Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 29-10-2023, 20:42   #1
Darkosxp
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 22-08-2020
Model: Ford mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2016
Postów: 2
Domyślnie Wymiana reflektorów

Witam

Mam pytanie posiadam Kuge 2022 auto super ale jedna rzecz mnie drażni to przednie lampy - posiadam lampy które są poniżej czyli mam kierunki żarówkowe i długie
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Widziałem że są dwa rodzaje lamp jeszcze ktoś wie czym się różnią ?
Chciałbym wymienić najmniej inwazyjnie i najtaniej na w pełni ledowe czy ktoś już to robił i doradzi ?

Pierwsze widziałem są takie że kierunki led i długie są też w soczewce a inne lampy że są takie podwójne jakby zdjęcia wrzucę niżej

Auto na gwarancji jeszcze, pisałem do jednego Pana co zajmuje się wymianą to napisał mi takie wyliczenie

lampy około 6000, moduł afs 500, czujniki wysokości 1400, programowanie 1200, montaż 1500 razem około 10500zł

Tylko nie wiem za które lampy

Oraz pytanie o światła przeciwmgłowe czy tylko wystarczy przełożyć ? Bo też mam żarówkowa a widziałem że są ledowe


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Ostatnio edytowane przez Darkosxp ; 29-10-2023 o 20:52
Darkosxp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-10-2023, 05:44   #2
lukaszooo
ford::expert
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 24-06-2015
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Model: KUGA
Silnik: 1.5 eb
Rocznik: 2020
Postów: 2,453
Domyślnie Odp: Wymiana reflektorów

Wsadziłem już ok 20 zestawów lamp LED do tego auta. Lamp LED są 3 rodzaje.
1. To co masz czyli statyczne mijania LED + długie na żarówce + kierunek na żarówce
2. 4 soczewki LED czyli statyczne mijania + długie LED + kierunek na pasku LED.
3. 2 soczewki LED czyli samopoziomujące i skrętne mijania + aptacyjne długie + kierunek na pasku LED.

1 i 2 nie wymagają czujników poziomowania i modułu więc gość którego pytałeś nie miał pojęcia. Poprawiałem już 3 auta po wymianie lamp na LED i to po dosyć znanych ludziach. To co było tam odwalone nie mieści się w mojej małej zacofanej głowie.

Najbogatsze lampy 2 soczewkowe wymagają dwóch czujników poziomowania które kosztują ok 400zl za sztukę w ASO, do tego moduł lamp nowy z tego co pamiętam 900 w ASO. Lampy używane 1500-2000 za sztuke. Usługa przy najbogatszych lampach ok 2000zl. Tak jak widać koszt wychodzi ok 8tys. Rekordowo klient któremu montowałem Full LED kupił zestaw części za 5000zl z auta po testowego, części z tych aut obecnie zalały nasze allegro.

Za kilka dni będzie film na YT przedstawiający wszystkie modele lamp i obrazujący jak świeca poszczególne lampy w nocy podczas jazdy. Za jakiś czas będzie też film pokazujący jak warsztaty próbują dokładać takie lampy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ostatnio edytowane przez lukaszooo ; 30-10-2023 o 06:00
lukaszooo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-10-2023, 09:00   #3
Darkosxp
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 22-08-2020
Model: Ford mondeo
Silnik: 2.0
Rocznik: 2016
Postów: 2
Domyślnie Wymiana reflektorów

Bardzo dziękuję za odpowiedź wszystko co chciałem wiedzieć, dziś będę w Aso zapytam o możliwość doposażenia na stronie Forda piszą że Ford zgadza się na doposażenie auta wybiorę tą opcję ledow statycznych czyli bez dodatkowych podzespołów, jeśli Aso/ford się nie zgodzi będę szukał kogoś z okolicy gdzieś czytałem na innym forum że jeśli chodzi o zmianę na led statyczne to 2 h roboty dla kogoś kto to już robił, jestem z okolic Szczecina jeśli ktoś może kogoś zna kto byłby z stanie to zrobić będę bardzo wdzięczny potem będę szukał dalej w Polsce.


