Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > LPG
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 20-10-2014, 19:50   #11
Markoo
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 26-08-2012
Model: Vectra B/Mondeo MK4
Silnik: X18XE/2.0PB LPG
Rocznik: 1997/2012
Postów: 473
Domyślnie Odp: instalacja VI generacji do 1,6 EcoBoosta

Jednym słowem trzeba ochotnika Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. też skłaniałbym się w kierunku 400DPI niż w kierunku "5...6 generacji" pod warunkiem sensownej ceny.... jak by nie kalkulować dużo nie wiadomych.

Markoo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-11-2014, 16:46   #12
GZW Zbrosławice
ford::amateur
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 13-11-2014
Skąd: Zbrosławice
Model: Kilka
Silnik: kilka
Rocznik: kilka
Postów: 5
Domyślnie Odp: instalacja VI generacji do 1,6 EcoBoosta

Witam,

Zostałem wywołany do tablicy, więc zeznaję:

Instalacja jaką proponujemy cały czas pracuje z udziałem benzyny - wychodzi tego około 1,6-2,0l/100km dla silnika 4 cyl. dwulitrowego.Większe silniki mogą żłopać więcej wachy, ale summa summarum i tak bardziej się opłaca je w ten sposób gazować, bo proporcjonalnie - palą benzyny mniej. Wytłumaczeniem tego paradoksu jest minimalna ilość benzyny, jaka zapewnia przeżywalność wtrysków benzynowych, które odcięte od przepływającej benzyny całkowicie - wyzionęłyby ducha.

Tak więc - podejmiemy się EcoBoosta jak najbardziej. Wtryski benzyny są też na gwarancji, jak cała instalacja (3 lata bez limitu km lub 100.000 km bez limitu czasu - do wyboru). Cena - nie wiem jakie na tym forum panują zasady i czy tolerowane jest publiczne ich podawanie - jest to mój pierwszy post tutaj, zostałem poproszony o zajęcie stanowiska. Jeśli nikt nie będzie miał zastrzeżeń - podam tutaj.

Pozdrawiam
SebastianS
GZW
GZW Zbrosławice jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-11-2014, 17:29   #13
Atlis
ford::professional
 
Avatar Atlis
 
Imię: Marian
Zarejestrowany: 19-07-2013
Skąd: Szczecin
Model: Focke-Wulf
Silnik: 1.6EB 207KM/333Nm
Rocznik: 2011
Postów: 1,389
Domyślnie Odp: instalacja VI generacji do 1,6 EcoBoosta

Jednak wolałbym instalację, która dostarcza 100% czasu gaz w stanie płynnym do wtrysków. Koszt pewnie koło 8-9k, chyba, że coś się zmieniło.

Ostatnio edytowane przez Atlis ; 13-11-2014 o 17:32
Atlis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-11-2014, 22:55   #14
GZW Zbrosławice
ford::amateur
 
Imię: Sebastian
Zarejestrowany: 13-11-2014
Skąd: Zbrosławice
Model: Kilka
Silnik: kilka
Rocznik: kilka
Postów: 5
Domyślnie Odp: instalacja VI generacji do 1,6 EcoBoosta

W temacie ciekłego gazu wtryskiwanego bezpośrednio zmienia się niewiele i bardzo powoli. Vialle obsługuje 5 silników, w tym Ecoboosta 2.0, 1.6GDi Hyundaia/Kia i trzy TFSI: 1,2 ; 1,4 ; 1,8. I tyle w temacie.

Prins wykonał kilkanaście dedykacji - paleta jest ciut szersza, ale też wąska i dziurawa.

Właściciele jakichkolwiek innych aut są skazani póki co na uniwersalne (niededykowane) instalacje z dotryskiem benzyny. Nota bene - mniej więcej dwukrotnie tańsze, co uzasadnia rachunek, po jakim czasie się ciekły wtrysk bezpośredni zacznie opłacać bardziej Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
GZW Zbrosławice jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 13-11-2014, 23:33   #15
Atlis
ford::professional
 
Avatar Atlis
 
Imię: Marian
Zarejestrowany: 19-07-2013
Skąd: Szczecin
Model: Focke-Wulf
Silnik: 1.6EB 207KM/333Nm
Rocznik: 2011
Postów: 1,389
Domyślnie Odp: instalacja VI generacji do 1,6 EcoBoosta

...LPdi od Vaille jest dostępne dla 1.0EB i 1.6EB. Prins Direct LiquiMax 2.0 tak samo.

Z tego co wyczytałem, dotrysk benzyny co prawda wtryski chłodzi, ale mało. I tak bardzo szybko się upalają. Pozatym oszczędność jest podobno bardzo mała, bo auto może jechać 100% czasu na LPG, ale według producentów jest to od 25 do 100% i wyniki raczej nie są gdzieś po środku. Ale to tylko te internety tak piszą. Nie znam się, choć brzmi logicznie.

A więc nadal podtrzymuję, jeżeli LPG do bezpośredniego wtrysku ty tylko z ciekłym gazem.

