Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 30-04-2011, 08:54   #11
pxl
ford::average
 
Avatar pxl
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 18-02-2008
Skąd: Poznań
Model: S-max Titanium+ DVD 7"
Silnik: 2.0 TDCI 143KM
Rocznik: '06 i nadal jeżdzi! :)
Postów: 164
Domyślnie Odp: Nie działa klima

Cytat:
Napisał technisat Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
?Co to jest za skrzyneczka z bezpiecznikami pod schowkiem?
to jest CJB -centralna skrzynka połączeniowa z komputerem, tam masz zapisane oprogramowanie obsługi peryferii Twojego autka (oprócz kompa sterowania silnikiem).

Bardzo duże AUUUŁA! -> kierunek ASO lub baaaardzo dobry autoelektronik z dostępem do fordEtis (z bardzo dobrym i dużym doświadczeniem).

pozdr!
XPrzemo

pxl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-04-2011, 10:00   #12
Radek S-MAX
ford::average
 
Avatar Radek S-MAX
 
Zarejestrowany: 30-03-2011
Skąd: WOT
Model: S-MAX
Silnik: 2,0 TDCi
Rocznik: 2006
Postów: 171
Domyślnie Odp: Nie działa klima

Nie przyglądałem się jak to wygląda, ale jak można to wymontować i rozebrać, albo choć wytargać i wsadzić do naczynia ze spirytusem! To ci to polecam, bo może tylko porobiły się tak zwane ścieżki zwarcia i wystarczy to pomoczyć w spirytusie, najlepiej to pędzelkiem przemyć i często po takim zabiegu elektronika działa! Stary sposób elektroników!
Ja w ten sposób nawet naprawiłem telefon po wylaniu baterii i zalaniu głównego procesora kwasem aż do pojawienia się korozji. Potem spiryt paruje i element wygląda jak "nówka sztuka"


Czasem czyni cuda Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Było BMW 530iA --> Jest S-MAX 2,0 TDCi

Album mojego FORD S-MAX
Radek S-MAX jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-04-2011, 12:02   #13
Kayu
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 18-03-2009
Model: S-Max
Silnik: EcoBlue 190KM
Rocznik: 2020
Postów: 414
Domyślnie Odp: Nie działa klima

Izopropanol ponoć lepiej się do tego nadaje.
Kayu jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-05-2011, 11:22   #14
technisat
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 12-04-2010
Skąd: szczodre
Model: ford s-max
Silnik: 2,0 tdci
Rocznik: 2006
Postów: 18
Domyślnie Odp: Nie działa klima

wymontowałem ten sterownik rozebrałem.W najgorszym stanie był procek -cały biały,ale inne elementy też.Wymyłem wszystko(w pracy mam lutownicę standardowom i do lutowania ciepłym powietrzem i mikroskop)przelutowałem,co mogłem pomierzyłem.Po zamontowaniu działa wszystko,ale nadal nie mogę otworzyć klapy bagażnika.Może to wina alarmu,po zdjęciu klemy może zgłupiał.Komp nie pokazuje żadnych błędów.
Zastanawiam się ,czy nie wymontować stera jeszcze raz ,nie wyczyścić ultradźwiękowo płytki,przelutować i zalać plastikiem.Płytka i tak była czymś zalana,dlaczego elementy zardzewiały,środek chem.wg certyfikatu ma odczyn obojętny w stosunku do elektroniki,jest zalecany przez forda ,vw i inne marki,a jak para wodna mogła przedostać się przez warstwę ochronną płytki?
technisat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-05-2011, 11:50   #15
technisat
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 12-04-2010
Skąd: szczodre
Model: ford s-max
Silnik: 2,0 tdci
Rocznik: 2006
Postów: 18
Domyślnie Odp: Nie działa klima

