Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Galaxy
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-12-2010, 09:08   #1
dgrabo1
ford::average
 
Imię: Detox
Zarejestrowany: 21-02-2009
Skąd: Dęblin
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 benzyna + gaz sekwencja
Rocznik: 1996r
Postów: 175
Domyślnie Zamek centralny wariuje

Witam serdecznie Kolegów

Panowie postanowiłem podzielić się własnym problem z Wami, a mianowicie problem dotyczy centralnego zamka w moim pojeździe Galaxy Mk1 1996 r 2.0 benzyna + gaz.
Po powrocie z pracy w mroźny dzień ( ok -15 C) zaparkowałem pojazd do blaszanego garażu. Żadnych oznak problemów. Samochód zamknięty przespał cała noc. Rankiem próbuję go otworzyć ( centralny zamek) z kluczyka od strony kierowcy. Przekręcam kluczyk słychać jak wszystkie zamki pracuję lecz samochód jest nadal zamknięty ( dioda od immobilajzera sygnalizuje że powinien być otwarty, lecz tak nie jest. Przechodzę na stronę pasażera drzwi jestem wstanie je otworzyć lecz tylko w czasie kiedy po przekręceniu kluczykiem pracuje zamek jak przeoczę moment samochód jest zamknięty, tak mogę otworzyć wszystkie drzwi oprócz tych od kierowcy. Kwestia kilku sekund pracy centralnego pozwala na otwarcie drzwi, nie szarpnięcie drzwi w tych sekundach jest jednoznaczne z faktem że pojazd jest nadal zamknięty. Przekręcam kluczyk aby zamknąć samochód który i tak rzekomo jest zamknięty dioda immobilajzera na drzwiach kierowcy sygnalizuje zamknięcie samochodu. Próbując naprawić problem poprzez odmrożenie zamka, nie ma żadnego efektu. Bywa tak że jak przekręcam kluczyk w pozycję otwarty, zamki zaczynają pracować i nie jestem w stanie ich wyłączyć wtedy muszę posilić się klemą od akumulatora i ją na chwilę ściągnąć. Obudowy od drzwi kierowcy nie mogę ściągnąć gdyż wiadomo są zamknięte. Panowie co począć , gdzie szukać przyczyny tej wady.... od tygodnia siadam za kierownicę od wchodząc od strony pasażera. Otwieram samochód w tej kilku sekundowej chwili kiedy po przekręceniu kluczyka od pasażera pracuje zamek centralny/

HELP i pozdrawiam


Ostatnio edytowane przez dgrabo1 ; 07-12-2010 o 09:20
dgrabo1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-12-2010, 09:16   #2
RafałB
ford::expert
 
Avatar RafałB
 
Zarejestrowany: 04-11-2008
Skąd: Podlaskie
Model: S-max Titanium S 163KM (na razie)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 3,073
Domyślnie Odp: zamek centralny warjuje

Też miałem "meksyk" z c.zamkiem z pilota w MK1 jak zamarzało...tragedia.Chyba było nie szczelne czy co.Pomagało nasmarowanie wd-40 wszystkich zamków dokładnie od środka i z zewnątrz.
__________________
Wcześniej było: Galaxy MK1 2.0 B+LPG, Galaxy MK2 1.9 TDI Automat, S-max 2.0 TDCi 140KM, obecnie S-max Titanium S 2.0 TDCi 163KM manual.
RafałB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-12-2010, 09:22   #3
dgrabo1
ford::average
 
Imię: Detox
Zarejestrowany: 21-02-2009
Skąd: Dęblin
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 benzyna + gaz sekwencja
Rocznik: 1996r
Postów: 175
Domyślnie Odp: zamek centralny warjuje

Cytat:
Napisał RafałB Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Też miałem "meksyk" z c.zamkiem z pilota w MK1 jak zamarzało...tragedia.Chyba było nie szczelne czy co.Pomagało nasmarowanie wd-40 wszystkich zamków dokładnie od środka i z zewnątrz.
dzięki za tak szybką odp, tylko jak dokonać smarowania od środka w przypadku mojego problemu kiedy nie mogę już ponad tydzień otworzyć drzwi od kierowcy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ?
dgrabo1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-12-2010, 09:27   #4
RafałB
ford::expert
 
Avatar RafałB
 
Zarejestrowany: 04-11-2008
Skąd: Podlaskie
Model: S-max Titanium S 163KM (na razie)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 3,073
Domyślnie Odp: zamek centralny warjuje

No musisz jakoś otworzyć...ja też miałem tak że podchodziłem do auta,nacisnęłem pilota a klamki wew tylko stukały i trzeba było jakieś drzwi otworzyć w dobrym momencie...raz musiałem wsiąść przez bagażnik Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. potem przy odwilży pootwierałem wszystkie drzwi i dobrze nasmarowałem - pomogło.W MK2 już nie ma tych problemów na szczęście Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Wcześniej było: Galaxy MK1 2.0 B+LPG, Galaxy MK2 1.9 TDI Automat, S-max 2.0 TDCi 140KM, obecnie S-max Titanium S 2.0 TDCi 163KM manual.
RafałB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-12-2010, 09:53   #5
dgrabo1
ford::average
 
Imię: Detox
Zarejestrowany: 21-02-2009
Skąd: Dęblin
Model: Galaxy
Silnik: 2.0 benzyna + gaz sekwencja
Rocznik: 1996r
Postów: 175
Domyślnie Odp: zamek centralny warjuje

dzięki za zainteresowanie moim problemem, pozdrawiam Darek
dgrabo1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-12-2010, 14:27   #6
grzela33starachowice
ford::average
 
Avatar grzela33starachowice
 
Zarejestrowany: 28-02-2010
Skąd: Starachowice
Model: Galaxy
Silnik: 1.9Tdi 90KM
Rocznik: 1997
Postów: 112
Domyślnie Odp: zamek centralny warjuje

Przez te mrozy to i u mnie mechico z elektryką....w momencie kiedy włączam ogrzewanie tylnej szyby otwiera mi się bagażnik..Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.może śnieg się dostał pod gumę z wiązką kabli w tylnej klapie aże była już tam naprawiana to przyłapało gdzieś...ale zajże dopiero jak się ciut ociepli...pozdro i aby do wiosnyGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
grzela33starachowice jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-12-2010, 14:33   #7
RafałB
ford::expert
 
Avatar RafałB
 
Zarejestrowany: 04-11-2008
Skąd: Podlaskie
Model: S-max Titanium S 163KM (na razie)
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 3,073
Domyślnie Odp: zamek centralny warjuje

Cytat:
Napisał grzela33starachowice Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
w momencie kiedy włączam ogrzewanie tylnej szyby otwiera mi się bagażnik...
Kurde tylko nie rób tego przy 140km/h bo odlecisz Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. hehehe
__________________
Wcześniej było: Galaxy MK1 2.0 B+LPG, Galaxy MK2 1.9 TDI Automat, S-max 2.0 TDCi 140KM, obecnie S-max Titanium S 2.0 TDCi 163KM manual.
RafałB jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 15:30.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.