Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 06-05-2019, 14:56   #21
rzodi10
ford::amateur
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 06-05-2019
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 3
Domyślnie Pompa wspomagania ?

Witam wszystkich.

Od kilku dni z pod maski dobiega taki dźwięk jak na filmiku:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Najgłośniej słychać przy 2500 obrotów.

Mechanik zdążył wymienić łożyska i kilka innych rzeczy przy silniku i dalej wyje. Nie komentuje już tego bo nie mam siły.

Wyje na biegu i na luzie. Po dodaniu gazu - wyje głośniej.

Dźwięk jest raczej charakterystyczny. Poczytałem trochę na forum i być może jest to pomap wspomagania. Wyczytałem również że być może to jest zbiorniczek wyrównawczy - ale z niego nic nie cieknie. Płynu też nie ubywa.

Jednak jak pojeżdżę trochę ostrzej to płyn w zbiorniczku bulgota (jakby się gotował) i płyn lekko się pieni.

Jeśli to pompa to moja ma końcówkę 6G91-3A696-AG. Czytałem że można je zastąpić takimi:
6G91-3A696-AA, AB, AC, AD, AE, AF, AG,*
Czy ktoś mógłby mi to potwierdzić?

Jeśli ktoś ma jakiś pomysł to proszę o radę.

Moje mondeo:
mk4, 2.0 16V, 170 000 km przejechane.

P.S. - proszę dodajcie tag: pompa wspomagania

rzodi10 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-05-2019, 19:45   #22
rzodi10
ford::amateur
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 06-05-2019
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 3
Domyślnie Odp: Pompa wspomagania ?

Cytat:
Napisał koszka Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Jak zwykle nowy nie przeczytał regulaminu i na pewno nie szukał na forum interesujacego go tematu, prawda?
a wszystko jest opisane
Pan @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] ma sporo postów a nie potrafi napisać nic konkretnego - Pana post NIC nie wniósł w nasze dywagacje. Idź Pan sobie nabijać punkty gdzie indziej.

Chciałbym podziękować za to Panu maniek860824 - mimo że początkujący a widzę że konkretnie pomaga.

Odnośnie linku - Niestety czytałem ten wątek wcześniej(jak i wszystkie poświęcone pompie wspomagania) i niestety u mnie wygląda to trochę inaczej niż u reszty użytkowników.

Tak czy inaczej - spróbuję wymontować jutro zbiorniczek i przeczyścić go, plus zaleję nowym płynem. Dam znać czy coś się poprawiło.
rzodi10 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-05-2019, 20:55   #23
koszka
ford::expert
 
Avatar koszka
 
Imię: Marcin
Zarejestrowany: 01-11-2007
Skąd: Konin
Model: mondeo mk4
Silnik: 2.0 Pb +LPG
Rocznik: 2007
Postów: 2,763
Domyślnie Odp: Pompa wspomagania ?

Cytat:
Napisał rzodi10 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pan @[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] ma sporo postów a nie potrafi napisać nic konkretnego - Pana post NIC nie wniósł w nasze dywagacje. Idź Pan sobie nabijać punkty gdzie indziej.

Chciałbym podziękować za to Panu maniek860824 - mimo że początkujący a widzę że konkretnie pomaga.

Odnośnie linku - Niestety czytałem ten wątek wcześniej(jak i wszystkie poświęcone pompie wspomagania) i niestety u mnie wygląda to trochę inaczej niż u reszty użytkowników.

Tak czy inaczej - spróbuję wymontować jutro zbiorniczek i przeczyścić go, plus zaleję nowym płynem. Dam znać czy coś się poprawiło.
kolego nie unoś się. nabijanie postów mi nic nie daje , nie otrzymam za to nagrody. A ty po prostu tworzysz nowy temat bo oczekujesz gotowca na swój problem, bo nie chce ci sie przeczytac tego co napisali juz inni. Później ktoś nowy nie może znależć co go interesuje bo jest pięc tematów o tym samym.
koszka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-05-2019, 08:16   #24
Kamyk_Kamil
ford::beginner
 
Avatar Kamyk_Kamil
 
Imię: Kamil
Zarejestrowany: 13-11-2014
Model: Mondeo MK4 Titanum X
Silnik: 2.0 Benzyna
Rocznik: 2008
Postów: 46
Domyślnie Odp: Pompa wspomagania ?

