Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Mondeo

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-06-2022, 18:01   #81
EW1
ford::professional
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-07-2014
Skąd: Zabrze
Model: jeszcze focus mk2 GHIA ale już jest fusion 2016 se 2.0 EcoBoost
Silnik: 2.0 tdci , 2.0 EcoBoost
Rocznik: 2006 , 2016
Postów: 1,321
Domyślnie Odp: zmiana radia sync 1 na sync 2

Przekładałem sync 1 na sync 2 i korzystając z tematu 2g fusion przepinałem tylko kable we wtyczkach fcim by działała klimatyzacja . Choć fcim ma błędy to klima działa

EW1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2023, 09:03   #82
Anjko
ford::average
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 12-07-2005
Skąd: Zielona Góra
Model: Fusion USA
Silnik: 2.5 benzyna
Rocznik: 2013
Postów: 144
Domyślnie Odp: zmiana radia sync 1 na sync 2

Witam. Jestem również po zmianie sync1 na syn2 w Fusionie i ogólnie wszystko śmiga tylko zastanawia mnie jedna rzecz.
Kupiłem cały zestaw z mondeo panel APIM i ACM. Przy montażu okazało się że kable antenowe są 2 i jeden nie pasuje do ACM od mondeo.
Czyli czarny podłączyłem, a ten drugi nie pasuje. Teraz pytanie od czego jest ten drugi?
I co może nie działać?
Anjko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2023, 09:11   #83
Antej
FORD|ZAWODOWIEC
 
Zarejestrowany: 15-08-2014
Model: exKa/Fusx2/Foc
Silnik: Brak informacji
Rocznik: Brak informacji
Postów: 7,465
Domyślnie Odp: zmiana radia sync 1 na sync 2

Działa AST stacji i RDS?
Antej jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2023, 09:45   #84
tedi_k
FCP member
 
Avatar tedi_k
 
Imię: Tadeusz
Zarejestrowany: 03-11-2011
Skąd: Katowice
Model: Mitsubishi Outlander PHEV, C-max Energi (USA) PHEV
Silnik: 2.4 PB, 2.0 PB wolnossące cykl Atkinsona - hybryda plug-in
Rocznik: 2019, 2016
Postów: 17,027
Domyślnie Odp: zmiana radia sync 1 na sync 2

Cytat:
Napisał Anjko Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
...ten drugi nie pasuje. Teraz pytanie od czego jest ten drugi?...
"Ten drugi" amerykański kabel jest beżowy i jest od radia satelitarnego SIRIUS. Nie do zastosowania w Europie (nie ma satelitów nadających SIRIUS na teren Europy...) i nie należy próbować go "na siłę/sposobem (obcinanie wypustek blokujących...)" wpinać na białe gniazdo antenowe ACM europejskiego. Nic by to nie dało, tylko jeszcze więcej kłopotów by z tego było...
Aby działało AF w ACM europejskim "białą" antenę (wraz ze stosownym wzmacniaczem antenowym) trzeba "dorzeźbić".
BTW - RDS ma "dość dokładnie NIC" do "białej" anteny - ona jest od AF i działa też jako "diversity" (poprawia odbiór w terenie zabudowanym).
__________________
------------------------------------------------------------------------------------------------
Nadal tu jestem - choć jeżdżę Mitsubishi Outlander PHEV 4x4 2019 224KM

Ostatnio edytowane przez tedi_k ; 14-01-2023 o 09:51
tedi_k jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2023, 12:13   #85
Anjko
ford::average
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 12-07-2005
Skąd: Zielona Góra
Model: Fusion USA
Silnik: 2.5 benzyna
Rocznik: 2013
Postów: 144
Domyślnie Odp: zmiana radia sync 1 na sync 2

Cytat:
Napisał tedi_k Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Aby działało AF w ACM europejskim "białą" antenę (wraz ze stosownym wzmacniaczem antenowym) trzeba "dorzeźbić".
To chyba problem będzie bo mondeo ma bodajże antene w szybie?
Tak dla pewności AF to chodzi o wyszukiwanie alternatywnych częstotliwości? Ta opcja fakt jest niedostępna.
Dobra a jeszcze jedna kwestia bo okazuje się że mam DAB w tym zestawie i odziwo nawet działa. Puki co testowane tylko pod domem. Czy do tego potrzeba jeszcze coś czy wystarczy fusionaowa "czarna" antena?
Anjko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2023, 13:00   #86
EW1
ford::professional
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-07-2014
Skąd: Zabrze
Model: jeszcze focus mk2 GHIA ale już jest fusion 2016 se 2.0 EcoBoost
Silnik: 2.0 tdci , 2.0 EcoBoost
Rocznik: 2006 , 2016
Postów: 1,321
Domyślnie Odp: zmiana radia sync 1 na sync 2

