Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-02-2007, 18:15   #11
figer
ford::average
 
Zarejestrowany: 03-02-2007
Skąd: Warszawa
Postów: 146
Domyślnie

Zaczalem pisac posta, zanim Ty opublikowales swojego o rzeczoznawcy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Mysle, ze ani rzeczoznawca, ani aso nie bedzie Cie robilo w konia dla jakiegos komisanta.
Wystarczy, ze na pismie wymieni znane wady i sie podpisze, a Ty potem odkryjesz, ze cos ukryl - to mysle, ze w sadzie bedziesz mial wieksze szance. Nikt z wyrobiona marka nie pojdzie na te pare stowek, ktore max moze zaproponowac komisant za przekrecenie klienta, bo straci renome/dobre imie.

__________________
Byla Astra II, jest Galaxy GHIA
figer jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2007, 21:20   #12
chromtech
 
Postów: n/a
Domyślnie

bardzo wielkie dzieki za rady. W takim razie jutro napisze co ustalilismy w powyzszej sprawie

pozdr
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2007, 00:19   #13
Betrix
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 20-02-2007
Skąd: Lubuskie
Model: fORD Galaxy
Silnik: DOHC
Rocznik: 1996
Postów: 17
Domyślnie

Sam obejrzyj to auto.
Sprawdź czy ma szpary równe, czy sie nie zbiegają, bądź rozchodzą. Pod tym kątem na wóz trzeba patrzeć z 10-ciu metrów, z bliska możesz tylko stan lakieru obejrzeć.

Stań w tej odleglości i sparwdź czy równo koła chowają się pod błotniki, czy nie jest banan.
Podejdź i grzbietem dloni przesuwaj po blasze, czy następny element pod paznokcie pod palce Ci nie wchodzi. Jeśli błotnik jest wyżej niż maska to było grzebane. Maskę mozna regulować ale szpar nie da się złożyć zadnymi pokrętłami. Szpara musi być równa od początku do końca. Nie może się rozbiegać ani schodzić. Drzwi muszą się palcem zamykać. I obejkrzyj zawiasy dobrze czy nie są nadmiernie polane jakimś smarowidłem, żeby "dobrze chodzily". KAzde przedobrzenie jest podejrzane.
A z tymi ekspertami to może być różnie, jak siedzi w kieszeni handlarzowi to powie że picuś-glancuś.
Szkoda kasy.
Mój brat jest blacharz i to bardzo dobry, więc wiem co mówię.
Pozdrawiam i udanego zakupu.
Ps.
I sprawdź dobrze klosze czy siedzą równo i słupki. I pod uszczelki zajrzyj. A od spodu można zobaczyć, czy nie byl rozciągany, bo ślady łapek zostają.
__________________
Strzeż się milczącego. Diabli wiedzą o czym tak milczy!!!
Betrix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-02-2007, 08:21   #14
LolleQ
ford::advanced
 
Avatar LolleQ
 
Imię: Sylwester
Zarejestrowany: 16-09-2006
Skąd: Szczecin
Model: Tourneo Courier Titanium
Silnik: 1.0 EB
Rocznik: 2017
Postów: 301
Domyślnie

Cytat:
Napisał Betrix
A z tymi ekspertami to może być różnie, jak siedzi w kieszeni handlarzowi to powie że picuś-glancuś.
Jeśli wystawi na to kwit i okaże się, że jest inaczej - to popłynie. Mówimy oczywiście o rzeczoznawcach z uprawnieniami, wpisami i wszelkimi innymi świstkami, za które kroją kasę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pozdrawiam
LolleQ, ZS
2017 Tourneo Connect 1.0EB Titanium, 2017 Fiesta mk8 1.0EB SYNC+
LolleQ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2007, 18:57   #15
tomi98
ford::professional
 
Avatar tomi98
 
Zarejestrowany: 30-11-2006
Skąd: Ziemia Lubuska
Model: Citroen C8
Silnik: 2.2 HDI
Rocznik: 2005
Postów: 1,724
Domyślnie

włosi nie dbają zbyt o auta, wniosek taki wysuwam po oglądnięciu kilku aut z włoch (oczywiście są wyjątki) wszystkie auta poobcierane i mechanicznie też było widać , że przeglądy i awarie nie były usuwane na czas. Wycieki aleju, zadrapania , rdza !!! , wnetrza tez zapuszczone były. Więc odpuściłem sobie egzemplarze z południa.

