Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 09-03-2020, 09:00   #71
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Montaż BLIS oraz CTA - da sie 😊

Cytat:
Napisał zenq Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...ale w mondeo z tym nie jezdzilem.
W moim Fusionie z fotek powyżej, na amerykańskich radarach umieszczonych w amerykański sposób - też działa praktycznie perfekcyjnie.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-04-2020, 09:34   #72
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: Montaż BLIS oraz CTA - da sie

Wybebeszyłem bagażnik i układ wiązek w kombi znacząco różni się od sedana i hach.Nie ma śladu po kości haka holowniczego gdzie znajduje się CAN który może posłużyć do montażu BLIS -u ani śladu na lewym nadkolu także zielonej kości kamery która wiedzie zasilanie które oprócz kamery zasila także moduły radarowe.Czy któryś z kolegów dysponuje może schematem odnośnie gdzie szukać zasilania owej kamery?W wiązce idącej prawą stroną podłogą bagażnika,biegnie co prawda CAN o kolorach takich jak ten do komunikacji z modułami radarowymi ale chciałbym się upewnić no i jeszcze zasilanie,
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg F829749F-FE14-4D23-A174-B1F3FD053066.jpg (20.0 KB, 169 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 4D1395B9-5BD9-414B-B962-7D01FE7C3B42.jpg (16.3 KB, 145 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 55EDD003-A03F-4DC9-8092-6EB256940858.jpg (19.6 KB, 142 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg 27C6D49F-1A8E-4D7F-883B-8939705D3942.jpg (15.9 KB, 141 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez Matych ; 12-04-2020 o 09:38
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-04-2020, 10:44   #73
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Montaż BLIS oraz CTA - da sie

Cytat:
Napisał Matych Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
....ani śladu na lewym nadkolu także zielonej kości kamery która wiedzie zasilanie które oprócz kamery zasila także moduły radarowe...
Tyle, że w kombi nie ma prawa być żadnej "zielonej kości kamery...". W kombi wiązka kamery idzie wprost do złącza za podsufitką w okolicach "słonia" klapy...
W ramach wielkanocnej życzliwości wystawię Ci schematy BLIS w kombi.

Schemat BLIS (a przy okazji też ACS) w MK5 - nia ma rozróżnienia na rodzaj nadwozia. We wszystkich nadwoziach tak samo - [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Złączka C215 pod deską - [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Skrzynki bezpieczników - [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Sieć CAN - [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 12-04-2020 o 11:37
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 12-04-2020, 11:37   #74
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: Montaż BLIS oraz CTA - da sie

Kocham cię Tadeusz -Wszystkiego Najlepsiejszego

Ostatnio edytowane przez Matych ; 16-04-2020 o 12:56
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2020, 12:58   #75
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: Montaż BLIS oraz CTA - da sie

Panowie na początku chciałbym bardzo podziękować Tadeuszowi "Tedi_k,Marcinowi"Mayakowi" i Marcinowi" Mn32" za pomoc, wsparcie i aktywację. Teraz trochę na temat instalacji BLISu w kombi.Możecie zastosować obojętnie jakie koszyki nadwozia- te szare dłuższe są z Vignale dlatego żeby ominąć chromowana listwę w tymże modelu. Dla zwykłego zderzaka nie ma to znaczenia, czy mamy koszyk czarny czy szary.W kombi po rozebraniu lewego boczka bagażnika, po lewej macie wiązkę która biegnie od podłogi do dachu słupkiem.W niej macie zasilania +12 po zapłonie, jeśli ktoś ma kamerę, to zasilanie kamery- jest też w orginale zasilaniem modułów radarowych.Punkt masowy jest znajduje się na karoserii przy na boku bagażnika. W opisywanej wiązce znajduje się też CAN potrzebny do komunikacji radarów.Nie występowała u mnie kość do montażu haka holowniczego, w której standartowo znajdują się przewody Magistrali MS CAN(musiałem wlutować się w opisana wiązkę).Co do lusterek to zakupiłem dwa wkłady z BLIS, oraz dawcę lusterko trup po wypadku za 30 z w celu pozyskania pinów i dołożenia przewodów do moich lusterek. Kość lusterka rozbiera się i przewlekamy brakujące przewody, proponuję rozebrać kość i wyjąć wiązkę z lusterka.Ja miałem lusterka które nie miały tylko BLIS więc dokładałem tylko jeden przewód.Wszystko dobrze polutowane hula od pierwszego strzału.Udało mi się kupić radary- dwa z koszykami i kościmi za 320 zł/z przes. co było nie lada okazją. Nowe wkłady lusterek, orginalne na allegro ,w idealnym stanie to 420zł/z przes. Lusterko trup-dawca 50 zł/z przes. Kość lusterka (jedną miał dawca) do blisu 30 zł/z przes. 2 dni pracy zakładajac że swoje wkłady sprzedam nawet za 200 zł koszt wszystkiego 620 zł.Służę pomocą jakby co.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg IMG_5837.jpg (20.1 KB, 176 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg IMG_5813.jpg (20.0 KB, 155 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg IMG_5814.jpg (16.3 KB, 144 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg IMG_5473.jpg (16.4 KB, 149 wyświetleń)
Typ Pliku: jpg IMG_5463.jpg (20.3 KB, 148 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez Matych ; 16-04-2020 o 13:13
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2020, 13:30   #76
mm32
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar mm32
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 21-07-2006
Skąd: Gdańsk
Model: Mondeo MK5
Silnik: 2,0TDCI
Rocznik: 2015
Postów: 7,506
Domyślnie Odp: Montaż BLIS oraz CTA - da sie