Ostatnio edytowane przez Atlis ; 13-11-2014 o 23:37
Atlis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-11-2014, 18:05   #16
Markoo
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 26-08-2012
Model: Vectra B/Mondeo MK4
Silnik: X18XE/2.0PB LPG
Rocznik: 1997/2012
Postów: 473
Domyślnie Odp: instalacja VI generacji do 1,6 EcoBoosta

Cytat:
Napisał Atlis Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Z tego co wyczytałem, dotrysk benzyny co prawda wtryski chłodzi, ale mało. I tak bardzo szybko się upalają.
No właśnie, spotkałeś się z wiarygodnymi sygnałami o awaryjności wtryskiwaczy Pb w systemach z dotryskiem, jak tak to daj linka i odwrotnie też nie znalazłem nic na temat uszkodzeń wtrysków Pb w przypadku pełnego wtrysku przez nie LPG - co nie znaczy że nie padają.
Dodatkowo w 6-tej generacji pompa wysokiego ciśnienia pompuje nie PB lecz LPG jak to wpłynie na jej trwałość? - brak danych. Same instalacje "6" wydają się być dość złożone (awaryjne... nie wiem...brak danych) każdym razie drogie.... dużo nie wiadomych.
Cytat:
Napisał Atlis Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
A więc nadal podtrzymuję, jeżeli LPG do bezpośredniego wtrysku ty tylko z ciekłym gazem.
Pewnie wydaje się to idealne rozwiązanie...a czy tak będzie, czas pokaże.... W tym przypadku wg mnie jest trochę jak w tym przysłowiu "Lepszy wróbel w garści niż kanarek na dachu" Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Osobiście jak bym miał w tej chwili kupować samochód raczej... jeszcze nie zdecydowałbym się na EB, niech inni testują LPG w takich systemach Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Markoo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 21-11-2014, 19:04   #17
Atlis
ford::professional
 
Avatar Atlis
 
Imię: Marian
Zarejestrowany: 19-07-2013
Skąd: Szczecin
Model: Focke-Wulf
Silnik: 1.6EB 207KM/333Nm
Rocznik: 2011
Postów: 1,389
Domyślnie Odp: instalacja VI generacji do 1,6 EcoBoosta

Niestety nie znajdę teraz źródła co do wtrysków, bo tematem się interesowałem już jakiś czas temu, natomiast wolę odpalić pompę paliwa za tysiaka niż cztery wtryski po dwa koła każdy.

Cena instalacji jest w obu przypadkach mocno zaporowa, jednak nowsze rozwiązanie poprostu bardziej do mnie przemawia.

Czy zainstalowałbym go w aucie? Przy jego obecnej cenie i braku danych - nie. Instalacja kosztuje tyle lub więcej niż dopłata do diesla, więc nie widzę sensu. Pozatym EB, o ile jest używany w ramach limitów na polskich drogach jest bardzo oszczędny, więc nie widzę zbyt logiki w instalacji LPG.

Jeżeli natomiast cena spadnie o połowę i okaże się, że jest to rozwiązanie bezpieczne, to nie ma się nad czym zastanawiać.
Atlis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-12-2014, 06:23   #18
grubasq
ford::average
 
Avatar grubasq
 
Zarejestrowany: 15-04-2008
Model: MKIII
Silnik: 2.0
Rocznik: 2001
Postów: 76
Domyślnie

Raka konkluzja Niedługo nie będzie do czego instalować LPG

Napisane z Ace4
__________________
Ford Mondeo MkIII Kombi 2.0 Pb +LPG
www.grupa-plock.pl/forum
grubasq jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-12-2014, 09:18   #19
Atlis
ford::professional
 
Avatar Atlis
 
Imię: Marian
Zarejestrowany: 19-07-2013
Skąd: Szczecin
Model: Focke-Wulf
Silnik: 1.6EB 207KM/333Nm
Rocznik: 2011
Postów: 1,389
Domyślnie Odp: instalacja VI generacji do 1,6 EcoBoosta

Jeżeli będą dopracowane i przetestowane instalacje, nie widzę preszkód.
Atlis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-12-2014, 11:09   #20
Krzysztof Adam
ford::amateur
 
Imię: Krzysztof
Zarejestrowany: 04-11-2014
Skąd: Wrocław
Model: Mondeo 1,8
Silnik: benzynowy
Rocznik: 2006
Postów: 3
Domyślnie Odp: instalacja VI generacji do 1,6 EcoBoosta

Ja mam w Modeo instalacje Icoma z wtryskiem w postaci ciekłej i sprawuje się ok.
Ponoć moc jest większ w stosunku do benzyny o ok 8% i to się zgadza. Do wszstkich tfsi powinna być taka instalacja czyli z płynnym wtryskiem gazu.
Ja już kupiłem z Niemiec takie auto, u nich to kosztuje 4tys euro u nas koło 6-8tys zł.
Nie ma to ingerencji w układ chłodzenia gaz załącza się po ok 55sekundach od uruchomienia nie wyczówasz kiedy auto się przełącza widzisz to tylko po kontrolkach.
W miscie pali ok 10l poza troche mniej. Mondeo 1,8 16V jeszcze nie ecoboost.
Pozdrawiam Krzysztof
Krzysztof Adam jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:57.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.