Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Samochody > Ford C-MAX

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 08-09-2020, 10:36   #1
Mishot
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 04-02-2014
Skąd: Bochnia
Model: Focus C-Max
Silnik: 1.6 (109KM)
Rocznik: 2006
Postów: 25
Exclamation Prośba do posiadaczy NIE wyciętych DPF

Cześć,
mam problem z błędem p1922-60, prawdopodobnie uszkodzony czujnik płynu -miernik przy pomiarze oporu pokazuje już w MOhm.
I tu prośba, o pomiar omomierzem czujnika w zbiorniczku.
w Focus C-Max wiązka i moduł, znajduje się pod tylnym siedzeniem po stronie pasażera.
Załączam "pinologie",pin 13 od strony modułu i pin 3 od strony zbiornika u mnie nie występuje, prawdopodobny pomiar to pomiędzy VREF a GND.
Załączone Obrazki
Typ Pliku: jpg dpf.jpg (13.4 KB, 35 wyświetleń)

Mishot jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-09-2020, 12:00   #2
przeeemek
ford::advanced
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 16-05-2009
Model: Ford C-Max I lift
Silnik: 1.6 TDCI 80kw
Rocznik: 200?
Postów: 203
Domyślnie Odp: Prośba do posiadaczy NIE wyciętych DPF

Mam ten sam błąd w 1.6tdci 2009 rok. Płyn Dolany. A błąd pojawia się co jakiś czas (najczęściej) po próbie wypalania DPFa. Po 3-4 dniach błąd przestaje wyskakiwać po odpaleniu auta. Mam tak od jakiegoś miesiąca.

Co dokładnie chcesz zmierzyć? Nie wystarczy mierzyć przy zbiorniku płynu, po wyjęciu wtyczki? U mnie zbiornik jest między kołami, pod bagaznikiem.
przeeemek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 08-09-2020, 12:54   #3
Mishot
ford::beginner
 
Imię: Michał
Zarejestrowany: 04-02-2014
Skąd: Bochnia
Model: Focus C-Max
Silnik: 1.6 (109KM)
Rocznik: 2006
Postów: 25
Domyślnie Odp: Prośba do posiadaczy NIE wyciętych DPF

Cytat:
Napisał przeeemek Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Mam ten sam błąd w 1.6tdci 2009 rok. Płyn Dolany. A błąd pojawia się co jakiś czas (najczęściej) po próbie wypalania DPFa. Po 3-4 dniach błąd przestaje wyskakiwać po odpaleniu auta. Mam tak od jakiegoś miesiąca.

Co dokładnie chcesz zmierzyć? Nie wystarczy mierzyć przy zbiorniku płynu, po wyjęciu wtyczki? U mnie zbiornik jest między kołami, pod bagaznikiem.
Jak najbardziej można tam zmierzyć, aczkolwiek jest to kłopotliwe -łatwiej pod kanapą.

Chcę wiedzieć jakie wartości czujnik zwraca, czy jest to 0/1 czyli zwarcie/rozwarcie, czy jednak są tam jakieś wartości(może opór płynu ELOYS?).
Mishot jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-11-2020, 12:26   #4
przeeemek
ford::advanced
 
Imię: Przemek
Zarejestrowany: 16-05-2009
Model: Ford C-Max I lift
Silnik: 1.6 TDCI 80kw
Rocznik: 200?
Postów: 203
Domyślnie Odp: Prośba do posiadaczy NIE wyciętych DPF

Ruszyłeś coś w tej sprawie? U mnie niestety notoryczny brak czasu. A muszę w końcu się tym zająć, bo cały czas jeżdżę z tym błędem.
Szukałem już nawet całego zbiornika, żeby podpiąć na szybko i sprawdzić czy błąd minie.
Koleś mówił, że często padają styki we wtyczkach (gniazdach) i w tedy komputer traci połączenie. Ale jeszcze u siebie nic nie sprawdzałem.
przeeemek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
czujniki , dpf , schemat


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:31.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.