Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-05-2020, 16:11   #1
wiewior7
ford::advanced
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 05-02-2009
Skąd: Elbląg
Model: Mondeo mk5 i mk4, Kuga mk1
Silnik: 1.5 Ecoboost, 2.0 Duratec-HE, 2.0 TDCI
Rocznik: 2015, 2007 i 2008
Postów: 234
Domyślnie Dołożenie podgrzewanej szyby

Cześć, chce dołożyć podgrzewaną szybę do swojej Kugi. Niestety dopadł mnie przypadek wody na dywaniku kierowcy i niestety puścił klej szyby przedniej... i przy próbie ponownego wklejenia szyby szyba pękła Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. Wiec postanowiłem zakupić szybę z podgrzewaniem (obecnie była bez podgrzewania). Posiłkując się tematem z Focusa sprawdziłem że mam instalację dochodzącą do szyby oraz w skrzynce bezpieczników. Brakuje przekaźnika R7, dwóch bezpieczników i włącznika.

Z tego co wiem potrzebuje:
- Przekaźnik 5M5T-14B192-EA V23136-J4-X62 (70A)
- Dwa bezpieczniki F14 i F16 (40A)
- Włącznik podgrzewanej szyby
- No i szybę.

Z tego co udało mi się wyszukać w internecie przekaźnik powinien być w miejscu kółka w a dwa bezpieczniki w prostokącie na poniższym zdjęciu. (Jeśli jestem w błędzie proszę o poprawę)

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Zostaje temat aktywacji tego w komputerze. Czy może ktoś podpowiedzieć którą opcję musiałbym aktywować w ForScanie lub ELMConfigu?

Może ktoś dokładał szybę i wie o czymś co pominąłem lub nie wziąłem pod uwagę?


Ostatnio edytowane przez wiewior7 ; 20-05-2020 o 23:07
wiewior7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-05-2020, 16:24   #2
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,485
Domyślnie Odp: Dołożenie podgrzewanej szyby

Temat dawno rozpracowany w dziale Focusa, opcja szukaj znajdzie go od razu.

Kuga ma taką samą instalację.
Antej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-05-2020, 20:07   #3
wiewior7
ford::advanced
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 05-02-2009
Skąd: Elbląg
Model: Mondeo mk5 i mk4, Kuga mk1
Silnik: 1.5 Ecoboost, 2.0 Duratec-HE, 2.0 TDCI
Rocznik: 2015, 2007 i 2008
Postów: 234
Domyślnie Odp: Dołożenie podgrzewanej szyby

Cytat:
Napisał Antej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Temat dawno rozpracowany w dziale Focusa...
Dzięki Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. temat z tematem focusa już się zapoznałem o czym pisałem wcześniej jednak w tamtym temacie nikt nic nie podpowiedział odnośnie zmian w komputerze jakie trzeba poczynić a to w zasadzie najważniejsza cześć pytania... no chyba że nie ten tematy znalazłem...
wiewior7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-05-2020, 20:15   #4
tomiik
ford::advanced
 
Imię: tomek
Zarejestrowany: 30-11-2019
Skąd: wroclaw / nl
Model: mondeo mk4 kombi
Silnik: 2,0 duratec he
Rocznik: 2007
Postów: 263
Domyślnie Odp: Dołożenie podgrzewanej szyby

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Bump: modulGEM
stona3
pozycja3
tomiik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-05-2020, 20:42   #5
wiewior7
ford::advanced
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 05-02-2009
Skąd: Elbląg
Model: Mondeo mk5 i mk4, Kuga mk1
Silnik: 1.5 Ecoboost, 2.0 Duratec-HE, 2.0 TDCI
Rocznik: 2015, 2007 i 2008
Postów: 234
Domyślnie Odp: Dołożenie podgrzewanej szyby

Cytat:
Napisał tomiik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bump: modulGEM
stona3
pozycja3
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] a czy oprócz tej opcji co wspomniałeś, nie powinienem zaznaczyć także opcji "Automatyczne podgrzewanie przedniej szyby" na stronie 2?

