Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 07-10-2011, 10:41   #21
Booogie
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 18-01-2011
Model: Mondeo III
Silnik: 2.0 TDCi 115 KM
Rocznik: 2002
Postów: 28
Domyślnie Odp: Śmierdząca klimatyzacja

a czy ktoś z Was miał do czynienia z takim środkiem - [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]? dobry jest?

Booogie jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-10-2011, 16:15   #22
ostrawar
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 27-06-2011
Skąd: Połan
Model: Focus MKII
Silnik: 1.6 dtci
Rocznik: 2008
Postów: 16
Domyślnie Odp: Śmierdząca klimatyzacja

Podpowiedzcie co teraz robic zaczeło mi smierdzec z klimatyzacji wiec wymieniałem filtr weglowy i dalem auto do ozonowania po ierwszym razie dalej było to samo wiec jeszcze raz ozonowanie 2 tyg spokoju i odnowa smród Pózniej załatwiłem sobie od znajomego ozonator i jeszcze dwa razy po 30 minut ozonowałe ale dziwny zapach dalej pozostaje
Wiec teraz sie zastanawaiam jak metode trzeba zastosowac zeby poszbyc sie tego kłopotu Teraz nawet jest brzydki zapach jak klima nie dział tylko sam nawiew chodzi
Co myslicie zeby teraz zrobic ultradziwkami ??
ostrawar jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-10-2011, 17:09   #23
dg.
ford::advanced
 
Avatar dg.
 
Imię: Dawid
Zarejestrowany: 27-05-2008
Model: Mondeo mk5
Silnik: 2.0 TDCI 150KM>180KM>211KM chip
Rocznik: 2015
Postów: 354
Domyślnie Odp: Śmierdząca klimatyzacja

czesc,

tak wiec wymienilem filtr na weglowy i przeprowadzilem odgrzybianie.

uzylem:
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

szczerze nie wiem czy do konca dobrze - tzn wyjalem filtr, wprowadzilem rurke od odgrzybiacza przez glowny nawiew (centrlany) ustawilem dmuchawe na szybe/nogi (nie moglem na sama szybe bo klima miala byc wylaczona..). no i psikalem dlugimi seriami.

Efekt - no pomoglo Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.. parowanie zniknelo, nie smierdzi jak dziala sam nawiew, i klima troche sprawniej dziala (pewno zasluga nowego filtra). zobaczymy jak dlugo...
__________________
Mondeo mk2 1.8TD 90KM 1999r, Mondeo mk3 2.0TDCi 115KM 2004r, C-Max 2.0 Duratec 145KM 2005r, Mondeo mk5 2.0TDCi 150KM>180KM Titanium 2015r.
dg. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-10-2011, 07:17   #24
spiczek
ford::average
 
Zarejestrowany: 12-10-2010
Model: Mondeo MK4 Silver X
Silnik: 1.6 125KM
Rocznik: 2010
Postów: 188
Domyślnie Odp: Śmierdząca klimatyzacja

Cytat:
Napisał Osmola Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] o takim sprzętem mi robili. Mam nadzieje ze przejdzie ten smród.
Panowie, a warto kupić sobie takie urządzenie do domowego użytku? Jest tanie i dzięki niemu można robić sobie np. godzinne ozonowanie co 2 miesiące.

w podobnej cenie można kupić wydajniejsze urządzenie: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Ostatnio edytowane przez spiczek ; 11-10-2011 o 07:20
spiczek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-10-2011, 07:26   #25
jvc
Feel The Difference
 
Avatar jvc
 
Imię: Mirek
Zarejestrowany: 23-04-2008
Skąd: Polska
Model: MK5 Titanium X, Focus MK4 St-Line
Silnik: 2,0tdci 150=>180=>200+, 1,0 125KM
Rocznik: 2016,2018
Postów: 6,032
Domyślnie Odp: Śmierdząca klimatyzacja

Przy takim urządzeniu ozonowanie musiało by trwać dłużej 2-3 godziny, pewnie warto mieć coś takiego nie tylko do samochodu , tyle że trzeba przeliczyć czy się opłaca, bo robiąc średnio ozonowanie co rok, masz spokojnie 5 lat zanim urządzenie Ci się zwróci. Prędzej bym polecał taki ozonator jeśli ktoś ma często problemy ze śmierdzącą klimą, zatokami , jest alergikiem i dużo jeździ samochodem to profilaktycznie mógłby tego używac co 2 miesiące.
__________________
Pozdrawiam
Mirek




Mój mondek
...Powered by heko...


