Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Skrzynie automatyczne
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 24-07-2017, 13:18   #1
FORD FUN
ford::beginner
 
Imię: Jakub
Zarejestrowany: 02-10-2010
Skąd: Stolica
Model: Mondeo IV
Silnik: 2,0 TDCI 163km PS
Rocznik: 2011
Postów: 20
Domyślnie Powershift szarpnięcie podczas hamowania - dojeżdżania do świateł.

Witam,

jakiś czas temu objawiło mi się szarpnięcie w momencie gdy dojeżdżam do świateł (pełnego zatrzymania). Objaw pojawia się nie zawsze. Pojawia się gdy silnik nie jest całkowicie rozgrzany i jak powoli się wytraca prędkość do pełnego zatrzymania.
Przy normalnej jeździe i normalnym hamowaniu nic się nie dzieje.

Czy ktoś coś takiego zauważył?

pozdrawiam
JM


Ostatnio edytowane przez SRS ; 23-10-2021 o 16:54
FORD FUN jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-07-2017, 07:52   #2
FORD FUN
ford::beginner
 
Imię: Jakub
Zarejestrowany: 02-10-2010
Skąd: Stolica
Model: Mondeo IV
Silnik: 2,0 TDCI 163km PS
Rocznik: 2011
Postów: 20
Domyślnie Odp: Powershift szarpnięcie podczas hamowania - dojeżdżania do świateł.

Wrzuciłem oto zapytanie by się dowiedzieć czy ktoś tak miał. Odpowiedź jest dość prosta.
Dzieje się tak, gdyż niedostatecznie jest jeszcze rozgrzany olej i w momencie dotaczania się do świateł skrzynia ma wrzucony 2 bieg. Niestety obroty wtedy spadają poniżej 1200 i dlatego jest szarpnięcie. TO tak samo jakby się dojeżdżało na 2 do świateł i przy tych obrotach chciało jeszcze wrzucić 1. Tez będzie szarpnięcie.
W momencie rozgrzanego oleju zauważyłem że skrzynia zmienia bieg z 2 na 1 wcześniej i przy wyższych obrotach. Technik forda potwierdził to i powiedział by lepiej takich dojazdów unikać gdyż skrzynia się zaadoptuję do takiej zmiany biegu. Tyle na temat.
FORD FUN jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-08-2017, 14:46   #3
wwwpawel
ford::average
 
Zarejestrowany: 18-06-2010
Model: C-max
Silnik: 2.0.TDCI
Rocznik: .
Postów: 108
Domyślnie Odp: Powershift szarpnięcie podczas hamowania - dojeżdżania do świateł.

Mam to samo. Poczekaj do zimy, a zobaczysz, że nie będzie to szarpnięcie, tylko (cenzura), czasem takie, że zatrzęsie samochodem. Nie mam pojęcia co to jest. Ja mam takie coś nawet na parkingu. Teraz dodatkowo pojawia mi się błąd P0965. Szukam kogoś, kto mi przełoży ten badziew na manuala, bo nie mam zamiaru wywalać kolejnych 8 tys. na naprawę.
Jaki masz olej? Kiedy zmieniałeś? Sprawdzałeś poziom? Robiłeś adaptację? Uaktualniałeś oprogramowanie?

Ostatnio edytowane przez wwwpawel ; 08-08-2017 o 09:29
wwwpawel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 15-08-2017, 16:40   #4
FORD FUN
ford::beginner
 
Imię: Jakub
Zarejestrowany: 02-10-2010
Skąd: Stolica
Model: Mondeo IV
Silnik: 2,0 TDCI 163km PS
Rocznik: 2011
Postów: 20
Domyślnie Odp: Powershift szarpnięcie podczas hamowania - dojeżdżania do świateł.

Cóż masz zupełnie co innego. Ja mam objaw jak opisałem poniżej.

Według mnie jak już naprawiałeś skrzynię to ktoś podczas jej naprawiania uszkodził Ci cewkę odpowiedzialną za ciśnienie "B" - w jednej z sekcji. Na to wskazuje zapisany poniżej numer kodu błędu. Sprawdzałeś forda forscanem i taki błąd Ci się pojawił czy innym testerem?
Wymiana jego usprawni Ci skrzynię. Tak jak napisałem mój objaw najprawdopodobniej wiąże się z tym, że skrzynia zrzuca bieg. Olej miałem wymieniany na oryginalny 30 tyś temu. Wcześniej na to może nie zwróciłem uwagi, ale wiem że gościu co mi wymieniał zalał go za dużo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
FORD FUN jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-08-2017, 01:10   #5
wwwpawel
ford::average
 
Zarejestrowany: 18-06-2010
Model: C-max
Silnik: 2.0.TDCI
Rocznik: .
Postów: 108
Domyślnie Odp: Powershift szarpnięcie podczas hamowania - dojeżdżania do świateł.

