Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-03-2019, 22:37   #1
tajkus
 
Postów: n/a
Domyślnie Wyprzedaż rocznika 2018

Witam wszystkich.


Noszę się od dłuższego czasu na wymianę auta na nowe (ceny używany są wg mnie nieadekwatne). Myślałem nad focusem mk3 z wyprzedaży rocznika w benzynie z uwagi na dobre ceny. I tak znalazłem:

1.https://www.otomoto.pl/oferta/ford-f...-ID6BKXEn.html

2.https://www.otomoto.pl/oferta/ford-f...-ID6BKXCq.html

3.https://www.otomoto.pl/oferta/ford-f...-ID6BK3C6.html

Myślicie, że to będzie dobry wybór? Co myślicie o wyprzedażach rocznika?

  Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-03-2019, 23:42   #2
pablo294
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 08-11-2018
Model: Focus mk3
Silnik: 1.6 tdci 115
Rocznik: 2015
Postów: 45
Domyślnie Odp: Wyprzedaż rocznika 2018

Napewno dołożył bym do wersji z Sync.
pablo294 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-03-2019, 05:20   #3
AdamGdansk1
ford::advanced
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 30-11-2017
Skąd: Gdańsk
Model: Focus MK3
Silnik: 1,5 TDCI, 120 KM
Rocznik: 2017
Postów: 339
Domyślnie Odp: Wyprzedaż rocznika 2018

Całkiem spoko oferty, ale ja w sierpniu zeszłego roku kupiłem podobnego Focusa z silnikiem diesla 1,5 TDCI 120 km na wyprzedaży rocznika (grudzień 2017) i modelu. Moja wersja to Trend z pakietem Gold X, a dodatkowo lakier Magnetic Grey i koło zapasowe dojazdowe. Cena katalogowa ponad 86 tysięcy złotych, a na wyprzedaży kupiłem za 62350 zł. Kupiłem w salonie w Gdańsku. Przez zakupem sprawdziłem ceny w Polsce i lepszej oferty nie znalazłem. Powodzenia przy wyborze samochodu. Każda z przedstawionych ofert jest ciekawa. Wszystko zależy kto co potrzebuje mieć w samochodzie.
AdamGdansk1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-03-2019, 06:33   #4
arturek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar arturek
 
Zarejestrowany: 13-02-2004
Skąd: Kraków
Model: Focus mk4
Silnik: 1.5L EcoBoost /150KM
Rocznik: 2019
Postów: 7,512
Domyślnie Odp: Wyprzedaż rocznika 2018

Witam

Pierwszy i trzeci to golas, drugi ma (chyba) Sync - większy wyświetlacz radia

pozdrawiam
Arturek
__________________
------------------------------------------------------------------
INSTRUKCJE.pdf / nowy eTIS / chemia_Forda /
arturek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-03-2019, 06:33   #5
grundi_bdg
ford::advanced
 
Avatar grundi_bdg
 
Imię: Arek
Zarejestrowany: 24-01-2015
Skąd: Bydgoszcz
Model: Ford Connect ACTIVE/Kia ProCeed GT MY2022
Silnik: 1,5 TDCI 120 KM /1,6 T-GDi 206 KM
Rocznik: 2022/2021
Postów: 331
Domyślnie Odp: Wyprzedaż rocznika 2018

zdecydowanie nie kupował bym trenda

dołożył bym do czegoś bardziej wyposażonego, w tych czasach patrz też na to że za kilka lat będziesz chciał/musiał, odsprzedać to auto kolejnemu "szczęśliwcowi"

łatwiej będzie sprzedać auto z zestawem bluetooth, i tempomatem chociażby, polacy to gadżeciaże, :-)


taki pierwszy z moich okolic
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

tu masz jeszcze z ASO po zastępczym z bardzo fajnym wyposażeniem
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez grundi_bdg ; 09-03-2019 o 06:36
grundi_bdg jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-03-2019, 06:58   #6
AdamGdansk1
ford::advanced
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 30-11-2017
Skąd: Gdańsk
Model: Focus MK3
Silnik: 1,5 TDCI, 120 KM
Rocznik: 2017
Postów: 339
Domyślnie Odp: Wyprzedaż rocznika 2018

A ja kupiłem Trenda (z pakietem Gold X) i jestem zadowolony. Każdy od samochodu oczekuje czegoś innego.
AdamGdansk1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-03-2019, 10:36   #7
Kubuch
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 31-03-2009
Skąd: Bydgoszcz
Model: Golf 7 FL/Octavia 3 FL
Silnik: 1,4 TSI/1,0 TSI
Rocznik: 2017/2017
Postów: 448
Domyślnie Odp: Wyprzedaż rocznika 2018

Zdecydowanie bramka nr 2, chociaż ja bym szukał z ecoboostem.
Kubuch jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-03-2019, 12:02   #8
edmun
ford::expert
 
Avatar edmun
 
Imię: Ponury żniwiarz
Zarejestrowany: 08-02-2014
Skąd: Birmingham UK
Model: MK3 Estate Titanium X EcoBoost 182KM
Silnik: 1.6
Rocznik: 2012
Postów: 4,367
Domyślnie Odp: Wyprzedaż rocznika 2018

Ze sprzedażą golasa problem jest taki, że one są najtańsze i jest naprawdę spora konkurencja na rynku.
Jeśli masz upatrzony jakiś konkretny model, który ma mieć konkretne wyposażenie (niekoniecznie super full wypas ale jakieś tam punkty z listy),
to ilość ofert się zawęża i będziesz skłonny wydać więcej na to, co sobie wymarzyłeś.
Np. musi mieć tempomat i czujniki parkowania i nie może być biały/szary i koniecznie z bluetoothem.
O ile w MK3 to nie problem, tak kupując inne auto (np. Focusa MK2) okażę się, że lista się bardzo mocno zawęziła.