Jeżeli auto Ci sie podoba to podjedż do dobrej i zaufanej stacji czy też ASO niech sprawdzą , wtedy zdecydujesz czy kupisz !!!

pzdr

ps. na zdjeciach wyglada nieźle
tomi98 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 25-02-2007, 19:37   #16
figer
ford::average
 
Zarejestrowany: 03-02-2007
Skąd: Warszawa
Postów: 146
Domyślnie

Sa wloskie z poludnia - przewaznie zapuszczone i wloskie z polnocy Wloch - gdzie mentalnosc ludzi jest jak w Szwajcarii lub Niemczech - tak wiec nie mozna uogolniac tak do konca
__________________
Byla Astra II, jest Galaxy GHIA
figer jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2007, 08:37   #17
chromtech
 
Postów: n/a
Domyślnie

witam
wybrałem sie w sobote zobaczyc autko z rzeczoznawcą. Obadał go urzadzeniem do pomiaru grubosci lakieru. Prawa strona autka, przod ,podłuznice wszsytko ok, a lewa???
I tu pojawil sie problem, na progu wskaznik pokazał w oklicach 400-600. To samo dół drzwi, przy szybach juz było w miare ok. Wnioski były proste , musiał go ktos trzepnąc w bok, zreszta po blizszym ogladnieciu autka widac ze listwy boczne prawe sa troche zdeformowane, widocznie załozyli te same, lusterko boczne prawe ze sladami pekniecia i nieudolnej próby zamalowania. jednym słowem cos bylo, a potem ktos dosyc niefachowo pomalował, bo nawet na drziwch dosc łatwo mozna rozpoznac ze było malowanie. Poza tym raczej wszystko git, w srodku ładny. Zaraz po tych ogledzinach uznałem ze jesli było bicie auta a własciciel komisu nie powiedzial mi o tym to jest sparwa dosc podejrzana i mimo ze innych uwag nie ma to nie bede go kupował. Ale dzisiaj jeszcze tak sie troche zastanawiam, bo jesli to nie była wielka stłuczka( szyby sa oryginalne, boczne listyw niebyły zniszczone do konca skoro załozyli z powrotem) a jakaś łajza nie potrafiła tego dobrze odmalowac to moze warto sie jeszcze nad tym zastanowic, choc rzeczoznawca stwierdzil ze on by tego nie kupil bo zaraz znajomi poznaja ze auto było malowane , a on nie chcialby sie wstydzic. No ja tez raczej jestem na nie, choc wyglad szczególnie w srodku i to z ładna skórą troche mnie kusi. Napiszcie panowie swoje zdanie, bardzo jestem go ciekaw


pozdr

ps choc moze warto stosowac zasade ze jesli w ogóle auto było uderzone to szkoda na niego czasu bo potem moga zdarzyc sie rózne rewelacje???

[ Dodano: 2007-02-26, 10:09 ]
a tak poza tym zastanawiam sie mocno nad zakupem miernika grubosci lakieru.

http://www.allegro.pl/item169432425__te ... motor.html

albo

http://www.allegro.pl/item168518689_mie ... sylka.html

Co o tym sądzicie, który lepszy dla takiego amatora jak ja? chyba ze w ogóle zakup bez sensu??
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2007, 09:22   #18
LolleQ
ford::advanced
 
Avatar LolleQ
 
Imię: Sylwester
Zarejestrowany: 16-09-2006
Skąd: Szczecin
Model: Tourneo Courier Titanium
Silnik: 1.0 EB
Rocznik: 2017
Postów: 301
Domyślnie

Cytat:
Napisał chromtech
Napiszcie panowie swoje zdanie, bardzo jestem go ciekaw
Jeśli to nie banan z drzewa odwinięty to dużo zależy od ceny. Ale raczej na nie - choćby dlatego, że kłamliwy handlarz nie powinien na tym zarobić.
Cytat:
ps choc moze warto stosowac zasade ze jesli w ogóle auto było uderzone to szkoda na niego czasu bo potem moga zdarzyc sie rózne rewelacje???
Różnie może być - może to tylko przerysowanie a może zawiesił się na jakimś murku? Loteria, w której wolałbym nie brać udziału - zwłaszcza za taką kasę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Pozdrawiam
LolleQ, ZS
2017 Tourneo Connect 1.0EB Titanium, 2017 Fiesta mk8 1.0EB SYNC+
LolleQ jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2007, 09:22   #19
tomi98
ford::professional
 
Avatar tomi98
 
Zarejestrowany: 30-11-2006
Skąd: Ziemia Lubuska
Model: Citroen C8
Silnik: 2.2 HDI
Rocznik: 2005
Postów: 1,724
Domyślnie

jeszcze zależy jak mocne to było uderzenie w próg !!!
ja bym dał sobie spokój......za ta kase poszukaj auta bezwypadkowego, niekomisowego i od I właściciela.

[ Dodano: 2007-02-26, 10:27 ]
Cytat:
Napisał chromtech
Aha i jeszcze jedno, jest ksiazka serwisowa, jest wbite badanie ostatnie w okolicy 125tys, a nastepne nie wbite ale jest naklejka na drzwiach potwierdzjaca ze było badanie na 145tys.
i to jest kolejny argument aby odpuścic !

Moim skromnym zdaniem , jeżeli miałbym wydać na używany wóz 45 tysięcy to wszystko musiało by grać :fcp26
tomi98 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2007, 11:21   #20
chromtech
 
Postów: n/a
Domyślnie

ok, dzieki panowie , definitywnie daje sobie z tym spokój.
Powiedzcie mi jeszcze co sadzicie na temat testerów lakieru, czy warto zainwestowac w którys z tych wymienionych przeze mnie?

pozdr
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:17.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.