Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Diesel

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-08-2013, 21:51   #11
zaksiu1985
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 19-03-2013
Model: honda accord
Silnik: benzyna
Rocznik: 2003
Postów: 289
Domyślnie Odp: Mondeo Mk3 2.0 TDCI Brak mocy w gorace dni

albo wtryskiwacze szlag trafia albo klima była uzupełniona ręcznie lub ewentualnie jedynie na półautomacie.

Te auta należy uzupełniać juz raczej wyłacznie automatem.
Jezeli przy wyłaczonej klimie jest dobrze to znaczy ze klima żle ustawiona.
Jezeli nie to znaczy ze wtryskiwacze zdychają.
Te offsety czy jak to sie zwie ( pierwsze słysze takie nazwy) -poprostu korekty wtryskiwaczy.

zaksiu1985 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-08-2013, 22:00   #12
Tvvardy
ford::professional
 
Avatar Tvvardy
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 28-05-2012
Skąd: Szczecin
Model: OOOO A6
Silnik: V6
Rocznik: Adekwatny do wieku
Postów: 1,761
Domyślnie Odp: Mondeo Mk3 2.0 TDCI Brak mocy w gorace dni

Fuel offset tak to się nazywa po prostu są to korekty.
Tvvardy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-08-2013, 12:51   #13
witasx
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-09-2011
Model: Mondeo
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 10
Domyślnie Odp: Mondeo Mk3 2.0 TDCI Brak mocy w gorace dni

Cytat:
Napisał zaksiu1985 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
albo wtryskiwacze szlag trafia albo klima była uzupełniona ręcznie lub ewentualnie jedynie na półautomacie.

Te auta należy uzupełniać juz raczej wyłacznie automatem.
Jezeli przy wyłaczonej klimie jest dobrze to znaczy ze klima żle ustawiona.
Jezeli nie to znaczy ze wtryskiwacze zdychają.
Te offsety czy jak to sie zwie ( pierwsze słysze takie nazwy) -poprostu korekty wtryskiwaczy.
U mnie klima była napełniana w automacie , przed nabiciem miałem jak się okazało połowę gazu. Po nabiciu jest tak samo. Jeśli chodzi o wtryski to były sprawdzane 2 razy.

A co to znaczy klima źle ustawiona ?

Dzisiaj rano słyszałem nową teorię i może ktoś z was wie czy to może mieć wpływ, a mianowicie mam dziurę w rurze przed tłumikiem końcowym (fakt jest duża) i znajomy mi powiedział , że może się robić jakieś podciśnienie czy coś takiego. Nie wiem co to ma do klimy i w ogóle. Rozumiem, że to co piszę jest dość abstrakcyjne ale łapę się już wszystkiego bo nikt póki co nie może tego zdiagnozować. Rura i tak będzie wymieniona niebawem i sam się przekonam ale pytam z ciekawości.

Ostatnio edytowane przez witasx ; 08-08-2013 o 12:58
witasx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-08-2013, 14:01   #14
matrog19
ford::expert
 
Avatar matrog19
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 05-03-2008
Skąd: Konin
Model: Ford Mondeo mk3
Silnik: 2.0 TDDI 115 KM
Rocznik: 2002
Postów: 2,211
Domyślnie Odp: Mondeo Mk3 2.0 TDCI Brak mocy w gorace dni

Hehe teoria dobra Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ale wpływ na to ma taki jak rysa na masce Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Ja bym przyjrzał się tej sprężarce. To, że ciśnienie ma dobre to ok ale może chodzi ciężko i przy tym zbyt mocno zamula silnik. Skoro bez klimy dobrze to wina musi w klimie tkwić...
__________________
Moje Mondeo mk3 TDDI: http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=113404
W stajni jeszcze Citroen Xsara Picasso 1.6 HDi 92 km 2007 rok.
matrog19 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-08-2013, 14:12   #15
witasx
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-09-2011
Model: Mondeo
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 10
Domyślnie Odp: Mondeo Mk3 2.0 TDCI Brak mocy w gorace dni

No cóż to chyba tak zrobię. Zastanawiam się tylko czy da radę ją ewentualnie zregenerować czy trzeba nową kupić?

Nie wiesz może czy da radę jakoś ją sprawdzić samemu tzn czy np. kręcąc tym kołem powinno chodzić lekko czy ciężko czy w ogóle się da nim zakręcić (oczywiście przy zdjętym pasku) ?

Ostatnio edytowane przez witasx ; 08-08-2013 o 14:16
witasx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-09-2013, 23:49   #16
witasx
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-09-2011
Model: Mondeo
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 10
Domyślnie Odp: Mondeo Mk3 2.0 TDCI Brak mocy w gorace dni

No cóż to znowu ja.
Znalazłem coś innego, chodzi o to, że to chyba nie do końca klima. Tak się na niej skupiłem (bo dobrze było widać objawy), że nie do końca dobrze zobaczyłem jak działa bez klimy. No i nie jest ok Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Chodzi o to , że jak jest na luzie i "pukne" w pedał gazu tak, żeby się lekko podniosły obroty to się podnoszą a potem obniżają poniżej poziomu z jakiego zaczęły się podnosić a dopiero wracają na pozycję startową . Wygląda to nurkowanie wskazówki obrotów jakby się dusił jakoś. Jak zrobię to samo mocno z gazem to już nie widać tego efektu.
Na samym początku po prostu jak by poszło (paliwo bądź powietrze) ale zaraz na krótką chwilę brakło po czym wróciło do normy. Też nie ma mocy na początku takiej jaka powinna być choć w porównaniu z włączoną klimą to i tak jest dobrze. Jednak podejrzewam , że autko ma tyle mocy (jest na skraju dobrego smaku) , że jak włączymy klime, która zabierze choć by troszkę mocy to już jest to odczuwalne na tyle , że traci dobry smak.