A jeśli chodzi i te lampy przeciwmgłowe jak to z wymiana na led te w przednim zderzaku ?

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ostatnio edytowane przez Darkosxp ; 30-10-2023 o 09:05
Darkosxp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-12-2023, 12:03   #4
Piotrek Kurten
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 12-09-2023
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2015
Postów: 14
Domyślnie Odp: Wymiana reflektorów

Cytat:
Napisał lukaszooo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wsadziłem już ok 20 zestawów lamp LED do tego auta. Za kilka dni będzie film na YT przedstawiający wszystkie modele lamp i obrazujący jak świeca poszczególne lampy w nocy podczas jazdy.
Można prosić link do tego filmu ? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Piotrek Kurten jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-12-2023, 16:15   #5
lukaszooo
ford::expert
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 24-06-2015
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Model: KUGA
Silnik: 1.5 eb
Rocznik: 2020
Postów: 2,453
Domyślnie Odp: Wymiana reflektorów

Była wena do nagrania, do złożenia filmu już zabrakło. Trzeba cierpliwie czekać.
lukaszooo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-02-2024, 20:43   #6
Tommylee78
ford::amateur
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 21-02-2024
Skąd: Łódź
Model: Kuga FHEV
Silnik: 2,5l
Rocznik: 2023
Postów: 1
Domyślnie Odp: Wymiana reflektorów

Cytat:
Napisał Darkosxp Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...zapytam o możliwość doposażenia na stronie Forda piszą że Ford zgadza się na doposażenie auta wybiorę tą opcję ledow statycznych czyli bez dodatkowych podzespołów...
Czy mogę widzieć jak zakończyła się spraw z wymianą reflektorów? Czy udało Ci się je wymienić?
Tommylee78 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-03-2024, 09:14   #7
lukaszooo
ford::expert
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 24-06-2015
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Model: KUGA
Silnik: 1.5 eb
Rocznik: 2020
Postów: 2,453
Domyślnie Odp: Wymiana reflektorów

Długo to trwało bo nienawidzę montować filmów. Wyszło jak wyszło, liczy się wartość merytoryczna Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Film przedstawia wszystkie lampy jakie występowały w kudze mk3 2020-2023, pokazane jest jak wyglądają i jak działają podczas jazdy.
Odrazu dodam każdy rodzaj lamp da się zamontować do każdej wersji Kugi mk3 i Escape MK4.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez lukaszooo ; 04-03-2024 o 09:16
lukaszooo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-03-2024, 20:19   #8
andru123
ford::beginner
 
Imię: andrzej
Zarejestrowany: 15-07-2014
Skąd: prabuty
Model: KUGA 2.5 FHEV
Silnik: 2.5 FHEV
Rocznik: 2021
Postów: 11
Domyślnie Odp: Wymiana reflektorów

a jak to jest z doswietlaniem zakretow halogenami? mozna cos takiego uruchomic ? kuga 2021 st line, halogeny led
andru123 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-03-2024, 20:31   #9
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,035
Domyślnie Odp: Wymiana reflektorów

Cytat:
Napisał andru123 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...mozna cos takiego uruchomic ?...
Bez trudu.
Oczywiście "jak się ma czym i wie jak"...

BTW - podobno nawet FORSCan pozwala to skonfigurować - choć ani nie sprawdzałem ani nie mam zamiaru sprawdzać.
Konfiguracja jest w bloku parametrów oświetlenia w module BCM (BodyCM jak wolą niektórzy...).
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-03-2024, 19:56   #10
athlon64x4
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-07-2012
Model: FF MK2 FL
Silnik: 1,6 dci
Rocznik: 2009
Postów: 25
Domyślnie Odp: Wymiana reflektorów

Włączałem u siebie doświetlanie (ST Line X 23) - beż najmnieszego problemu forscanem idzie to zrobic
athlon64x4 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:11.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.