Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Kuga
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 14-12-2017, 12:46   #21
roberts3003
ford::average
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 26-10-2009
Skąd: zachodniomoporskie
Model: Grand C-MAX / Escape
Silnik: 1.6 EcoBoost 150 KM / 1.6 EB 180 KM
Rocznik: 2010 / 2016
Postów: 63
Domyślnie Odp: Olej do EcoBoosta jaki ?

Panowie trochę odeszliście od tematu.
Po różnych konsultacjach wleję Motul Specific 948 B 5W-20 produkowany też ze wskazaniem do EcoBoosta, chociaż w opisie szczególnie jest zalecany do silnika 1,0 Ecoboosta.
Z opini kolegów liczę na obniżenie spalania i piękną, cichą pracę silnika Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

roberts3003 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2017, 18:51   #22
Maniek179
ford::beginner
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 12-05-2017
Model: Focus
Silnik: 1.6
Rocznik: 2011
Postów: 40
Domyślnie Odp: Olej do EcoBoosta jaki ?

Cytat:
Napisał Wacman Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Weuek, trafnie to określiłeś Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
danvid2 , wymieniając olej z castrola na inny (celowo nie podaje marki) (silnik 2.0 TDI)
spalanie na postoju spadło o 0,2l/h na postoju i silnik zaczął inaczej pracować.
U mnie na castrolu na postoju spalanie 0.5-0.6L/h. Jak wleje inny spadnie do 0.3?

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
Maniek179 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2017, 19:03   #23
Wacman
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 06-08-2015
Skąd: Słupsk
Model: Escape/Kuga Titanium 4x4
Silnik: 1,6 182KM
Rocznik: 2015
Postów: 287
Domyślnie Odp: Olej do EcoBoosta jaki ?

Tego akurat nie powiem, ale na cuda nie licz za bardzoGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wiem, że niektórzy mogą nie wierzyć w co napisałem wyżej, ale nie mam powodu bajek tu wypisywać Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. jak ktoś chce to niech leje dalej castrola, bo od tego przecież silnik nie stanieGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Wacman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-12-2017, 19:43   #24
fancomp
ford::average
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 21-02-2010
Skąd: Toruń
Model: S-Max
Silnik: 2.0 EB (240KM)
Rocznik: 2017
Postów: 114
Domyślnie Odp: Olej do EcoBoosta jaki ?

Cytat:
Napisał Maniek179 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
U mnie na castrolu na postoju spalanie 0.5-0.6L/h. Jak wleje inny spadnie do 0.3?

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
Eee... Mało tego. Jak wlejesz ten drugi lepszy od tego lepszego od Castrola, to Ci na postoju po godzinie będzie ze zbiornika nadmiar paliwa wypływał .... Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Nie wiem za bardzo o co chodzi z tymi olejami (gorszy - lepszy) , ale jak ktoś słusznie wspomniał wcześniej, ważne jest aby lać olej jaki zaleci producent (specyfikacja), a nie jaki się wydaje że będzie lepszy. Do tego, przestrzegać czasów przegladów i wg. mnie nawet wcześniej niż piszą wymienić ten olej, a nie czekać na 30 tys. km - to trochę przesada ... 15-20 tys. km i do wymiany. Olej markowy, nie marketowy, filtry (wszystkie) też wymienić i powinno być dobrze. Dbać o silnik, nie "piłować" na zimnym, ukochać, pogłaskać i ... autko się odwdzięczy. A tak na końcu, to miałem kilka samochodów (od nowości) i akurat do każdego wlewałem Castrola (zawsze syntetyk) i ... do końca z samochodami nie było problemu. Zastanawiacie się na lepkością dla US i Europy dla tego samego silnika. Może klimat, słusznie, może odległosci jakie pokonuje jednorazowo Amerykaniec maja wpływ. My w Europie jeździmy najczęściej dom-praca-dom i wychodzi pewnie średnio może 15 km dziennie ...
fancomp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-12-2017, 19:38   #25
MarekRyb
ford::amateur
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 22-04-2017
Skąd: Poznań
Model: Ford Escape
Silnik: 2.0L EcoBoost (240PS) - MI4 **6-bieg. przekł. autom. 6F Mid-Range **LHD 4WD (PTD)
Rocznik: 2014
Postów: 2
Domyślnie Odp: Olej do EcoBoosta jaki ?

W mojej amerykańskiej instrukcji ( ESCAPE 2014 )
Olej do 2.0 lEcoBoost SAE 5W30 WSS-M2C946-A
filtr oleju FL-910-S (znalazłem odpowiednik naszego FILTRONA OP 629/2
MarekRyb jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-12-2017, 16:56   #26
fancomp
ford::average
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 21-02-2010
Skąd: Toruń
Model: S-Max
Silnik: 2.0 EB (240KM)
Rocznik: 2017
Postów: 114
Domyślnie Odp: Olej do EcoBoosta jaki ?

Cytat:
Napisał MarekRyb Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
W mojej amerykańskiej instrukcji ( ESCAPE 2014 )
Olej do 2.0 lEcoBoost SAE 5W30 WSS-M2C946-A
filtr oleju FL-910-S (znalazłem odpowiednik naszego FILTRONA OP 629/2
Filtr chyba jednak lepiej kupić oryginalny ... Nie jest to znów jakaś wielka cena. A olej lej taki jaki zalecają ...
fancomp jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-12-2017, 17:02   #27
weuek
Zablokowany
 
Zarejestrowany: 17-10-2014
Model: nie ford, rzecz jasna
Silnik: spalinowy
Rocznik: 2023
Postów: 5,928
Domyślnie Odp: Olej do EcoBoosta jaki ?

Cytat:
Napisał MarekRyb Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
(znalazłem odpowiednik naszego FILTRONA
Był nasz.

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
weuek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-02-2021, 12:57   #28
Pankrator
ford::amateur
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 10-02-2021
Skąd: Warszawa
Model: Escape Mk3 FL
Silnik: 1.5 Ecoboost
Rocznik: 2018
Postów: 3
Domyślnie Odp: Olej do EcoBoosta jaki ?

Witam.

Posiadam Escape'a 2018 1.5 Ecoboost 182km

Przy przebiegu 30k po wymianie uszczelki pod głowicą i szlifie bloku mechanik zalecił zmianę oleju na 5w50. Zakupiłem taki olej od Elfa.

Czy trzymać się tego zalecenia czy wrócić do 5w20 lub 30 ?
Pankrator jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-02-2021, 18:20   #29
Artur 333
ford::amateur
 
Imię: ZBIGNIEW
Zarejestrowany: 20-09-2020
Skąd: KONIN
Model: ESCAPE
Silnik: 2,0 ECO B
Rocznik: 2017
Postów: 1
Domyślnie Odp: Olej do EcoBoosta jaki ?

Cytat:
Napisał Yakac Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Ja leję do swojego Escape 2.0 Ecoboost olej Castrol 5w30 polecany przez Forda i auto dobrze się spisuje.
Ja używam tak jak wyżej i jest ok.Castrol jest zalecany przez Forda. PozdrawiamGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Artur 333 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 10-02-2021, 18:56   #30
Dzikson4
ford::average
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 31-01-2021
Model: Escape
Silnik: 2.0
Rocznik: 2013
Postów: 59
Domyślnie Odp: Olej do EcoBoosta jaki ?

Olej MOTUL 8100 ECO-LITE 5W30 czytam że ma specyfikację Forda do silników ecoboost .Leje ktoś ?
Dzikson4 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:05.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.