Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Edge
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 01-05-2020, 08:59   #21
robsoncz
ford::average
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 26-11-2019
Skąd: Polkowice
Model: edge titanum
Silnik: 3.5
Rocznik: 2017
Postów: 176
Domyślnie Odp: 2.0 USA uwaga na hamulce - bicie tarcz

Słuchaj, deszcz to tylko przykład, tarcze w zwykłych samochodach to nie technologia rajdowa , zazwyczaj są zrobione ze zwykłych materiałów niestety wrażliwych na przegrzania. Nie jest to tak jak pisał ktoś wyżej że mogą się grzać aż będą fioletowe(bezkarnie), przy takich temperaturach zwykłe żelazo robi się miękkie ,zaczyna pracować , co przy ostrzejszym traktowaniu może doprowadzić do deformacji tarczy.A z tą wodą to troszkę za,, głęboko główkujesz'' bo tu nie chodzi o ,,zanurzenie " w wodzie czasem wystarczy jedynie sam rozbryzg z powietrzem , uwierz że to może wystarczyć.I tu nie chodzi o głębokie hartowanie a raczej o powierzchniowe.
Zaznaczam że nie jestem metalurgiem , używam potocznego języka.

robsoncz jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-05-2020, 09:29   #22
mordziaty1
ford::average
 
Imię: KK
Zarejestrowany: 11-03-2018
Skąd: Wieliczka
Model: Edge
Silnik: 2.0 benzyna
Rocznik: 2015
Postów: 168
Domyślnie Odp: 2.0 USA uwaga na hamulce - bicie tarcz

Nie pisałem o zanurzaniu, też mam na myśli ochlapywanie, musi zajść szereg zdarzeń żeby to zadziałało, tzn skrzywiło tarcze, dlatego uważam że to bardzo rzadko się zdarza, już pisałem, ale powtórzę, moim zdaniem przy ostrym hamowaniu tarcze od wewnętrznej strony nagrzewają się bardziej, dochodzi do wtarcia materiału klocka w metal, później taka tarcza nie rozgrzewa się równomiernie i stąd bicie, na moich było to bardzo widoczne, tarcza miała różne kolory, było widać jakby obcy materiał tam był, od zewnątrz była gładka jak dupa niemowlaka.
__________________
Ford EDGE 2.0 ecoboost
Pozdrawiam mordziaty1.
mordziaty1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-05-2020, 23:53   #23
robert1205
ford::amateur
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 03-02-2020
Skąd: Włocławek
Model: edge
Silnik: 2.0 ecoboost
Rocznik: 2016
Postów: 5
Domyślnie Odp: 2.0 USA uwaga na hamulce - bicie tarcz

Witam ponownie. U mnie jednak spartolona robota i źle zabielone tarcze. W poniedziałek jadę na specjalną maszynkę do tarcz i gość twierdzi że będzie wszystko po tym dobrze. Oczywiście napiszę jak będę po zabiegu. Mam jeszcze pytanko gdzie w razie czego zakupić tarcze? W moim przypadku są nietypowe 340 mm. Może jakaś podpowiedź gdzie w rozsądnej cenie? Wszędzie są tylko 316 mm. Wkurza mnie że auto ma tylko 37000 tys przebiegu a tu taki zonk z tym. Tak czy inaczej po za tym to Edzia bym nie zamienił na nic. Bardzo fajne auto ����

Ostatnio edytowane przez robert1205 ; 02-05-2020 o 23:56
robert1205 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-05-2020, 10:46   #24
mordziaty1
ford::average
 
Imię: KK
Zarejestrowany: 11-03-2018
Skąd: Wieliczka
Model: Edge
Silnik: 2.0 benzyna
Rocznik: 2015
Postów: 168
Domyślnie Odp: 2.0 USA uwaga na hamulce - bicie tarcz

Bo toczyć tarcze to trza umieć, jak widziałem nieraz speców co pierdyknęli w zaciski i wio to mi się słabo robiło, daj znać jak wyszło, piszesz o specjalnej maszynie, wnioskuję że będą toczyć na aucie.
Czy to te ?
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
Ford EDGE 2.0 ecoboost
Pozdrawiam mordziaty1.