Bądź
NIEBIESKI-zarejestruj się





jvc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 11-10-2011, 18:49   #26
Osmola
ford::average
 
Avatar Osmola
 
Zarejestrowany: 10-09-2009
Skąd: Osmola City
Model: Mondeo mk4
Silnik: 1.8 TDCI
Rocznik: 2007
Postów: 78
Domyślnie Odp: Śmierdząca klimatyzacja

zależy dla kogo? Dla mnie napewno by sie przydało i zwrociło by mi sie w rok. Ponieważ mam na podworku 3 samochody z klimatyzacja, ciagnik i kombajn zbożowy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Osmola jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-11-2011, 18:50   #27
Miki_81
ford::amateur
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 30-04-2010
Skąd: Kraków
Model: V70
Silnik: 2319 T5
Rocznik: 1997
Postów: 8
Domyślnie Odp: Śmierdząca klimatyzacja

Cytat:
Napisał Osmola Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zależy dla kogo? Dla mnie napewno by sie przydało i zwrociło by mi sie w rok. Ponieważ mam na podworku 3 samochody z klimatyzacja, ciagnik i kombajn zbożowy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. szczególnie podoba mi się kombajn zbożowy - teraz są takie na wypasie że niejedno auto osobowe pozazdrości wyposażenia Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Pozdrawiam
Michał
__________________
Nie ma wolnych zakrętów ... są tylko wolni kierowcy.
Reklama - regulamin pkt 23 i 24
Miki_81 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 04-12-2011, 11:24   #28
Trimix
ford::average
 
Zarejestrowany: 06-08-2011
Skąd: DW
Model: Mondeo Mk4 Combi
Silnik: 2.O TDCI 181,6 KM & 401,1Nm by GOODHOPE
Rocznik: 11.2008
Postów: 68
Domyślnie Odp: Śmierdząca klimatyzacja

Panowie , tylko Kolega dg. , zwrócił uwagę na wymianę osuszacza . To jest część wymienna którą też raz na 2- 3 lata powinno się wymieniać .
Trimix jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-04-2012, 17:35   #29
rodneysus
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 17-08-2011
Skąd: Kraków
Model: Mondeo Mk4
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2008
Postów: 24
Domyślnie Odp: Śmierdząca klimatyzacja

Czy możecie mi powiedzieć gdzie znajduje się klapa zamykająca obieg wewnętrzny?

Ja już klimę odgrzybiałem dwa razy i ciągle mi śmierdzi, ale tylko podczas pracy na obiegu wewnętrznym. Tak sobie kombinuję, że może trzeba przeczyścić kanał powietrza zasysający z kabiny.

Chyba, że macie inne pomysły.

Jeszcze jedno, czy to jest normalne, że przy pracującej klimie i temperaturze zewnętrznej około 18 st nic nie kapie pod samochód?
rodneysus jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-05-2012, 08:14   #30
stomex
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 15-02-2011
Model: Focus
Silnik: 1,6 TDCI
Rocznik: 2005
Postów: 9
Domyślnie Odp: Śmierdząca klimatyzacja

witam
tez mialem przypadek smierdzacej klimy, dalem do ozonowania na godzine dodatkowo wymiana filtra kabinowego, nabicie klimy, dolanie oleju do sprezarki cena 270 zeta, a smierdzi jak smierdzialo, po przeczytaniu powyzszych postow wynika ze jeszcze jedna lub dwie sesje ozonowania by sie przydaly???
Warto jest inwestowac w srodki odgrzybiajace dostepne na znanym portalu aukcyjnym typu wurth itp, jakie sa lepsze w sprayu czy pianowe???
pozdrawiam
stomex jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:20.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.