Bravo Ty !!!
Mała uwaga,na pierwszym zdjęciu widać z prawej strony radaru filc.Nie powinno go być jesli jest radar.Dla wersji z BLIS'em przewidziano plastiki,takie jak na foto Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg 20200324_105934.jpg (97.1 KB, 169 wyświetleń)
__________________
Moje mody w mk5:Elektryczna klapa +"machanie nogą",BLIS,Webasto,Kamera tylna i przednia,Aktywne Zawieszenie,Active Park Assist,Premium Sound,ACC,Sync1->Sync2->Sync3,Fotele grzane/wentylowane z masażem,Elektryczna kolumna kierownicza,Active Noise Control
mm32 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2020, 13:33   #77
mayak
FCP member
 
Avatar mayak
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 17-05-2006
Skąd: Warszawa
Model: Smax / Fusion Energy
Silnik: 2.0ecoblue / plug-in hybrid
Rocznik: 2019 / 2017
Postów: 5,153
Domyślnie Odp: Montaż BLIS oraz CTA - da sie

Cytat:
Napisał Matych Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Służę pomocą jakby co.
to poproszę o radary do Fusiona FL w takiej cenie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
////// ZMIANA MOCY 1.6tdci 95->115 # 2.0 tdci 140->163 # 1.5/1.6eb 150->182 # Transit 2.2 tdci # diagnostyka # TEMPOMAT # Immobilizer/kluczyki # konfiguracja # spolszczenia # wszystkie modele Europa-USA ////// MAYYAK@GMAIL.COM
mayak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2020, 13:53   #78
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: Montaż BLIS oraz CTA - da sie

Cytat:
Napisał mm32 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bravo Ty !!!
Mała uwaga,na pierwszym zdjęciu widać z prawej strony radaru filc.Nie powinno go być jesli jest radar.Dla wersji z BLIS'em przewidziano plastiki,takie jak na foto Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wiesz złamałem filc na pól i sam radar jest odkryty,szmata zaczyna się tak 5 cm od niego w kierunku tyłu. Jaki to ma wpływ na tłumienie wiązki fali, tego nie wiem- poczytam.Wydaje się że działa idealnie.Zastanawiałem się coby nie powiercić otworów w kierunku kratki wentylacyjnej ale zmniejsza się odległość miedzy nadwoziem a zderzakiem.Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Cytat:
Napisał mayak Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
to poproszę o radary do Fusiona FL w takiej cenie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
no fartem mi się trafiłyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Teraz tak patrzę co te osłony niby maja osłaniać czy ta pseudo wełna czy ten plastik co jest odsunięty od nadwozia na takich dystansach piankowych.Tam sie nic nie leje .Chyba wywalę tą szmatę.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg Zrzut ekranu 2020-04-16 o 15.11.11.jpg (15.5 KB, 100 wyświetleń)

Ostatnio edytowane przez Matych ; 16-04-2020 o 14:12
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2020, 15:40   #79
WoojO
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 21-03-2015
Skąd: Lublin
Model: Mondeo Mk5
Silnik: 1.5 eb
Rocznik: 2015
Postów: 465
Domyślnie Odp: Montaż BLIS oraz CTA - da sie

A sam się zastanawiałem po co ta gąbka tam siedzi przy radarach Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Czy jej obecność może wpływać na działanie blisa? U mnie czasami zaczyna się świecić lustro jak jadę blisko bandy lub płotków. Panowie możecie podesłać nr części tych osłon?
WoojO jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-04-2020, 18:01   #80
Matych
ford::expert
 
Avatar Matych
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 13-06-2010
Skąd: Warszawa
Model: Mondeo MK5 Titanium
Silnik: 2.0TDCI PS 209 by HEKO
Rocznik: 2017
Postów: 3,755
Domyślnie Odp: Montaż BLIS oraz CTA - da sie

U mnie na pewno watolina nie zakłóca ich działania a jak wczoraj odjeżdzałem od Mayaka i cofałem blisko płotu to on to odbiera jako przeszkodę jak dziś zawracałem przy krzaku to odbił sygnał od krzaka i też widzi to jako zagrożenie które się pojawia.Jak jechałem dziś ulicą w Warszawie która ma wzdłuż płotki takie ze 120 cm wysokie 30 cm od krawężnika to też świeci.Ta watolina jest tam do niczego nie potrzebna nawet nie wygłusza skoro wsadzają tamplasticzana ścianke która ma 2 cm dystanse od nadwozia.Tam jest czysto i nic nie chlapie.
Matych jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:57.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.