Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Ogólnie o motoryzacji

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 04-10-2013, 10:07   #11
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: Chińskie części do wtryskiwaczy co raz ładniejsze, a Polacy kupują...

Cytat:
Napisał zaksiu1985 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zaworki chińskie mają to do siebie że auto na wolnych obrotach gaśnie, klekocze jak traktor bo te zaworki tak jak kiedys pisałem otwierają się przeróznie (oryginał to juz przy 100bar-ach) dziala a podróbka od 200 do nawet 600bar i nie ma możliwości zeby działały przynajmniej narazie...
Sprawdzales? Ja tak i nie zaobserwowalem takich efektow. Auto jezdzilo tak jak na oryginalnych.
Pewnie sa lepsze i gorsze, ale tak samo Firad mial problem z jakoscia przez jakis czas i jak ludzie naglosnili to sie poprawili.
Dlaczego kupilem chinskie? Bo Delphi byly za min 400-500zl, a Chinskie mialem za jakies 60zl. Jezeli ktos robi wtrsyski sam i kupuje od sprawdzonego sprzedawcy bezposrednio z Chin to dlaczego nie?
Oczywiscie sprzedawanie podrobek w cenie oryginalu to oszustwo, ale Delphi nie jest zainteresowane jego sciganiem. Dlaczego? Bo jak ktos kupuje w serwisie Delphi to ma 100% pewnosc, ze to oryginal, a jak kupuje na portalach aukcyjnych sie jak sie sparzy to wiecej nie kupi.
Ja tez raz kupilem wtryski z Ebay za £35, wiec podejrzewam, ze mogly byc chinskie. Od tego czasu kupuje tylko w sklepie ktory jest przedstawicielem Delphi.
Zreszta Wojtek podal adres sklepu ktory sprzedaje produkty oryginalny w bardzo dobrych cenach.

mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-10-2013, 11:39   #12
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie Odp: Chińskie części do wtryskiwaczy co raz ładniejsze, a Polacy kupują...

Cytat:
Napisał mkaminski100 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Zreszta Wojtek podal adres sklepu ktory sprzedaje produkty oryginalny w bardzo dobrych cenach.
Ale też - w innym wątku - pokazałem zdjęcia NOWYCH detali zaworków - oryginału Delphi i zamiennika.
Przy takiej fatalnej dokładności wykonania zamiennik będzie poprawnie pracował niestety niezbyt długo. Tym bardziej, że oryginalne też potrafią paść już po 30.000km (u mnie jeden z czterech tak właśnie długo pochodził Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ).
Zaworki Delphi mają - w porównaniu do wtryskiwaczy innych marek - bardzo mają powierzchnię przylegania na uszczelnieniu. W związku z tym powierzchnia ta jest mocno obciążona mechanicznie i intensywnie oddziaływują na nią zanieczyszczenia chemiczne z paliwa i inne stałe (np opiłki). Jeżeli już fabrycznie posiada nierówności i zarysowania, to bardzo szybko powstaną wżery i zaworek szybko przestanie szczelnie się domykać.

Tak przy okazji kolejny raz powtórzę: po przebiegu po jakim padają zazwyczaj zaworki, należy bezwzględnie wymienić także końcówki rozpylacza - powiedzmy jeżeli samochód robi się dla... siebie. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Bo nie ma wtrysków które nie leją...
I jest wyraźna i zdecydowana różnica w osiągach.


NOWY ORYGINALNY ZAWOREK wtrysku Delphi Common Rail, widać bardzo dokładnie ostre krawędzie gładkiej powierzchni przylegania grzybka do gniazda:

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Uploaded with [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]


NOWY CHIŃSKI ZAWOREK wtrysku Delphi dla porównania. Obróbka wykonana niedokładnie, brak ostrych krawędzi przylegania do gniazda zaworka, powierzchnia przylegania porysowana, nierówna:

Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Uploaded with [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 04-10-2013 o 12:00
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-10-2013, 11:58   #13
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: Chińskie części do wtryskiwaczy co raz ładniejsze, a Polacy kupują...

Wojtku, ale wiesz, ze te zdjecia pochodza ze strony firmy ktora handluje Delphi, wiec oni tez nie sa do konca obiektywnym zrodlem.

Tak, produkty chinskie sa gorszej jakosci i pewnie szybciej sie zuzyja, wiec jezeli ktos robi w zakladzie lub tlucze wielkie przebiegi to oczywiscie oryginalne sa jedyna opcja, ale w przypadku malych przebiegow i wymiany samemu mozna myslec o chinszczyznie (poza tym, ze wtedy najlepiej pomyslec nad silnikiem benzynowym)
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-10-2013, 12:03   #14
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie Odp: Chińskie części do wtryskiwaczy co raz ładniejsze, a Polacy kupują...

Cytat:
Napisał mkaminski100 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wojtku, ale wiesz, ze te zdjecia pochodza ze strony firmy ktora handluje Delphi, wiec oni tez nie sa do konca obiektywnym zrodlem.
Ale życie pokazuje, że tak rzeczywiście jest. Na kilku forach gdzie zaglądam, jeszcze nikt nie chwalił się dłuższym przebiegiem na zamiennikach, natomiast narzekania są rzeczą normalną...
Żaden poważny zakład zajmujący się armaturą wtryskową i dający rzeczywistą gwarancję - wyposażony w drogie urządzenia kontrolno-pomiarowe - nie zdecyduje się na montaż takich zamienników, bo by poszedł z torbami.
__________________
Zgredzik

Ostatnio edytowane przez wojtekjanus ; 04-10-2013 o 12:06
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-10-2013, 12:16   #15
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: Chińskie części do wtryskiwaczy co raz ładniejsze, a Polacy kupują...

