Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-04-2021, 20:47   #61
Pietia80
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 13-03-2021
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2016
Postów: 12
Domyślnie Odp: żle odpala, po dłuższym postoju

Ja wymieniłem, bez potrzeby, jak się okazało. Tzn tyle wiem, że nie świece. Kiedyś miałem audi V6 w TDI. I tam pojawił mi się problem z odpalaniem po wymianie rozrządu. Ale tam inna historia- tradycyjna pompa wtryskowa. Trzeba było ją lekko przyspieszyć, bo mimo, że znajdował się wtrysk w widełkach przewidzianych przez producenta, to ciężko palił. W common rail nie mam pojęcia jak to działa z wyprzedzeniem wtrysku.


Ostatnio edytowane przez Pietia80 ; 08-04-2021 o 21:13
Pietia80 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-04-2021, 23:00   #62
lukaszooo
ford::expert
 
Imię: Łukasz
Zarejestrowany: 24-06-2015
Skąd: Mińsk Mazowiecki
Model: KUGA
Silnik: 1.5 eb
Rocznik: 2020
Postów: 2,452
Domyślnie Odp: żle odpala, po dłuższym postoju

Niedawno pisałem o tym ze te silniki odpalają gorzej niż stare 1.9 to kilku znaFców mnie wyśmiało...... Ostatnio robiłem 2.0tdci 2018 z przebiegiem 80tys, odpalanie przy -5C to dramat.
lukaszooo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-04-2021, 04:58   #63
Bakupl
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-02-2021
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2013
Postów: 32
Domyślnie Odp: żle odpala, po dłuższym postoju

Słuchajcie mk4 z 2013 r przebieg 170k. Ciężko odpala, tak jakby na 3 razy trzęsąc budą gdy temp. Jest niższa niż 5 stopni. Gdy jest cieplej pali normalnie. Mechanik twierdzi, ze świece, niby sprawdzali ale strasnie dużo kasy chcą, mam wrażenie , ze mnie naciągają. 500 zł. Robić je ?
Bakupl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-04-2021, 06:30   #64
yaro8558
ford::average
 
Zarejestrowany: 27-03-2015
Model: Mondeo MKV
Silnik: 2.0 TDCI 150 KM
Rocznik: 2014
Postów: 51
Domyślnie Odp: żle odpala, po dłuższym postoju

Sprawdźcie sobie akumulator, ja też miałem problem, że ledwo odpalał po nocy, szukanie nie wiadomo czego, a okazało się że akumulator był zbyt słaby, aby rozrusznik mógł raz a porządnie zakręcić silnikiem.
Akumulator wymieniony na 80Ah 800A AGM i auto pali na widok kluczyka.
Niestety takie szarpanie silnikiem przy odpalaniu że słabym akumulatorem zafundowało mi wymianę poduszek skrzyni i koła dwumasowego.
Jeżeli Wasze akumulatory mają napięcie spoczynkowe poniżej 12V to albo próba naładowania akumulatora albo jego wymiana.

Wysłane z mojego SM-G770F przy użyciu Tapatalka
yaro8558 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-04-2021, 06:34   #65
tombalt
ford::professional
 
Avatar tombalt
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 31-08-2011
Skąd: Gliwice
Model: S-MAX / Focus Active
Silnik: 2.0 TDCI PS AWD / 1.5 EB
Rocznik: 2017 / 2020
Postów: 1,488
Domyślnie Odp: żle odpala, po dłuższym postoju

Moim zdaniem to nie świece. Ten silnik bez świec zapali jak jest kompresja.
Ja miałem kiedyś takie problemy....po tankowaniu na Orlenie on premium. Mechanik stwierdził że za suche paliwo (mało siarki) i wtryski mogą się przycinać. Wyczyścił i z uwagi na brak dpf zasugerował mixola. Od tego czasu tankowałem zwykłego ON i problem ustąpił.
Zacznij od zmiany filtra paliwa i pomyśl nad czyszczeniem wtrysków.
__________________
S-MAX: Sync3.4 /DAB+ /ACC /PCA /HUD /BLIS /CTA /FrontCAM /AmbientLED /AntySS /TCU /BOX
FOCUS: FullAmbientLED /TSR /DAS /AHB /BLIS /CTA /iACC /PCA /AntySS /NAVI / Alarm z czujnikami /BOX /FrontCAM /hak
tombalt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-04-2021, 06:53   #66
Bakupl
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 25-02-2021
Model: Mondeo mk4
Silnik: 2.0 TDCI
Rocznik: 2013
Postów: 32
Domyślnie Odp: żle odpala, po dłuższym postoju

Akumulator nowy, filtr paliwa zmieniony, nowy rozrząd z pompa. Mechanicy twierdzą, ze sprawdzali i niby świece się kończą. Przebieg wskazuje na to, że to kozę być to. Dziś z rana w hali garażowej 10 stopni, auto stało 2 dni i odpalił na strzała.

