Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford S-MAX
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 22-03-2021, 20:50   #61
hary4495
ford::amateur
 
Imię: Robert
Zarejestrowany: 09-02-2021
Skąd: Rakszawa
Model: kuga
Silnik: 2.0
Rocznik: 2008
Postów: 3
Domyślnie Odp: Drgania podczas przyśpieszania

miałem takie objawy w kudze, co się okazało jeden wtrysk niedomagał, auto nie dymiło, błąd też nie wyskakiwał, jednak po podpięciu komputera okazało się że przy wyższych obrotach nie podawał paliwa

hary4495 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-12-2021, 13:58   #62
Bryku85
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 31-07-2018
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 25
Domyślnie Dwumasa ?

Cześć wszystkim, w spadku dostalem s maxa 2.0 tdci i mam taki maly problem. Otoż 4,5i 6 bieg jak przycisne gaz to drzy cala buda. Wydaje mi sie że ewidentnie jest to dwumasa. Jednak zanim go dostalem to wiem że dwumasa byla wymieniana, na początku 2020 roku. W ręce mam fakture za zestaw sprzęgla z kolem dwumasowym ( bez uslugi wymiany ). Ojciec raczej dbal o auto a od wymiany minelo 2 lata z czego prawie rok auto stalo.

I tu jest moje pytanie czy jest możliwość żeby tak szybko padla dwumasa ? Zakladam że ma zrobione 20-30 tys km.
Żadnych innych objawow nie ma. Nic nie slychac przy pracy na biegu jalowym tak samo przy zapalaniu lub gaszeniu auta. Biegi wchodzą prawidłowo, przyspiesza nie uslizguje sie.
Bryku85 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 30-12-2021, 14:32   #63
Ebon
ford::average
 
Avatar Ebon
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 11-01-2017
Skąd: BB
Model: S-max
Silnik: 2.0 TDCI 180KM Powershift
Rocznik: 2015
Postów: 69
Domyślnie Odp: Dwumasa ?

Są jeszcze inne możliwości - poduszka, półoś, pewnie jeszcze kilka. U mnie w poprzednim s-maxie winna była prawa półoś, przy dodawaniu gazu targało całym autem, przy puszczeniu gazu był spokój,
pozdrawiam
Ebon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 01-01-2022, 19:09   #64
CoffeHit
ford::beginner
 
Avatar CoffeHit
 
Imię: J.
Zarejestrowany: 07-12-2021
Skąd: Kraków
Model: S-Max
Silnik: 2.0 Tdci / 163 km
Rocznik: 2010 (lift)
Postów: 21
Domyślnie Odp: Dwumasa ?

Cytat:
Napisał Bryku85 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cześć wszystkim, w spadku dostalem s maxa 2.0 tdci i mam taki maly problem. Otoż 4,5i 6 bieg jak przycisne gaz to drzy cala buda. Wydaje mi sie że ewidentnie jest to dwumasa. Jednak zanim go dostalem to wiem że dwumasa byla wymieniana, na początku 2020 roku. W ręce mam fakture za zestaw sprzęgla z kolem dwumasowym ( bez uslugi wymiany ). Ojciec raczej dbal o auto a od wymiany minelo 2 lata z czego prawie rok auto stalo.

I tu jest moje pytanie czy jest możliwość żeby tak szybko padla dwumasa ? Zakladam że ma zrobione 20-30 tys km.
Żadnych innych objawow nie ma. Nic nie slychac przy pracy na biegu jalowym tak samo przy zapalaniu lub gaszeniu auta. Biegi wchodzą prawidłowo, przyspiesza nie uslizguje sie.
Cześć. Czytając Twój post miałem wrażenie jakbym sam go napisał bowiem ostatnim czasem mój s-max miewa podobne objawy z tą różnicą, że wyrzuca mi błąd na ekranie "awaria silnika". Dwumasa była u mnie naprawiana, co do innych elementów mechanicznych również nie byłem przekonany bowiem po kilku godzinach odpoczynku, auto jeździło znów poprawnie. Padło więc na problemy z mieszanką i tak błąd oznaczał uszkodzony przepływomierz, który podaje błędną wartość mieszanki i szarpie. Będę w najbliższych czasie wymieniał ten element na nowy.
CoffeHit jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-01-2022, 08:52   #65
Agamek12
ford::advanced
 
Imię: Adam
Zarejestrowany: 19-07-2013
Skąd: Warszawa -> Radzymin
Model: Ford S-max 2.0TDCI / Nissan QQ 1.6i
Silnik: 150->180KM / 114KM
Rocznik: 2017 / 2008
Postów: 259
Domyślnie Odp: Dwumasa ?

