Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford Fiesta
Rejestracja FAQ Kalendarz Dzisiejsze posty Szukaj

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 15-01-2017, 11:12   #11
BartekNowyTomysl
ford::amateur
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 14-01-2017
Skąd: Nowy Tomyśl
Model: Ford Fiesta
Silnik: 1.3 durarec v8
Rocznik: 2007
Postów: 5
Domyślnie Odp: Fiesta 1.3 mk6 2007 Falujące obroty po rozgrzaniu silnika

W którym miejscu znajduje się czujnik temperatury płynu chłodzącego ???


Ostatnio edytowane przez wojtekn ; 15-01-2017 o 13:10
BartekNowyTomysl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2017, 01:01   #12
eweryst
ford::advanced
 
Imię: adrian
Zarejestrowany: 19-02-2013
Skąd: malopolska
Model: reno clio, volvo V40
Silnik: 2 1.2 16v, 1,9 Di
Rocznik: 2001, 1999
Postów: 424
Domyślnie Odp: Falujące obroty po rozgrzaniu silnika

ja bym jeszcze na kompie sprawdził odczyt z czujników, że błędów nie pokazuje, to nie znaczy, że ich niema.
eweryst jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 19-01-2017, 16:43   #13
BartekNowyTomysl
ford::amateur
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 14-01-2017
Skąd: Nowy Tomyśl
Model: Ford Fiesta
Silnik: 1.3 durarec v8
Rocznik: 2007
Postów: 5
Domyślnie Odp: Falujące obroty po rozgrzaniu silnika

Sprawdzę jeszcze raz dzięki
BartekNowyTomysl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 27-01-2017, 22:49   #14
damian.b
ford::amateur
 
Imię: Damian
Zarejestrowany: 03-05-2016
Model: Fiesta mk6
Silnik: 1.3
Rocznik: 2005
Postów: 9
Domyślnie Odp: Falujące obroty po rozgrzaniu silnika

I jak, dało cos? Borykam sie z tym samym problemem i nie wiem co robić Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. a przy okazji w którym miejscu jest silnik krokowy? Jestem ślepy i nie moge znaleźć, ale mam nadzieje ze nie tam za kolektorem? Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
damian.b jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-02-2017, 13:37   #15
BartekNowyTomysl
ford::amateur
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 14-01-2017
Skąd: Nowy Tomyśl
Model: Ford Fiesta
Silnik: 1.3 durarec v8
Rocznik: 2007
Postów: 5
Domyślnie Odp: Falujące obroty po rozgrzaniu silnika

We wtorek oddałem Fieste do elektromechanika do dnia dzisiejszego jeszcze nie poradził sobie z problemem. Pozostało mi tylko czekać
BartekNowyTomysl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-02-2017, 21:02   #16
BartekNowyTomysl
ford::amateur
 
Imię: Bartek
Zarejestrowany: 14-01-2017
Skąd: Nowy Tomyśl
Model: Ford Fiesta
Silnik: 1.3 durarec v8
Rocznik: 2007
Postów: 5
Domyślnie Odp: Falujące obroty po rozgrzaniu silnika

Witam wszystkich no i mam rozwiązanie mojego problemu z fiestą a mianowicie. Po wizycie w BOSCH SERVIS Przyprostynia k.Zbąszynia woj.wielkopolskie okazało się że wadliwe są kable zapłonowe zostały one wymienione oraz zostały wyczyszczone wtryskiwacze 2 z 4 lały więc zostały wyczyszczone i samochód śmiga jak ta lala.
BartekNowyTomysl jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 26-02-2017, 12:28   #17
plazgut
ford::beginner
 
Zarejestrowany: 05-09-2010
Skąd: Sulechów
Model: Mondeo MKIII
Silnik: 2.0 TDDI
Rocznik: 2000
Postów: 19
Domyślnie Odp: Falujące obroty po rozgrzaniu silnika