Ostatnio edytowane przez mordziaty1 ; 03-05-2020 o 11:10
mordziaty1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 03-05-2020, 19:49   #25
robert1205
ford::amateur
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 03-02-2020
Skąd: Włocławek
Model: edge
Silnik: 2.0 ecoboost
Rocznik: 2016
Postów: 5
Domyślnie Odp: 2.0 USA uwaga na hamulce - bicie tarcz

Tak dokładnie maszynka do toczenia na aucie chociaż można zdjąć i przetoczyć też poza autem na tej maszynce. Znajomy kupił niedawno sobie do warsztatu za prawie 30 tyś..... Jutro dam znać jak wyszło. Dzięki wielkie za linki ��nie wiem dlaczego nie mogłem znaleźć... Pewnie słabo szukałem ����pozdrawiam serdecznie. ��

Ostatnio edytowane przez robert1205 ; 03-05-2020 o 19:51
robert1205 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-05-2020, 09:44   #26
Edge43
ford::beginner
 
Imię: Edge43
Zarejestrowany: 07-11-2019
Skąd: Bydgoszcz
Model: Ford Edge MK2 (Europa)
Silnik: 2.O TDCI (210PS)
Rocznik: 2016
Postów: 48
Domyślnie Odp: 2.0 USA uwaga na hamulce - bicie tarcz

Cytat:
Napisał mordziaty1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
dochodzi do wtarcia materiału klocka w metal, później taka tarcza nie rozgrzewa się równomiernie i stąd bicie,
Ehhh ... ktoś chyba naczytał się komiksów....
Pracowałem w fabryce produkującej klocki hamulcowe, teraz paracuje w firmie która projektuje układy hamulcowe na pierwszy montaż ... i nawet przez myśl mi nie przeszło żeby materiał z klocka hamulcowego wcierał się w metal ... i to z jednej strony. Ale może to jakaś nowa technologia ?
A potem dostaje reklamacje ...

Co do toczenia tarcz... to technologia z czasów kiedy tarcza hamulcowa była wykonana jako jeden odlew (bez żebrowania wewnątrz). Wywodzi się z toczenia bębnów... to lata 70-te. Obecnie nie ma większego sesnu ekonomicznego żeby to robić (jedynie jak tarcze są bardzo nietytpowe lub bardzo drogie). Trzeba pamiętać że toczenie wyraźnie skraca żywotność tego elementu.
UWAGA ! zamienne tarcze (chińskiej produkcji) najczęściej nie nadają się do tej operacji, dotyczy to tarcz wentylowanych. Pół dyski są dużo cieńsze niż w produktach oryginalnych (stąd lepsza cena na nie), między innymi dlatego tarcze takie dużo szybciej się krzywią i pękają.
Inną technologią mniej inwazycją i dającą lepsze wyrównanie jest szlifowanie tarczy, ale w Polsce nie ma za wiele warsztatów gdzie można to wykonać.
Po toczeniu lub szlifowaniu tarczy, podobnie jak po założeniu nowej tarczy powinno się wymienić klocki hamulcowe na nowe !
Jeśli tego się nie zrobi skuteczność układu będzie niższa (w niektórych przypadkach bardzo mocno) a dodatkowo skraca się żywotność tarczy oraz klocka.

Czasami mam strach wyjechać na drogę wiedząc jak w innych samochodach wyglądają układy hamulcowe....

Ostatnio edytowane przez Edge43 ; 04-05-2020 o 10:35
Edge43 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-05-2020, 12:22   #27
mordziaty1
ford::average
 
Imię: KK
Zarejestrowany: 11-03-2018
Skąd: Wieliczka
Model: Edge
Silnik: 2.0 benzyna
Rocznik: 2015
Postów: 168
Domyślnie Odp: 2.0 USA uwaga na hamulce - bicie tarcz

Edge43, komiksów powiadasz, hmmm tak się składa że o tym powiedział mi warsztat i to o dużej renomie, sam nie bardzo w to wierzyłem, więc uruchomiłem wujka Google, i o dziwo jest na ten temat sporo artykułów, zresztą tak samo jak o nierównomiernym rozgrzewaniu się tarcz, proszę bardzo:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Co do samego toczenia to zgadzam się, choć tutaj też niektórzy producenci piszą żeby podczas wymiany klocków przetoczyć tarcze w celu szybszego dotarcia się elementów, to jak jest toczyć czy nie ?
__________________
Ford EDGE 2.0 ecoboost
Pozdrawiam mordziaty1.

