Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Diesel

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-03-2011, 07:22   #11
Jester
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-05-2007
Skąd: Częstochowa
Model: Focus
Silnik: 1,8 TDCi
Rocznik: 2004
Postów: 2,379
Smile Odp: Migająca kontrolka świec żarowych

Cytat:
Napisał aikanab Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A tak na marginesie ile stukoną foką wyciągaliście, bo ja generalnie powyżej 150km/h nie jeżdzę a awaria wyskoczyła mi przy 160 przy wyprzedzaniu
Mnie udało się rozpędzić do 180km/h według licznika. Przekłamuje o ok 9% przy 100km/h. Dało się jechać jeszcze szybciej, ale jak spojrzałem na prędkościomierz to się przeraziłem :-)

__________________
Jeździsz jak wariat? Jesteś nadzieją polskiej transplantologii.
http://www.spritmonitor.de/en/detail/237674.html
Jester jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-03-2011, 15:05   #12
domenicos
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 06-04-2008
Skąd: Kraków
Model: Fiesta MK7
Silnik: 1,4 Pb
Rocznik: 2009
Postów: 21
Domyślnie Odp: Migająca kontrolka świec żarowych

Witam.
Nie wiem czy u mnie jest dokładnie to samo co u Was, bo objawy są podobne, ale nie takie same.
Wczoraj podczas jazdy zaczęła migać kontrolka świec, samochód zaczął głośniej chodzić (takie dziwne tłuczenie). Dojechałem na miejsce (około 2km), zgasiłem samochód. Po 3 godzinach odpalił, ale bardzo się tłukł i okropnie kopcił na biało. Dziś rano zaholowałem go do mechanika i tam już w ogóle nie chciał odpalić. Kontrolka świec miga nawet przy zgaszonym silniku, ale przy "przekręconym kluczyku".
Mechanik twierdzi, że mógł się przestawić rozrząd. Nie chcę jednak, żeby mi wyrozkręcał pół samochodu w poszukiwaniu przyczyny (jeśli się na tym dobrze nie zna).
Ktoś coś pomoże?
domenicos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-03-2011, 13:47   #13
pawlos19
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Migająca kontrolka świec żarowych

Miałem taki przypadek jechałem foką zapaliła się lampka i foka chodziła w trybie serwisowym silnik dziwnie tłukł jak mówisz kopciła, rano juz nie odpaliła no to do mechanika zaciągnąłem padły wtryski... zrobiłem wszystkie dla świętego spokoju za jakiś rok znowu lampka i foka w trybie serwisowym chodziła ale wtedy już tylko się rozkodowały wtryski.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-03-2011, 21:02   #14
artobil
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 26-02-2011
Skąd: Leszno
Model: Ford Focus Kombi
Silnik: 1.6 (85 KW)
Rocznik: 2010
Postów: 1
Domyślnie Odp: Migająca kontrolka świec żarowych

Cytat:
Napisał domenicos Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam.
Nie wiem czy u mnie jest dokładnie to samo co u Was, bo objawy są podobne, ale nie takie same.
Wczoraj podczas jazdy zaczęła migać kontrolka świec, samochód zaczął głośniej chodzić (takie dziwne tłuczenie). Dojechałem na miejsce (około 2km), zgasiłem samochód. Po 3 godzinach odpalił, ale bardzo się tłukł i okropnie kopcił na biało. Dziś rano zaholowałem go do mechanika i tam już w ogóle nie chciał odpalić. Kontrolka świec miga nawet przy zgaszonym silniku, ale przy "przekręconym kluczyku".
Mechanik twierdzi, że mógł się przestawić rozrząd. Nie chcę jednak, żeby mi wyrozkręcał pół samochodu w poszukiwaniu przyczyny (jeśli się na tym dobrze nie zna).
Ktoś coś pomoże?
Witam,

Miałem to samo - komputer wskazywał że 1 wtrysk uszkodzony a na drugim słabe ciśnienie. Po sprawdzeniu wtrysków, ciśnienia na tłokach, rozrządu (czy się nie przestawił) okazło sie że wszystko jest bez zarzutu.
Diagnoza (na szczęście nie droga) - Ponowne zaprogramowanie wtrysku. Teraz jest ok.
artobil jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-08-2011, 08:42   #15
gozdziu
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-12-2008
Model: FOCUS MKI
Silnik: 1.8 TDCI -100KM
Rocznik: 2004
Postów: 16
Domyślnie Odp: Migająca kontrolka świec żarowych