Zmieniałem antenę dachową w fusionie na taką z bmax posiadającą AM/FM/DAB i GPS.
Korzystałem z istniejącej instalacji antenowej ale trzeba trochę złączki przerabiać przy antenie i w okolicy prawego kolana kierowcy (wtyczka jest w tunelu) Od tej wtyczki jeden kabel antenowy idzie do rozgałęźnika i ten zastąpiłem kablem z odpowiednimi fakrami a drugi którym szedł sirius w przyszłości mogę wykorzystać do GPS (jeśli zmienię sync 2 na sync 3) . To tyle odnośnie przeróbek jeśli chcesz mieć FM i DAB ale też możesz iść tropem mondeo mk5 i AM/FM/DAB zrobić na szybie tylnej z odpowiednimi wzmacniaczami
EW1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2023, 15:00   #87
Anjko
ford::average
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 12-07-2005
Skąd: Zielona Góra
Model: Fusion USA
Silnik: 2.5 benzyna
Rocznik: 2013
Postów: 144
Domyślnie Odp: zmiana radia sync 1 na sync 2

NIE CYTUJEMY CAŁYCH POSTÓW , A ZWŁASZCZA GDY ZNAJDUJĄ SIĘ BEZPOŚREDNIO NAD TWOIM !!!!! , MASZ JESZCZE "CYT.SELEKTYWNY" (część tekstu zaznaczonego ) jeżeli już......

O widzisz dobry patent z tą antena od bmaxa. Powiedz tylko czy sama antena fizycznie pasuje w miejsce oryginalnej czy trzeba coś rzeźbić?
I czy masz może numer takiej anteny bo patrzę po internetach i chyba rzadki temat.
Kurde sam nie wiem co robić tak jak w mondeo to chyba się nie da bo wzmacniacze owszem są do kupienia ale antena jest w szybie. Chyba żeby szybę od mondeo w sedanie kupić ale to już chyba lepiej auto zmienić hehe

Ostatnio edytowane przez SRS ; 14-01-2023 o 17:51
Anjko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 14-01-2023, 15:57   #88
EW1
ford::professional
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 19-07-2014
Skąd: Zabrze
Model: jeszcze focus mk2 GHIA ale już jest fusion 2016 se 2.0 EcoBoost
Silnik: 2.0 tdci , 2.0 EcoBoost
Rocznik: 2006 , 2016
Postów: 1,321
Domyślnie Odp: zmiana radia sync 1 na sync 2

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
Akurat tu jest cenowo za droga ale taką kupiłem i pasuje bez rzeźby. Antenę dokładał też kolega steell i ma opis w temacie swojego fusiona i on robił to tak jak w mondeo.
EW1 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2023, 10:29   #89
Anjko
ford::average
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 12-07-2005
Skąd: Zielona Góra
Model: Fusion USA
Silnik: 2.5 benzyna
Rocznik: 2013
Postów: 144
Domyślnie Odp: zmiana radia sync 1 na sync 2

Dzięki za info. Antenę z czarną wtyczką kupie na pewno właśnie od focusa dachową. Natomiast antenę z białą wtyczką zrobię tak jak kolega steell czyli kupię wzmacniacz (zielony FM) i samą antenę puszczę na szybę.

Teraz zmieniając trochę temat mam pytanie odnośnie programowania APIM.
Mam APIMA od mondeo z czujnikami parkowania i bez kamery. Natomiast u mnie jest dokładnie odwrotnie, czyli nie mam czujników parkowania a mam kamerę Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
I teraz tak: Kiedy próbuję zmienić kodowanie:
7D0-01-01 xXxx xxxx xxxx 8 (czyli brak kamery) na 2 (sama kamera)
Wyskakuje komunikat o błędnej sumie kontrolne. Jeśli ustawę na A (czyli kamera z czujnikami) to niby wszystko działa ale ja czujników nie mam. Ponadto APIM wywala cały czas błąd braku komunikacji z PAM.
Podsumowując wolał bym poinformować APIM że PAM-a brak na pokładzie i wtedy pewnie weszło by kodowanie (2 czyli sama kamera).
ps.
wiem pisałem już o tym w innym temacie ale tam jest o tym co zrobić po dołożeniu czujników a nie odwrotnie...
Pozdrawiam.

Ostatnio edytowane przez Anjko ; 16-01-2023 o 10:33
Anjko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-01-2023, 11:17   #90
sabaciontko
ford::professional
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 14-09-2015
Skąd: wherever
Model: Focus MK3, Mondeo MK5
Silnik: 1,6 TDCI(115KM) 2,0(180KM)
Rocznik: 2013,2015
Postów: 1,684
Domyślnie Odp: zmiana radia sync 1 na sync 2

Błędu komunikacji APIM - PAM do tej pory się nie pozbyłem. PDC działa, więc temat olałem.
sabaciontko jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
fusion , klimatyzacja


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 02:55.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.