Na jakie kable wymieniłeś? U mnie jest podobnie, z tym że kable już były wymieniane, ale przebicie jest na kablach nawet nowych NGK...
plazgut jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-05-2019, 07:50   #18
joker74
ford::beginner
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 08-09-2014
Skąd: Wodzisław Śląski
Model: Fiesta
Silnik: benzyna 1.3
Rocznik: 2003
Postów: 17
Domyślnie Odp: Falujące obroty po rozgrzaniu silnika

Hilfe, Niemiec pokonuje mnie....mam podobny problem, występuje falowanie obrotów niezależnie czy jadę na benzynie, czy na gazie, są takie same objawy które przedstawie na filmiku. Kilka słów wstępu. Zimą po odpaleniu silnika, dosłownie 2 lub 3 razy obrotomierz zatrzymał się na około 1200 obrotów, oczywiście na luzie. Po wyłączeniu i włączeniu silnika wszystko było ok. Pomyślałem zima, coś zamarzło ale już jest ok. Zima minęła, autko zaczęło mi przerywać. Diagnoza - kabel lub cewka. Zostało to wymienione na NGK, autko nie przerywa. Wszystko wróciło do normy, myślałem ale...ale się zaczęło, dziać się zaczęło... Najczęściej po odpaleniu silnika jest wszystko ok, po przejechaniu ponad 10 km zaczyna czarować na luzie tj. obroty spadają poniżej 500, są podbijane do określonej wartości te 700-750 i jest ok. Kilka razy przy skręcaniu w boczną uliczkę obroty spadły poniżej 500 i samochód mi zgasł. Innym razem obroty opadają do 1500 po czym uderzają do 2000 i zdarza się że wzrastają, wzrastają (i nie ma znaczenia czy gaz czy benzyna). Tak się dziej 2, 3 może 4 dni. Potem wszystko wraca do normy. Myślę sobie, jesteś chory czas iść do lekarza. Pojechałem z nią do Pana doktora, który zrobił USG i na monitorku wyskoczyło że uszkodzony czujnik temperatury. Został wymieniony a Ona dalej chora. Pan doktor przeczyścił przepustnicę, silnik krokowy - to samo. Zostały sprawdzone 3 silniki krokowe na nowe (2 Toprany - po założeniu oby dwa falowały tak samo z 2000 do 2500 tys. obrotów, co ciekawe po odłączeniu ich komputer nie pokazywał błędu a obroty dalej falowały jakby był założony w/w krokowiec). 3 silnik był już jakiś oryginał oczywiście nówka ten zachowywał się inaczej bo raz trzymał 600 obrotów, innym razem 1500. Po założeniu starego siemensa obroty wróciły do normy, są delikatne wahnięcia ale to szczególik. Filmik poniższy jest zrobiony na tym siemensowskim oryginale. Hilfe koledzy, koleżanki pomożecie Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. Jestem w stanie podjechać w każde miejsce na śląsku po 16 aby ktoś mógłby mi to zdiagnozować lub tu podpowiedzieć co mu dać aby wyzdrowiał.
Link do filmiku poniżej, pozdrawiam serdecznie, Mariusz

[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ]
joker74 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-05-2019, 13:23   #19
Skolmi
ford::expert
 
Zarejestrowany: 11-02-2004
Model: Focus
Silnik: PNDD + LPG
Rocznik: 2018
Postów: 3,510
Domyślnie Odp: Falujące obroty po rozgrzaniu silnika

Ja to miałem w 1.3 miesiąc po wyjechaniu z salonu, więc ogarniałem na gwarancji. Według ASO konieczna była wymiana softu.
__________________
Tylko floty!
Skolmi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-05-2019, 19:46   #20
joker74
ford::beginner
 
Imię: Mariusz
Zarejestrowany: 08-09-2014
Skąd: Wodzisław Śląski
Model: Fiesta
Silnik: benzyna 1.3
Rocznik: 2003
Postów: 17
Domyślnie Odp: Falujące obroty po rozgrzaniu silnika

Mam nadzieję że zmiana softu to ostateczność, tym bardziej że autko mam 5 lat a chory jest od jakiegoś miesiąca ☺
joker74 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
falowanie obrotów



Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 17:54.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.