Ostatnio edytowane przez mordziaty1 ; 05-05-2020 o 12:28
mordziaty1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 05-05-2020, 16:49   #28
Edge43
ford::beginner
 
Imię: Edge43
Zarejestrowany: 07-11-2019
Skąd: Bydgoszcz
Model: Ford Edge MK2 (Europa)
Silnik: 2.O TDCI (210PS)
Rocznik: 2016
Postów: 48
Domyślnie Odp: 2.0 USA uwaga na hamulce - bicie tarcz

Cytat:
Napisał mordziaty1 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
to jak jest toczyć czy nie ?
Co do artykułów na necie nie będę się wypowiadał ... zdarzają się oparte na faktach a inne na domysłach. Strony które podałeś nie są dla mnie autorytetami... to raczej poradniki dla majsterkowiczów.

Co do toczenia tarcz... kiedyś klocki hamulcowe były budowane z jednolitego materiału ciernego.. równie twardego na całej grubości.
Od kilkunastu lat wsród renomowanych producentów (związanych z pierwszym montażem ale nie tylko) powszechna jest już produkcja klocków w których materiał cierny składa się z warstw, jest bardziej lepiąca się i miękka sprężysta podsypka na to przychodzi warstwa właściwa. Aby poprawić docierania klocka do tarczy.... w przypadku klocków na Aftermaret (część zamienna) stosowane są dwie metody które mają przyspieszyć docieranie klocka, ułożenie do tarczy. Pierwsza to nakładanie na wierzchnią warstwę silnie trący materiał, jest to nanoszone w formie pasków albo na całej powierzchni coś ala farba z silnie trącymi drobinami... mają za zadanie szybciej dotrzeć klocek do tarczy, wylgładzić ewentualne nierówności, drugą metodą ciut tańsza w produkcji to krótkotrwałe wygrzewanie klocka w wysokiej temperaturze i skruszenie wierzchniej warstwy. Klocek na pierwszym milimetrze jest bardziej podatny na deformację... Wedug mnie jest to gorsza metoda, skraca żywotność klocka i niekoniecznie daje pełną skuteczność w pierwszym etapie użytkowania. Cześć najtańszych zamienników nie ma żadnego z tych rozwiązań....

Według mnie toczenie tarcz ma uzasadnienie tylko jeśli tarcze są nietypowe, trudne do zakupu lub bardzo drogie. Jeśli możemy kupić tarcze za rozsądne pieniądze lepiej zainwestować w dobrej klasy produkt i założyć nowe, przeliczając na koszt przejechania jednego kilometra może okazać że jest to również tańsze.

Odradzam zamieniki niewiadomego pochodzenia, niestety w Europie dopiero niedawno wprowadzono regulacje R90 dotyczącą bezpieczeństwa w zakresie tarcz hamulcowych (nie obejmuja ona starszych konstrukcji a jednynie nowe na OE) Obecnie teoretycznia można sprzedawać tarcze z tektury. Sprzedawca nie ponosi za to odpowiedzialności. W razie wypadku odpowiedzialność spada na .... użytkownika.
Edge43 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-05-2020, 13:16   #29
FUSION 2014
ford::average
 
Avatar FUSION 2014
 
Imię: Sylwester
Zarejestrowany: 22-10-2016
Skąd: LB/WLS
Model: Fusion SE
Silnik: 1.5 ecoboost 130KW
Rocznik: 2014
Postów: 127
Domyślnie Odp: 2.0 USA uwaga na hamulce - bicie tarcz

U mnie niestety też miałem podobny objaw. Niestety przetoczenie u pana Wieśka nie wiele pomogło wraz troszkę było czuć po jakimś czasie bicie. Polecam wymianę


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
FUSION 2014 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-05-2020, 16:15   #30
robert1205
ford::amateur
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 03-02-2020
Skąd: Włocławek
Model: edge
Silnik: 2.0 ecoboost
Rocznik: 2016
Postów: 5
Domyślnie Odp: 2.0 USA uwaga na hamulce - bicie tarcz

Witam ponownie szanownych panów. Dokończę moją przygodę. Ponownie zrobienie tarcz na specjalnej maszynce która zbiera od razu dwie strony niewiele pomogło. Zdecydowanie pierwszy raz był źle zrobiony i dlatego też ten drugi zabieg nie przyniósł skutku. Tarcze założone wraz klockami nowe i po kłopocie. Kupiłem te z linku od kolegi mordziaty1 za co bardzo dziękuję Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Cały komplet z klockami trochę ponad 800 zł. Zobaczymy jak długo polatają. Pozdrawiam i dzięki za pomoc.
robert1205 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:48.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.