Czytałem forum no i ze spadkiem mocy na wolnych obrotach jest trochę wątków ale nie znalazłem rozwiązania. Wyczytałem, że może być brudna chłodnica ale ją już wyczyściłem i .... zero poprawy.

Może to pomoże w diagnozie ?
witasx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-09-2013, 09:01   #17
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie Odp: Mondeo Mk3 2.0 TDCI Brak mocy w gorace dni

Opisany spadek mocy ma zazwyczaj kilka przyczyn:
- każdy diesel zawsze w gorące dni traci nieco na mocy (mniejsza gęstość powietrza i... paliwa - mimo, że mają chłodnice, tzn IC oraz chłodniczkę paliwa, w sumie powoduje to dostarczanie mniejszego ładunku do spalenia w cylindrze),
- każda klima zabiera moc z wału silnika, w Mondeo jest to średnio ok. 6KM, przy spokojnym ruszaniu na niższych obrotach daje się to odczuć, także prędkość maks. wyraźnie spada,
- jeżeli zjawisko jest bardzo wyraźne, warto zainteresować się czujnikiem temperatury paliwa w pompie, czystością IC, czujnikiem MAP; wskazania czujnika temperatury korygują dawkę paliwa w zależności od jego temperatury/gęstości,

W krańcowym przypadku - jeżeli zadziałają równocześnie wszystkie niekorzystne czynniki - zjawisko wygląda na poważną awarię...
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 25-09-2013 o 09:08
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-09-2013, 13:08   #18
witasx
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-09-2011
Model: Mondeo
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 10
Domyślnie Odp: Mondeo Mk3 2.0 TDCI Brak mocy w gorace dni

rozumiem, tylko to już się dzieje przy tych temperaturach (dzisiaj poniżej 10 stopni rano )i bez klimatyzacji.
Zastanawiam się czy turbina może mieć z tym coś wspólnego skoro dzieje się to na obrotach gdzie turbina nie powinna działać. Chodzi mi tu bardziej np. o jakieś nagary przez które ciężko działają te wirniczki z łopatkami . Swoją drogą jak powinien się kręcić taki wirnik (ten co go widać po zdjęciu węża dolotowego) - tak że jak palcem go machnę to powinien się troszkę pokręcić czy raczek powinien mieć jakiś większy opór ?

Bump: A i jeszcze jedna sprawa, przy odpaleniu dzieje się tak, że nie od razu wchodkzi na włąsciwe obroty tylko najpierw na kilka sekund zatrzymuje się na jakieś 4000. Nie działa wtedy gaz a ni nic z tych rzeczy. Jedni mówią, że tak już jest ale wydaje mi się, że to nie do końca prawda bo tak nie było.
witasx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-09-2013, 13:43   #19
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie Odp: Mondeo Mk3 2.0 TDCI Brak mocy w gorace dni

Cytat:
Napisał witasx Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A i jeszcze jedna sprawa, przy odpaleniu dzieje się tak, że nie od razu wchodkzi na włąsciwe obroty tylko najpierw na kilka sekund zatrzymuje się na jakieś 4000.
Rozumiem, że nie 4.000 ale 400?
Sprawdzałeś statyczne napięcie akumulatora po postoju i czy alternator prawidłowo ładuje?
Spróbuj na próbę włożyć inny całkowicie sprawny akumulator.
Cytat:
Napisał witasx Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zastanawiam się czy turbina może mieć z tym coś wspólnego skoro dzieje się to na obrotach gdzie turbina nie powinna działać. Chodzi mi tu bardziej np. o jakieś nagary przez które ciężko działają te wirniczki z łopatkami .
Czy sprawdzałeś działanie sztangi zmiennej geometrii? Wystarczy na wolnych obrotach silnika zdjąć wężyk z króćca gruchy - sztanga na się natychmiast wysunąć całkowicie z gruchy, po założeniu wężyka także natychmiast ma powrócić w położenie wyjściowe. Wszystko szybko, płynnie, bez zacięć.
Jeżeli tak nie jest - szukaj nieszczelności w układzie podciśnienia lub łopatki (kierownice) są przytarte osadami (nagarem).
Cytat:
Napisał witasx Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Swoją drogą jak powinien się kręcić taki wirnik (ten co go widać po zdjęciu węża dolotowego) - tak że jak palcem go machnę to powinien się troszkę pokręcić czy raczek powinien mieć jakiś większy opór ?
Ma się całkiem lekko kręcić.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 25-09-2013 o 13:49
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-09-2013, 14:02   #20
witasx
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 14-09-2011
Model: Mondeo
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2004
Postów: 10
Domyślnie Odp: Mondeo Mk3 2.0 TDCI Brak mocy w gorace dni

Ok ale czy to może spowodować objawy takie jak opisałem? Bo jak dochodzi do 1800 to czuć , że turbo ładnie chodzi.

Tak nie 4000 tylko 400 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
witasx jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:44.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.