Forum Ford Club Polska

Sprawdzanie Numeru VIN





Wróć   Forum Ford Club Polska > Forum Ogólne > Ford Garage > Kupujemy auto

Komunikaty

Dołącz teraz!
Zapraszamy do rejestracji!
Dołącz już teraz do największej społeczności miłośników Forda w Polsce. Zarejestruj się i uzyskaj pełen dostęp do wszystkich działów, tematów i opcji jakie oferuje forum!


Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Stary 16-11-2021, 21:43   #21
AstraC
FCP member
 
Avatar AstraC
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 08-07-2014
Skąd: Warszawa
Model: Vectra B / S-Max II
Silnik: 2.2 DTI / 2.5 ale turbo nie ma
Rocznik: 2001
Postów: 281
Domyślnie Odp: Nowy S-Max 2.5i hybryda - opinie?

Cytat:
Napisał lukast Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Testy na youtube widziałem. Jeden wychwala pod niebiosa (podejrzewam sponsorowany przez Forda Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum. - drugi bardziej negatywny. Liczę na opinie zwykłych użytkowników - może nie aż tak spaczonych i wybrednych jak dziennikarze.
Co co terminu - nieprawda - zamówiony teraz - powinien być na styczeń. Hybrydy produkują sie aktualnie dosyć szybko.
Co do jednego i drugiego testu. Jeden fakt aż zbyt pochlebny, a drugi normalny, zauważa i plus i minusy.

Co do terminów - to prawda, że czeka się dłużej, teraz są terminy na produkcję w marcu. I to mówię o produkcji, a nie dostarczeniu.
Chyba, że zamawiałeś coś ostatnio z terminem na styczeń?

__________________
Zaawansowany fanatyk Opla, delegatura w Fordzie
Vectra Zender Sport - sportowy lecz powolny sadzomiot
AstraC jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-11-2021, 22:52   #22
lukast
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 31-12-2018
Model: Ford S-Max
Silnik: był 2.0 TDCI 163 Km, jest 2.5 FHEV 190km
Rocznik: był 2014, jest 2022
Postów: 329
Domyślnie Odp: Nowy S-Max 2.5i hybryda - opinie?

Cytat:
Napisał AstraC Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Co do jednego i drugiego testu. Jeden fakt aż zbyt pochlebny, a drugi normalny, zauważa i plus i minusy.

Co do terminów - to prawda, że czeka się dłużej, teraz są terminy na produkcję w marcu. I to mówię o produkcji, a nie dostarczeniu.
Chyba, że zamawiałeś coś ostatnio z terminem na styczeń?
Tak - teraz możesz zamówić jeszcze rocznik 2021 - produkcja grudzień i odbiór styczeń. Ale już ostatni dzwonek.
lukast jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-11-2021, 23:01   #23
tomaszjan31
ford::professional
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-09-2012
Skąd: ŚLĄSK
Model: FORD
Silnik: 2.0 tdci 2.5td 2.2 tdci
Rocznik: 1999
Postów: 1,378
Domyślnie Odp: Nowy S-Max 2.5i hybryda - opinie?

Cytat:
Napisał lukast Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
zamówiony teraz - powinien być na styczeń
Kolega jest troszkę naiwny, ja na hybryde czekam już od czerwca, która miała być na początku listopada, a do dnia dzisiejszego jeszcze nie nadano nr.vin
tomaszjan31 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-11-2021, 23:07   #24
lukast
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 31-12-2018
Model: Ford S-Max
Silnik: był 2.0 TDCI 163 Km, jest 2.5 FHEV 190km
Rocznik: był 2014, jest 2022
Postów: 329
Domyślnie Odp: Nowy S-Max 2.5i hybryda - opinie?

Cytat:
Napisał tomaszjan31 Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Kolega jest troszkę naiwny, ja na hybryde czekam już od czerwca, która miała być na początku listopada, a do dnia dzisiejszego jeszcze nie nadano nr.vin
Kolego - nie mierz innych swoją miarą. Albo może zmień dilera. Zamówiony 22.10 - dostał już vin. Przestój był latem - to prawda. Ale teraz już podobno ruszyło.
lukast jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-11-2021, 23:10   #25
AstraC
FCP member
 
Avatar AstraC
 
Imię: Grzesiek
Zarejestrowany: 08-07-2014
Skąd: Warszawa
Model: Vectra B / S-Max II
Silnik: 2.2 DTI / 2.5 ale turbo nie ma
Rocznik: 2001
Postów: 281
Domyślnie Odp: Nowy S-Max 2.5i hybryda - opinie?

Cytat:
Napisał lukast Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
Tak - teraz możesz zamówić jeszcze rocznik 2021 - produkcja grudzień i odbiór styczeń. Ale już ostatni dzwonek.
Mnie dealer informował że teraz zamawiają na produkcja marzec. Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.
__________________
Zaawansowany fanatyk Opla, delegatura w Fordzie
Vectra Zender Sport - sportowy lecz powolny sadzomiot

Ostatnio edytowane przez AstraC ; 17-11-2021 o 06:09
AstraC jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 16-11-2021, 23:20   #26
tomaszjan31
ford::professional
 
Imię: Tomasz
Zarejestrowany: 09-09-2012
Skąd: ŚLĄSK
Model: FORD
Silnik: 2.0 tdci 2.5td 2.2 tdci
Rocznik: 1999
Postów: 1,378
Domyślnie Odp: Nowy S-Max 2.5i hybryda - opinie?

