Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-05-2020, 09:24   #1
dareckii
ford::beginner
 
Imię: Dariusz
Zarejestrowany: 15-09-2016
Skąd: Jaworzno
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2008
Postów: 15
Domyślnie Bład ESP i gasnące auto

Witam,

Po raz kolejny zwracam się z prośbą, bo pojawił się nowy problem. Wydaje mi się że przejrzałem większość wątków, ale na takie coś akurat nie trafiłem. Mianowicie Ford Mondeo mk4 2008 rok, 2.0 tdci 140km, automat. Problem po raz pierwszy pojawił się marcu jak pojechałem na przegląd. Przed stacją stałem z dobre 20 min na odpalonym silniku bo była kolejka (jak by to mogło mieć jakiś wpływ to była ostra ulewa). Po odczekaniu na swoja kolej, diagnosta wjechał na test, po przejechaniu wszystkich etapów siadłem do wozu i tak jak to zawsze bywa ruszałem kierownicą a on sprawdzał wszystko w kanale i tu zaczął się problem. Gdy miałem dojechać do kontroli świateł auto po prostu nie odpaliło, wyskoczył błąd ESP i usterka silnika. Wyglądało to jakby odcięło mu paliwo, kręci kręcił ale nie odpalił. Diagnosta pomógł mi wypchać auto i zostawiłem je przed stacją do dnia następnego. Kolejnego dnia przyjechałem pod stacje z interfejsem podpiąłem go, błędów brak, na ekranie usterka silnik i esp, auto dalej nie odpala. Po 20 minutach już miałem po lawetę dzwonić ale, ale auto nagle "zagadało" ale błędy świeciły się dalej. Dojechałem do domu i zostawiłem na 2h. Po tym czasie wsiadam do samochodu a auto jak gdyby nigdy nic działa bez problemu. I tu był mój błąd bo zignorowałem usterkę na wstępie.. przez dwa tygodnie było bez problemu i później ponownie problemy z tym że auto z rana zawsze odpala bez problemu dojeżdżam do roboty po 8h wychodzę a auto odpala chodzi 10 sekund gaśnie i zapala sie esp. Ponownie włączam auto błąd się już świeci i po 10 sekundach znów gaśnie. TO się powtarza z 4 razy jeszcze i później odpala i działa, ale esp świeci się cały czas. W trakcie jazdy nie brakuje mu mocy, ale zdarzyło się raz że w trakcie jazdy zgasł i juz nie odpalił. Zostawiłem go na pół dnia w polach i jak wróciłem to taka sytuacja jak pod Stacją Diagnostyczna nie odpalała nie odpalała, a jak już odpaliła to z błedem ESP. Na dziś dzień podpiąłem się pod komputer i wywaliło mi takie błędy :
- P1335 Czujnik położenia EGR (minimalny punkt zatrzymania) - wydajność
- P0605 PCM - Błąd ROM
- P062b Błąd wewnętrzny modułu sterowania - Wtrysk paliwa - Wydajność
- U0452 Odbiór nieprawidłowych danych z modułu sterowania systemem bezpieczeństwa
-U0515 Odbiór nieprawidłowych danych z funkcji zdalnego uruchomienia
- P07 TCC - Przerwanie obwodu 44

Nie wiem za co zabrać sie w pierwszej kolejności, a już mam dość obaw że do roboty zajadę a wrócić już nie wrócę. Mam drugie auto ale to nie jest rozwiązanie problemu, bo Ford stoi a lata lecą Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Przepraszam za taki długi elaborat, ale chciałem opisać najdokładniej jak się daGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdrawiam

dareckii jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:25.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.