Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Strefy klubowe > strefa|lubuska

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 26-02-2017, 01:10   #1
Lord_Edii
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 07-07-2016
Skąd: Gorzów Wielkopolski
Model: Focus mk2 kombi
Silnik: 1.8 duratec 125km
Rocznik: 2007
Postów: 7
Domyślnie Kto na sprawdzenie podmieni MAP SENSORA

Wiecie może Panowie kto miałby na podmianke, dla sprawdzenia MAP SENSORa?Focus 2 1.8 duratec (flexifuel) 2007 rok z lipca,ostatni przez liftem.Mnóstwo rzeczy już w aucie wymieniłem a dalej auto nie jeździ jak powinno.Szarpie przy przyspieszaniu,falują obroty na biegu jałowym.
Dziękuję z góry za pomoc.

Okolice Strzelec ( najlepiej Drezdenko,Gorzów ) ale jak trzeba będzie to i 60km dojadę.


Ostatnio edytowane przez mariusz gorzów ; 26-02-2017 o 07:27 Powód: poprawa
Lord_Edii jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2017, 04:30   #2
shadow187
ford::average
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 04-01-2015
Skąd: Kostrzyn nad Odrą
Model: Focus MK1
Silnik: 1.8 TDDI C9DC
Rocznik: 2001
Postów: 129
Domyślnie Odp:Kto na sprawdzenie podmieni MAP SENSORA

A podpinałeś pod kompa?

Wysłane z mojego One przy użyciu Tapatalka

Ostatnio edytowane przez mariusz gorzów ; 26-02-2017 o 07:27
shadow187 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2017, 19:41   #3
Lord_Edii
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 07-07-2016
Skąd: Gorzów Wielkopolski
Model: Focus mk2 kombi
Silnik: 1.8 duratec 125km
Rocznik: 2007
Postów: 7
Domyślnie Odp: Kto na sprawdzenie podmieni MAP SENSORA

Samochód półtora miesiąca był u dwóch mechaników i dwóch elektryków,bo na początku stycznia nie odpalił.Później po wymianie świec i czujnika położenia wałka rozrządu,odpalił ale po około 5 minutach zalewało go i wariował.Palił na biegu jałowym,chwilowe 8l/h.Zabrałem od elektryka ostatniego i sam z kumplem zacząłem się trochę bawić,bo ma trochę programów do aut.Wyszło Nam że sonda walnęła za katem.Wymieniłem Ją na Boscha i przestało zalewać ( więc pomogło ).A wcześniej wymieniłem jeszcze czujnik temperatury płynu chłodzącego na MOTORCRAFTa.Też zaczął pokazywać już dobrze temp płynu i powietrza na zimnym silniku ( bo wcześniej była różnica 5,6 stopni.Teraz auto pali,jeździ ale falują obroty i dławi się jak mocniej mu depnę.Podmieniłem przepustnice od poliftowej wersji i pojechałem na jazdę próbna.Było lepiej,nawet idealnie.Ale tylko do momentu jak zrobiłem około 10km.Później znów wszystko wróciło do normy.Albo komputer nie umie się dostosować jak podłącze znów aku i dlatego przez jakiś czas jeździ dobrze.Albo może ten MAP. Dlatego zanim zmienię kompa,chce jeszcze sprawdzić to co tańsze.Nikt nie potrafi mi pomóc.
Lord_Edii jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2017, 20:01   #4
dirty.73
ford::average
 
Zarejestrowany: 16-03-2015
Model: ford fiesta
Silnik: 1,4 16V
Rocznik: 2008
Postów: 106
Domyślnie Odp: Kto na sprawdzenie podmieni MAP SENSORA

odłączając akumulator,kasujesz mu adaptacje,silnik pracuje na ustawieniach,mapach fabrycznych,potem zbiera dane z czujników i pracuje wg nich,no coś siedzi,jakiś czujnik,podłączenie pod komputer powinno to pokazać
dirty.73 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2017, 22:03   #5
Lord_Edii
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 07-07-2016
Skąd: Gorzów Wielkopolski
Model: Focus mk2 kombi
Silnik: 1.8 duratec 125km
Rocznik: 2007
Postów: 7
Domyślnie Odp: Kto na sprawdzenie podmieni MAP SENSORA

Właśnie też tak myślę że na początku chodzi na jakiś ustawieniach fabrycznych ( choć nie znam się na elektryce). A tu właśnie jest problem ze był u dwóch elektryków i jeden powiedział mi komputer do wymiany a drugi cyt.,,nie ma żadnych błędów,a parametry wszystkie są w porządku.Może ten typ tak ma?,, . Masakra.Już ręce opadają.Dlatego staram się teraz na własną rękę,oczywiście jak najniższym kosztem,sam znaleźć przyczynę.Dlatego został jeszcze ten MAP którego wszyscy olewają,bo twierdzą że komputer pokazuje jego poprawne parametry.Ale tyle co już w nim wymieniłem,to nie chciałbym znów wywalić kasy na kolejną część,nie mając pewności że napewno jest on winny.

Ostatnio edytowane przez Lord_Edii ; 26-02-2017 o 22:12
Lord_Edii jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-04-2017, 20:55   #6
Lord_Edii
ford::amateur
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 07-07-2016
Skąd: Gorzów Wielkopolski
Model: Focus mk2 kombi
Silnik: 1.8 duratec 125km
Rocznik: 2007
Postów: 7
Domyślnie Odp: Kto na sprawdzenie podmieni MAP SENSORA

Panowie ratujcie.Tyle kasy wpakowalem już w niego i dalej dławi się.Jedynie po odłączeniu klemy od aku i zrestartowaniu kompa,przez jakieś 10km jeździ jak powinien.Później znów ma muła.Cewki,świece,czujnik położenia wałka rozrządu,przepustnica,termostat,map sensor,EGR czyszczony bo przycinał się (a jak całkiem odłączyłem na sprawdzenie to było bez zmian ) ,remont silnika cały bo olej brał i jedynie chyba tylko zostaje komputer.Ma ktoś komputer ,, 7M5112A650AAB 6DCB ESU-411 ,, na sprawdzenie czy to może nie jest wina kompa?Albo możecie polecić kogoś kto mógłby mi to sprawdzić i ewentualnie naprawić.?Z góry dziękuję za odpowiedź i jakąkolwiek pomoc.

Ostatnio edytowane przez Lord_Edii ; 09-04-2017 o 09:22
Lord_Edii jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 28-04-2017, 18:51   #7
masza13
ford::amateur
 
Imię: Ryszard
Zarejestrowany: 28-04-2014
Skąd: Strzwlce Opolskie
Model: MONDEO
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2004
Postów: 5
Domyślnie Odp: Kto na sprawdzenie podmieni MAP SENSORA

Czy udało się rozwiązać problem?
masza13 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:43.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.