I tak wracamy do tematu golasa.
Sprzedać "golasa" czyli takiego trenda, jest trudniej, jeśli chcesz uzyskać za niego "przyzwoite pieniądze". Dlaczego?
Bo niektórzy opchną golasa który jest zarżnięty na tyle tanio, że "Twój" do sprzedania nie będzie żadną okazją ani ofertą braną pod uwagę.
A dlaczego? Bo tych golasów zarżniętych jest na tyle dużo, że Twój za 10-20% więcej, jest po prostu ogłoszeniem typu
"no chyba ktoś na głowę upadł, że dam tylko za auto które nic nie ma".
To już nie chodzi o wodotryski i gadżety, tylko o fakt, że delikatnie dokłądając więcej, można ustrzelić te lepiej wyposażone w średnim stanie.
Przykład następujący:
Masz 5 aut na otomoto.
numer 1 i 2 są ładnie wypolerowane, mają ładny lakier, nie mają wyposażenia ale są najtańsze
numer 3 z nich jest troszeczkę lepiej wyposażony, ale ma jakąś tam mini ryskę na zderzaku
numer 4 z nich jest wyposażony, ale jest podejrzanie tani jak na to wyposażenie i widać, że coś tam nie jest idealnie spasowane
no i jest ten ostatni, numer 5, Twój golas, który też ma odpryski, no ale nie ma wyposażenia i kosztuje tyle co numer 3 lub 4.
Pytanie - zejdziesz z ceną do tych numer 1 i 2 które są najtańsze na otomoto?
I dalej będziesz konkurencyjny? Masz jakieś odpryski. Tamte są ładnie napolerowane i nie mają odprysków. Musisz więc zejść z ceną jeszcze niżej?

Dlaczego tak się rozpisuję. Sprzedawałem poprzedniego Focusa (MK2FL) który był taki "biedny". Nie było łatwo.
Było ich tyle na rynku, że było widać że im więcej "wsadzisz" w sprzedaż, tym więcej stracisz.
To i tak cud, że w ogóle sprzedałem to auto a nie dałem w rozliczeniu u dealer'a za grosze żeby poszło na złom.

Golasy niestety mają to do siebie, że jest ich naprawdę dużo na rynku.
Ale jak szukasz czegoś z czymś konkretnym
(niech będzie: dwustrefowa klima, wbudowana nawigacja, xenony, benzyna, kombi, do xxx kwoty) to nagle się okazuje,
że lista na portalach robi się wyjątkowo krótka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Ale co kto lubi.
Przecież są też i takie marzenia, że nie chcę Focusa MK2FL na full wypasie tylko dopiero "podoba mi się" MK3.
Więc nie jestem zbytnio nawet upoważniony, żeby komukolwiek odbierać marzenia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tylko kwestia, czy nie lepiej dozbierać na model choć trochę lepiej wyposażony,
niż brać po prostu gołego Trenda i potem psioczyć, że nowe auto a "takie lipne".
Co innego przymykać oko na wady Focusa MK3 kiedy jest sporo "dodatków" na pokładzie,
a co innego przymykać oko na wady Focusa MK3 który nie ma nic Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
edmun jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-03-2019, 12:19   #9
kopson
ford::advanced
 
Avatar kopson
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-09-2015
Skąd: małopolska, śląsk
Model: Focus Mk3, Skoda Karoq
Silnik: 1.6 EB 150>182KM, TSI 150KM
Rocznik: 2014,2022
Postów: 276
Domyślnie Odp: Wyprzedaż rocznika 2018

Focus z 2 linka najbardziej mnie przekonuje, chociaż gdy kupowałem parę lat temu swojego, to "wyrwałem" w Krakowie większy rabat.
Za zbliżoną do powyższego kwotę kupiłem wtedy 1.6 EB
kopson jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-03-2019, 17:58   #10
AdamGdansk1
ford::advanced
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 30-11-2017
Skąd: Gdańsk
Model: Focus MK3
Silnik: 1,5 TDCI, 120 KM
Rocznik: 2017
Postów: 339
Domyślnie Odp: Wyprzedaż rocznika 2018

Focus MK3 nawet w wersji Trend ma trochę więcej wyposażenia niż np Skoda w podstawowych wersjach (skórzana kierownica wielofunkcyjna, a nie zwykły plastik bez wielofunkcji).
Jeśli już jest Trend z pakietem Gold X, do tego fajny lakier i alufelgi (które sam dokupiłem) to już jest dość sporo. Ja dokładnie taki kupiłem. Brakowało mi grzanych lusterek, ale wiązka była, więc wystarczyło zmienić lusterka i już są grzane. A co do sprzedaży, to myślę że po 10-12 latach dużych różnic nie będzie. A mój samochód będzie się wyróżniał małym przebiegiem. Robię max 15 tysięcy km rocznie, więc po 10 latach diesel z prawdziwym przebiegiem 150 tys km to będzie rzadki widok na portalach ogłoszeniowych. Reasumując, kupiłem nowego Focusa MK3 diesla 120 koni, Trenda z pakietem Gold X, plus kolor Magnetic Grey i koło zapasowe, za który zapłaciłem 62350 zł. Dołożyłem grzane lusterka i alufelgi, oryginalne Forda. Myślę, że po 10 latach za 15 tysięcy złotych się sprzeda. Więc to chyba całkiem dobry zakup.
Z wyposażenia mi brakuje kamery cofania lub chociaż czujników parkowania. Reszta bajerów jak dla mnie jest zbędna. Ale każdy musi sam zdecydować co dla niego jest ważne. Powodzenia.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg DSC_0171.jpg (91.9 KB, 48 wyświetleń)
AdamGdansk1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:24.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.