Cytat:
Napisał CoffeHit Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Cześć. Czytając Twój post miałem wrażenie jakbym sam go napisał bowiem ostatnim czasem mój s-max miewa podobne objawy z tą różnicą, że wyrzuca mi błąd na ekranie "awaria silnika". Dwumasa była u mnie naprawiana, co do innych elementów mechanicznych również nie byłem przekonany bowiem po kilku godzinach odpoczynku, auto jeździło znów poprawnie. Padło więc na problemy z mieszanką i tak błąd oznaczał uszkodzony przepływomierz, który podaje błędną wartość mieszanki i szarpie. Będę w najbliższych czasie wymieniał ten element na nowy.
Przepływomierz może być dobrym tropem. Ja miałem wyraźne drgania w okolicach 2kRPM + kilka razy "usterkę sinika" ze świecącą się (chyba) kontrolką kontroli trakcji. Po wymianie przepływomierza problemy ustąpiły.
__________________
Ford S-max 2.0TDCI '17 / Nissan QQ 1.6i '08
Agamek12 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-03-2022, 07:56   #66
JaQQbek
ford::amateur
 
Imię: Maciej
Zarejestrowany: 24-11-2018
Skąd: Swietno
Model: Mondeo mk IV
Silnik: 1.8 tdci
Rocznik: 2007
Postów: 7
Domyślnie Odp: Drgania podczas przyśpieszania

Cytat:
Napisał JaQQbek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Panowie i Panie, od kilku tygodni borykam się z problemem opisywanym wyżej. Podczas przyspieszania mocno drga kierownica. Z przyczepka jest jeszcze gorzej. Akcje podjęte u mechanika to:
Wymiana dwóch półosi kpl.
Wymiana dwumasu
Te akcje zakończyły się fiaskiem. Po tych zabiegach na podnosiku zostały zmienione koła przód z tyłem, wymieniony jeden z wtrysków, filtr paliwa oraz drążek kierowniczy( nie końcówka). Po tych zabiegach drganie ustało.
Zachwycony rezultatami udałem się w długa trasę licząca około 1400km. Moja radość minęła w połowie trasy gdyż drgania wróciły. Nie w takim samym stopniu co poprzednio, są lżejsze, znając życie po kilku setkach wrócą. Najbardziej odczuwalne są teraz przy skręcaniu. Krótka półos była założona nowa do sprawdzenia poprzednich drgań, po nagatywnych wynikach została odesłana do producenta. Koła zamieniłem miejscami mocniejsze dju
ndrgsnia nie wróciły, ale tez nie ustały. 2000km temu była wymieniana na nowa polos z przegubami, Piasta z łożyskiem była wymieniania 5000km temu.
Dwumas przed błędna diagnoza miał najechane 50tys km

Wszystkie naprawy robię na bierząco, robię około 80tys km rocznie dlatego wole mieć sprawne auto.

Mam dwa pytania, czy to możliwe ze wtryski dają takie objawy jeśli nie gdzie
Może być problem ?
Problem został rozwiązany, okazało się iz poduszka silnika była uszkodzona. Dopiero po wyciągnięciu było widać uszkodzenia.
JaQQbek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-05-2022, 16:19   #67
Obiboc
ford::advanced
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 14-11-2016
Skąd: Gdańsk
Model: Hyundai IX 20/Ford S-max
Silnik: 1.4 Pb / 2.0 TDCi
Rocznik: 2015/2008
Postów: 263
Domyślnie Odp: Drgania podczas przyśpieszania

Tak chciałem się tylko pochwalić że i w moim bolidzie były drgania podczas przyspieszania, szczególnie 4/5/6 bieg. Wymieniłem półoś prawą było lepiej ale nie do końca. Wymieniłem poduszkę pod akumulatorem znów lepiej ale nie do końca. Zaczęły mi pękać węże od klimy, gdzieś wyczytałem, że może poduszki bo silnik drga i je wykańcza. Wczoraj pod blokiem wymieniłem prawą poduszkę ( nowa jest wyżej o jakiś 1 cm oraz tą pod skrzynią (ponadrywana). Urwałem śrubę od węża klimatyzacji więc dalej jej nie mam. ALE ALE auto nie trzęsie przy przyspieszaniu a dodatkowy bonus to brak słynnego PYK przy wrzucaniu jedynki.
Obiboc jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-10-2022, 10:10   #68
Kmiot91
ford::amateur
 