Ja nie twierdze, ze odpowidaja jakoscia Delphi, ale normalny grzybek jak wyglada jak ten ze zdjecia to silnik praktycznie w ogole nie odpala.

Pamietaj tez, ze 95% osob ktore wymienia zaworki samemu nie sprawdza pompy, wiec czesto czego by nie zalozyli to nie wytrzyma dlugo.
A brak opilkow w filtrze wcale nie znaczy, ze pompa nie jest uszkodzona.

Dlatego zaklad Delphi ma sprzet, ktory analizuje uklad pod wzgledem opilkow i zanim zrobia cokolwiek to eliminuja pompe. Wtedy jest 100% pewnosci ze wtryski beda dzialaly poprawnie i dlugo i tylko w takim przypadku jest mozliwosc porownania z wtryskiem chinskim.

Ostatnio edytowane przez mkaminski100 ; 04-10-2013 o 12:22
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-10-2013, 12:25   #16
wojtekjanus
FORD|AUTHORIZED
 
Avatar wojtekjanus
 
Imię: Wojciech
Zarejestrowany: 02-09-2008
Skąd: Warszawa
Model: Transit
Silnik: 2,0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 13,971
Domyślnie Odp: Chińskie części do wtryskiwaczy co raz ładniejsze, a Polacy kupują...

Cytat:
Napisał mkaminski100 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A brak opilkow w filtrze wcale nie znaczy, ze pompa nie jest uszkodzona.
Zgoda, a uważam, że wręcz jest pewność, że jest już wypracowana. Jeżeli układ wchodzi w tryb awaryjny przy błędach bliźniakach P0251 i P1211 - to wymiana zaworków wtryskiwaczy pomoże tylko na kilka - kilkanaście tysięcy km. Bo w 90% przyczyną braku parametrów ciśnienia na szynie nie są przelewające wtryskiwacze, lecz wypracowana i niewydolna pompa.
__________________
Zgredzik
wojtekjanus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-10-2013, 12:32   #17
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: Chińskie części do wtryskiwaczy co raz ładniejsze, a Polacy kupują...

I wtedy inwestycja w zaworki oryginalne mija sie z celem, podobnie jak kupno nowej pompy i wtryskow + plukanie. Czesto wychodzi to 50% wartosci auta.

Dlatego zalezy co kto szuka.

Wg mnie chinszyzna to tania alternatywa. Nie jest ani tak dobra jak pisza chinczycy, ani tak niedobra jak maluja ja ludzie. Jest srednia, ale trzeba kupowac od sprawdzonych ludzi.
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-10-2013, 20:36   #18
zaksiu1985
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 19-03-2013
Model: honda accord
Silnik: benzyna
Rocznik: 2003
Postów: 289
Domyślnie Odp: Chińskie części do wtryskiwaczy co raz ładniejsze, a Polacy kupują...

Cytat:
Napisał mkaminski100 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Sprawdzales? Ja tak i nie zaobserwowalem takich efektow. Auto jezdzilo tak jak na oryginalnych.

Oczywiście że sprawdzałem. Na 10 szt, 2 były ok, co i tak było dla mnie szokiem bo tak to u innych podobno jak 1 na 8 sztuk było dobre to był sukces.

Dlatego też nigdy nie będe nikomu zakładał chińczyków, koreańczyków czy innych podróbek, bo człowiek się namęczy żeby jakoś to chodziło a na koniec i tak na aucie będzie "czarna dupa" i wszyscy wtedy są wplecy.

Tylko i wyłacznie oryginały made FRANCE.

Inna sprawa że delphi szykuje nie miłą niespodzianke jeszcze w tym roku.
zaksiu1985 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-10-2013, 23:42   #19
mkaminski100
ford::expert
 
Zarejestrowany: 08-09-2007
Skąd: Basingrad UK
Model: rozne
Silnik: kilka
Rocznik: za stare
Postów: 2,991
Domyślnie Odp: Chińskie części do wtryskiwaczy co raz ładniejsze, a Polacy kupują...

Nie wiem gdzie kupowales i co zakladales
Ja sie zaopatrywalem tutaj [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Kupowalem 8 zaworkow i 8 dysz. 4 szly do mojego Focusa, 4 dla goscia ktory je chcial. Pieniadze za drugie dostalem jak mechanik odpalil auto i chlopak nim pojezdzil. Wiem, ze dalej je ma.
Sprawdzalem roznice miedzy oryginalnymi i tymi i akurat te roznic duzych nie mialy (lacznie z wglebieniem w dolnej czesci grzybka).

Jeszcze raz napisze. Nie jestem zwolennikiem chinskich zaworkow jezeli ktos szykuje auto na dluzszy czas. Jezeli jednak naprawa jest warta polowe auta to ja zakladalem wtryski chinskie i auto dalej na nich jezdzi.

Poza tym np zaworki wyciagniete ostatnio z Mondeo nie mialy zadnych znakow. To co wyciagalem zawsze mialo nabity kod (najczesciej 93008Z618C). Ten nie ma nic.

Ostatnio edytowane przez mkaminski100 ; 04-10-2013 o 23:45
mkaminski100 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-03-2015, 00:19   #20
golowy
ford::beginner
 
Imię: ARTUR
Zarejestrowany: 06-12-2014
Skąd: OLSZTYN
Model: MONDEO
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2003
Postów: 31
Domyślnie Odp: Chińskie części do wtryskiwaczy co raz ładniejsze, a Polacy kupują...

Odkopię trochę temat:
Ktoś testował te zaworki?
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
ponoć made in Taiwan.

A te włoskie:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

co o tym sądzicie?

Ostatnio edytowane przez golowy ; 11-03-2015 o 08:46
golowy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 06:26.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.