymagania bagażowe. A jak chcesz takie coś vanowate to touran albo altea xl. 130 KM i 300 Nm z dowolnego (byle zdrowego) zrobisz bez problemu. I znajomość napraw tego silnika wśród mechaników jest znacznie lepsza niż w przypadku tdci.

Ostatnio edytowane przez weuek ; 14-12-2015 o 13:47
weuek jest offline  
Stary 14-12-2015, 16:06   #18
kamilpastuszka
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Focus II kombi, Focus C-Max, C-Max

Octavią II też się interesowałem, Altea również mi się podoba. Zresztą znajomy ma i sobie chwali. Ale wydaje mi się, że do 18 tyś ciężko będzie coś znaleźć!
 
Stary 14-12-2015, 23:00   #19
wrzoch
ford::expert
 
Imię: Ł
Zarejestrowany: 05-09-2009
Skąd: Krk
Model: Kuga Mk3
Silnik: 2.5 FHEV AWD
Rocznik: 2023
Postów: 2,680
Domyślnie Odp: Focus II kombi, Focus C-Max, C-Max

Cytat:
Napisał kamilpastuszka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Altea również mi się podoba.
Przejedź się taką w TDI w granicach 150km/h, do tego z tyłu i Ci przejdzie.
Poziom hałasu w tym samochodzie jest tragiczny.
Do tego wycieraczki chowające się w słupkach - najdurniejsze rozwiązanie jakie świat widział, szczególnie jak śnieg zamiast zrzucać z szyby zagarnia pod maskę.

Z zewnątrz mi się podoba to, nawet w wersji XL, ale w środku już mniej.
__________________
Jak mogę, to pomogę

Kontakt: wrzoch(at)gmail.com
wrzoch jest offline  
Stary 14-12-2015, 23:30   #20
jlm
ford::average
 
Avatar jlm
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 28-07-2015
Skąd: Śląsk
Model: Ford Focus C-Max
Silnik: 2.0 Duratec HE
Rocznik: 2006
Postów: 151
Domyślnie Odp: Focus II kombi, Focus C-Max, C-Max

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

"Dla mnie C-Max. Jest o 1cm krótszy i 1.5cm węższy niż Focus HB 5D, że o kombi nie wspomnę. W mieście to znaczna zaleta. Prowadzi się naprawdę fajnie - nie odczuwam jakiejś specjalnej różnicy na minus pomiędzy C-Maxem a dowolnym z kompaktów, którymi jeździłem, raczej powiedziałbym, że jeździ się tym lepiej niż większością kompaktów.
Ilość miejsca nad głową, odczuwalna ilość miejsca w środku. Dodatkowo masz możliwość wyjęcia każdego fotela osobno z tyłu i w wielu egzemplarzach odsunięcia foteli tylnego rzędu do tyłu i środka. Ilość miejsca na nogi z tyłu jest wtedy naprawdę duża, przestrzeń bagażowa pod sufit też zdecydowanie większa w C-Maxie."

W pełni się zgadzam, poza tym że HB3/5D wygląda jak dla mnie super (szczególnie po lifcie) ale niestety bagażnik - mały. Kombi to takie auto (bez obrazy) dla przedstawiciela i pełno tego jeździ, C-Max jest mniej spotykany ale IMHO najpraktyczniejszy.


Jeśli chodzi o pakowanie pod sufit, rzadko kiedy jest taka potrzeba, ja akurat mam taką grubą siatkę montowaną za tylnymi siedzeniami w razie potrzeby. W dodatku c-max ma z tyłu najwięcej miejsca (jak masz jeszcze przesuwane fotele to 2 metrowce mają lux), schowki w podłodze, praktycznie brak tunelu środkowego (płaska podłoga) i wygodniej się wsiada co przydaje się szczególnie w mieście.

Wada: Na autostradzie przy 140-170 nieco go znosi jak wieje Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ja mam 2.0B silnik odpowiedni dla tego auta, można zaskoczyć niektórych narwańców na światłach ale sporo pali. Jak nie masz potrzeb przewozić dużych rzeczy kombi sobie podaruj i spraw sobie piekne 3D/5D, C-Max jest dla kobiet, emerytów i dzieciatych. Szukaj koniecznie Ghia.

PS Altea jest paskudna, plastiki i konsola w środku wyglądają ohydnie a są podobnej jakości jak w Fordzie.
__________________
feel the difference

Ostatnio edytowane przez jlm ; 14-12-2015 o 23:34
jlm jest offline  
Zamknięty Temat



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:30.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.