Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Puma
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 21-09-2022, 12:09   #1
gifter
ford::average
 
Zarejestrowany: 16-09-2020
Model: TBD
Silnik: TBD
Rocznik: TBD
Postów: 50
Question Czy faktycznie fotele w ST są tak niewygodne

Cześć ekipa,

pytanie do posiadaczy po tym filmie: [Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]

Czy faktycznie te fotele w ST są tak niewygodne i w długich trasach kręgosłup boli? Trochę mnie to zmartwiło a nie miałem jeszcze okazji pojeździć dłużej tym autem.

gifter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-09-2022, 08:28   #2
DAMIAN-24
ford::average
 
Avatar DAMIAN-24
 
Zarejestrowany: 19-09-2013
Skąd: Poznań
Model: Fiesta ST MK8
Silnik: 1.5 EB 200KM
Rocznik: 2020
Postów: 166
Domyślnie Odp: Czy faktycznie fotele w ST są tak niewygodne

Jeśli to te same fotele co w Fieście ST (a tak wyglądają) to miałem już okazję robić w nich 1500km na jednego strzała z przerwami na tankowanie i są bardzo wygodne. U mnie jedyny dyskomfort, który wystąpił to drętwienie nogi po 10h jazdy ale to dlatego, że są wąskie i mają takie, a nie inne trzymanie, więc nogi są cały czas w jednej pozycji... (wystarczyło się zatrzymać na 5 minut i pochodzić) ale plecy itd. nic nie bolały. Kwestia, żeby dobrze sobie wyregulować odcinek lędźwiowy.
Bardziej miewam zmęczone plecy jak zrobię tak długą trasę w nowym BMW X3 niż w Fieście. Na długich trasach bardziej może doskwierać sztywne zawieszenie i wygłuszenie auta, które i tak jest bardzo przyzwoite jak na swoją klasę ale no A6 albo X3 to to nie jest.
DAMIAN-24 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-09-2022, 09:06   #3
gifter
ford::average
 
Zarejestrowany: 16-09-2020
Model: TBD
Silnik: TBD
Rocznik: TBD
Postów: 50
Domyślnie Odp: Czy faktycznie fotele w ST są tak niewygodne

Dzięki Damian Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. mam nadzieje że jeszcze kilka osób się wypowie w temacie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
gifter jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-02-2023, 11:51   #4
st3ryd
ford::beginner
 
Avatar st3ryd
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 09-07-2007
Skąd: Czempiń
Model: Puma ST
Silnik: 1.5 EcoBoost 200 KM
Rocznik: 2021
Postów: 11
Domyślnie Odp: Czy faktycznie fotele w ST są tak niewygodne

Mam Pumę z Recaro i mimo twardości zarówno foteli, jak i zawieszenia są wygodne. To prawda, są dość wąskie i wymuszają pewną nieruchomą pozycję i osobiście co 2 godziny jazdy wychodzę, by rozprostować nogi, ale porównując je do foteli z nowego Citroena C4, którego miałem okazję użytkować przez tydzień fotele są nieporównywalnie lepsze. Citroen-owskie są miękkie i wymuszają jakąś taką przygarbioną pozycję, co po 30 minutach jazdy odzywa się bólem pleców.
st3ryd jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-02-2023, 17:55   #5
PRIMANUS
ford::average
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 11-11-2012
Skąd: Poznań
Model: Transit 2.0 EcoBlue 170KM + Mondeo ST-LineX 2.0 EcoBlue 190KM A8 AWD + Puma ST 1.5 EcoBoost 200KM
Silnik: 2.0 EcoBlue + 1.5 EcoBoost
Rocznik: Transit 2016, Mondeo 2019, Puma 2021
Postów: 139
Domyślnie Odp: Czy faktycznie fotele w ST są tak niewygodne

Dla mnie te fotele RECARO są za wąskie. Konkretnie siedzisko jest za wąskie. Już po krótkiej jeździe bolą kolce biodrowe (miednicy) po lewej i prawej stronie z powodu ucisku na kość miednicy, przez zbyt wąskie boczki siedziska fotela. Podparcie pleców i oparcie fotela - bez uwag. Z powodu zbyt wąskiego siedziska moja żona nie chce jeździć Pumą i powiedziała, że kupiłem g..niany samochód. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
I żeby było jasne... jakiejś wielkiej nadwagi nie mamy. Moja żona ma 173cm wzrostu i waży 60 kg.
PRIMANUS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-03-2023, 06:13   #6
PRIMANUS
ford::average
 
Imię: Dominik
Zarejestrowany: 11-11-2012
Skąd: Poznań
Model: Transit 2.0 EcoBlue 170KM + Mondeo ST-LineX 2.0 EcoBlue 190KM A8 AWD + Puma ST 1.5 EcoBoost 200KM
Silnik: 2.0 EcoBlue + 1.5 EcoBoost
Rocznik: Transit 2016, Mondeo 2019, Puma 2021
Postów: 139
Domyślnie Odp: Czy faktycznie fotele w ST są tak niewygodne

Mam dobrą wiadomość dla wszystkich, dla których fotele RECARO mają zbyt wąskie siedzisko.
Znalazłem tapicera, który rozebrał fotele i je zmodyfikował.
Kiedy je rozebrał powiedział; "nic dziwnego że bolą kolce biodrowe (miednicy)".
Dookoła siedziska poprowadzony jest stalowy drut gruby jak palec (stelaż siedziska).
W miejscu gdzie miednica dotyka boczków siedziska pianka nad tym drutem ma tylko około 1-2 cm.
Tapicer powiedział, że kiedy fotel będzie z czasem jeszcze bardziej "wysiedziany" pianka będzie jeszcze bardziej "zduszona" i dyskomfort będzie się zwiększał...

ROZWIĄZANIE:
Tapicer wyciął mi ten drut po obu bokach fotela. I założył tapicerkę z powrotem. Zrobil to na wyraźne moje zlecenie i na moją odpowiedzianość.
REZULTAT:
Bajka - boczki oparcia nadal trzymają tułów w zakrętach, a dupsko już nie boli, bo siedzisko nie uraża kolców miednicy Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
PRIMANUS jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:39.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.