Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 23-04-2016, 20:03   #11
czarny-1977
ford::amateur
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 13-04-2010
Skąd: Świecie
Model: mondeo
Silnik: 2,0
Rocznik: 2004
Postów: 6
Domyślnie Odp: Stuki przy sprężarce klimatyzacji

Temat po wielu latach odkopie gdyż szukałem podobnego lecz nic !!!
Zacznę od tego - Silnik 2.0 130 koni Diesel rok 2003 grudzień
Wymienione całe sprzęgło, zmienione kółko alternatora na sprzęgiełko, nowe rolki i napinacz, koło pasowe również nowe ( wszystko z górnych półek )
DALEJ PUKA !!!!!!!
Ale zauważyłem prawidłowość - zaczyna pukać gdy staje ( tzn zatrzymuje się ) sprzęgło sprężarki klimatyzacji. Gdy sprężarka się włącza stuki ustają i wszystko chodzi jak w szwajcarskim zegareczku.
Więc o co chodzi ???
klima działa, gdy sprężarka się zatrzymuje stuka - rusza przestaje stukać ( cisza )
mechanicy rozkładają ręce. Słuchali uchem i stetoskopem i nie wiadomo - może ktoś z Was miał taki problem i wie jak się go pozbyć ????????

czarny-1977 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-04-2016, 20:30   #12
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Stuki przy sprężarce klimatyzacji

Jak sprężarka się zatrzymuje, to pracuje tylko koło pasowe sprężarki, łożysko koła pasowego. Gdy są stuki podczas zatrzymanej sprężarki, to może stukać tylko lużne łożysko, lub część sprzęgła która jest jednocześnie kołem pasowym, i przy obracaniu albo dotyka nieznacznie drugiej części sprzęgła, gdy jest luz na łożysku, lub wyrobiła się część sprężarki, na którą jest nabite łożysko i zabezpieczone pierścieniem segera.
Nic innego na luzie nie może stukać, a po włączeniu się sprężarki wszystkie luzy sie kasują bo elektromagnes silnie ściska dwa metalowe elementy sprzęgła.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-04-2016, 20:38   #13
czarny-1977
ford::amateur
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 13-04-2010
Skąd: Świecie
Model: mondeo
Silnik: 2,0
Rocznik: 2004
Postów: 6
Domyślnie Odp: Stuki przy sprężarce klimatyzacji

SALOM
Dzięki za wyjaśnienie jak Krowie na Rowie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. tak ja sam sobie tłumaczyłem lecz mechaniorom nie wykładałem tego bo ja za głupi jestem pewnie by fachowcom swoje teorie prawić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. !!!!
mam teraz podparcie - jesteś moją opoką- filarem i tu chyba sam powalcze - lać na " mechaników i warsztaty "
czarny-1977 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-04-2016, 06:30   #14
salom
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Stuki przy sprężarce klimatyzacji

Rutyna mechaniorów potrafi zabijać. Myślą że pozjadali wszystkie rozumy, a ich podstawowym celem jest tylko jak orżnąć jelenia, w postaci klienta.

Mało już jest mechaników z prawdziwego zdarzenia, którzy naprawdę chcą pomóc klientowi, nie straszyć go na dzień dobry że mu opróżnia portfel do podszewki.
  Odpowiedź z Cytatem
Stary 24-04-2016, 09:47   #15
mkalak
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 26-12-2014
Skąd: B.P
Model: Mondeo mk3
Silnik: 2.0TDDI 115KM
Rocznik: 2001
Postów: 49
Domyślnie Odp: Stuki przy sprężarce klimatyzacji

To tak jak w moim przypadku.Pojechałem do klimiarzy,nabili,dziurę załatali ale to że wentylatory włączały się na 2-gi bieg i był upalony rezystor to na to uwagi nie zwrócili.Aby nabić wyjeżdżać z warsztatu bo następny czeka.
mkalak jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-05-2022, 19:32   #16
FatumX
ford::beginner
 
Avatar FatumX
 
Imię: Patryk
Zarejestrowany: 05-08-2017
Skąd: Wro
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.5 V6
Rocznik: 2004
Postów: 43
Domyślnie Sprzęgło sprężarki klimy - wali jak karabin

Cześć,

Czy ktoś może mi pomoc w znalezieniu sprzęgła sprężarki klimatyzacji kompletnego z łożyskiem (dane auta: Ford Mondeo 02/2004 MK3 B5Y, silnik LCBD 2.5 v6 24v 170 km z automatem Jatco)

Od kilku dni szukam w internecie, na forach i nie mogę znaleźć odpowienika tego co mam w aucie.

Tabliczka znamionowa zatarta (jest żółta), koło pasowe 6 rowków, średnica koła 119mm, łożysko 35x52x22 lub 23 mm.

Czy ktokolwiek ma dostęp do części, hurtowni, jakiś namiar?
FatumX jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 31-05-2022, 13:42   #17
rajman
ford::professional
 
Avatar rajman
 
Zarejestrowany: 12-07-2009
Skąd: Lublin
Model: Focus MK4
Silnik: 1.5 EcoBubble
Rocznik: 2019
Postów: 1,329
Domyślnie Odp: Stuki przy sprężarce klimatyzacji

KTT020041

coś takiego?
rajman jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-06-2022, 08:00   #18
FatumX
ford::beginner
 
Avatar FatumX
 
Imię: Patryk
Zarejestrowany: 05-08-2017
Skąd: Wro
Model: Mondeo MK3
Silnik: 2.5 V6
Rocznik: 2004
Postów: 43
Domyślnie Odp: Stuki przy sprężarce klimatyzacji

Niestety, ale szukam kompletu i nie mogę znaleść nic.. jakiś niewymiarowy model mam i koła są albo za małe albo nie pasuje korpus sprężarki.. miał ktoś taki problem / ma namiar na hurtownie ?

Bump: Niestety, ale szukam kompletu i nie mogę znaleść nic.. jakiś niewymiarowy model mam i koła są albo za małe albo nie pasuje korpus sprężarki.. miał ktoś taki problem / ma namiar na hurtownie ?
FatumX jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
mondeo mk3



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:02.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.