Cytat:
Napisał rzodi10 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak czy inaczej - spróbuję wymontować jutro zbiorniczek i przeczyścić go, plus zaleję nowym płynem. Dam znać czy coś się poprawiło.
I jak, zrobiłeś to ? Coś pomogło ?
Kamyk_Kamil jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-05-2019, 08:25   #25
arturek
FORD|ZAWODOWIEC
 
Avatar arturek
 
Zarejestrowany: 13-02-2004
Skąd: Kraków
Model: Focus mk4
Silnik: 1.5L EcoBoost /150KM
Rocznik: 2019
Postów: 7,508
Domyślnie Odp: Pompa wspomagania ?

Cytat:
Napisał rzodi10 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Pan [[...]

Tak czy inaczej - spróbuję wymontować jutro zbiorniczek i przeczyścić go, plus zaleję nowym płynem. Dam znać czy coś się poprawiło.
ale tu nie chodzi o to aby oczyścić i ponownie zalać, tylko wymienić zbiorniczek



chyba jest to tańsze rozwiązanie niż

Cytat:
Napisał rzodi10 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[...]
Mechanik zdążył wymienić łożyska i kilka innych rzeczy przy silniku i dalej wyje. Nie komentuje już tego bo nie mam siły.

[...]
pozdrawiam
Arturek
__________________
------------------------------------------------------------------
INSTRUKCJE.pdf / nowy eTIS / chemia_Forda /
arturek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-05-2019, 12:07   #26
maniuki
ford::beginner
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 22-09-2012
Skąd: Węgorzewo
Model: MK III Mondeo
Silnik: 2.0 TDDI 115KM
Rocznik: 2002
Postów: 14
Domyślnie Odp: Pompa wspomagania ?

U mnie pomogło po wymianie zbiorniczka (takie czary z mleka) - jeszcze czasem z rana po odpaleniu zajęczy przez chwile a potem spokójGoście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
maniuki jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-06-2019, 23:49   #27
markudzi
ford::amateur
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 24-04-2019
Skąd: Bełchatów
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 2
Domyślnie Odp: bucząca pompa wspomagania

rzodi10 ... udało Ci się usunąć usterkę? Dzisiaj usłyszałem to samo w swoim MK4.
markudzi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-06-2019, 22:51   #28
markudzi
ford::amateur
 
Imię: Marek
Zarejestrowany: 24-04-2019
Skąd: Bełchatów
Model: Mondeo MK4
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 2
Domyślnie Odp: bucząca pompa wspomagania

Cytat:
Napisał markudzi Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
rzodi10 ... udało Ci się usunąć usterkę? Dzisiaj usłyszałem to samo w swoim MK4.
U mnie pomogło dolanie płynu do wspomagania Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. chociaż stan był troszkę powyżej minimum. Oczywiście uzbroiłem się w 2 litry płynu (HIPOL czerwony, w sklepie mówili że będzie dobry Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. ) i byłem już gotowy płukać układ ale podkusiło mnie aby spróbować jedynie troszkę dolać ... i odziwo pomogło Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
markudzi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-06-2019, 23:47   #29
SEROL
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-04-2004
Skąd: UK
Model: Mondeo zetec-s
Silnik: 2,0tdci/6
Rocznik: 2003
Postów: 30
Domyślnie Odp: bucząca pompa wspomagania

Dodam tylko ze plyn od wspomagania ma byc zielony a nie czerwony ATF.Moja pompa wyje piszczy w skrajnych polozeniach, a jak wymienialem zbiorniczek to mialem zalany czerwony plyn wiec chyba ktos juz tam majstrował.Jesli to oczywista oczywistosc to przepraszam!
SEROL jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-10-2019, 11:36   #30
kilbos
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-07-2014
Model: Mondeo MK4 kombi
Silnik: TDCI 2.0 143 KM + DPF
Rocznik: 2008
Postów: 6
Domyślnie Odp: bucząca pompa wspomagania

Panowie mam jeszcze szybkie pytania:
1. Gruby przewód, który idzie do pompy, wychodzi z boku zbiorniczka to to jest odpływ ze zbiorniczka?
2. Czy u dołu zbiorniczka ten czarny króciec z szybko złączem, wygięty pod kątem 90 stopni do którego podłączony jest cienki przewód czy w nim znajduje się jeszcze filtr? Bo w środku zbiornika jest filtr... to wiem.

Dzięki za fatygę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
kilbos jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
mk4 , mondeo , mondeo mk4 , wspomaganie


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:43.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.