Witam chciałbym odświeżyć temat.U mnie wygląda to w taki sposób:
Przy wyprzedzaniu zazwyczaj kiedy z obrotów około 2000 na min staram sie wyprzedzać auto traci moc nie chce sie wkręcać na obroty i w tym momencie zaczyna mrugać kontrolka świec żarowych.Wczoraj zaobserwowałem lekko odmienna sytuacje po pojawieniu sie problemu na wciśniętym sprzęgle auto nie zgasło jak to zwykło robić zawsze tylko udało mi sie zatrzymać na luzie.I stojąc w taki sposób i dodając gazu bez biegu bardzo nierówno i ciężko wchodzi na obroty kopcąc niesamowicie.
Błędów na razie nie mam bo ta sytuacja zazwyczaj zdarza sie przy prędkości powyżej 100 gdy coś wyprzedzam i coś wali prosto na mnie na czołówkę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.I co dziwne ostatnio mailem cały czas zapalona kontrolkę "Check Engine" spowodowana błędem zaworu egr(świadomie zaślepiony) a po pojawieniu się opisywanego problemu i zgaszeniu silnika przestała się świecić. W niedługim czasie spróbuje sprowokować problem, zjechać i podłączyć komputer.Jeśli ktoś miał podobną sytuacje i zna co było powodem problemów proszę o odpowiedź.

Mam w profilu ale na wypadek 1.8 TDCI 2004 (przebieg 264000 tys)
gozdziu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-08-2011, 19:43   #16
radogol
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Migająca kontrolka świec żarowych

U mnie to było tak. Zaczęło się od kontrolki świec zaczęła migać podczas jazdy. Po zgaszeniu silnika wszystko było ok. Po jakimś czasie auto zaczęło ciężko palić, odpalało za 3 razem. Po diagnozie na komputerze wyszły 3 błędy. Diagnoza -wymiana czujnika wysokiego ciśnienia pompy, regeneracja wtrysków i regeneracja pompy. Koszty wyniosły mnie ok 3500 zł. Autko po tych wymianach jest nie do poznania. Spadło spalanie. Wszystko jest ok z autem. Regeneracji wtrysków i pompy dokonałem w bosh serwis w Częstochowie.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-08-2011, 23:48   #17
gozdziu
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-12-2008
Model: FOCUS MKI
Silnik: 1.8 TDCI -100KM
Rocznik: 2004
Postów: 16
Domyślnie Odp: Migająca kontrolka świec żarowych

Hmm brzmi drogo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ale jestem już z tym pogodzony że bez grubszej kasy to szarątaśmą go nie nareperuje.
Podpiąłem się do OBDII i wymusiłem wywołanie opisanej dolegliwośći.
Wyrzuciło jeden bład:

P0251 (Injection pump fuel metering control A malfunction)

z czego jak się orientowałem to ogólny błąd układu zasilania silnika.

Mam jeszcze tylko dwa pytanie czy np. problem z pompa da się jakoś wybadać np. obserwując wykres ciśnienia paliwa w układzie?
I kolejne pytanie równiez ważne czy ktos może mi potwierdzić sprawdzając w swojej foce czy:
podczas pracy turbosprężarki powinny puchnąc węże gumowe idace do intercoolera?

(jak juz zaczołem powoli wszystko sprawdzać to odnoszę wrażenie ze faktycznie autko jakby słabsze ostatnio a po wkręceniu na obroty jestem w stanie wąż normalnie ścisnać w palcach)

Z góry dzieki
gozdziu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-08-2011, 22:25   #18
aikanab
ford::beginner
 
Avatar aikanab
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 06-05-2008
Skąd: Kraków
Model: focus
Silnik: tdci
Rocznik: 2004
Postów: 18
Domyślnie Odp: Migająca kontrolka świec żarowych

A próbowałeś wymienić fitr paliwa, ja jak już pisałem wcześniej, miałem podobną stuacje w lutym, pomógł filtr paliwa 80zł. Teraz w sierpniu zaczął na zimnym zaczął dymić na biało z gryzącym dymem i "sprężynką", niestety sie skonczyło regeneracją wtrysków.
Współczuje i pozdrawiam
__________________
(kupujacy) - dlaczego przy 112 tys. taka kierownica wytarta??
(sprzedawca) - bo we włoszech się ręcę bardzo pocą !!
aikanab jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-08-2011, 16:51   #19
gozdziu
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 19-12-2008
Model: FOCUS MKI
Silnik: 1.8 TDCI -100KM
Rocznik: 2004
Postów: 16
Domyślnie Odp: Migająca kontrolka świec żarowych

Wymieniłem filtr powietrza i niedługo tak czy inaczej wymienię również filtr paliwa.Niestety jestem juz przekonany ze jest problem z turbina bo autko zdecydowanie słabe i nie ma kopa jak kiedyś.

Czy ktos posiada wykres wskazań czujnika MAP? a dokładnie chodzi mi o to jakie wartości powienien przyjmować podczas standardowej jazdy ? (kPa)

z góry dzieki
gozdziu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-08-2011, 10:11   #20
aikanab
ford::beginner
 
Avatar aikanab
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 06-05-2008
Skąd: Kraków
Model: focus
Silnik: tdci
Rocznik: 2004
Postów: 18
Domyślnie Odp: Migająca kontrolka świec żarowych

Spróbuj tu [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
(kupujacy) - dlaczego przy 112 tys. taka kierownica wytarta??
(sprzedawca) - bo we włoszech się ręcę bardzo pocą !!
aikanab jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:45.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.