@[Tylko zarejestrowani użytkownicy widzą linki. ] ta... To chyba tylko ford już nie ma przestojów...
Ja czekam na dwa samochody, jeden wysokoprężny od lutego, który miał być w sierpniu /teraz mam info że będzie w marcu/kwietniu. Hybryda jak pisałem, miała być na listopad, teraz mówią że ford deklaruje że do końca 2021
tomaszjan31 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 17-12-2021, 13:32   #27
Danillo
ford::average
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 07-03-2019
Skąd: Warszawa
Model: S-max
Silnik: Hybrid
Rocznik: 2023
Postów: 151
Domyślnie Odp: Nowy S-Max 2.5i hybryda - opinie?

Przejechałem się na jeździe testowej Kugą FHEV. Bo Smaxa na razie nie ma dealer. Podchodziłem do tego napędu bardzo sceptycznie patrząc przez pryzmat obecnego Smaxa z 240 KM i 500 Nm z diesla biturbo.

Kuga jest co prawda lżejsza o 200 kg i na pewno będzie różnica do Smaxa ale bardzo mnie ten napęd zaskoczył. Nie jest demonem prędkości, trochę „wyje” przy mocnym przyspieszaniu ale ogólnie dynamika jazdy jest na bardzo zadowalającym poziomie!
Na te chwile jestem bliżej opinii Pertyna niż tej z drugiego testu. Wspomniane wycie silnika jest tam mocno uwypuklone a w realu nie jest tak słyszalne. Napęd jest bardzo przyjemny w jeździe i gdy potem wsiadłem do diesla czułem dyskomfort akustyczny Goście nie mogą oglądać obrazków w postach. Zarejestruj się klikając tutaj aby uzyskać pełen dostęp do forum.

Czekam jeszcze na jazdę Smaxem i jesli nic się nie wydarzy w styczniu zamawiam nowego Smaxa albo nawet i Galaxy. Trochę więcej miejsca na nogi w 3 rzędzie się przyda.
Danillo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 18-12-2021, 23:00   #28
lukast
ford::advanced
 
Zarejestrowany: 31-12-2018
Model: Ford S-Max
Silnik: był 2.0 TDCI 163 Km, jest 2.5 FHEV 190km
Rocznik: był 2014, jest 2022
Postów: 329
Domyślnie Odp: Nowy S-Max 2.5i hybryda - opinie?

Dzięki za opinie. Ja czekam na swojego. Też jechałem tylko kugą, ale niestety phev, a nie fhev. Faktycznie to ecvt w fordzie działa o niebo lepiej niż w Toyocie (wiem bo jechałem też toyota rav4 z taką skrzynia). Nie wiem jak Ford to zrobił, ale nie czuć że to ecvt, czuć normalne przełożenia jakby w standardowym automacie. Wyje tylko chwilowo jak się depnie w podłogę, ale to trzeba się postarać, na codzień tak się raczej nie jezdzi
lukast jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-12-2021, 19:59   #29
zonexy
ford::amateur
 
Zarejestrowany: 20-07-2020
Model: Volvo
Silnik: V50
Rocznik: 2005
Postów: 7
Domyślnie Odp: Nowy S-Max 2.5i hybryda - opinie?

Na początku grudnia wziąłem hybrydowego S-maxa na weekend. Też pozytywnie oceniam wyciszenie i dynamikę(wiadomo to nie Ferrrari). Na odcinku ok 70km(10%autostrada, 35% teren niezabudowany, 55%miasto) miałem średnie spalanie 6.3l.
Galaxy został już wycofany w naszym kraju. Dla rodzin z trójką dzieci został już praktycznie tylko s-max i peugeot 5008.
Co do terminów ja mam w umowie koniec maja. Zobaczymy.

Ostatnio edytowane przez zonexy ; 20-12-2021 o 20:03
zonexy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Stary 20-12-2021, 23:24   #30
Danillo
ford::average
 
Imię: Daniel
Zarejestrowany: 07-03-2019
Skąd: Warszawa
Model: S-max
Silnik: Hybrid
Rocznik: 2023
Postów: 151
Domyślnie Odp: Nowy S-Max 2.5i hybryda - opinie?

Zonexy, skad masz informacje o wycofaniu Galaxy? W kontiguratorze wciąż jest i dealer potwierdził, ze jeszcze ma sloty do produkcji Galaxy choć to już ostatni dzwonek.
Danillo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Narzędzia wątku Przeszukaj ten temat
Przeszukaj ten temat:

Zaawansowane wyszukiwanie

Zasady postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest Włączony
EmotikonyWłączony
[IMG] kod jest Włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:44.


User Alert System provided by Advanced User Tagging (Lite) - vBulletin Mods & Addons Copyright © 2024 DragonByte Technologies Ltd.