Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > LPG

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-10-2017, 17:01   #1
PikaKnight
ford::amateur
 
Imię: Krzysiek
Zarejestrowany: 15-10-2017
Skąd: Śląsk
Model: Ford Focus (MK2)
Silnik: 1,6
Rocznik: 2010
Postów: 6
Domyślnie Ford Focus II i LPG

Witam,
Od pewnego czasu rozglądam się za nowym samochodem,
Mam pytanie co do możliwości montażu LPG w Fordzie Focusie II kombi.
Jak się taka instalacja sprawuje w tych modelach? Jaki silnik najlepiej wybrać?

Oraz inna sprawa - oglądałem dziś jedno auto, rocznik 2005 z w miarę nową (roczną) instalacją STAGa. Po uruchomieniu świeciła się kontrolka silnika, sprzedawca informował że ten typ tak ma. Błąd ponoć wskazuje na sondę lambda (nie sprawdzałem tego zbyt dokładnie - po Megance świecący silnik = odrzucone auto, ale może faktycznie Focusy tak mają?)

Z góry dzięki za pomoc
Pozdro! Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

PikaKnight jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-10-2017, 20:27   #2
paloq
ford::beginner
 
Imię: Paweł
Zarejestrowany: 31-08-2009
Skąd: Białystok
Model: focus c-max
Silnik: duratec HE 2,0
Rocznik: 2006
Postów: 10
Domyślnie Odp: Ford Focus II i LPG

Jeśli świeci kontrolka awarii to jest coś nie tak. Sprawdzić błędy i podjąć decyzję czy brnąć w to auto . Jeśli brnąć i jest możliwość to skasować błędy pojeździć i zobaczyć czy się nie pojawi. Może to błąd po grzebaniu w aucie (mi pokazuje błędy+lampka silnik po połączeniu elm-a z którymś z modułów ale po ich skasowani jest ok).
Jeśli chodzi o STAG to ja mam od lipca Qbox plus i jest ok. Moje doświadczenia z instalacjami gazowymi mówią ,że nie ma złych instalacji są tylko źle ustawione lub wymagające poprawek - ale to moje zdanie.Miałem nie wiem co I gezeracji ( kurka w gaźnik) , stefanelli II gen i ZENITA 6 lat . Zenit ogólnie niby do niczego nie dający się właściwie wyregulować i niepolecany a po ustawieniu (3 x2 godzinki) chodził bez problemów (odchyłki mapy benzynowej 5-10% , błędów brak). Od 18 lat jeżdżę na gazie ,w warsztacie byłem 1 raz z II generacją . Panowie ustawiali, kombinowali,czarowali -pomogło ale tylko ciut (była dziura - się zmniejszyła) . Kolega do którego potem pojechałem z dziwną miną poprosił o podniesienie maski , podłączył magiczny miernik elektryczny za 12 zł , pokręcił śrubą , popatrzył na miernik , przygazował , i tak kilka razy , następnie kazał się przejechać i było ok.
Jeśli gaz to na pewno sprawdź luzy zaworowe i uporządkuj temat lub jeśli jest ok to pilnuj tego-kontroluj.
paloq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-10-2017, 21:14   #3
feltom
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 16-01-2010
Skąd: Poznań
Model: focus mk2fl
Silnik: 1.6 100KM
Rocznik: 2009
Postów: 31
Domyślnie Odp: Ford Focus II i LPG

Jestem posiadaczem FFIIFL od nowości 2009r kombi 1.6 101KM. Przy przebiegu 30 tys założyłem LPG (auto bylo jeszcze na gwarancji). Obecnie auto ma 156tys km. Z check engine walczyłem przez ostatnie 30 tys km (słabe odczyty sondy lambda na LPG) Pomogła wymiana wtrysków LPG (Barracuda koszt 400zł). 2 razy regulowałem zawory (wymiana rozrządu i zakup szklanek, brak regulacji hydraulicznej koszt 1500zł). Kolejna regulacja przy 200tys km. Gaz polecam.... koszt 20zł /100km przy obecnych cenach... Spalanie 10l LPG /100km + PB na rozruch. 80% autostrada 140km/h

Ostatnio edytowane przez feltom ; 19-10-2017 o 21:20
feltom jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-11-2017, 20:04   #4
kidlerr
ford::average
 
Avatar kidlerr
 
Zarejestrowany: 28-09-2011
Model: FF2FL
Silnik: 1,6BP
Rocznik: 2008
Postów: 53
Domyślnie Odp: Ford Focus II i LPG

Potwierdzam informacje przekazane wyżej. Sam mam najechane na LPG 50 tyś. km. Jeżeli lubisz Focusa za jego super prowadzenie i pogodzisz się z potrzeba dość częstej kontroli luzu zaworowego i prawdopodobną wymianą zaworów i gniazd, to inwestuj. Ja to zrobiłem, ale drugi raz już bym nie zrobił. Są lepsze silniki do LPG - np 1,6 VW (Golf, Octavia, Leon)
kidlerr jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:38.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.