Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Focus
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-12-2017, 20:28   #11
ftl
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-10-2011
Model: Ford Focus mk 2 FL
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 46
Domyślnie Odp: 1.6 tdci gaśnie w trakcie jazdy

Witam. Dziś miałem podobna sytuację. 3razy auto zgasło przy spokojnej jeździe. Po odpaleniu auta wszystko jest ok, nic się nie świeci. Filtr wymieniany co 10-12 tys km. Wszytko oryginał. Ta sytuacja wydarzyła się po tankowania na pb(ultimatum to lepsze). Druga kwestia to wskazówka temperatury silnika. Potrafi się ruszać, zwiększać i zmniejszać podczas jazdy (stała prędkość, temp.powietrza +5) a w menu ukrytym temperatura silnika rośnie nawet do 120 stopni Celsjusza. Czy ktoś zna temat? Dobrego mechanika mam 40km od domu i obawiam się jechać aby nie stanąć całkiem w "polu"

ftl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-12-2017, 21:29   #12
intruzzabrze
ford::beginner
 
Imię: Jarek
Zarejestrowany: 09-12-2017
Skąd: Kleszczowa
Model: Ford Galaxy , Focus , Fiesta
Silnik: 2,8 1,8 1,25
Rocznik: 2001 2010 2014
Postów: 29
Domyślnie Odp: 1.6 tdci gaśnie w trakcie jazdy

Cytat:
Witam. Dziś miałem podobna sytuację. 3razy auto zgasło przy spokojnej jeździe. Po odpaleniu auta wszystko jest ok, nic się nie świeci. Filtr wymieniany co 10-12 tys km. Wszytko oryginał. Ta sytuacja wydarzyła się po tankowania na pb(ultimatum to lepsze). Druga kwestia to wskazówka temperatury silnika. Potrafi się ruszać, zwiększać i zmniejszać podczas jazdy (stała prędkość, temp.powietrza +5) a w menu ukrytym temperatura silnika rośnie nawet do 120 stopni Celsjusza. Czy ktoś zna temat? Dobrego mechanika mam 40km od domu i obawiam się jechać aby nie stanąć całkiem w "polu"
wymień czujnik temperatury - niskie koszty - termostat powinien być ok

Bump:
Cytat:
Napisał 2pacjg Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Witam serdecznie,
Szukałem podobnych objawów na forum ale nie ma takiego samego przypadku.
W moim przypadku auto gaśnie w trakcie jazdy. Przy dodaniu gazu np. na 5tym biegu auto jakby się przydławiło i gaśnie. Zgaszenie zapłonu i ponowne uruchomienie silnika przebiega bez problemu. Robie około 200km dziennie. Pierwszy raz taka sytuacja miała miejsce ok 3 tygodnie temu i później był spokój. Dzisiaj sytuacja miała miejsce z 7 razy na odcinku 100km. Dodam jeszcze że do 2000RPM jak by wszystko jest ok. Problem jest najbardziej przy przyśpieszaniu. Dodaje gazu, auto przyśpiesza i nagle gaśnie. Jakiś pomysł? Jestem załamany Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Silnik 1.6 TDCI
Wymień filtr paliwa
intruzzabrze jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-12-2017, 20:24   #13
ftl
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 03-10-2011
Model: Ford Focus mk 2 FL
Silnik: 1.6 tdci
Rocznik: 2008
Postów: 46
Domyślnie Odp: 1.6 tdci gaśnie w trakcie jazdy

A jak sprawdzić czy to termostat? Mój mechanik dopiero za tydzień ma czas a przede mną kilkaset km do zrobienia w ciągu kilku dni.w załączniku pokazane jestem jaka temperatura na komputerze a jaka na wskazniku
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg IMG_20171218_181323.jpg (81.7 KB, 50 wyświetleń)
ftl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:44.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.