Sprawdzałem Forscanem. Chodzi Ci o elektrozawór CCFS? Mam nadzieję, że jego wymiana wyeliminuje problem, ale to szarpanie było dużo wcześniej. Skrzynia wyciagana kilka razy i nic. Od dawna masz te szarpnięcia? To, że obroty spadają poniżej 1200 nie jest przyczyną szarpania. Lepiej zmień technika, bo wpakujesz się w koszty.
wwwpawel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-08-2017, 08:22   #6
FORD FUN
ford::beginner
 
Imię: Jakub
Zarejestrowany: 02-10-2010
Skąd: Stolica
Model: Mondeo IV
Silnik: 2,0 TDCI 163km PS
Rocznik: 2011
Postów: 20
Domyślnie Odp: Powershift szarpnięcie podczas hamowania - dojeżdżania do świateł.

Z tego jaką mam wiedzę na temat skrzyń automatycznych (powershift) to chodzi o cewkę kontrolującą obieg a nie sprzęgło samo w sobie.
P0965 - transmission pressure control solenoid "B" control circuit

CCFS - Clutch Cooling Flow Solenoid - to cewka odpowiadająca za przepływ oleju chłodzącego sprzęgło. Według mnie w tej skrzyni takowej nie ma ale mogę się mylić.

Opisany przez Ciebie błąd dotyczy uszkodzonej cewki, która odpowiada za ciśnienie, gdy przełączasz z parkingu na R oraz z jedynki na dwa.
Tu filmik podglądowy - nie jest to rocket story.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ja napisałem tu by tylko zapytać czy ktoś miał podobną historie jak ja. Niestety nie mamy tego samego. Jak rozmawiałem z drugim kolegą inż odnośnie skrzyń automatycznych to objaw jaki ja mam można porównać do skrzyni manulnej - w niej gdy przy małej prędkości obrotowej chcesz zrzucić bieg z dwójki na jedynkę też będzie szarpnięcie (zapięcie biegu). Za mała prędkość obrotowa. Według mnie nie powinna tylko skrzynia tego manewru przeprowadzić - powinna się wysprzęglić..
FORD FUN jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-10-2017, 08:04   #7
madcap
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 19-12-2012
Model: scorpio
Silnik: 20
Rocznik: 1996
Postów: 1
Domyślnie Odp: Powershift szarpnięcie podczas hamowania - dojeżdżania do świateł.

wwwpawel Poradziłeś sobie z problemem błędu P0965??
Czy zaobserwowałeś aby błąd rejestrował się tylko na P??
madcap jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-10-2017, 07:33   #8
Xawras
ford::amateur
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 18-12-2015
Skąd: Pruszków
Model: S-Max
Silnik: 2,0 TDCi
Rocznik: 2011
Postów: 9
Domyślnie Odp: Powershift szarpnięcie podczas hamowania - dojeżdżania do świateł.

Doradzam ostrożność. U mnie takie szarpanie skończyło się rozwaleniem się obu sprzęgieł i ich wymianą. Duże pieniądze...
Xawras jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-11-2017, 23:06   #9
wwwpawel
ford::average
 
Zarejestrowany: 18-06-2010
Model: C-max
Silnik: 2.0.TDCI
Rocznik: .
Postów: 108
Domyślnie Re: Powershift szarpnięcie podczas hamowania - dojeżdżania do świateł.

Wymiana elektrozaworu niczego nie zmieniła. Błąd jak się pokazywał tak się pokazuje. Ciekawy jestem czy upgrade softu coś zmieni, bo podmianie płyty z Focusa tego błędu nie było, ale nie było też trybu "sport". Jak się spierdzieli całkiem to przełożę na manuala. Dam znać jak zrobię upgrade.
wwwpawel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-11-2017, 07:10   #10
qwertykk
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 23-08-2017
Model: s-max
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2012
Postów: 43
Domyślnie Re: Powershift szarpnięcie podczas hamowania - dojeżdżania do świateł.

Możesz spróbować zrobić upgrade softu i adaptację, ale może też być konieczna rozbiórka skrzyni. Niestety jest ona bardzo droga w kompleksowej naprawie. Przestrzegam przed firmami, które robią jej naprawy za 5-6 tys. Dobrze naprawiona skrzynia powershi(f)t to koszt ok. 10 tys.
qwertykk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:29.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.