Imię: Mateusz
Zarejestrowany: 25-03-2021
Skąd: Wolin
Model: S max
Silnik: 2.0 163KM
Rocznik: 2011
Postów: 9
Domyślnie Odp: Drgania podczas przyśpieszania

Witam serdecznie odrazu na wstepie, zauważyłem wibracjie silnika w s maxie przy dodawaniu gazu w zakresie 1600 2000 obrotow czuć je na całym aucie az tylne foteliki widac jak wibrują wystepuje to na postoju jak auto stoi w garażu... ale występuje też podczas jazdy np prędkość 90 km/h 6 bieg daje delikatnie gazu delikatnie się rozpędza I wibruje tak samo jak podczas gdy auto stoi i tak 5 bieg 80 przyśpieszam i też wibruje i na 4 biegu na 3 i mniej nie czuc tego tylko na wysokich biegach . Całe auto przejrzałem na stacji i w fordzie i u dwóch mechaników co najlepsze to w fordzie powiedzieli że przeguby do wymiany wewnetrzne a ja do nich że podczas gdy auto stoi też to jest zrezygnowalem z ich usługi. Jeden z mechaników stwierdził że poduszki silnika bo odleciała łapa ta z przodu od tlumnika zaraz za elastycznym złączem , nowe złącze,łapa i poduszki silnika dwie poduszki nowe ta pod akumulatorem i pod skrzynia bo niby juz żywot jej się wyczerpał całość ok 1400 zł i już myślałem że super będzie bo niby mniej ale dalej wibruje i na postoju i podczas jazdy i tu moje pytanie co to może być? Sprzęgło? Czemu wibruje na postoju coś nie tak z silnikiem ?
Kmiot91 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 07-11-2022, 16:45   #69
dziecioł
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 13-08-2010
Model: mondeo MK4
Silnik: 1.6 ecoboost
Rocznik: 2012
Postów: 41
Domyślnie Odp: Drgania podczas przyśpieszania

Cześć wszystkim,
Jest bardzo dużo postów odnośnie wibracji na kierownicy jak i cała karoseria więc napisze jak to było u mnie. Od dwóch lat zmagam się z drżeniem kierownicy przy prędkości miedzy 120-140km/h oraz przy mocnym dodaniu gazu trzęsie całą budą. Wymieniłem prawie wszystko w zawieszeniu od przegłubów po poduszki i.... nic dalej ***WULGARYZM*** kierownicą i budą ale tylko przy mocnym wciśnięciu gazu. W zeszłym tyg. kupiłem nowe świece bo ponoć po 60tyś km lepiej wymienić i okazało się że dwie świece mam pęknięte prawie niewidoczne. Po wymianie auto CAŁKOWICIE przestało drgać. Nikt z mechaników ani raz nie zasugerował że może świece są walniete. Odnośnie kierownicy pokombinujcie z przekładką felg. U mnie wszystkie prościutenkie a jak przód dałem na tył to wibracje ustały. Wiec nie sugerujcie się prostymi felgami tylko poróbcie kilka przekładek losowych.

Ostatnio edytowane przez Speedo ; 09-11-2022 o 08:45
dziecioł jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 23-03-2023, 20:42   #70
Bryku85
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 31-07-2018
Model: S-Max
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2006
Postów: 25
Domyślnie Odp: Drgania podczas przyśpieszania

Cześć All, dziś uporałem się u mnie w S-max z drganiami . Pisałem o nich wcześniej, sprawdziłem wtryski czy nie przelewają, poduszki silnika - jedna już prawie przerobiłem. I wkoncu trafiłem- lewa półoś - przegub wewnętrzny. Miał już luzy promieniowe. Po wymianie żadnych drgań na 5 i 6 biegu przy depnieciu.
Także jak czytam o tych drganiach i rozwiązaniach to u każdego jest inaczej.

Bump:
Bryku85 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:58.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.