Chciałbym nadmienić,że przy zamykaniu lub otwieraniu nie słyszę działania elektromagnesu w tylnym zamku.W skrzynce bezpieczników nie mam bezp.od ryglowania tylnej klapy(10a),ale do tej pory wszystko działało.
przedwczoraj klapa sama się otworzyła na parkingu,pokazał to piszczący alarm i info na wyświetlaczu i w tym czasie tylny spryskiwacz opróżnił mi cały zbiornik płynu,może zalało zamek lub czujnik?
technisat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-05-2011, 18:55   #16
ALOSZA
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-04-2011
Skąd: WARMIA-MAZURY
Model: S-MAX
Silnik: 2,0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 30
Domyślnie Odp: Nie działa klima

Witam Wszystkich!!!!!
Mam prośbę odnośnie sprawdzenia i ewentualnie wymiany tej wiązki elektrycznej/ wadliwej/ , która ma wpływ na nie działanie klimatyzacji, aby opisać , który przewód sprawdzić od kont do kont ma być przejście ? Jak wcześniej pisałem w mojej klimie oprócz niedziałania wszystko jest ok / ciśnienie, wentylator na krótko działa , test zero błędu, sprężarka po zmostkowaniu pod przekaźnikiem działa / Pozdrawiam
ALOSZA jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-05-2011, 19:47   #17
technisat
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 12-04-2010
Skąd: szczodre
Model: ford s-max
Silnik: 2,0 tdci
Rocznik: 2006
Postów: 18
Domyślnie Odp: Nie działa klima

u mnie było jak pisałem wcześniej:
fioletowy kabelek od wtyczki wentylatora(we wtyczce są dwa kable grube i jeden cienki-fioletowy)do wtyczki do sterownika będącego w plastikowej skrzynce zamontowanej do zderzaka pod nadkolem lewego przedniego koła(trzeba częściowo odkręcić nadkole).
należy uważać bo do sterownika wchodzą 3 kostki:2 duże szara i brązowa i jedna mniejsza czarna.fioletowy kabel jest w szarej,ale nas nie interesuje.interesuje nas ten w czarnej,mniejszej wtyczce.u mnie pomogło
technisat jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-05-2011, 22:56   #18
ALOSZA
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-04-2011
Skąd: WARMIA-MAZURY
Model: S-MAX
Silnik: 2,0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 30
Domyślnie Odp: Nie działa klima

Witaj !!!!!
Dzięki - ja wszystko rozumie, ale wcześniej jak zrozumiałem, to klima chodziła po zresetowaniu błędu przez parę sekund i znów wyskoczył błąd / po tych Twoich naprawach / . jeszcze , ktoś pisał , że trzeba sprawdzić przejście o sterownika wentylatora pod przekaźnik wentyl. Pozdrawiam.
ALOSZA jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-05-2011, 09:17   #19
ALOSZA
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-04-2011
Skąd: WARMIA-MAZURY
Model: S-MAX
Silnik: 2,0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 30
Domyślnie Odp: Nie działa klima

Witam!!!
Proszę mi napisać Technisat, czy do skrzynki , która nas interesuje nie dostanę się z góry , czy tylko z nadkola po stronie lewej / od strony kierowcy/ ?Pozdrawiam
ALOSZA jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-05-2011, 10:13   #20
zbyso42200
ford::average
 
Zarejestrowany: 01-11-2006
Skąd: Częstochowa
Model: s-max/mdo mk4
Silnik: 2.0TDCI/2.0TDCI
Rocznik: 2013/2013
Postów: 95
Domyślnie Odp: Nie działa klima

Cytat:
Napisał Radek S-MAX Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
I tak się zastanawiam, czy to przypadkiem nie ten kabelek, tylko kolega pisze że musiał błąd wykasować, u mnie nie było takiej opcji, bo jak w czasie jazdy.
Przy padniętej wiązce podczas testu klimatronika, nie ma żadnego komunikatu o błędzie.
pzdr.
edit: @ALOSZA: choć nie pytany - odpowiadam; spokojnie można się dobrać do przekaźnika na wentylatorze od góry.

Ostatnio edytowane przez zbyso42200 ; 02-05-2011 o 10:16
zbyso42200 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
klimatyzacja , kod , łódz , s-max


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:45.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.