Ostatnio edytowane przez Bakupl ; 09-04-2021 o 06:56
Bakupl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 09-04-2021, 07:08   #67
Pietia80
ford::beginner
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 13-03-2021
Model: Mondeo
Silnik: 2.0 tdci
Rocznik: 2016
Postów: 12
Domyślnie Odp: żle odpala, po dłuższym postoju

Nowe Aku, nowe świece, nowy filtr. Przebieg 50kkm! Zapowietrzenie wykluczam też. Dziś zrobiłem eksperyment. Odpaliłem, po kilkudziesięciu sekundach wyłączyłem. Przy ponownym odpaleniu poczekałem, aż zgaśnie kontrolka świec i również rozruch nie był wzorcowy. Tzn dużo lepiej, ale nie tak jak identyczne mondeo mojej koleżanki, które odpala na strzał. Więc to nie tak, że silniki jako takie, tylko coś w niektórych szwankuje. Coś jeszcze zauważyłem. Kiedyś na gorącym silniku zbyt wolno stoczyłem się na dwójce na skrzyżowanie i zadusiłem silnik. Szybkie uruchomienie z kluczyka ,to był dramat. Kręciłem dłuższą chwilę, zanim odpalił. Stąd moje przypuszczenie, że "gubi" się jakiś sterownik, albo czujnik i ma problemy z "ogarnięciem" dawki paliwa. Jeszcze pytanie. Czy wasze mk5 mają puszkę rezonansową koło filtra powietrza? To mk5 koleżanki ją ma, moje nie. Wiem, że przy odpalaniu, to nie ma znaczenia, ale może jakiś soft silnika inny? Tamto mondeo z początku 2016, moje z końca.

Bump:
Cytat:
Napisał Bakupl Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Słuchajcie mk4 z 2013 r przebieg 170k. Ciężko odpala, tak jakby na 3 razy trzęsąc budą gdy temp. Jest niższa niż 5 stopni. Gdy jest cieplej pali normalnie. Mechanik twierdzi, ze świece, niby sprawdzali ale strasnie dużo kasy chcą, mam wrażenie , ze mnie naciągają. 500 zł. Robić je ?
Jeśli to 1.8, to u kolegi serwis rozrusznika załatwił sprawę. To tradycyjna pompa? U niego pompa nie dawała rady z ciśnieniem wtrysku, bo rozrusznik za wolno kręcił.

Ostatnio edytowane przez Pietia80 ; 09-04-2021 o 07:15
Pietia80 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 02-05-2022, 08:20   #68
tomkrawiec
ford::advanced
 
Avatar tomkrawiec
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 28-12-2020
Skąd: Kraków
Model: Ford Mondeo MK5
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2017
Postów: 292
Domyślnie Odp: żle odpala, po dłuższym postoju

U mnie problem w końcu zniknął po wymianie uszczelek w pompie CR i jej napędzie ! Auto pali na dotyk. Wcześniej prawdopodobnie była jakaś nieszczelność i paliwo się cofało. Przy odpalaniu bez wcześniejszego włączenia samego zapłonu i wyrównania ciśnienia chciało wyrwać silnik z "zawiasów".
__________________
2 Fordy, 2 Francuskie, 1 Fiat ... tylko Ferrari w garażu jeszcze nie ma !
tomkrawiec jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-10-2022, 16:40   #69
tomkrawiec
ford::advanced
 
Avatar tomkrawiec
 
Imię: Tomek
Zarejestrowany: 28-12-2020
Skąd: Kraków
Model: Ford Mondeo MK5
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2017
Postów: 292
Domyślnie Odp: żle odpala, po dłuższym postoju

No i niestety problem powrocil.... trzepie silnikiem przy odpalaniu po dluzszym postoju ale tylko pod gore lub na rownym.... jak zaparkuje z gorki (nawet minimalny przechyl) to odpala bez problemu.... wychodzi na to, ze gdzies jest nieszczelnosc i paliwo musi sie cofac.... po wczesniejszym uszczelnieniu z pompy wtryskowej nic nie cieknie .... jakies pomysly gdzie sie najczesciej uklad paliwowy w 2.0 TDCI rozszczelnia ??
__________________
2 Fordy, 2 Francuskie, 1 Fiat ... tylko Ferrari w garażu jeszcze nie ma !
tomkrawiec jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 06-10-2022, 20:43   #70
zmulim
FCP member
 
Avatar zmulim
 
Imię: Piotr
Zarejestrowany: 23-08-2014
Model: Focus
Silnik: 2.0 TDCi
Rocznik: 2016
Postów: 2,604
Domyślnie Odp: żle odpala, po dłuższym postoju

Sprawdź sobie oringi na szybkozłączkach przy filtrze paliwa. To co piszesz to klasyczny objaw cofania paliwa do baku. Ponieważ w baku jest pompka, z ciekawości daj na zapłon, wyłącz i tak 3-4 razy a potem spróbuj odpalić i zobaczysz jak zagada.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
zmulim jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 22:04.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.