Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 05-06-2014, 21:54   #1
daroo_00
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-01-2011
Skąd: Krapkowice
Model: Mondeo Mk3
Silnik: 2.0 16V 145KM
Rocznik: 2006
Postów: 26
Domyślnie Trzęsie całym autem przy hamowaniu - tylne hamulce - technicznie ok

Już mam dość... Nie mogę znaleźć przyczyny mojej dolegliwości w mondziaku...
Jakiś rok temu zaczęły bić mi hamulce, było to przed zimą, wymieniłem tarcze i klocki i zmieniłem koła na zimowe. Felgi oryginalne forda 14 cali - bicie ustało.
Wiosną zmieniłem koła na letnie 14 cali - o większym et (38) i znowu zaczęło się telepanie przy hamowaniu. Hamując nożnym delikatne, zaciągając ręczny trzęsienie całą budą było bardziej odczuwalne, w miarę upływu czasu powiększało się. Co ważne bicie występuje tylko w przedziale 70 - 55 km/h.
Koła sprawdzone i wyważone - wszystko ok, więc zamieniłem bębny i szczęki hamulcowe z tyłu - nic to nie pomogło -bicie nadal występuje teraz jest już baaardzo drażniące. Zawieszenie sprawdzone na trzepakach - wszystko ok.
I dzisiaj tak na próbę zmieniłem tylne felgi na oryginalne forda - bicie nadal występuje ale jest mniej odczuwalne niż na felgach z et 38.

Więc podsumowując - nowe tarcze i klocki brembo, nowe tarcze mikoda i szczęki, brak luzów w zawieszeniu, cylinderki bez wycieków, wymienione sprężyny przy szczękach, samoregulatory pracują bez zastrzeżeń (nie mają też wyrobionych ząbków na kółeczku),
trzęsie całym autem i lekko kierownicą przy hamowaniu w zakresie prędkości 70 - 55 km/h. Na felgach z et38 jest to dużo bardziej odczuwalne (praktycznie uniemożliwia normalną jazdę) niż na felgach oryginalnych forda.

Czy ktoś ma jakieś pomysły co mogę jeszcze zrobić, aby się tego pozbyć?

daroo_00 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-06-2014, 07:19   #2
Emmm
ford::expert
 
Avatar Emmm
 
Zarejestrowany: 23-03-2007
Model: mondeo mk II kombi
Silnik: 1.8 td endura de
Rocznik: 1997 grudzień
Postów: 2,643
Domyślnie Odp: Trzęsie całym autem przy hamowaniu - tylne hamulce - technicznie ok

Skoro wszystko powymieniane i posprawdzane, jak piszesz, pozostaje przyjrzeć się bardzo wnikliwie piastom i łożyskom.
Pozdrawiam
__________________
Emmm
Emmm jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-06-2014, 08:49   #3
daroo_00
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-01-2011
Skąd: Krapkowice
Model: Mondeo Mk3
Silnik: 2.0 16V 145KM
Rocznik: 2006
Postów: 26
Domyślnie Odp: Trzęsie całym autem przy hamowaniu - tylne hamulce - technicznie ok

A jak można ocenić stan tylnych piast i łożysk?
Hm jeszcze wpadłem na pomysł żeby założyć jedną felgę z większym et na jedno z tylnych piast przejechać się i zobaczyć czy niezależnie od strony na którą założę większe et będzie większe bicie - jeśli tylko na jednej to już będę przynajmniej miał stronę określoną, której należy się przyjrzeć...

Ostatnio edytowane przez daroo_00 ; 06-06-2014 o 08:53
daroo_00 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-06-2014, 11:48   #4
MIREKTERAZPOLSKA
ford::professional
 
Imię: Mirosław
Zarejestrowany: 08-11-2011
Skąd: wrocław
Model: transit
Silnik: 2,2
Rocznik: 2009
Postów: 1,525
Domyślnie Odp: Trzęsie całym autem przy hamowaniu - tylne hamulce - technicznie ok

sprawdź tylne zawieszenie
MIREKTERAZPOLSKA jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-06-2014, 22:09   #5
daroo_00
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 01-01-2011
Skąd: Krapkowice
Model: Mondeo Mk3
Silnik: 2.0 16V 145KM
Rocznik: 2006
Postów: 26
Domyślnie Odp: Trzęsie całym autem przy hamowaniu - tylne hamulce - technicznie ok

Tylne zawieszenie było już sprawdzane.


Hm.... troszeczkę udało pozbyć mi się bicia - poprzez zdjęcie zabezpieczeń na tylnych bębnach, tych nakrętek na śrubach, które trzeba usunąć w celu zdjęcia bębna.
Czy bez tego można normalnie jeździć? Trzeba chyba będzie uważać przy zmianie kół żeby bębnów nie zdjąć razem z kołem. No ale niemniej jednak lekkie bicie jeszcze pozostało...
daroo_00 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
bicie hamulców , trzęsie autem



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 11:34.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.