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez wiewior7 ; 20-05-2020 o 23:16
wiewior7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-05-2020, 07:17   #6
tomiik
ford::advanced
 
Imię: tomek
Zarejestrowany: 30-11-2019
Skąd: wroclaw / nl
Model: mondeo mk4 kombi
Silnik: 2,0 duratec he
Rocznik: 2007
Postów: 263
Domyślnie Odp: Dołożenie podgrzewanej szyby

To tez zapomnialem o tym
To przy temp bodaje 5 stopni celcjusza po uruchomieni auta zalacza grzanie
Jeszcze szyba zalacza auto grzanie jak klime dasz na odszranianie szyby Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
tomiik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-05-2020, 07:59   #7
ellocco
ford::average
 
Avatar ellocco
 
Zarejestrowany: 22-07-2010
Skąd: Ostrów Wielkopolski
Model: KUGA MK1
Silnik: 2.0 TDCi 140KM
Rocznik: 2010
Postów: 172
Domyślnie Odp: Dołożenie podgrzewanej szyby

Cytat:
Napisał wiewior7 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] a czy oprócz tej opcji co wspomniałeś, nie powinienem zaznaczyć także opcji "Automatyczne podgrzewanie przedniej szyby" na stronie 2?

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja wyłączyłem tą opcje bo auto mam garażowane i zbędne moim zdaniem jest to podgrzewanie w moim przypadku. Dodatkowe obciążenie układuna starcie. Ale jak kto woli.
ellocco jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-05-2020, 09:57   #8
wiewior7
ford::advanced
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 05-02-2009
Skąd: Elbląg
Model: Mondeo mk5 i mk4, Kuga mk1
Silnik: 1.5 Ecoboost, 2.0 Duratec-HE, 2.0 TDCI
Rocznik: 2015, 2007 i 2008
Postów: 234
Domyślnie Odp: Dołożenie podgrzewanej szyby

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] , @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] dzięki za odpowiedź. Tak też myślałem bo w sumie w Mondeo MK4 mam i własnie się włącza chyba poniżej 5 stopni automatycznie ok ja osobiście to włączę bo ja nie mam garażowanego samochodu Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale oczywiście jak kto tam woli Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Z placu boju szyba wklejona i podłączona do wtyczek w podszybiu. Teraz czekam na zamówiony włącznik podgrzewania przedniej szyby, przekaźnik i bezpieczniki i aktywacja i nic tylko się cieszyć Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
wiewior7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-05-2020, 10:33   #9
mateush1977
ford::average
 
Zarejestrowany: 03-06-2008
Model: Kuga mk3, Ecosport FL
Silnik: 1.5, 1.0
Rocznik: 2021, 2020
Postów: 100
Domyślnie Odp: Dołożenie podgrzewanej szyby

wiewior7 - a sprawdzałeś czy jest wyprowadzona instalacja (kostka) do podłączenia samej szyby na podszybiu?
mateush1977 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-05-2020, 12:12   #10
wiewior7
ford::advanced
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 05-02-2009
Skąd: Elbląg
Model: Mondeo mk5 i mk4, Kuga mk1
Silnik: 1.5 Ecoboost, 2.0 Duratec-HE, 2.0 TDCI
Rocznik: 2015, 2007 i 2008
Postów: 234
Domyślnie Odp: Dołożenie podgrzewanej szyby

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] Tak wtyczki w podszybiu były. To już dziś podczas wklejania szyby mi gość podłączył. Sprawdzałem też w skrzynce bezpieczników w komorze silnika tam widać że styki są. Jedyne czego nie jestem jeszcze pewny to to czy mam instalację i kostkę do włącznika. Ale to już odnalazłem temat z focusa... i Jakby tego kawałka brakowało to myślę że dałbym rade to dołożyć.

Tutaj temat z focusa:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
wiewior7 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:25.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.